Wydarzenia

Trwają Dni pstrąga w Dubiu

Wyścigi pstrągów, pokazy koni huculskich i konkurs na najlepszą potrawę – to niedzielny program kończący tegoroczne Dni pstrąga w Dubiu.

Była degustacja potraw z pstrąga, konkursy i zabawy dla dzieci, biesiadne przyśpiewki. Dziś od godziny 11:00 organizatorzy zapraszają na kolejny dzień imprezy.

O godzinie 13:00 na boisku sportowym  w Dubiu rozpocznie się turniej gigantycznych piłkarzyków, o 15:00 zaplanowano wyścigi pstrągów, a po nich pokaz koni huculskich i konkurs na najlepszą potrawę z pstrąga.

Odbywające się już po raz szósty Dni pstrąga zakończy tradycyjne zabawa taneczna.

Pełny program imprezy

 

37 komentarzy

37 Komentarzy

 1. Melczek

  05/06/2011 o 14:36

  Wróciłem z Dubia. Byłem tam wczoraj i dziś. Jednym słowem udana impreza. Szkoda tylko że informacja o dniach pstrąga pojawiała się na stronie http://www.krzeszowice.pl 4 dni przed imprezą, po usilnych apelach Sołtysa Wąsika.

 2. Miłośniczka pstrągów

  05/06/2011 o 20:17

  Szkoda, że na tegorocznych dniach pstrąga, pstrąg był na czwartym planie. 2 lata temu ryby w kilkunastu smakach przygotowywała firma ROKO, było smacznie, z polotem i tanio. Teraz za pstrąga wzięła się pizzeria (sic!) enzo, ryby może i nie były złe, ale wybór był mały a ceny wysokie. Na dnia pstrąga królowała więc kaszanka i kiełbasa :/

 3. Jerzy

  05/06/2011 o 23:43

  Mówimy o braku informacji o imprezach w Krzeszowicach, a w najlepszym wypadku o powiadomieniu o nich mieszkańców, w ostatniej chwili – co nie jest pierwszyzną. Dzisiaj „telegram” o imprezach z okazji Dnia Dziecka przed gimnazjum , z mównicy odczytał ksiądz w kościele.
  Tych informacji nie ma ani na afiszach, ani na stronach urzędu, ani centrum kultury.
  Proponuję aby organizatorzy imprez poszli w ślady indian i ze wzgórz teńczyńskiego i miękińskiego, dymem z ognisk, powiadamiali mieszkńców o wieściach, bo to i szybkie i tanie.
  A jaka będzie promocja gminy!?!?!?

 4. Magda

  06/06/2011 o 05:49

  chwila chwila, plakaty z info o dniu dziecka wiszą na mieście co najmniej od tygodnia, dokładnie to samo dotyczy dni pstraga, są ogłoszenia w Przełomie i internecie, również na stronie CiKS, zgadzam się na krzeszowice.pl jest problem, ale jeśli chodzi o reszte wydaje mi sie, że informacje sie rozchodzą, trzeba tylko czytać tablice ogłoszeniowe 🙂

 5. ktoś

  06/06/2011 o 21:02

  Ściółka w lesie sucha znaków dymnych nie wolno puszczać bo sie zapoli to co sie niepoli od tego co siepoli i siespoli i wyścigi pstrągów enzo pop oli.

 6. kadi

  06/06/2011 o 21:47

  impreza super pogoda dopisała- ale pstrąg był niesmaczny 🙁

 7. Nic dziwnego

  08/06/2011 o 12:44

  bo był z pizzeri 🙂

 8. selena

  09/06/2011 o 19:46

  Głosujemy!!!!!!!!!!!! już mamy 81 miejsce

 9. aneta2002

  09/06/2011 o 20:20

  http://100latnivea.pl/glosowanie/rejestracja?inv=przemodz01

  Bardzo proszę administratora tej strony – mając na uwadze, że wszyscy, którzy tutaj zaglądają bardzo są zainteresowani rozwojem naszej Gminy – o napisanie kilku zdań o akcji gminy , a dokładnie referatu RSP. Bez względu czy strona nivea coś zyska, czy nie, to uważam, że jeżeli dzięki temu bez wydatkowania pieniędzy z gminy można zbudować plac zabaw w centrum miasta to warto poświęcić kilka sekund. Uważam że kolo rozpoczął dobrą akcję – brakło tylko instrukcji obsługi.
  Ta akcja – jeżeli się powiedzie to będzie naprawdę sukces mieszkańców tej gminy.
  Tak naprawdę obca dla tej gminy (niestety moja gmina nie jest zainteresowana)

 10. Nemo

  09/06/2011 o 20:38

  Zagadzam się z Anetą! Inernauci czytający tę stronę mogą w końcu zrobic coś dobrego dla dzieciaków z przeszkola. Przypominam, ok 200 dzieciaków w nowym budynku przedszkola w Krzeszowicach nie ma placu zbaw i nie będzie miało, bez waszego – drodzy autorzy wpisów na tym forum – udziału:(. Z dofinasowania wybudowano place zabaw w całej gminie a dla przedszkolaków w Krzeszowicach – już zabrakło w budżecie …

 11. do nemo

  09/06/2011 o 21:13

  … i to jest słuszna uwaga, choć wcześniej nie podobały mi się te place zabaw to teraz patrząc na dzieciaki z sąsiedztwa na mojej wsi to uwarzam (muszę to przyznać z pokorą) że place zabaw to strzał w dziesiątkę – dzieciaki się dobrze bawią a rodzice odpoczywają
  szkoda że gmina ma tak mało sukcesów społecznych

  • gdyby jeszcze

   09/06/2011 o 22:33

   ktoś wyczyścił piasek na placu w krzeszowicach byłoby super 😛

  • Taaak

   11/06/2011 o 20:14

   ale bełkot!!!

 12. tylko dla osób o mocnych nerwach

  09/06/2011 o 22:53

  • szkoda

   10/06/2011 o 07:27

   że pisać nie umie poprawnie… a może umie, tyle że może ma starego worda, który nie podkreśla mu błędów ? 🙂

  • Taaak

   12/06/2011 o 13:52

   Ten człowiek ma szanse zrobić karierę pisząc teksty do serialu Włatcy Móch. Tego się nie da czytać!

  • Ali

   12/06/2011 o 15:03

   dzizas 🙂

 13. Melczek

  10/06/2011 o 08:25

  Oj Wojtku, jak ty zrobiłeś taki wynik na radnego? …a młodzież mówisz 🙂

 14. tylko dla osób o mocnych nerwach

  10/06/2011 o 08:27

  tak to jest, jak dziecku polityka zawróci w głowie, starzy wyjadacze obiecają karierę, zrobi sobie parę zdjęć ze złożonymi „na tuska” rączkami i myśli że zbawi świat, koleżanki zapiszczą z zachwytu, postawią w odpowiednim miejscu krzyżyk… a tu… wydmuszka . Krzeszowice potrzebują POmocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

 15. kolo

  10/06/2011 o 10:24

  to i insrtukcja:
  najpierw trzeba sie zarejestrowac na stronie:
  http://100latnivea.pl/glosowanie/rejestracja?inv=przemodz01
  do rejestracji jest potrzebny mail, imie, nazwisko (nie sa to jakies straszne ilosci danych).
  Po rejestracji logujemy sie i glosujemy na nasze Krzeszowice:
  http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/888?inv=przemodz01
  i to wszystko. Glosować można raz dziennie przy jednym mailu (5 maili to 5 głosów na dzień).
  Niestety strona 100latnivea.pl niedomaga.

  • Ben

   10/06/2011 o 12:52

   Mieszkańcy dostali nawet „błogosławieństwo” od samego burmistrza:
   http://www.krzeszowice.pl/files/Image/gfx/pismo_burmistrza.pdf
   Nie słyszałem nigdy wcześniej, żeby w naszej gminie burmistrz oficjalnie zachęcał do udziału w akcji prowadzonej przez firmę komercyjną. Ciekawe, czy pismo burmistrza może zostać uznane za kryptoreklamę?

   • skończ pleść głupoty

    10/06/2011 o 14:34

    troche sie chyba chlopie zagalopowales z pytaniem o kryptoreklame. raz popatrzylbys na dobro ogolu a nie szukal przeintelektualizowanych kruczkow prawnych. wystarczy juz tego pustego wymadrzania sie na forum

    • Ben

     10/06/2011 o 14:55

     Nie plotę głupot. Ty patrzysz przez pryzmat placu zabaw, który w Krzeszowicach może stanąć. Spójrz nieco szerzej, nie jak koń z klapkami na oczach który widzi tylko to, co ma przed sobą. Jestem zdecydowanie przeciwny realizacji hasła, że cel uświęca środki. Chociażby cel (tak jak w tym przypadku) był szczytny. Nie chciałem tego pisać, ale jak widać muszę, może zrozumiesz: spróbuj przewidzieć, jak się czuje konkurencja wymienionej w piśmie firmy. Spróbuj przewidzieć, jakie może powstać z tego powodu zamieszanie z Krzeszowicami w roli głównej. Dlatego uważam pismo burmistrza za nieprzemyślane.

     Twoje sformułowania, że plotę głupoty oraz że się zagalopowałem wogóle na mnie nie działają. Wymyśl coś mądrzejszego, żeby mnie przekonać. Jestem otwarty na rzeczowe argumenty. Z bełkotem polemizować się nie da.

     • lokalny

      10/06/2011 o 19:27

      jakie ma znaczenie jak to określiłeś ” konkurencja wymienionej firmy”, jaki problem ma konkurencja? sądzę że gdyby podobny program ogłosiły firmy X, Y , czy Z pismo promujące dotyczyło by tych a nie jednej firmy . Czy wówczas też była by to kryptoreklama w wykonaniu Burmistrza? w piśmie nie jest promowana firma tylko działania firmy

 16. kolo

  10/06/2011 o 15:02

  niestety trzeba poczekac do poniedzialku – za slaby serwer.

 17. babajaga

  10/06/2011 o 23:19

  Co wy wszyscy bredzicie! Pytanie, czy pismo burmistrza można uznać za kryptoreklamę jest w ogóle nie na miejscu i nie chodzi tu wcale o to, jak się z tym czuje konkurencja. Chodzi o jawne zachęcanie publicznie do udziału w akcji na rzecz wybranej firmy prywatnej. Problem w tym, czy organ publiczny, jakim jest burmistrz, ma w ogóle prawo reklamować prywatną firmę komercyjną W TAK OTWARTY SPOSÓB ? Według moich informacji jest to niedopuszczalne i nielegalne bez względu na rzeczywisty cel, jaki miał na myśli!
  Sama nie jestem jednak biegła w tej dziedzinie, więc niech się może wypowie na ten temat zawodowy prawnik. Skoro w przetargach publicznych jest zabronione wymienianie z nazwy konkretnej firmy lub narzucanie oferentom konkretnych produktów pod jakąkolwiek marką, to czy przez analogię burmistrz w tym przypadku nie dopuścił się nadużycia prawa?

  • krzeszowiceone.pl

   12/06/2011 o 19:22

   Chryste panie, to nie jest przetarg tylko konkurs skierowany właśnie do gmin i spółdzielni, nie chcesz możesz nie brać udziału.
   We wszystkim szukacie drugiego i trzeciego dna, za chwile ktoś rzuci hasło, że Bartl wziął za „ta reklamę” grubą kasę. Zamiast za nasze pieniądze plac zabaw możemy dostać za friko, pierwszy raz sami możemy o tym zdecydować, więc zamiast wietrzyć w tym wszystkim jakiś podstęp – do dzieła!

 18. Ali

  11/06/2011 o 17:40

  to burmistrz ma publiczny organ?

  • do Ali

   11/06/2011 o 19:39

   No, wygląda na to że od jakiegoś czasu ma publiczny,

 19. No

  11/06/2011 o 20:22

  Mam rozumieć, że gdyby nie jubileusz NIVEA, to dzieciaki nie miałyby placu zabaw? Gminy nie stać na wyposażenie? Może pan burmistrz przejdzie do prywatnego przedszkola w ŻBIKU i zobaczy, jak prywatna osoba się godpodarzy i czy mierzy siły na zamiary, czy odwrotnie, jak jest w przypadku pana burmistrza. 🙁

  • do No

   11/06/2011 o 21:12

   Ten burmistrz tak ma że dużo obiecuje a potem zapomina albo mu nie wychodzi.

  • do No

   11/06/2011 o 21:54

   Pan burmistrz ma ważniejsze rzeczy na głowie a mianowicie występy na scenie. On sie bidny minął z powołaniem on powinien być artystą albo wodzirejem bo żadna impreza bez niego sie nie ma prawa odbyć. Gdzie nie spojrzeć burmistrz.

 20. No

  12/06/2011 o 10:37

  Czego się mądrego po burmistrzu spodziewać, wszyscy widzą, że jest figurantem i marionetką. Doskonałym przykładem na to jest odpowiedź na interpelację radnego, kołomyjka albo jak wyżej określono – urzędniczy bełkot.
  Burmistrz pism nie czyta i nadal tak jest jak było na początku jego kariery, należy wskazać palcem miejsce, w którym ma złożyć swój podpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę