Wydarzenia

Gmina inwestuje w place zabaw

Prawie 460 tysięcy z Programu Rozwoju Obszarów Miejskich pozyskała gmina na budowę ogródków jordanowskich i placów zabaw w czternastu miejscowościach. W tej chwili trwają odbiory techniczne.

Boisko do siatkówki plażowej, stół ping-pongowy, tablicę do kosza, przyrządy gimnastyczne i atletyczne czy tor do jazdy na rolkach – tak wygląda nowy plac zabaw nieopodal gimnazjum w Woli Filipowskiej. W tym roku podobnych miejsc w całej gminie ma powstać czternaście. Prawie połowę kosztów budowy pokryje dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Miejskich.

Place zabaw powstają w miejscowościach: Dębnik, Dubie, Nawojowa Góra, Rudno, Siedlec, Tenczynek, Wola Filipowska i Żary.

Nowe place zabaw w Tenczynku czy Woli Filipowskiej to kolejne miejsca rekreacji dla dzieci, które otwiera gmina. W 2009 roku nowe place otwarto m.in. na osiedlu Czatkowice, Żbik i w centrum miasta ich koszt budowy wyniósł 280 tys. zł.

Zobacz nowe place zabaw w gminie.

125 komentarzy

125 Komentarzy

 1. Zlitujcie się!

  09/08/2010 o 22:37

  Inwestycja w rozwój dziecka to najlepsza z możliwych inwestycji. Tak, place zabaw są potrzebne. Dzieci bedą miały się gdzie bawić, szkoda tylko, że ich rodzice muszą szukać pracy poza gminą. Normalnie Rzygać się chce. Tu modernizacja szkoły, tam budowa boiska, tu nowa elewacja na szkole, tam plac zabaw to olimpiada młodzieżowa, tam trial młodzieżowy – nigdy więcej nauczycieli na stołku burmistrza. Wszystko dla szkoły, dzieci i nauczycieli i sportu.

  • aaa

   09/08/2010 o 23:00

   place zabaw i elewacje niestety nie w pełni wpłyną na rozwój Twojego dziecka.
   Zapytaj pana burmistrza o bezpłatne zajęcia dodatkowe, które szkoły zaoferują po wakacjach dzieciom. W jaki sposób oprócz rozwoju mięśni będzie rozwijał szare komórki?
   Jakie środki zewnętrzne pozyskał dla szkół? W jakich programach uczestniczy nasza gmina? co z programem Leonardo?

 2. czyżby

  09/08/2010 o 22:48

  i w tym temacie krucho?

  http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Krzeszowice/
  podmiotowe/Zamowienia+publiczne/Wyniki+przetargow/2010/21_07_2010.htm

  http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Krzeszowice/
  podmiotowe/Zamowienia+publiczne/Wyniki+przetargow/2010/21_07_2010.htm

 3. Aśka

  10/08/2010 o 07:47

  Zapraszam wszystkich to pooglądania tego bubla w Woli Filipowskiej..dla kogo ten plac zabaw?Jeszcze nie oddany do użytku a juz by mu sie przydał remont. Lato się kończy a on ciagle zamknięty,widocznie będziemy z niego korzystać w zimie bo po niej będzie znowu jego remont. Tak naprawdę z czego ta władza się tak cieszy: z piaskownicy, widocznie sami nie dojrzeli by pełnić wazne funkcje. Zatem kochani zapraszam Was na place zabaw…..

 4. do rynko-pisów (tych powyżej)

  10/08/2010 o 09:25

  Ja piernicze – nic wam się niewdzięcznicy nie podoba. Nie było to jak za Jagiełły – nic się w gminie nie działo , nic nie budował w nosie miał dzieci i mieszkańców dorosłych i był spokój.
  A nowa władza za to że tyle dobrego robi chociażby dla waszych smarkaczy to jeszcze mało?

 5. ktoś

  10/08/2010 o 09:37

  Oj przyszedł do pracy a w gminie Wsiopis zadowolony ze swej wadzy,mierzył długość chwastów na placach zabaw przygotowanych do otwarcia w zimie.

  • to

   10/08/2010 o 09:44

   fakt. niezłe chwasty prezentował sołtys ostrężnicy. a kosę w rękę i kosić. jak się popiera burmistrza to mu trzeba pomóc, a nie robić mądre miny na sesjach i składać hołdy.
   NIE PYTAJ SOŁTYSIE/RADNY, CO BURMISTRZ ZROBI DLA CIEBIE. ZAPYTAJ , CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA NIEGO.
   dostały wsie place zabaw, niech o nie dbają. zatrudnią konserwatora, dbają o przeglądy urządzeń w odpowiednich terminach, koszą, sieją, wykonują ewolucje…

 6. MAXX

  10/08/2010 o 10:08

  Popieram większość wypowiedzi. Place zabaw, nowe boiska, sale gimnastyczne przedszkola, fajnie. Ale niestety rodzice nie maja gdzie pracować w naszej gminie. Wszystkie obecne inwestycje są studniami bez dnia, żadnych dochodów z nich do gminy nie będzie, tylko same wydatki! Ale o tym czesiek już nie myśli, Niech burmistrz(jeśli można go tak nazwać), zajmie sie w końcu pozyskiwaniem inwestorów, którzy po pierwsze stworzą miejsca pracy dla mieszkańców gminy, a po drugie będą źródłem dochodów gminy! Ale niestety dla człowieka, który całe życie uczył wf-u jest to nie do zrozumienia, proste prawa rynku!!

 7. MAXX

  10/08/2010 o 10:17

  Jeszcze odnośnie tytułu artykułu „Gmina inwestuje w place zabaw”, jeśli wszystkie „inwestycje” władz Krzeszowic polegają na wydawaniu pieniążków bez możliwości zysku, to czarno widzę naszą przyszłość. Jeszcze jak by gmina była zamożna to spoko, ale nie w wypadku Krzeszowic.

 8. Ben

  10/08/2010 o 10:47

  No i jak Hosik, przemyślałeś sprawę z koncertem Jaromira Nohavicy i przeglądem kina czeskiego?

 9. Ben

  11/08/2010 o 11:49

  Nowy numer Przełomu informuje, że ujawnił się drugi kandydat na stanowisko burmistrza Krzeszowic. Czy ktoś wie, o kogo chodzi?
  http://www.przelom.pl/przelom-online.php?t=W-srode-nowy-32-numer-Przelomu&p=5395

 10. tak,

  11/08/2010 o 11:59

  o pana Adama Ślusarczyka.

 11. Ben

  11/08/2010 o 12:09

  Dziękuję, też już dotarłem do informacji o kogo chodzi. 🙂

  • Muminek

   11/08/2010 o 21:07

   Wydaje mi się, że na razie pan Ślusarczyk bardziej bada grunt, a jego kandydatura będzie w dużej mierze zależała od podatności tegoż „gruntu” 😉

 12. wyborca

  11/08/2010 o 17:28

  Ja cie kręce to teraz Adaś po Świcie chce rozwalić Krzeszowice. Broń nas Panie Boże przed tym „dużo mówiącym-mało albo nic nie robiącym!!!

  • wyborca2

   11/08/2010 o 17:35

   to chyba z juesej, że tak na „ty” z panem Adamem?
   co do Twojej opinii, proszę o konkrety, bo rozumiem, że skoro stawiasz zarzut „rozwalenia Świtu”, potrafisz go udowodnić.
   chętnie jako wyborca poznam twoje zarzuty, żeby móc wyrobić sobie opinię o kandydacie.
   Bo jaki jest pan Czesław, to już wiem, a lubię mieć wybór.

  • oto

   11/08/2010 o 19:04

   dokonania pana Bartla prezentowane na jego stronie przed wyborami 2006.
   Wystarczyły, żeby został burmistrzem.
   Mam nadzieję, że pan Ślusarczyk zaprezentuje swoje dokonania i będziemy je mogli porównać.

   # Współzałożyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego START w Woli Filipowskiej

   # Inicjator wdrożenia i realizacji klasy wyrównawczo- terapeutycznej

   # Organizator letnich i zimowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży

   # Współautor projektu w zakresie pływania dla dzieci z kl. IV i V z Gminy Krzeszowice

   # Inicjator rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowo- rekreacyjnej przy ZPO w Woli Filipowskiej

   # Współorganizator Wymian Międzynarodowych w ramach projektów Młodzież i Socrates-Comenius

   # Inicjator nauki języka niemieckiego w Gimnazjum w Woli Filipowskiej

   http://www.bartl.krzeszowice.net.pl/

   • do oto

    11/08/2010 o 19:23

    A jakie osiągnięcia ma pan Adaś. Podobno działa na tym terenie od wielu lat.
    O jego opowieściach słyszałem, ale jakoś nie widziałem no ale czekam z niecierpliwością na konkrety – czyli ile ściągnął kasy dla gminy, jakie inwestycje powstawały z jego udziałem, dlaczego zrezygnowano z jego prezesowania w świcie skoro był taki świetny.
    Tylko błagam panie Adamie niech pan nie wypisuje tych bredni gdzie pan należy tylko prosze napisać co pan zrobił bo pan Bartl w czasie tych czterech lat zrewolucjonizował Gmine, ściągnął ogromną kasę unijną, wybudował, zmodernizował wiele obiektów cennych dla mieszkańców.
    I wiesz co, nieważne co pisał Bartl w 2006 roku ważne co napisałby po tych czterech latach – a tego pan Adam w żaden sposób nie przebije.

    • oto

     11/08/2010 o 20:39

     mała różnica pomiędzy dwoma kandydatami:
     jeden kończy kadencję i miał 4 lata na osiągi, drugi być może zaproponuje coś, co wyda się nam bardziej atrakcyjne od kolejnych propozycji aktualnego burmistrza.
     co do osiągnięć tej kadencji nie wiem, czy liczyć ją w skali kończących się funduszy unijnych i kolejnych kredytów do spłaty, czy ilością wywołanych konfliktów, skarg na działalność, orzeczeń sko o naruszeniach prawa w urzędzie, uchwał i regulaminów zakwestionowanych przez wydział prawny wojewody, etc., etc.

     • do oto

      11/08/2010 o 21:03

      Chciałeś chyba powiedzieć od ilości donosów i skarg odrzuconych przez wojewode jak również odrzuconych przez prokurature.
      I wiesz co myśle że kampania pana Ślusarczyka będzie oparta na obietnicach bez pokrycia podobnie jak w Świcie oraz na szukaniu „haków” na obecnego burmistrza.
      Pamiętam z zebrań z panem prezesem ileż to nam obiecywał, ileż to miał ściągnąć funduszy i co? i przestał być prezesem a Bartl działa, ściągnął tyle kasy że mamy czołowe miejsce pod względem ilości ściągniętych dotacji unijnych., kanalizacja, rewitalizacja itd itd to osiągnięcia na grube pieniądze i trudno to będzie przebić obietnicami kogoś kto niestety dał się już na terenie miasta poznać jako mało efektywny.

   • pw

    19/02/2015 o 16:29

    ale fajiwe

 13. Lolek

  11/08/2010 o 17:32

  Mam pytanie do tych z rynku zwanych tu na forum rynko-pisy-czy to o tym kandydacie mówili jak pisali że nam szczęki opadną jak pis wystawi super kandydata?
  Kurcze mieli racje – opadła mi szczęka – no już gorszego kandydata chyba w całej gminie by nie znaleźli!

  • do lolka

   11/08/2010 o 17:37

   a jakich z rynku nazywają rynko-pisy?

 14. do do lolka

  11/08/2010 o 17:40

  No jak to jakich (albo racze kogo) Jak mniemam: Agatka, Wituś, JAsio i ich krewniacy no i oczywiście lansowany przez nich Adaśko.

  • acha,

   11/08/2010 o 17:49

   i jak rozumiem, wszyscy przywołani przez Ciebie, to Twoi dobrzy znajomi, skoro tak familiarnie ich nazywasz.
   W przeciwnym razie wypadałoby powiedzieć: pani Agata, pan Witold, pan Jan i wreszcie, pan Adam.

 15. do wyborcy 2

  11/08/2010 o 17:45

  No ty to akurat pewnie wiesz o czym mówie bo coś mi sie zdaje że razem bywaliśmy na spotkaniach przez niego organizowanych.
  Gość obiecywał, obiecywał, obiecywał, i g….wno z tego wychodziło i to powiem ci że nie raz a za każdym razem.
  To człowiek któruy roztacza wizje i żadnej z nich nie potrafi zmaterializować – wszystkie pomysły pozostają w sferze wirtualnej i to by było tyle. Na razie tyle!

  • wyborca 2

   11/08/2010 o 18:13

   ale ja czekam na informacje dotyczące ” rozwalania świtu”, a nie mętne opowieści o jakichś spotkaniach.

 16. do acha

  11/08/2010 o 17:50

  Na słowo Pan i Pani też sobie trzeba zasłusyć!

 17. do acha

  11/08/2010 o 17:51

  Zasłużyć

  • acha,

   11/08/2010 o 17:55

   dziękuję, za pouczenie.

 18. do acha

  11/08/2010 o 18:00

  Nie ma za co zawsze do usług.

  • acha,

   11/08/2010 o 18:03

   zapamiętam i wykorzystam kiedy nadejdzie pora.

 19. wyborca 3

  11/08/2010 o 18:19

  Ale z tą kandydaturą Ślusarczyka to chyba jakiś żart?
  Bo jeśli nie żart to ja obiema rękami głosuje na Bartla.

 20. wyborca 2

  11/08/2010 o 18:27

  masz głos, masz wybór. a gdyby nie było tej kandydatury, MUSIAŁBYŚ zagłosować na Bartla. a tak, dzięki panu Ślusarczykowi, będziesz miał komfort, że dokonasz wyboru.

 21. Wyborca 4 i pół

  11/08/2010 o 22:25

  PSY szczekają – karawana jedzie dalej

 22. wyborca

  12/08/2010 o 07:25

  Drodzy kolesie i przydupasy władzy! Wasz czas mija 🙂

 23. do wyborca 4 i pół

  12/08/2010 o 08:32

  Jesteś pewien że po P nie zapomniałeś wpisać i ?

 24. młody

  12/08/2010 o 08:48

  w kwesti switu To powiem tak idzcie i zobaczcie popytajcie ludzi co teraz się dzieje a co się działo gdy tam prezesem był Slusarczyk Oj duza róznica oczywiscie na korzysc Slusarczyka a poza tym hm zapomnieliscie kto przygotował wszystko pod budowe Orlika kto pierwszy o tym pomysle mówił i zrobił podobno dokumentacje? Nie Gmina ale własnie slusarczykl . I jeszcze jedno hihoi dla tych co pisza ile pieniedzy sciągniete przez kogo do Gminy to niby jak osoba fizyczna ma pieniadze sciągac? Jak?
  Bo do Switu jakos sciągał -nie brakowało ich wtedy chyba?!!!

  • starszy

   13/08/2010 o 08:54

   Głupstwa piszesz ale jesteś usprawiedliwiony bo jesteś „młody”, Nic Ślusarczyk nie miał do Orlika i nawet palcem nie kiwnął. Może podyskutował przy kawie że jest taka możliwość ale , wierz mi na tym się skończyło.
   Po drugie jaką kase miał Świt? o Jakich pieniądzach mówisz – podaj konkrety- bo to jest bardzo ciekawe.
   A pieniądze mógł zdobywać prowadząc to swoje stowarzyszenie – węc nie opowiadaj głupot młody tylko się dowiedz od starszych i potem pisz na forum

 25. XM

  12/08/2010 o 09:16

  Ludzie rozumni! Nie dajcie się wciągnać w tę prymitywną bijatykę! Pojawił się poważny konkurent, który stanowi dla obecnie nam panującego burmistrza realne zagrożenie.
  Ruszyła więc ostra kampania przeciw Ślusarczykowi. Klakierzy Bartla, a myślę, że on sam również, dostali szału, bo ich plan zaczyna się sypać. Będą więc wypisywać i wygadywać najgorsze rzeczy o Ślusarczyku licząc na to, ze NOWE KRZESZOWICE uratują swoją d…. Mam nadzieję, że nie uratują!
  PS. Żeby wszystko było jasne – z pisem nie łączy mnie nic, nawet sympatia, a do tzw. rynkowników też nie należę.

 26. Ben

  12/08/2010 o 09:34

  Nie znam Pan Adama Ślusarczyka, nie obserwowałem jego osiągnięć. Mogę napisać w tym momencie tylko jedno – każdy kandydat wystawiony przez partię (bez znaczenia – z lewa, prawa czy środka) źle wróży jako przyszły burmistrz. Skoro partia udziela mu poparcia, to co będzie priorytetem w pełnieniu urzędu: dobro partii czy mieszkańców? Jakimi preferencjami będzie się kierował przy obsadzaniu stanowisk w urzędzie: partyjnymi czy kompetencyjnymi?
  Życie uczy, że do kandydatów „błogosławionych” przez partie należy podchodzić z dużą dozą ostrożności.
  Żeby nie było niedomówień – może się okazać, że akurat „partyjny” kandydat okaże się najlepszy z całej „przedstawionej” nam oferty. Niemniej wyborcy powinni taką osobę szczególnie dokładnie „prześwietlić”.

 27. no to Ben

  12/08/2010 o 09:40

  nie mamy jeszcze kandydata bo Pan Bartl jest popierany przez PO (choc do niej nie nalezy) podobnie jest ze Slusarczykiem , popiera go PIS a on rozwaza kandydowanie. Ja sobie mysle tak czasem moze lapiej nawet jak kandydat ma jasne umocowanie niz niejasne i podejrzane układy ktore go popierają . Nie sadzisz Ben przemyśl to prosze.!

  • Krak

   13/08/2010 o 08:58

   I tu sie mylisz Ślusarczyka nie popiera PIS on poprostu startuje z tego właśnie ugrupowania czyli z PiS-u, a Bartl startuje z Nowych Krzeszowic

 28. Ben

  12/08/2010 o 10:11

  Jasne umocowanie w partii częściej kończy się upolitycznieniem urzędu, niż w przypadku kandydatów bezpartyjnych. Bądź pewien – każda partia dba o swoich członków i będzie starła się wykorzystać „posiadanie” burmistrza dla celów partyjnych. W bezinteresowność partii po prostu nie wierzę.
  Dlaczego uważasz, że brak „umocowania” partyjnego musi wiązać się z podejrzanymi układami? Ktoś przecież może mieć poparcie części lokalnej społeczności, co dla mnie jest wartością dużo większą niż poparcie jakiejkolwiek partii.
  Przypomniałeś, że Pan Czesław Bartl jest popierany przez PO. Sądzę właśnie, że uzyskanie tego poparcia jest błędem z punktu widzenia kandydata. Na ile dużym – przekonamy się po wyborach.

 29. jeśli

  12/08/2010 o 10:29

  dobrze rozumiem, PiS nie popiera pana Ślusarczyka, ale jest on kandydatem wystawianym przez tą partię. To dla mnie zasadnicza różnica. Poparcie można stracić, a raczej się nie zdarzy, że partia w połowie kampanii powie – pomyłka, rezygnujemy z tego pana, to od dzisiaj nie jest nasz kandydat. dlatego sytuacja pana Ślusarczyka jest dla mnie bardziej klarowna, bo z tego co donosiły media o poparcie PO i PSL zabiegał pan Bartl, a nie te partie zabiegały o niego. dlatego takie poparcie – bardziej kurtuazyjne (vide- pani Celarek i pan Baranowski – członkowie PO i równocześnie ludzie burmistrza) nie ma dla mnie – wyborcy, znaczenia.
  tym bardziej, że na listach PO mają się pojawić ludzie GPS, czyli typowy polski bigos. a biedny wyborca będzie przecierał oczy ze zdumienia na widok tylu niespodziewanych wolt.

 30. MAXX

  12/08/2010 o 11:50

  Kilka spraw;
  1. Pan Ślusarczyk, jest kolejna po Bartlu nie kompetentną osobą do objęcia urzędu burmistrza. Z całym szacunkiem dla studentów UR, ale niestety to jest uniwersytet rolniczy. Co najwyżej przygotowany jest do zarządzania pasieką:P Sami widzimy że obecnym burmistrzu student AWF nie ma pojęcia o zarządzaniu, więc po rolniczej nie będzie lepszy.
  2. Do Bena – za każdym nowym burmistrzem przyjdą jego kolesie. Za bartlem też tak było. Więc nie ma znaczenia czy to będą znajomi z partii, czy znajomy nauczyciel WF(przykład Piechoty). Chodzi tylko o to żeby te osoby miały KOMPETENCJĘ, to objęcia stanowiska!!
  3. Slusarczym narazie nie kandyduje. A bardzo było by dobrze żeby on, czy ktoś inny wystartował, bo czesiek może w końcu przez jakiś czas weźmie się do roboty i trochę stresu też mu się przyda.

  • aaa

   12/08/2010 o 11:59

   oceńmy kompetencje zawodowe
   czytając informację o kandydacie chociażby tutaj:

   Adam Ślusarczyk jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie, studiował zarządzanie w administracji publicznej, ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie funduszami UE”.

   Buł radnym Rady Miejskiej Krzeszowic w latach 1994-1998, radnym Rady Powiatu Krakowskiego kadencji 1998-2002, piastował funkcję prezesa zarządu GKS „Świt” Krzeszowice. Obecnie jest prezesem Fundacji Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych.

   Zawodowo, przez 9 lat prowadził działalność gospodarczą. Aktualnie jest zastępcą dyrektora w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

   i obecnym burmistrzu tutaj:

   http://www.bartl.krzeszowice.net.pl/Kwalifikacje.html

   * Nauczyciel Wychowania Fizycznego

   * Nauczyciel Gimnastyki Korekcyjnej

   * Uprawnienia Kwalifikacyjne dla Oświatowej Kadry Kierowniczej

   * Instruktor Piłki Siatkowej

   * Instruktor All-Style Karate

   * Ratownik Wodny

   * Kierownik i Wychowawca Kolonijny

   • do aaa

    13/08/2010 o 09:06

    Ten tekst już był wcześniej i śmiem twierdzić że sam Adam się tu lansuje, ale to nic nie da bo ja raczej porownalbym osiągnięcia Ślusarczyka za 20 lat działalności (jak sam mówi) na terenie gminy z osiągnięciami Bartla za 4 lata kadencji – no i niestety pan Ślusarczyk wypada tu bardzo bledziutko.
    Panie Adamie niech pan już tego porównania nie wrzuca kolejny raz bo jest nudno a teraz niech się pan pochwali co pan dobrego zrobił dla gminy chociażby za okres jak był pan radnym!

    • aaa

     13/08/2010 o 09:38

     1.nie jestem panem Adamem, a ten tekst (o obecnym burmistrzu) jest dostępny od co najmniej czterech lat na stronie, z której został zaczerpnięty. każdy może go skopiować.
     2. co do porównania osiągnięć – rozmawiając na takim poziomie, musielibyśmy porównać osiągnięcia obu kandydatów pomijając okres burmistrzowania. trochę inne możliwości i skala. prawda?
     3. a może pan burmistrz wrzuci tu informację, co dobrego dla gminy zrobił, gdy przez lata zasiadał w komisji edukacji?

  • MAXX

   12/08/2010 o 13:04

   Porównując wykształcenie i doświadczenie zawodowe jednak trzeba plus na korzyść ślusarczyka, i to nie podlega dyskusji. Jednak wykształcenie nie świadczy od razu o umiejętnościach i kompetencjach. Dlatego uważam że dobrze by było gdyby wystartował w tych wyborach, bo wtedy dowiedzieli byśmy się coś więcej o jego zamiarach.

   • aaa

    12/08/2010 o 13:41

    popieram Twoje zdanie.
    Kontrkandydat jest konieczny, ponieważ wiele osób wyraża pogląd, że brak wyboru zniechęci ich do głosowania w ogóle.

 31. Ben

  12/08/2010 o 13:15

  MAXX – zdziwiłbym się, gdyby nowy burmistrz dobierał sobie współpracowników wśród osób, których nie zna. Zwracasz natomiast uwagę na istotę sprawy: powinny to być osoby kompetentne. Tutaj całkowicie się z Tobą zgadzam. Niestety (dla nas wyborców) o doborze współpracowników burmistrza dowiadujemy się post factum, czyli po wyborze. Dlatego – nauczeni doświadczeniem poprzednich wyborów – powinniśmy wszystkim kandydatom postawić pytanie i żądać udzielenia odpowiedzi na nie: kto w przypadku wyboru pani/pana na stanowisko burmistrza zostanie zaproponowany na stanowiska:
  – wiceburmistrzów
  – sekretarza
  – skarbnika.
  Jeśli kandydat nie będzie chciał odpowiedzieć na tak zadane pytanie, należy się spodziewać niespodzianek lub kontrowersyjnych decyzji odnośnie obsadzenia kluczowych w gminie stanowisk.

  „aaa”, kompetencje zawodowe są elementem oceny kandydatów. Nie należy jednakże broń Boże upraszczać sprawy i poddawać ocenie tylko kompetencje zawodowe kandydatów. Można w ten sposób zabrnąć w ślepą uliczkę. Są również inne cechy kandydatów, które koniecznie należy oceniać. Jakie? Chociażby predyspozycje do znajdywania kompromisowych rozwiązań i łagodzenia konfliktów. Zdolność do jednoczenia lokalnej społeczności, a nie do jej dzielenia. Umiejętność perspektywicznego myślenia i klarownego uzasadniania swoich decyzji. I jeszcze wiele innych cech …

  • aaa

   12/08/2010 o 13:44

   oczywiście, kompetencje zawodowe pokazują tylko (w pewnym zakresie zresztą) merytoryczne przygotowanie kandydata do pełnienia funkcji burmistrza, ale kampania dopiero przed nami i mam nadzieję, że w jej trakcie będziemy mieli szansę ocenić pozostałe ich walory.

 32. ktoś 1

  12/08/2010 o 14:27

  Sympatyczny safanduła z przerośniętym ego, który nigdy niczego nie skończył. Taka charakterystyka jak ulał pasuje do Ślusarczyka. Choćbyście wypisali nie wiem ile szkół i kierunków, które ukończył na nic się to zda. Jeżeli jego kontrkandydatem będzie tylko Barlt to w ramach mniejszego zła zagłosuję na Bartla. Adaś jest typem człowieka, który ma „parcie na szkło” i nic więcej.

  • uczepię się

   12/08/2010 o 15:05

   przymiotnika sympatyczny, w opozycji do złośliwego i mściwego (zgadnij o kim mówię?).
   dlatego ja głos oddam na tego „sympatycznego (ale i kompetentnego) safandułę”.
   ty masz głos, ja mam głos, będziemy wybierać.

   • do uczepię się

    13/08/2010 o 09:11

    sympatyczny? co ty gadasz – a ja wiem że cały czas ryje pod Bartlem i jego ludzie cały czas szukają haków na Bartla i według ciebie jest sympatyczny – a no chyba że jesteś jego przybocznym(ą)

    • a ja

     13/08/2010 o 09:48

     sądze ze jesli ktos ryje(brzydkie słowo) to raczej Pan Bartl pod tymi wszystkimi ktorzy chcą cos zrobic -przykład ? prosze rył (jak piszesz) pod Slusarczykiem zeby go nie dopuscic do LGD i jakie efekty gdzie to działanie wspaniałej grupy po kierunkiem Pana Burmistrza I Baranowskiego czekamy na informacje? Co o tym napiszesz?

     • faktycznie

      13/08/2010 o 09:57

      dziwna (żeby nie powiedzieć martwa) cisza zapadła nad tą trumną.
      czas na informacje panowie. może kurier coś napisze? do dzieła gminni piarowcy !

 33. ktoś 1

  12/08/2010 o 15:34

  Prześledź ” karierę” wykształconego Adama, a dowiesz się, że niczego nie dokonał. Lubi też skakać z kwiatka na kwiatek jak chodzi o przynależność lub sympatie partyjne. Ma 42 lata i cały czas próbuje robić karierę polityczną lub zbliżoną, nic nie robiąc. Tak ma ten typ. To nie jest nowy człowiek, który będzie mógł się wykazać, to jest ktoś kto już wiele razy próbował i nic nie wyszło, bo nic nie kończy. Nie wiem czy stać Krzeszowice na taki eksperyment. Wszyscy obudzimy się z ręką w nocniku.

 34. a ja

  12/08/2010 o 15:46

  mysle ze PIS wie co robi jesli Slusarczykowi proponuje kandydowanie Gosc sie zna na zarządzaniu nie sądze aby mogł zajmowac się tyle lat zawodowo tym co robi nic nie robiąc. Poza tym pamiętam ze na Swicie sporo się działo wiec nie konczyło się na gadaniu . Ja znam jednego Pana ktory duzo mowi szczegolnie na zebraniach wiejskich a to jego mowienie wspierają ładne obrazki z komputera ale juz wszyscy zaczynają sie zastanawiac dlaczego mowi mowi a nie chce dyskutowac z ludzmi. Podyskutuje ze Slusarczykiem oj moze byc to ciekawa dyskusja.

 35. 777

  12/08/2010 o 15:48

  Nie znam bliżej tego gościa, ale chyba trzeba by się zastanowić nad tym, co powyżej napisał „ktoś 1”. Zgadzam się z przedmówcą: dość już tych kosztownych i nieudanych eksperymentów mamy w Krzeszowicach. Wypada więc poczekać na trzeciego kandydata, bo wierzę, że się wkrótce zgłosi.

 36. Ben

  12/08/2010 o 16:00

  Widzę że co poniektórych już niosą emocje.

  Zaczekajmy, kandydaci:

  po pierwsze: ogłoszą lub potwierdzą chęć startu w wyborach

  po drugie: przedstawią program

  po trzecie: powiedzą, kogo zaproponują na wiceburmistrzów

  W tym momencie dyskusja jest czcza i do niczego nie doprowadzi. Co najwyżej do pozamerytorycznych sporów. Dyskusja na poziomie „ten skończył AWF, a tamten AR, dlatego ten drugi jest lepszy” jest błazenadą.

 37. ktoś 1

  13/08/2010 o 09:59

  „PiS wie co robi” co to za argument? Podobnie wie co robi pod pałacem prezydenckim. Jest pewna analogia. Ślusarczyk powołał FILO po to aby prowadzić wojnę z burmistrzem i wytykać mu błędy, a nie działać w ramach powołanej organizacji. Pożal się boże szkolenia, które prowadził cieszyły się zainteresowaniem kilku osób i na to wydawał pozyskane pieniądze. Nie potrafił powołać LGD, bo ma długi jęzor – jeszcze nic nie zrobił, a już paplał o tym po całej Gminie. To ma być kandydat na burmistrza. Jest taki jak przedstawiciele opcji, z która się skumał – kocha władze dla władzy. W dodatku coraz bardziej obrasta w piórka i wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy. Przydałoby mu się trochę pokory. Poza tym skoro to taki dobry kandydat to dlaczego wyborcy za każdym razem gdy kandydował na radnego wybierali go na jedną kadencję choć ubiegał się na kolejną nigdy nie przechodził. Wyborcy nie są głupi i dobrze wiedzą co ktoś robi dla nich, a co robi tylko dla siebie.

  • do ktosia 1

   13/08/2010 o 10:56

   1. nie wstawiaj tu krzyża
   2. FILO ma chyba dłuższą historię niż kadencja Bartla (mylę się?)
   3. duża ilość nie zawsze przechodzi w jakość
   4.w sprawie LGD masz rację – w tej kadencji musisz działać w konspiracji, bo inaczej nowe (baaaardzo kreatywne) krzeszowice ukradną każdy pomysł.
   5. wyborcy zadecydują czy chcą mieć dalej niekompetentnego burmistrza, dla którego nie istnieje kpa (poczytaj protokoły z komisji rewizyjnej), a decyzje podległych mu urzędników są masowo oceniane przez SKO jako podejmowane z rażącym naruszeniem prawa, niechlujnie przygotowane studium zaskarżone przez wojewodę (pewno też pozostaje w zmowie z oszołomami z krzeszowic), regulamin wynagradzania nauczycieli przygotowany niezgodnie z prawem (patrz rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody) etc.,etc. bo garaże to pesteczka …
   I NIE ZARZUCAJ MI, ŻE SĄ TO POMÓWIENIA.
   DOKUMENTY SKRZĘTNIE PRZEZ WŁADZE UKRYWANE PRZED OPINIĄ PUBLICZNĄ NIE SĄ TAJNE.

 38. Ben

  13/08/2010 o 11:01

  Naprawdę nie rozumiem, jaki sens ma krytyka potencjalnych kandydatów na burmistrza na tym etapie. Strzelamy sobie w nogi. Niech wszyscy potencjalni kandydaci zdecydują się na start w wyborach. Nie należy ich zniechęcać do kandydowania – wręcz przeciwnie. Jest to ze wszech miar korzystne dla nas – wyborców, bo:
  po pierwsze – będziemy mieć większy wybór,
  po drugie – obecny burmistrz będzie miał większą konkurencję, więc będzie się musiał mocno postarać, aby znów wygrać.

  „Odstraszanie” dzisiaj potencjalnych kandydatów jest niczym innym, jak ułatwianie kolejnej wygranej obecnemu burmistrzowi. Dlatego musi nam zależeć, aby kandydatów było jak najwięcej.

  Za rzecz niezwykle istotną uważam, aby wyborcy zmusili kandydatów przed wyborami do otwartej dyskusji na argumenty. Po to, żeby wybór był dokonywany świadomie, a nie na podstawie kolorowej ulotki z koncertem życzeń, których spełnić i tak się nie da. Marzy mi się, aby portal krzeszowiceone.pl zorganizował spotkanie i dyskusję z kandydatami. Z dwóch ważnych powodów:
  – krzeszowiceone.pl jest jedynym portalem mieszkańców Krzeszowic, na którym można niezależnie wypowiadać swoje opinie
  – krzeszowice.one.pl jest jedynym portalem mieszkańców Krzeszowic, który jest niezależny od jakichkolwiek organizacji czy instytucji
  Muminku, wiem że rzucam Ci wyzwanie, ale uważam, że możesz w znakomity sposób przyczynić się do tego, aby mieszkańcy Krzeszowic świadomie wybrali na stanowisko burmistrza najlepszego z kandydatów. Myślę, że znajdą się chętni, którzy będą chcieli Ci w tym pomóc.

 39. www

  13/08/2010 o 11:03

  Do Ktoś 1.
  Przytaczasz argumenty bardzo ogólne. Doprecyzuj:
  1. Kiedy Ślusarczyk powołał FILO;
  2. Z którym burmistrzem miał prowadzić z pomocą FILO tę wojnę;
  3. Jakie błędy burmistrzowi wytykał;
  4. Jakich działań nie prowadził w ramach FILO oprócz wytykania błędów burmistrza;
  5. Kiedy Ślusarczyk prowadził szkolenia, kogo zapraszał na te szkolenia i ile osób brało w nich
  udział.
  6. Jakie pieniądze pozyskiwał i na co je wydawał;
  7. Czy były inne powody nie powołania LGD oprócz wymienionego przez ciebie długiego jęzora;
  8. Wytłumacz nam jak wygląda kochanie władzy dla władzy;
  9. Co robi Ślusarczyk , że obrasta w piórka;
  10. Którzy wyborcy nie są głupi i nie głosują na Ślusarczyka.

  Uważam, że jesteś na tyle poważną osobą, że odpowiesz nam na w/w pytania, które dadzą nam jednoznaczną odpowiedź jaką osobowością jest kandydat na burmistrza Pan Ślusarczyk.
  Jeżeli nie odezwiesz się uznam twoje argumenty jako niepoważne i wprowadzające publikę tego forum w błąd.

 40. a ja

  13/08/2010 o 11:14

  sądze ze to są dobre pytania ciekawe jakie będą odpowiedzi? hihi a Slusarczyk to podobno jest od czasu jak odszedł ze switu bezrobotny chcemy wybrac bezrobotnego na burmistrza?!

  • bezrobotny

   13/08/2010 o 11:36

   wicedyrektor????

 41. kobieta

  15/08/2010 o 09:06

  A tu chyba o place zabaw chodziło a nie przekomarzanie się o kandydatów.

  Place zabaw w gminie powstały za gruuube pieniądze – na sam plac zabaw w Dubiu poszło 90 tyś zł. W tej kwocie zmieściło się ogrodzenie terenu, kosz do siatki z miejscem na rzuty indywidualne, 2 bujaczki, 2 podwójne huśtawki – na pewno nie dla maluchów, huśtawka konik no i 2 ławki oraz 2 stoliki z ławkami. Nie wiem po co te ławki – chyba po to, żeby można z piwem usiąść – bo przecież na taaak wielu atrakcjach, które nam zaserwowano – tłumów się nie można spodziewać. Tylko niech mi nikt nie mówi, że Dubie to mała miejscowość, dzieci mało więc starczy atrakcji.
  Na moje pytanie, dlaczego to tak dużo kosztowało, dowiedziałam się, że przecież to nie gmina ani nie sołectwo płaciło a darowanemu koniu ponoć w paszcze się nie zagląda. Niby tak – tyle że pieniądze z Unii to także nasze pieniądze, bo jakby nie było Polacy dość sporo do kasy Unii wkładają. Jest połowa sierpnia – plac nadal zamknięty pod kluczem – ponoć otwarcie a być 1 września – w sam raz na otwarcie sezonu jesienno – zimowego. Nic to, przyjdzie wiosna to znowu się plac zamknie na kilka miesięcy żeby go wyremontować.

  • myślę,

   15/08/2010 o 10:23

   że w takiej sytuacji o jakiej piszesz (a to tylko jedna ze takich spraw w naszej gminie, gdzie władza kompletnie nie liczy się z pieniędzmi i żyje z dnia na dzień) bardzo ważne jest „przekomarzanie” się o kandydatach.
   przecież wybieramy kolejne 4 lata bałaganu inwestycyjnego i braku pojęcia o nowoczesnym zarządzaniu (jeśli pozostanie obecna ekipa) lub szansę na (miejmy nadzieję) normalność.

 42. dlaczego

  15/08/2010 o 09:51

  W dUBIU PLAC ZABAW TYLE KOSZTOWAŁ () tys?
  żarty to wrecz niemozliwe . To skandal Panie Sołtysie Dubia powinien Pan się tą sprawą zając bo to naduzycie

 43. do KOBIETY

  15/08/2010 o 16:05

  Dlaczego kobieto kłamiesz plac zabaw w dubiu kosztował 49.209 zl.
  Nie wiem jaki masz cel w uprawianiu kłamstwa ale jaK TO MÓWIĄ KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI.

 44. Pigal

  15/08/2010 o 21:40

  Po to aby jakaś ułomna kobieta, rodem z Krzeszowic nie pier…. głupot, prezentuję całkowite koszty projektu „Budowy 14 placów zabaw w gminie Krzeszowice”

  1 Czerna 46 780,48 zł
  2 Dębnik 32 621,56 zł
  3 Dubie 49 209,19 zł
  4 Frywałd 52 960,77 zł
  5 Miękinia 41 420,54 zł
  6 Nawojowa Góra 55 200,68 zł
  7 Paczółtowice 29 793,85 zł
  8 Rudno 44 087,46 zł
  9 Sanka 59 351,35 zł
  10 Siedlec 32 983,48 zł
  11 Tenczynek 89 475,79 zł
  12 Wola Filipowska 125 120,63 zł
  13 Zalas 108 355,94 zł
  14 Żary 31 762,70 zł
  Razem 799 124,43 zł

 45. Lisek

  16/08/2010 o 08:59

  No i zatkało KOBITE i jej wiernych muszkieterów.

 46. A

  16/08/2010 o 09:05

  Zatkało kobitę a odetkało przydupasów Bartla.

  • do A

   17/08/2010 o 08:29

   Jak nie macie już argumentów to uznajecie że przydupasy piszą a to gó…no prawda.
   Widze tu tylko garstke – jak was to nazywają – rynko-pisów i waszym zadaniem jest obracanie wszystkiego w g…..no, a ja zwykły mieszkaniec patrze obiektywnie i widze jak strasznie się staracie ale mieszkańcy widzą zmiany i jakoś wam nie wierzą.

 47. OO ciekawe

  16/08/2010 o 09:10

  szczegółowe dane dot kosztów budowy placow zabaw moze miec w zasadzie tylko którys z urzędników. Pozatym potwierdza to fakt ze pisze post w pon rano(wiec urzędnik) Dziw bierze jakiego to języka ów urzednik do wyrazenia swoich „głebokich ” mysli uzywa. Oj urzędasy bartlowe to was bu trzeba…..wy……..

 48. OO ciekawe

  16/08/2010 o 09:17

  I jescze jedno jak macie tyle danych to podajcie ile kosztowało gmine zrobienie Studium które wojewoda uchylił . Ile zmarnowalisci pieniędzy podatnika . Pani Mario CH-K niech pani się nie krepuje ile gmina traci na pani wspaniałej pracy.

  • do oo ciekawe

   17/08/2010 o 08:34

   Śłuchaj ty wsiowy mądralo: po pierwsze to te dane były podawane zarówno w Kurierze, po drugie na stronie Urzędu.
   I wyobraź sobie że nie trzeba być urzędasem żeby umieć te dane znaleźć.
   Jak jesteś takim fachowcem od oceniania to może się postarasz i najpierw się przygotujesz do tego oceniania szukając informacji a nie preparując nieprawdziwe tak jak to robi to twoje stowarzyszenie.

 49. Aśka

  16/08/2010 o 12:26

  o mało nie zemdlałam, aż tyle na Woli kosztował ten plac zabaw.To juz czysta kpina. Moze ktoś mi powie co tam tyle kosztowało? Jestem juz starszą osobą ale za taka kasę to lepiej trzeba było wyremontowac drogi ( to co że inna bula)a tak to dwa place zabaw jeden obok drugiego i oba zamknięte.Koń by się uśmiał z takiej polityki. Dobrze ,że blisko wybory…..

 50. byłem na placu

  16/08/2010 o 13:02

  na woli filipowskiej te koszt y to sskandal Potwierdzam
  Odpowiedzcie dlaczego w innych gminach przetargi dają oszczednosci a u nas kasa dla wykonawcow leje się strumieniami no jest z czego w ciągu Kadencji Pana Bartla wzięto ok 20 mln kredytow

  • a co będzie,

   16/08/2010 o 15:23

   jeśli nie uda się rozliczyć środków zewnętrznych (przecież takiej partaniny nikt nie odbierze)?????
   gmina dołoży ze swoich, których coraz mniej?

 51. kobieta

  16/08/2010 o 17:10

  kobieta nie odpisała od razu bo i ma swoje obowiązki i nie siedzi cały dzień na stronie odpisując na każdą obelgę. Swoją drogą – trzeba nie mieć za grosz kultury osobistej żeby kogoś od ułomnych nazywać – trudno, takie społeczeństwo.

  Co do kosztów placu zabaw – faktycznie, miałam złe informacje, za co przepraszam jeśli kogoś w błąd wprowadziłam. Jednakże koszt całkowity placu zabaw to nie 49 209,19 zł bo proszę sobie do tego VAT doliczyć – daje to kwotę ok 60 tyś zł. Wstępny kosztorys placu zabaw jest dostępny na stronie
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ObVGu_3q1RMJ:www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/CB89895D-EB4C-4F68-9869-9F3E7F96A550/504600/POMDubie.doc+dubie+%2B+plac+zabaw&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a Plan odnowy miejscowości Dubie. Pomijam że plan ten miał być zrealizowany w roku 2009 więc i stawki tam ujęte są nieaktualne – stąd rozbieżności.

  Swoim postem chciałam zwrócić uwagę jak dużo to wszystko kosztuje. Ekipa, która robiła plac bawiła się nad nim od kwietnia – był czas, żeby to zrobić w odpowiednimi czasie, otworzyć i dać szanse dzieciom pobawić się a rodzicom odpocząć. A swoją drogą że „atrakcji” na tym placu jest naprawdę skromnie jak na taką kwotę.

  • do kobieta

   17/08/2010 o 08:37

   Ty jednak jesteś ułomna bo czytasz i nie rozumiesz co czytasz – TE KWOTY SĄ Z VATEM paniusiu!

 52. miś

  16/08/2010 o 22:29

  A czy przypadkiem te place zabaw to nie jest jakiś układ pod stołem kogoś z ekipy B. z dostawcą tych kolorowych huśtawek, zjeżdżalni i wszystkich innych duperełków? Zrobiła się z tej szlachetnej akcji jakaś komiczna gminna hurtownia za grube pieniądze. Owszem, przy urządzaniu niektórych placów pracowali społecznie mieszkańcy wsi, przy innych – nie, ale bez względu na wkład społecznej pracy place kosztowały prawie tyle samo za wyjątkiem Woli F. gdzie gmina wpompowała 3, 4 razy więcej niz w niektórych „zapomnianych” wioskach. Czy ktoś rozumie, o co tu chodzi?

  • do misia

   17/08/2010 o 08:40

   Ty misiu idź sie leczyć bo masz stany depresyjno -maniakalne tak jak niektórzy politycy pis-u.

 53. tak

  16/08/2010 o 23:07

  tak sadze e juz wiele osob w naszej Gminie doskonale rozumie o co chodzi te ekipie w kazdym razie nie chodzi im o nasze dobro

 54. Pigal

  17/08/2010 o 05:47

  Oj kobieto :))))
  KWOTY PONIŻSZE SĄ WARTOŚCIAMI BRUTTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!
  BRUTTO !!!!!!!!!!

  1 Czerna 46 780,48 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  2 Dębnik 32 621,56 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  3 Dubie 49 209,19 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  4 Frywałd 52 960,77 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  5 Miękinia 41 420,54 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  6 Nawojowa Góra 55 200,68 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  7 Paczółtowice 29 793,85 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  8 Rudno 44 087,46 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  9 Sanka 59 351,35 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  10 Siedlec 32 983,48 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  11 Tenczynek 89 475,79 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  12 Wola Filipowska 125 120,63 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  13 Zalas 108 355,94 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  14 Żary 31 762,70 zł BRUTTO !!!!!!!!!!
  Razem 799 124,43 zł BRUTTO !!!!!!!!!!

  BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!BRUTTO !!!!!!!!!!

  P.S. Przepraszam resztę szanownych Internautów, ale są przypadki w naszaj gminie,k tórym trzeba WYRAŹNIE napisać, aby zrozumieli 🙂

  • do Pigala

   17/08/2010 o 10:08

   polecam delikatne herbatki ziołowe przywracające równowagę zarówno netto jak i brutto.. przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą..

   • Fik

    18/08/2010 o 10:22

    Radzi aptekarz z rynku

    • hi, hi

     18/08/2010 o 11:04

     pudełeczko…

 55. urzednicy sie

  17/08/2010 o 09:45

  denerwują

  • może

   17/08/2010 o 09:50

   coś złego się dzieje…

 56. kobieta

  17/08/2010 o 12:23

  Zwyzywać, obrazić i wykpić potrafi tylko ktoś kto nie umie podjąć prawdziwej dyskusji. Szkoda z wami polemizować. Ja nikogo swoimi postami nie obrażam i przykro że inni tak nie potrafią.

  Najlepiej się przyczepić do kogoś a nie do problemu – prawda Panowie ? Również polecam jakieś środki na uspokojenie. A swojego zdanie nie zmienię. Te place zabaw nie są ani ładne ani funkcjonalne a za to cholernie drogie.

  • do kobiety

   18/08/2010 o 10:25

   A krzyż pod pałacem prezydenckim musi zostać!

 57. oj b

  17/08/2010 o 12:56

  są drogie ale tak to juz jest władza bierze kredyty zeby cos na siłe zrobic

 58. Ben

  17/08/2010 o 15:32

  Kobieto,
  na tym portalu gości wiele osób, z którymi można podyskutować używając argumentów. Są niestety i tacy, którzy czerpią nieopisaną radość z czyjegoś błędu. Owszem, Twoja wypowiedź dotycząca kwoty netto nie była prawdziwa, natomiast reakcja Pigala to dla mnie błazenada. Może człowiek potrzebuje się wyżyć i znalazł ku temu sposób w postaci takiej a nie innej wypowiedzi? Gdybyś Kobieto była człowiekiem tego samego pokroju co Pigal, to również powinnaś wyśmiać jego niewiedzę z zakresu arytmetyki, ponieważ pomylił się w sumowaniu podanych przez siebie kwot dokładnie o 1 grosz. Jeśli więc ktoś chce wytykać komuś błędy, to sam powinien starać się ich nie popełniać. Tyle w tym temacie.

  Wracając jednak do meritum sprawy, czyli do placów zabaw. Szczerze powiedziawszy nie mam punktu odniesienia, ile kosztuje przygotowanie placu zabaw i wyposażenie go w urządzenia do zabaw. Jak się domyślam – cały sprzęt do zabaw musi być odpowiedniej jakości i posiadać atesty, co zapewne wpływa na cenę. Gdyby zainstalowano kiepski sprzęt i nie daj Boże z tego powodu któremuś dziecku by się stała krzywda, wtedy by się podniosły głosy, że gmina oszczędzała na bezpieczeństwie. Niemniej – jeśli ktoś jest w stanie podać przykłady cen podobnych realizacji – bardzo proszę, aby je przedstawił.

  Chciałbym poruszyć inną kwestię: na place zabaw w gminie wydano prawie 800.000 złotych, natomiast na działania informacyjno-promocyjne związane z projektem Zapewnienie prawidłowej gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Krzeszowice – dorzecze Rudawy” – ponad 431.000 złotych. To jest skandal i wyrzucanie wspólnych pieniędzy w błoto. Rozumiem, że na taką akcję gmina może wydać 20, 30, no – 50 tysięcy. Ale nie ponad 400 tysięcy! O co tutaj w tym wszystkim chodzi?

 59. Krzeszowicki Krzeszowianin

  17/08/2010 o 15:57

  Ciągłe wyrzucanie przez Gminę pieniędzy w błoto to całkiem ciekawa taktyka , powstają ciągle obiekty sportowe , nowe przedszkola teraz jeszcze place zabaw , szkoda ze zapomniano o ważnych drogach , a nie o pracy przy zupełnie nie potrzebnych . Rewitalizacja rynku to też ciekawy pomysł , ciekawe kto zasiądzie w tych ogródkach piwnych skoro w gminie oprócz zakładu w Czatkowicach i Zalesiu , Edenu i Bostaru nie ma większego miejsca zatrudnienia . Rzesze ludzi muszą jeździć do pracy do Krakowa bądź Zabierzowa za minimalną krajową .
  W czym jesteśmy słabsi od Zabierzowa , wystarczy zaproponować dużym przedsiębiorcą otworzenie swoich Filii tutaj i ułatwienie im startu , a dobrze płatne miejsca pracy zaraz się znajda i wszystkie problemy zaczną sie same rozwiązywać

 60. Smutny

  17/08/2010 o 20:16

  Obawiam si ę ze twoje argumenty Krzeszowicki Krzeszowianinie są całkowicie niezrozumiałe dla obecnago burmistrza ten człowiek to typowy przedstawiciel budzetowki on mysli ze bedzie zadłuzac gmine do granic wytrzymałosci aby budowac to o czym mazy czyli przedszkole place itp a takie inwestycje nie dają miejsc pracy , co to miejsca pracy czy Bartl to rozumie.Czy on rozumie gospodarke ? Wątpie. Czy on rozumie ze gmine wpuszcza w spirale zadłuzenia jesli tk dalej pojdzie to w nastepnych latach gmina bedzie tylko płacic na utrzymanie szkoł i spłacac kredytu.

 61. Pigal

  18/08/2010 o 05:23

  Jestem błazen?
  Ale za to wyraźny:)
  Myślę, że lepiej być zwykłym błaznem niż jak wielu na tym forum – pokątnym podpierdalaczem !

  PS. BEN, lczyłem to na piechotę i dlatego cośmogłem pozaokrąglac na vacie.
  Myślę, że wybaczysz mi to zaokrąglenie 🙂

  BRUTTO !!!! BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!BRUTTO !!!!

 62. Ben

  18/08/2010 o 09:05

  Pigal,
  1. Nie wiem, czy jesteś błaznem czy nie. To Ty sam sobie dopowiedziałeś. Ja pisałem, że Twoja reakcja (zachowanie) to błazenada.
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą …
  2. Czy możesz mi wyjaśnić, co rozumiesz przez pojęcie „pokątnego podpierdalacza”?
  3. Zaokrąglenie Ci wybaczam.

 63. A

  18/08/2010 o 11:42

  Rety!
  Pigal nie wytrzymał w tym urzędowym bajzlu i oszalał. A szkoda, bo był konkretny.

 64. ktoś

  18/08/2010 o 14:31

  Trwa zabawa na 102.

  • memento

   18/08/2010 o 14:57

   na titanicu też bawili się do końca…

 65. miś

  18/08/2010 o 15:09

  Słusznie podejrzewałem, że z tymi placami zabaw to jakaś komiczna propagandowa „hurtownia” za grube pieniądze (brutto) i chyba sie nie pomyliłem, a urzędnik pigal to potwierdził w swoich wyliczeniach (brutto).
  Może to i śmieszne, ale czy ktoś wie o co naprawdę chodzi burmistrzowi bo chyba nie o dzieci?
  Niedawno niania poszła z naszym dzieckiem na taki plac ok. 11-tej i została przegoniona przez jakąś babę. Pytam więc, dla kogo zbudowano te place zabaw?

 66. 777

  18/08/2010 o 15:17

  Po tym, co ludzie piszą na tym forum i co mówią „na mieście” można mieć tylko jedno życzenie: żeby ostatnią inwestycją burmistrza w upływającej kadencji była budowa tratwy (na swój koszt) na której ten pan spłynie z Krzeszowic wraz ze swoją ekipą w siną dal. Miejmy nadzieję, że dzięki opatrzności i wyborcom tak się właśnie stanie.

  • do 777

   19/08/2010 o 09:16

   Ale was jest tylko ok. 10 osób więc o kim mówisz?

 67. Ben

  18/08/2010 o 16:14

  „777”, ja bym mimo wszystko zaczekał z tą propozycją dla obecnego burmistrza, aby budował tratwę dla siebie i swojej ekipy do momentu, kiedy będziemy znali wszystkich kandydatów.
  Należy pamiętać, że idealny burmistrz istnieje tylko w naszych wyobraźniach. W wyborach będziemy wybierać człowieka ze wszystkimi jego zaletami i niestety – wadami. Gdybym ja porównywał obecnego burmistrza do burmistrza idealnego, to u mnie Pan Czesław Bartl by przegrał. 🙂 Niestety nie wiem, z kim się zmierzy w wyborach, dlatego też wyniku porównania pewien nie jestem. Może się bowiem zdarzyć, że kontynuacja urzędowania obecnego burmistrza będzie dla mieszkańców rozwiązaniem najbardziej sensownym, chociaż nie najlepszym. Z tego między innymi powodu „podnoszenie poprzeczki” przez kandydatów na stanowisko burmistrza jest ze wszech miar dla nas korzystne. Nawet, jeśli zmiana burmistrza nie nastąpi, burmistrz będzie się musiał poważnie liczyć z poziomem ustawionym przez kontrkandydatów. Taka sytuację, jaka mamy obecnie zawdzięczamy między innymi temu, że Czesław Bartl niestety nie miał równego sobie przeciwnika -> http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiWbp2Tura.html?id=120606& i osiągając taki wynik pewnie nabył przeświadczenia, że mając duże poparcie można prowadzić zarządzanie gminą nie bacząc na głosy tych, którym się ten styl nie podoba.

 68. 777

  18/08/2010 o 17:28

  „Ben” – oczywiście Twój komentarz jest całkiem na miejscu w obecnej jeszcze niejasnej sytuacji, tak więc akceptuję Twój punkt widzenia. W mojej radykalnej refleksji chciałem raczej dać wyraz swojemu zdecydowanemu niezadowoleniu z rządów pana B. trochę „na wyrost”. Uważam jednak bez żadnej ironii, że chaos, jaki zapanował w gminie zwłaszcza pod koniec tej kadencji i niewyobrażalna arogancja władz gminnych, której ja osobiście i wielu moich znajomych doświadczyło i nadal doświadcza każdego dnia, przemawiają za takim radykalnym rozwiązaniem, jakie właśnie zaproponowałem, choć zdaję sobie sprawę, że ludzie pozbawieni honoru i przyzwoitości tej metafory nie zrozumieją. Myślę, że każdy kandydat, który zdoła wygrać z B. będzie rozwiązaniem ze wszech miar korzystniejszym, niż to, co teraz mamy. Taki jest mój punkt widzenia. Czekamy więc na odsłonę i prezentację kandydatów.

  • do 777

   19/08/2010 o 09:20

   A wiesz dlaczego doznajecie braku zrozumienia – bo uparcie chcecie rządzić rynkiem i wydaje się wam że rynek należy do was – a tak nie jest i bardzo dobrze że w tym waszym szaleństwie burmistrz jest na was odporny!

   • Ben

    19/08/2010 o 10:08

    „do 777”,
    myślę, że obrona swoich racji nie jest szaleństwem. Szaleństwem jest natomiast nazywanie wyrażania własnego zdania przez innych.

    • do Bena

     19/08/2010 o 10:42

     A nie zauważyłeś przypadkiem że 777 wypowiada się w imieniu „znajomych”, stwierdza nieprawde. Idąc tą samą ścieżką Ja i wielu moich znajomych uważamy że w gminie naprawde wiele się zmieniło i zmienia i to dobrze bo na zmiany podobno czekali wszyscy , ale jak psychologia mówi niektórzy tak bardzo boją się zmian że zrobią wszystko aby je zablokować.
     I tom jest chyba klasyczny przypadek blokowania wszystkiego a głównie xchyba nie mogą przeżyć rewitalizacja która lada moment msa ruszyć.
     Obserwując poczynania owej grupki niestety widać w ich postępowaniu namiastkę szaleństwa lub jak wolisz chorego uporu.

 69. oj wiele sie zminiło

  19/08/2010 o 11:27

  – sporo spraw w prokuraturze(tego jeszcze nie było)
  -burmistrz sie kłoci z sołtysem i przegrywa bo stoi murem (burmistrz) za tymi co nie dbąja o publiczny grosz
  -urzedników sie zatrudnia ale urząd się zamyka na mieszkancow
  -roboty budowlane się prowadzi łamiąc przepisy prawa
  itp itd

 70. 777

  19/08/2010 o 11:49

  „Do 777” – obawiam się, że ty i tobie podobni osobnicy cierpią nieustannie na chorobliwą obsesję na punkcie rynku, o czym świadczy twoja wypowiedź. Ale widocznie wierni klakierzy Bartla inaczej nie potrafią już reagować. Dostrzegają za to w tekście nawet to, czego nie napisano, posądzając innych o „stwierdzanie nieprawdy”. „Do 777”, może mi wskażesz, w którym miejscu wypowiadałem się na tej stronie na temat rynku lub rewitalizacji? Jeśli nie znajdziesz takiego miejsca, (bo go nie znajdziesz), to przynajmniej wyhamuj i nie rób zamieszania!
  Jeśli o mnie ci chodzi, z krzeszowickim rynkiem jako miejscem niewiele mam wspólnego. Jeśli ci chodzi o te 10 osób (skoro policzyłeś, to chyba wiesz, kto to taki), to także nie jest to moje rodzime środowisko. Nie ukrywam natomiast, że mam pewną sympatię do tej grupy osób, którą ironicznie nazywacie „rynkownikami” i która miała odwagę się przeciwstawić chociażby propagandowym popisom Bartla, z których nic konkretnego dla mieszkańców dotąd nie wynika, bo nie może, a także potrafiła dać wyraz swojej dezaprobaty dla ignorancji prawa ze strony gminnych u®zędników.
  Jeśli takim jak ty „do 777” wydaje się, że zmyślam i na to co mówię nie ma pokrycia w dokumentach, to sobie wybierzcie Bartla ponownie na następną kadencję (jeśli sami dacie radę), ale budowy tratwy niech zbytnio nie odkłada, bo może mu się kiedyś przydać. Moim zdaniem ten człowiek w końcu musi przegrać, bo niczego się nie uczy, a na arogancji daleko nie zajedzie.
  „Do 777”, popatrz sobie na kalendarz; do wyborów pozostało już niewiele czasu i nadzieja, że się jeszcze uda władzom gminnym coś sensownego w Krzeszowicach dokonać, ODDALA SIĘ WIELKIMI KROKAMI. A szkoda…

 71. Ben

  19/08/2010 o 14:28

  Być może, że burmistrz ma już tratwę ratunkową. Podobno ma nią być dyrektorowanie krzeszowickiej podstawówce po odejściu Pani dyrektor Elżbiety Chochół. Na ile jednak ta informacja jest prawdziwa – nie wiem. Zważyć trzeba przecież fakt, że obsada stanowisk dyrektorskich w oświacie odbywa się drogą konkursu, co by stawiało tą informację w szeregu lokalnych plotek.

  • eee tam,

   19/08/2010 o 15:04

   pani dyrektor Elżbieta Chochół nigdy nie odejdzie.

 72. No

  19/08/2010 o 20:07

  Ben! Niejednokrotnie udowodniłeś, że masz ogromną wiedzę, że o kulturze słowa nie wspomnę, ale czy Ty naprawdę wierzysz, że konkursy na stanowiska w gminie nie są „ustawione”?
  Wszyscy wiedzieli jakie były etatowe przetasowania i kto przejmie Poradnię po panu Skołubie, jak na siłę trzymano stanowisko dla pana Piechoty w Ośrodku Sportowym, mimo dynamicznego konkurenta z Krakowa, a zapomniałeś jak przebiegał konkurs na dyrektora ZABK itd. itd.
  A na stanowiskach referentów i inspektorów w urzędzie to jest ktoś ze skierowaniem z Urzędu pracy, jako bezrobotny?
  Niestety, sami namaszczeni. Tylko szkoda, że niewele umieją, też maja sprawy do załatwienia na mieście i przemykają cichaczem wzdłuż szyb wystawowych a telefony w urzędzie milczą a jeżeli ktoś podniesie słuchawkę, to odbierze telefon stażysta . Paranoja!

 73. kto

  19/08/2010 o 20:53

  wyczyści tę stajnie Augiasza ?

 74. Pigal

  19/08/2010 o 20:58

  Urząd to nie telepizza, aby załatwiać sprawy przez telefon.
  Chcesz coś z urzędu to złóż stosowne pismo.
  Będziesz miał za sobą problem milczących telefonów.
  Pozdrawiam,
  Pigal

 75. No

  19/08/2010 o 21:33

  Pigal, współczuję Ci, że musisz popierać władzę marnej jakości, bo jako Pigal – bywasz rzeczowy.
  W krzeszowickim urzędzie jest bez znaczenia czy pismo, czy telefon, czy skarga – już jest słynna w okolicy bezczynność tego urzędu!
  Urząd nie telepizza, ale to przez urzędowy telefon zamawiają urzędnicy pizzę i inne frykasy , albo je przywozi jakiś facet, też urzędnik.

 76. XM

  20/08/2010 o 01:33

  Co ty bredzisz „Pigal”, pismo do kogo, do tych ignorantów? I co dalej? Przecież dobrze wiesz, że pisanie do urzędu to strata czasu bo i tak ci nikt nie odpowie a jeśli już dostaniesz jakąś odpowiedź po wielu miesiącach, to i tak się z niej nigdy nie dowiesz niczego konkretnego, co najwyżej zacytują ci furę przepisów z adnotacją, na jakiej podstawie byli łaskawi udzielić ci tej odpowiedzi. Taki sam skutek uzyskasz, gdy zadzwonisz na głuchy telefon urzędniczki, która biega w tym czasie po sklepach lub robi fuchy, tyle, że taniej wyjdzie. Kompletna paranoja!

 77. Jakub

  20/08/2010 o 11:54

  Charakterystycznym również dla Urzędu w Krzeszowicach jest to, że korespondencję w tej samej sprawie, np. z Wydziału Architektury otrzymuję co dwa dni.
  Uważam, że można byłoby załatwić ją jednym listem, gdyż ani zby ważna, ani terminowa.
  Czy ktoś liczy koszty wysyłki korespondencji ii czy wogóle ktoś nad tym panuje ???

 78. Misha

  26/08/2010 o 12:48

  Chyba te place już są otwierane.Byłam w Dubiu z dzieckiem- plac zabaw trochę ubogi, na otwarcie przyjechał Burmistrz z jakąś młodą panią z urzędu.
  Generalnie nie było jakoś super, ale pani z urzędu była bardzo miła i się starała, zorganizowała konkurs plastyczny o zdrowym trybie życia, dzieciaki dostały nagrody, jakieś piłki dmuchane i słodycze. Z tego co się dowedziałam jeżdżą codziennie i otwierają nastepne. Czy to prawda? Jestem ciekawa jak wygląda to w innych miejscach.

 79. a mnie

  26/08/2010 o 16:53

  rozbawiła informacja w przełomie, że w Tenczynku będą (są?) trzy place zabaw.
  widać władza dalej tkwi w krótkich majtasach.

 80. place zabaw

  26/08/2010 o 19:30

  super.
  ale czy to prawda, że komplikuje się sprawa basenu??????? jakieś problemy? finansowe? taka informacja przed wyborami ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę