Wydarzenia

100 placów zabaw na setne urodziny Nivea. Głosuj na Krzeszowice!

Z okazji 100-lecia marki Nivea firma Beiersdorf AG. postanowiła wybudować 100 placów zabaw w 100 polskich miejscowościach. Do udziału w projekcie zaproszone zostały gminy i spółdzielnie mieszkaniowe, których zadaniem było zgłoszenie miejsc, gdzie najbardziej potrzebne są nowe place zabaw. Do konkursu przystąpiła również Gmina Krzeszowice.

Celem akcji „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA” jest ufundowanie i wybudowanie na terenie całej Polski 100 nowych, atrakcyjnych i bezpiecznych placów zabaw, dostosowanych do potrzeb dzieci w różnym wieku – piszą organizatorzy.

Od 6 czerwca do 31 października na stronie www.100latnivea.pl będzie można oddawać głosy na miejscowości, w których powinny powstać nowe place zabaw. W 100 miejscach o największej liczbie głosów internautów zostaną wybudowane place zabaw całkowicie sfinansowane przez firmę Nivea.

Do konkursy zgłoszono również jeszcze pusty plac przy Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach. Głos można oddać wielokrotnie (ale tylko raz każdego dnia) po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora. Na początku czerwca w specjalnym piśmie do głosowania na krzeszowicki plac zabaw zachęcał burmistrz Czesław Bartl.

Więcej o akcji na www.nivea.pl

Przeczytaj pismo burmistrza w sprawie konkursu Nivea.

 

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. Pigal

  12/06/2011 o 19:38

  Pokażmy innym jak potrafimy się zorganizować i powalczyć we wspólnej sprawie…

 2. babajaga

  13/06/2011 o 00:57

  Jakim innym? Co to znaczy: powalczyć we wspólnej sprawie? Przecież my w naszej gminie za chwilę będziemy mieć tylko same place zabaw! Czy burmistrz naprawdę już nie ma poważniejszych problemów do rozwiązania? Inwestorów jak na lekarstwo, a więc i dochodów gmina nie ma, toteż budżet marny jak nigdy dotąd a i ludzie nie mają pracy, bo wszystko to, co gmina nam lansuje, ani gospodarczo uzasadnione, ani dochodowe nie jest.

 3. y

  13/06/2011 o 07:35

  Z jednej strony to innym niewielu inwestorów w naszej gminie możemy pokazać; dobrze byłoby się też zastanowić skąd znajdziemy te 0.5 mln zł za drzewa i co ważniejsze na co je wydamy ?
  Trzeba by już mieć pomysł.
  Z drugiej strony udział w konkursie Nivei uważam za dobry pomysł. mamy tak wielu urzędników, że ma kto się tym zająć i dopilnować aby był sukces, zwłaszcza gdy nie jest potrzebny wkład własny.

 4. :D :D :D

  13/06/2011 o 08:20

  dlatego urzednicy nie bedą już pisali nawet głupich pism, bo trzeba będzie klkać 😉 a ludzie i tak poczekaaają………..

 5. ktoś

  13/06/2011 o 08:36

  urzędnicy z Nivea a nie z wazeliną będą wchodzić do bur-mistrza.

 6. No

  13/06/2011 o 08:51

  Skoro buduje się place zabaw, boiska, jednym słowem buduje się coś dla dzieci i młodzieży, to oznacza że dzieci przybywa w naszej gminie.
  Za chwilę będzie wyż demograficzny – po co zatem zamykać szkoły, które zostały pięknie wyremontowane, też z myślą o przyszłości dzieci.

 7. Ben

  13/06/2011 o 11:02

  Przepraszam że pytam, bo dopiero teraz do mnie to dotarło. Czy to oznacza, że przy nowym przedszkolu samorządowym nie ma na świeżym powietrzu placu zabaw? Nie ujęto placu zabaw w projekcie budowy przedszkola? Jeśli tak jest istotnie, to moje gratulacje dla władz gminy. W takiej sytuacji przestaję się dziwić pismu burmistrza.Przypomina mi znane skądinąd zawołanie: „Pomożecie?”. Przypuszczam , że jeśli mieszkańcy „zdobędą” plac zabaw, to lokalny organ prasowy urzędu nie omieszka nadmienić, że „zwycięstwo” stało się możliwe dzięki zaangażowaniu samego burmistrza. Co będzie jeżeli Krzeszowice „przepadną”? Pewnie pojawią się głosy, że to mieszkańcy zawiedli lub nie dość intensywnie brali udział w głosowaniu.
  😉

 8. kolo

  13/06/2011 o 11:31

  lepiej glosujcie. chodzi o plac zabaw. nie szkoły, przedszkola, burmistrza czy inne nie zwiazane z akcja sprawy. Burmistrza zostawcie na pozniej.
  PS. co do drzew wycietych w parku – to jest przelozenie kasy z jednej kieszeni do drugiej – wszystko w naszym urzedzie (kasa miasta przelewa do kasy Wydziału Ochrony Środowiska.

 9. Ben

  13/06/2011 o 12:35

  Kolo – chyba nic nie rozumiesz w sprawie kary. Łykasz propagandę jak indor kluski. Jeśli masz pieniądze przeznaczone np. na wczasy, ale sytuacja Cię zmusza, aby je wydać na pilny remont mieszkania, to pieniądze i tak zostaną wydane przez Ciebie. Niby jest to samo, ale jednak nie to samo. Prawda?
  Jeśli w kółko powtarzana jest informacja, że kwota z tytułu kary będzie wydana na cel związany z ochroną środowiska w Krzeszowicach, to ja się pytam: kosztem czego? Oświaty? Dróg? Inwestycji? Pensji burmistrza? Tego jakoś nikt do tej pory nie ujawnił, chociaż tak naprawdę to jest istota sprawy.

 10. kolo

  13/06/2011 o 13:05

  urzad cos traci lecz rowniez cos zyska. urzad traci na inwestycje czy na swoje podwyzki lecz wydzial ochrony dostaje kase do zagospodarowania. „beda ladnie przyciete drzewa lecz nie bedzie jak do nich dojsc”. Szkoda ze w taki glupi sposob kasa idzie gdzie indziej, nie tam gdzie krzeszowice potrzebuja.

  • Ben

   13/06/2011 o 13:34

   Kolo,
   bardzo dużym problemem dla burmistrza może być realizacja budżetu w wyniku nałożonej kary. W zasadzie wyjścia są cztery:
   1. Zwiększenie dochodów budżetu gminy poprzez rozwój gospodarczy gminy.
   2. Podniesienie podatków (wymagana akceptacja Rady Miasta).
   3. Kolejne zadłużenie się gminy poprzez zaciągnięcie następnego kredytu (wiąże się to z korektą budżetu i akceptacją Rady Miasta)
   4. Częściowe cięcia w innych pozycjach budżetu (wiąże się to z możliwością niewykonania budżetu – pytanie czy Rada Miasta udzieli wtedy absolutorium?).

   Punkt 1. uważam za niemożliwy do zrealizowania w krótkim okresie czasu, a więc odpada. W trzech pozostałych punktach kluczowe będzie stanowisko rady. Jak dla mnie – jest ono do przewidzenia. Myślę, ze burmistrz może spać spokojnie.

 11. kolo

  13/06/2011 o 14:53

  widząc co się dzieje to burmistrz nie ma problemów i na pewno śpi spokojnie. Jest cukierkowo. Weźmie się kredyt i pogłębi zadłużenie. pkt.4 jak najbardziej – zacząć od siebie i własnego podwórka.

  • do kolo

   13/06/2011 o 16:59

   Oj chyba jednak burmistrz nie śpi spokojnie bo czarne chmury zbierają sie nad jego głową.
   Na szczęście on ma to wszystko w nosie i dalej się świetnie bawi . Arogancja do potęgi!

   • eee tam,

    13/06/2011 o 17:34

    czarne chmury 😛 dobrze jest. wszystko pikne, robota wre, pan Czesław przechadza po mieście zadowolony ….

 12. mimi

  14/06/2011 o 14:25

  oj chyba nici będą z tego placu zabaw, jesteśmy na szarym końcu. tenczynek ma już ten plac przy przedszkolu a Krzeszowicom ani gmina ani Nivea nie wybuduje.

 13. ona

  15/06/2011 o 08:18

  jak będziemy głosować, namówimy wszystkich swoich znajomych to myślę, że codzienne klikanie na Krzeszowice da rezultaty!!! … byleby ta strona ciut lepiej działała…

 14. szumienienio

  16/06/2011 o 07:18

  Witam Zła masy!

  Proponuję zakładać kont mailowych ile się da, rejestrować na poniższej stronie tyle loginów ile się da i do sierpnia będziemy w czołowej 25. (obecnie +/- 55 pozycja) http://100latnivea.pl/glosowanie/logowanie

  Wszystkim Malkontentom proponuję aby zamiast marnować na czas na wypisywanie bredni na forum zabrali się za klikanie

  Pozdrawiam
  Szumienienio

  • pcyrek

   16/06/2011 o 07:28

   Kolega ma racje!
   Zamiasta marudzić weźcie się za klikanie. Spójrzcie jak radzi sobie 1-sza gmina w rankingu. Tam nikt nie narzeka, tylko głosują, a nagrodą będzie uśmiech dzieciaków.
   Zostawcie polityczne rozgrywki i myszki w dłoń.
   Zakładac tyle kont ile się da i głosować. Sam na poczet głosowania mam 80kont i codziennie oddaje 80 głosów. Wygramy to tylko musi nas ktoś wesprzeć!
   Pozdrawiam w imieniu dzieciaków

   • przepraszam

    16/06/2011 o 07:48

    … a w główce wszystko w porządku?

 15. Ben

  16/06/2011 o 09:43

  Szumienienio i Pcyrek,
  widzę, że bardzo was ekscytuje akcja firmy Nivea, Do tego stopnia, że jawnie namawiacie do oszustwa. Jeśli Krzeszowice otrzymają plac zabaw, to powinno się na nim zainstalować olbrzymią tablicę z napisem: „Plac zabaw powstał w Krzeszowicach dzięki oszustwom kilku internautów.”
  Dawniej obowiązywała zasada, że zwycięstwo ma wtedy smak, kiedy zostanie zdobyte fair. Dzisiaj obowiązują zasady wyścigu szczurów – za wszelką cenę osiągnąć tyle, ile się tylko da, nie licząc się ze środkami i konsekwencjami. Bo cel uświęca środki? Szumienienio i Pcyrek, gratuluję Wam pomysłu. Jesteście świetnym dowodem na postępującą demoralizację naszego społeczeństwa. Nie tylko zresztą lokalnego.

  • pcyrek

   16/06/2011 o 10:40

   Znalazł się świetoszek.
   No ale sadząc po Twoich wcześniejszych wypowiedziach Ciebie nic nie zadowli. Zawsze się ktoś znajdzie co sieje zamęt i na nic się nie zgadza dla zasady. Lepiej siedziec i lamentowac, ale żeby dać coś od siebie……
   Współczuje twoim sąsiadom, bo znam takich kilku
   Pozdrawiam

  • do Bena

   16/06/2011 o 10:51

   Demoralizacja to obecnie norma w tej gminie a przykład idzie z góry!

 16. No

  16/06/2011 o 11:19

  Popieram Bena. W tej walce o boisko za tzw. darmochę, jest coś z oszustwa czy przebiegłości, ale chyba nie chodzi o to, „by złapać króliczka, ale by gonić go.”

 17. y

  16/06/2011 o 11:25

  Jak to łatwo u nas uzasadnić każdą lewiznę jakimś wyższym celem. Teraz np trudnym do zweryfikowania „uśmiechem dzieciaków”. Tylko siąść i płakać .

 18. Ben

  16/06/2011 o 12:12

  Drogi Pcyrku,

  nie wiem co masz na myśli pisząc, że nic mnie nie zadowoli. Jedno potwierdzę: gardzę tymi, którzy publiczne namawiają do oszustwa.
  Moim sąsiadom współczuć nie musisz. Współczuj raczej sobie i swojemu zakłamaniu. Lub jeśli wolisz bardziej nowocześnie – „specyficznie pojętemu poczuciu sprawiedliwości”.

  „Y” – to, co napisałeś o „lewiźnie” oraz „uśmiechu dzieciaków” jest strzałem w dziesiątkę. Również się pod tym podpisuję.

 19. ktos

  16/06/2011 o 13:16

  moze niech ktos z tego forum wystartuje do fotelu burmistrza, bo co poniektorym sie nudzi

 20. Stanisław

  16/06/2011 o 16:41

  Poco żeby czyścić brudy i naprawiać niedoróbki, niech posprzątają i naprawią ci co zawinili

 21. obserwator z boku

  17/06/2011 o 08:47

  Szczerze współczuje temu, kto będzie musiał oczyścić pobojowisko, które B pozostawi mu po sobie. Pobojowisko we wszystkich niemal dziedzinach i skalach: także w skali moralnej.

  • do obserwatora z boku

   17/06/2011 o 11:23

   No w skali moralnej to przechodzi sam siebie! To chyba pierwszy taki „wyzwolony” burmistrz w całej historii Krzeszowic

 22. babajaga

  17/06/2011 o 08:55

  Dobrze, Ben, że „odsłoniłeś” na forum tych dwóch kombinatorów i speców od klikania. Może inni się zastanowią… A ten „uśmiech dzieciaków” w tle, to faktycznie ich sprytny chwyt.

 23. selena

  17/06/2011 o 12:50

  SKANDaL….próbuję oddac głos na plac zabaw w K-cach,loguję się i wyskakuje obrazek do wpisania,który i jaki by nie był jest błędny

 24. obserwator z boku

  17/06/2011 o 14:12

  Do obserwatora z boku: nie tyle chodziło mi o moralność obyczajową w życiu prywatnym tego pana, a właściwie o działania i zachowania urzędników pozbawione jakiejkolwiek etyki, jaka powinna obowiązywać ludzi w służbie publicznej. Ten pan osobiście doprowadził do demoralizacji na taką skalę, nie reagując kompletnie na znane mu przejawy nadużywania władzy i stanowisk.

 25. pus

  17/06/2011 o 22:07

  Przez Bena piewcę moralnej odnowy, samoumartwienia i ukrzyżowania Burmistrza zostaliśmy zepchnięci na pozycję 74. Krucjata przeciwko krzyżowcom oddającym więcej niż pół głosu na pięć dni przyniosła efekt. A Ci dwaj powyżej to pewnie pedowile (sorry Panowie) skoro tak bardzo podobaja im się usmiechnięte dzieci na placu zabaw. Swoją drogą nieźli z nich wazeliniarze skoro tak się emocjonują Niveą, a jak wiadomo od Nivea do Wazelina droga prosta krótka etc,
  Podoba mi się pomysł z tablicą na placu zabaw.
  Na chwilę obecną widzę tablice z napisem „Przed pllacem zabaw powstałym w Krzeszowicach dzięki oszustwom kilku internautów uchronił nas Ben”

  Pst!! Polecam refleksję nad pierwszą w rankingu miejscowością Grzędy Górne.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grz%C4%99dy_G%C3%B3rne

  170-ciu mieszkańców zrobiło niezzły wynik….

  • pus

   17/06/2011 o 22:11

   Oczywiście Ci dwaj powyżej Bena wypowiedzi z dnia 16-06-2011 o 09:43

   • hary

    04/07/2011 o 16:00

    Jakie 170 .
    Gmina Czarny Bór ma około 5000 tys. mieszkańców
    Poprostu trzymamy się razem – hehe

 26. y

  17/06/2011 o 22:56

  Pospolite ruszenie i bylejakość mają przykrywać brak wiedzy i wyobrażni decydentów. Jak można było budować tak wielkie przedszkole bez placu zabaw. A teraz pomóżcie Niveo !
  W dzisiejszym Kurierze Samorządowym, samorządowa władza podpowiada i zachęca jak głosować. Czysta Eurowizja i inne idiotele.

 27. babajaga

  17/06/2011 o 23:17

  Eurowizja… dobre to – i inne idiotele, haha. Ale trafiłeś/łaś bezbłędnie, „y”.

 28. miś&misia

  17/06/2011 o 23:32

  Skoro dokumentację przedszkola robili podobno drogowcy z krakowskiej, to skąd mieli wiedzieć, że dzieciom będzie potrzebny plac zabaw? I tak dobrze, że stoi tam jakiś budynek, a nie sterta krawężników. No i mamy trochę trawnika, a nie asfaltowy plac na całej działce. Mogło być znacznie gorzej. Teraz cała nadzieja w dobrodziejach z firmy Nivea.

 29. Krystyna

  18/06/2011 o 10:00

  W projekcie budowlanym jest zaprojektowany plac zabaw. Inwestor poprostu go niewykonał.

 30. No

  18/06/2011 o 11:13

  Przy placu zabaw, jeżeli taki zostanie wybudowany, to na pewno zostanie zainstalowana ale tablica reklamująca NIVEA. Może to być nawet jednym z warunków zawartej umowy.

 31. Pigal

  18/06/2011 o 17:07

  Dzieciakom taka tablica raczej nie będzie przeszkadzała 🙂
  A dorośli mogą na nią nie patrzeć 🙂

 32. ona

  06/07/2011 o 09:56

  Krzeszowice w rankingu lecą w dół z dnia na dzień… 🙁

 33. już

  11/07/2011 o 18:07

  160 miejsce. nawet urzędnicy przestali klikać ?????

 34. rumik

  12/07/2011 o 06:29

  Wydaje mi się, że jeśli rodzice 250 dzieciaków nie klikają, to może plac zabaw jest zbędny.
  Mają już 30 innych placów w całej gminie, to po co im plac zabaw przy przedszkolu :)?

  • co prawda

   12/07/2011 o 08:17

   to prawda 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę