Wybory prezydenckie

Gmina wybrała. Andrzej Duda z lepszym wynikiem niż 5 lat temu

Fot. Wikimedia

Znane są już niedzielne wyniki wyborów prezydenckich w gminie Krzeszowice. Pierwsza tura to zdecydowane zwycięstwo urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim wyniosła w gminie  prawie 20%.

Choć na stronach PKW wciąż widnieją cząstkowe wyniki wyborów z 87,16% obwodowych komisji wyborczych, dane z gminy Krzeszowice są już znane w 100 procentach. Przeważająca większość mieszkańców w niedzielnych wyborach prezydenckich swój głos oddała na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę – 46,86% (38.54% w pierwszej turze 2015 roku). Drugi w kolejności – Rafał Trzaskowski uzyskał 27,10% głosów. Podium zamyka Szymon Hołownia z wynikiem 13,12% głosów.

Najwyższy procentowy wynik Andrzej Duda uzyskał w komisji mieszczącej się w krzeszowickiej balneologii – 71,83%,  OSP Czerna – 60,69% oraz w Paczółtowicach – 60,12%. Najniższy w komisji nr 1 przy Szkolnej w Krzeszowicach – 36,14%, komisji nr 20 w Tenczynku – 36,77% oraz w komisji nr 5 przy Długiej w Krzeszowicach – 38,11%.

Rafał Trzaskowski lepszy wynik od Andrzeja Dudy uzyskał tylko w dwóch komisjach – nr 1 przy Szkolnej w Krzeszowicach – 36,72% oraz nr 20 w Tenczynku – 37,31%. Najgorszy procentowy wynik zanotował w komisji przy balneologii – 15,49%, Paczółtowicach – 16,16%, oraz w komisji przy OSP Czerna – 17,32%.

Czytaj również: W tych miejscowościach gminy Krzeszowice frekwencja przekroczyła 70% >>

Trzeciego z kandydatów – Szymona Hołownię poparło najwięcej mieszkańców Nawojowej Góry – 16,35%, dobry wynik uzyskał też w komisji nr 17 w Zalasiu – 15,32%, komisji nr 7 przy Długiej w Krzeszowicach – 14,90%, a także w Woli Filipowskiej – ponad 14%. Z kolei Krzysztof Bosak ponad 10% poparcie uzyskał w komisji nr 15 w Woli Filipowskiej (10,54%), 9,32% w Miękini, oraz 9,23% w Nowej Górze.

Gmina Krzeszowice, wyniki w I turze wyborów prezydenckich:

Kandydat  Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 8 005 46,86%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 4 629 27,10%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 2 242 13,12%
BOSAK Krzysztof 1 190 6,97%
KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 515 3,01%
BIEDROŃ Robert 338 1,98%
JAKUBIAK Marek 48 0,28%
ŻÓŁTEK Stanisław Józef 46 0,27%
WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 27 0,16%
TANAJNO Paweł Jan 25 0,15%
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 17 0,10%

 

35 komentarzy

35 Komentarzy

  1. Kaśka

    29/06/2020 o 10:12

    Wspaniale Panie prezydencie ! Jestem w szoku,że jeszcze tylu ludzi popiera komunę i rozkradanie Polski, jakie nam zafundował Tusk.

    • sam

      30/06/2020 o 13:22

      Nie wiem ile lat ma Kaśka, ale gdyby znała komunę, wiedziałaby, że to nie PO kradnie jak ona…komuna też mówiła, że da ludziom, a co dała? Zabierała prawie wszystko, a dawała ochłapy. Jedyny okres dobrobytu, to życie za pożyczki Gierka…które spłacaliśmy do 2008 roku. Ale komuna tak rzewnie śpiewała”ukochany kraj, umiłowany kraj”…Gierek zapewniał, że partia robi wszystko „aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej”, że pracują nad tym najwybitniejsi fachowcy…obsadzani z klucza partyjnego. Ale nawet wtedy nie było kilkunastu- kilkudziesięciu nowych milionerów (produkowanych metodą powołanie do Spółki Skarbu Państwa, pół roku wysokiej pensyjki, zwolnienie, odprawa i następny), jak teraz wśród PiSowców…

      • nostalgia

        01/07/2020 o 08:00

        Mamy jednego z ministrów ze swojego podwórka. Zapytajcie go ilu prezesów podległych mu spółek wymienił, jak długo pełnili te funkcje, jakie dostali odprawy? Czym są te nadmuchane przez PiS rozmowy u Sowy i zjedzone ośmiorniczki w porównaniu z tym co wyprawia się teraz? To wielu z was nie przeszkadza bo świetnie działa machina propagandy. Wielu pamięta telewizję publiczną z tamtych lat, nawet u Lisa który jak uważano był stronniczy dyskutowała cała paleta ludzi z różnych stron sceny politycznej, podobnie było z ekspertami i przedstawicielami kościołów. Swój program „Warto rozmawiać” miał Janek Pośpieszalski który nie był przychylny ówczesnej władzy. Teraz mamy te niby śmieszne a tak naprawdę żałosne wypociny Wolskich, Pietrzaków i tym podobnych leśnych dziadków. Prezenterki i prowadzący programy ze szkoły grzyba jakby żywcem wyjęci z szafy z naftaliną. Podobnie z bożej łaski eksperci z prawicowych brukowców i my za to płacimy. Jak ten chłam porównać z programami, które trzymały poziom np „Hala odlotów”, „Kocham kino” itp? Cóż skoro niektórym tyle i+ 500 wystarczy do szczęścia…

    • abrakadabra

      30/06/2020 o 14:31

      Wspaniale Kaśka – nieleczona schizofrenia daje takie efekty jak post powyżej. Komuna?? Przecież wasz ulubieniec ręka w rękę z szeregowym posłem JK brną w autorytaryzm rodem ze stanu wojennego. Odpowiada wam to, nieprawdaż? A rozkradanie PiS praktykuje skutecznie od 5 lat – vide milionowe posadki i granty dla ulubieńców (Karnowscy, Rydzyk).

      • nauczycielka

        30/06/2020 o 21:31

        Dalej głosujcie na Trzaskowskiego to nie tylko z Warszawy zrobi szambo ale i z całej Polski. Gratuluję wyboru.

        • Przedszkolak

          01/07/2020 o 04:57

          Nauczycielko lepiej idz na emeryture bo wiedza nie błyszczysz

        • Życzliwy

          01/07/2020 o 08:07

          Rozmawiałaś z warszawiakami czy tylko oglądasz spoty PiS-u. Kiedy ostatnio byłaś w Warszawie? Widziałaś jak piękne jest to miasto zarządzane od lat przez ludzi związanych z PO. Poza tym skoro tak źle jest jak piszesz dlatego ostatnio nie wygrał Jaki? Przestań za PiSem powtarzać bzdury i siać propagandę.

        • Mati

          01/07/2020 o 08:08

          To jest inteligencja i mądrość krzeszowickiej nauczycielki . Aż współczuje tym dzieciom. A swoją droga ciekawi mnie twoje nauczanie .

        • ktoś

          01/07/2020 o 08:24

          Głosując na Dudę głosujcie tak naprawdę na Kaczyńskiego i PRL bis który już tworzy z całą mocą. Jak to będzie wyglądało niektórzy pamiętają, a inni niech poobserwują jego styl życia. Obwarowana forteca zamknięta na wszystko i wszystkich, niewierząca nikomu, podglądająca i podsłuchująca, podejrzliwa i wydająca 1mln 600tys na ochronę. Będziecie bezpieczni jeżeli poddacie się praniu mózgu wielkiego brata. Teraz jeszcze macie wybór.

        • rodzic

          01/07/2020 o 08:46

          Nauczycielko tym wpisem potwierdzasz tylko słuszność słów Kurskiego „ciemny lud wszystko kupi”. Ty nie zastanawiając się kupiłaś więc potwierdzasz jego tezę…Mam nadzieję że to tylko nick że broń Boże nie jesteś nauczycielką ucząca moje dziecko…

  2. Powodzenia

    29/06/2020 o 12:18

    Brawo
    Będziemy mieli drugą Grecję! Mega kryzys
    Czkawką wam się odbije te pięćset plus, sami na to już płacicie. Oj tak nieświadomie, bo chleb droższy, mleko … a tam
    Mam pięćset plus, trzynastkę – jestem krezus

    • Kaśka

      30/06/2020 o 11:35

      Za rządów komuny nic nie dostawaliśmy, drożyzna była, a zasiłek rodzinny 42 zł. Sam sobie odpowiedz, gdzie szły nasze podatki, bo gdzieś szły!

    • Tomek

      30/06/2020 o 21:15

      Jaką drugą Grecją?! Ci to przynajmniej sobie pożyli na kredyt a i teraz im pomagają. My teraz dziadujemy a później (już po kryzysie) będziemy dziadami nad dziadami.

      • ...

        01/07/2020 o 16:09

        Później to będziemy pracować za miskę ryżu. Spełni się marzenie Morawieckiego.

  3. Kris

    29/06/2020 o 12:52

    Moherownia noe na darmo rozwieszała na Boze Ciało plakaty

    • Asia

      30/06/2020 o 14:57

      o tym samym pomyślałam

  4. Ewik

    29/06/2020 o 14:28

    Niewiele się to różni od poprzednich wyborów, zwłaszcza jeśli chodzi o przewagę w trakcie exit poll [s]. Wybrała gmina – to bla bla bla czekolada, wybierali obywatele. i facjata trzaskowskiego pełna na fotce… ech… szkoda…, że

  5. Anonim

    29/06/2020 o 17:28

    „Jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim wyniosła w gminie prawie 20%.” To są punkty procentowe. Jest o prawie 73% więcej głosów.

  6. Aa

    29/06/2020 o 18:01

    Brawo Krzeszowice.

    • ja

      29/06/2020 o 20:29

      Brawo!

      • Dyktatura motłochu

        30/06/2020 o 01:53

        Teraz napiszmy do Łukaszenki, że chcemy się do niego przyłączyć. Umi który pisać?

  7. Tomek

    29/06/2020 o 20:10

    I znowu ludzie głosują na partie. Może kiedyś padnie ten POPIS i ludzie przejrzą na oczy.

    • Mama

      30/06/2020 o 10:01

      Tomku, Korwin niczego nie załatwi. Sory. Teraz to ja z tatą dajemy Ci jeść, masz gdzie mieszkać, kupujemy Ci ubrania, jak założysz rodzinę, pójdziesz na swoje, wtedy pogadamy 😉

  8. ISAURA

    29/06/2020 o 20:42

    BRAWO MOHERY I SOCJALIZM I WIELU UKRYTYCH KOMUCHOW W PIERWSZYCH ŁAWKACH W KOSCIOŁKACH

    • wyborca

      30/06/2020 o 09:50

      Ja jestem w szoku że tak słabo wypadł prezydent Duda przy całej machinie propagandowej zwłaszcza w TVP, która nawet już nie stwarza pozorów niezależności. Przecież wiadomości to był jeden wielki spot wyborczy na rzecz prezydenta.W każdym z kanałów TVP uskuteczniano plucie zwłaszcza na Trzaskowskiego. Dlaczego jeszcze płacimy abonament na telewizję rządową, która szczególnie przy tym rządzie nie ma nic wspólnego publiczną? Poza tym takie rozdawnictwo? Czasem oczywiście tylko obiecanki w kompanii wyborczej ale to niektórym wystarczy. Nawet brali w tym udział niektorzy biskupi i księża (ołtarz na Boże Ciało w Krzeszowicach, wystąpienie minister na ambonie w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze). Przykłady można mnożyć. Patrząc na to co wyprawiają z pozostałymi kandydatami zwłaszcza z Trzaskowskim miało się wrażenie że Duda wygra w pierwszej turze. Mamy to o co chodziło naczelnikowi, Polskę podzieloną, rozdartą, skupioną na sporze, a nie na budowaniu. Brak debaty merytorycznej, infantylne pytania w czasie tzw debaty w TVP co świadczy o poziomie tego medium. Jednym słowem staczamy się.

      • XYZ

        30/06/2020 o 21:48

        Ja nie płacę. Hehe

    • Anonim

      30/06/2020 o 11:36

      A oprócz obrażania, coś jeszcze mądrego potrafisz napisać?

  9. Po coście chcieli żeby wam tę komunę obalać?

    30/06/2020 o 01:59

    W małych miasteczkach i wioskach na terenach po zaborze rosyjskim i austriackim komuna trzyma się mocno. Nic się nie zmienia.
    Lata odmóżdżania przez zaborców nie poszły na marne.

    • 😁

      30/06/2020 o 20:54

      Za to pruska swoboda, wolność i demokracja ukształtowała elity wyborcze 😄

  10. zatroskany

    30/06/2020 o 10:04

    Raczej powinniście się zastanowić czy sytuacja w której cała władza skupia się w jednych rękach jest zdrowa. Tym bardziej że już to przerabialiśmy. Nie wyszło nam to na zdrowie. Zwłaszcza gdy władza ma zapędy dyktatorskie. Już widać jak bardzo taka sytuacja demoralizuje, a równocześnie jak wszelkimi sposobami nie zawsze fer walczy się o jej utrzymanie.Zwłaszcza gdy daje pracę i znaczące dochody rodzinie. Dlaczego minister „wlazła” na ambonę, gdzie zatrudniony jest jej mąż? Może warto zacząć dociekać, zgłębiać informacje, a nie tylko łykać papkę przekazywaną przez media.

  11. tyle w temacie

    30/06/2020 o 17:19

    A czego sie spodziewać ze więcej tu ludzi wykształconych czy więcej pieszczochów socjalizmu tęskniących za komuna czyli wyznawców PISu.

  12. carolina

    01/07/2020 o 09:30

    Wstydzę się że mieszkam w mieście które głosowało na marionetkę Kaczyńskiego

  13. szewc

    01/07/2020 o 16:47

    Nie mozna zbytnio dziwić sie takiej a nie innej postawie skoro w Boze Ciało modlono sie do portretu DUDY.

  14. Pozdrawiam

    01/07/2020 o 18:49

    Dla wszyskich rodzicow tak ochoczo głosujacych na Dude przypominam ze własnie on ułaskawił pedofila.