Wydarzenia

Rewitalizacja problemów

Rewitalizacja Krzeszowic z każdym dniem generuje nowe problemy. Taksówkarzom nie podoba się nowa lokalizacja postoju, mieszkańcy ostrzegają, że pozostawione na skwerze przy ulicy Rynek drzewa uschną, gmina musi zapłacić za nielegalną wycinkę drzew, a fontanna, która miała być ozdobą płyty Rynku jeszcze długo na nim nie powstanie.

Kolejny etap rewitalizacji i kolejne problemy. Gmina zapłaci za nielegalne wycięcie drzew ze skweru przy ulicy Rynek. Okazuje się również, że na razie nie ma co liczyć na powstanie fontanny na płycie Rynku. Gmina nie jest właścicielem zielonego skweru w centrum, na którym miałby powstać wodotrysk.

Może być gorzej? Pewnie tak, ale na razie zobaczcie jak z bliska wygląda proces ulepszania miasta.

 

Ulica Parkowa w trakcie i po modernizacji. Kliknij na zdjęcie i dowiedz się więcej o rewitalizacji.

 

94 komentarze

94 Komentarzy

 1. ktoś

  25/09/2011 o 12:20

  A czego żeście się po tej wadzy spodziewali w 1 i 2 pokoleniu z nadania wschodniego.

 2. gig

  25/09/2011 o 18:12

  Przynajmniej coś robią, a nie jak poprzednicy, nie popełniali błędów, bo nic nie robili.

 3. babajaga

  25/09/2011 o 21:28

  Gig, chyba sobie żartujesz czy może tylko udajesz, że nie słyszałeś o trzecim, tym najczęściej pomijanym, ale najlepszym rozwiązaniu? Można przecież coś robić, ale z sensem, bez potrzeby łamania prawa i z korzyścią dla ludzi. To trudniejszy wariant, zwłaszcza dla urzędników cierpiących na notoryczny brak kompetencji i odpowiedzialności, ale możliwy do zrealizowania przy pewnym wysiłku umysłowym i woli zrobienia czegoś fachowo i efektownie. Nawet nie trzeba specjalnie naprężać mięśni! Obawiam się jednak, że w naszej mieścinie takiej woli ani takich umiejętności nie ma! Jakiś pech chyba nas prześladuje!

 4. rychoo

  25/09/2011 o 22:16

  będzie gotowe się zobaczy , na razie do szału doprowadzaja mnie te zęby parkingu na krakowskiej

  • he he he

   25/09/2011 o 22:45

   chcieliście (bur)mistrza w rwaniu panienek i mężatek, to macie zęby jak u konia zamiast parkingu 😛 fachowcy:D

   • loki

    26/09/2011 o 08:22

    he he he czyżbyś był zazdrosny że lepszy jest od Ciebie w tym???????

    • do loki

     26/09/2011 o 09:27

     W czym jest lepszy? Bo jest burmistrzem i ma kase – bo sam wygląda jak obleśny stary zgred!
     On bidny myśli że panny i mężatki lecą na niego – nic bardziej mylnego – stanowisko i kasa to jego atuty.

    • he he he

     26/09/2011 o 12:14

     ode mnie na pewno nie 😛 nie ta kategoria 😉

 5. ...owana

  26/09/2011 o 20:06

  „zęby parkinku” na krakowskiej – dla tych co nie widzą lini,jak są wyznaczone na parkowanie, bo nie ma siły żeby żle zaparkować;tak powinny być zrobione każde parkinki;
  wąłaśnie ,czy w naszym mieście ktoś kiedyś nauczy sie parkować? Po1)nie na dwóch miejscach jedno auto i po 2)czy niektórzy kierowcy nie widzą znaku,że jest to miejsce dla inwalidy i parkują tam bezmyślnie????
  I co najwązniejsze, przestańcie negować, tylko patrzcie jak miasto sie zmienia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. babajaga

  26/09/2011 o 21:40

  …owana parkowała na „zębach parkingu” przy Krakowskiej chyba rowerem, bo gdyby tam chciała zaparkować samochodem, to by z niego drzwiami nie wysiadła, chyba że przez bagażnik. A poza tym, wszystko OK. Drzewa tam jeszcze rosną…

  • mario

   26/09/2011 o 22:46

   czym ty babajaga jeżdzisz ?tramwajem,autobusem ,lokomotywą??
   jesli tramwajem to parkuj na zajezdni w Krakowie,bo ta mieścina nie posiada takiej atrakcji,a stamtąd dostaniesz się już autobusem no chyba że go……
   posiadasz to koło boiska klubi świt jest szeroki plac .Problem będzie w poniedziałek ale jak się zajmiesz handlem to posprawie.Możesz tam zaparkować i kapuste sprzedawać albo hot-dogi,
   jesli lokomotywą to na dwórcu krzeszowice załatwimy ci jakąś bocznice a stamtąd już niedaleko np.busem podjedziesz do centrum ….tylko uważaj jak będziesz przez tory przechodzić….bo była by wielka strata na tym forum..
   NAPEWNO JEDNAK ROZWIAZAŁ BY SIE DLA CIEBIE PROBLEM Z PARKOWANIEM 🙂

   • Michał

    27/09/2011 o 07:07

    mario ona jeździ czołgiem, bo jak widzisz po wypowiedziach, „wali” od razu z moździerza 😉

  • ...owana

   28/09/2011 o 09:44

   fakt ,kiedy jest możliwość jeżdże rowerem-dla zdrowia, a wysiąść sie naprawdę da nawet jak sie ma sporo kg, tylko TRZEBA UMIEĆ ZAPARKOWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. rychoo

  26/09/2011 o 23:18

  owana naucz się pisać , zrób prawo jazdy , kup samochód , zaparkuj i wysiądź

  • ...owana

   28/09/2011 o 22:53

   a co do posiadania tego dokumentu, to MAM!!!!!!!!!!!!! od dobrych kilku lat, tylko ja zrobiłam i zdałam prawo jazdy, a nie kupiłam

 8. rychoo

  26/09/2011 o 23:22

  a że rynek sie zmienia to bardzo dobrze . tylko te zęby

 9. lucy

  27/09/2011 o 10:49

  Witam. Nareszcie coś dzieje sie w Krzeszowicach- mieście głównym.I dobrze, że Pan burmistrz wziął się za rewitalizację bo do tej pory było to miasto umarłych.
  Brakowało tylko tak jak w dawnych ( 70-tych) latach przerwy obiadowej kiedy to zamykali sklepy w południe. I nie zazadośćcie Panu burmistrzowi powodzenia u kobiet. Jest młody, w miarę przystojny, więc puki może niech korzysta z życia. Nie robi tego na koszt mieszkańców gminy.Wybraliśmy takiego a nie innego więc cicho sza….
  Gniecie się co prawda ta rewitalizacja ale kiedyś będzie to ładne miasteczko.
  Szkoda tylko, że jest sporo zgryźliwców, którym żadna władza nie dogodzi chyba, że sami zasiądą na stołku Burmistrza. Oj wtedy będzie wszystko ok. Puki co jesień piękna, głowy do góry, uśmiech na twarz i żyjmy. Jest pięknie.

  • do Lucy

   28/09/2011 o 07:26

   To co piszesz jast taką mieszaniną idiotyzmów że można szoku dostać.
   Pan burmistrz wg ciebie jest młody? Dla mnie to stary chłop po 50-tce który powinien wnuki bawić a nie gonić za babami.
   I bardzo nie podoba mi się że rozwalił dwie rodziny, czyli swoją i prezeski (oczywiście przy jej udziale). Takie zachowanie człowieka który powinien być przykładem a jest rynsztokiem – mnie nie interesuje.

   • do Lucy

    28/09/2011 o 07:28

    A i jeszcze napisałaś przystojny – i to był najlepszy żart
    bo gość wygląda jak rodzynek – malutki, pomarszczony)

   • do Lucy

    28/09/2011 o 07:30

    Taki on przystojny jak ja papież. Dla mnie to on wygląda jak rodzynka – mały,pomarszczony.

 10. Kam

  27/09/2011 o 13:13

  A ja się zastanawiam jak wy ludzie żyjecie, czy Was cokolwiek satysfakcjonuje, czy potraficie dostrzec choć niewielką pozytywna rzecz w świecie który Was otacza?Jak czytam wypowiedzi na forum, nie tylko pod tym postem ale pod wieloma innymi, to wszyscy mają zawsze jakiś problem, zawsze jest coś nie tak. Swoje zdanie na temat urzędu mam niezbyt pochlebne, na temat rewitalizacji – cóż mogłoby być lepiej ale… przynajmniej idąc nowym chodnikiem na Wyki albo Krakowskiej nie martwię się, że skręcę nogę na zapadniętej lub wystającej płytce chodnikowej. Zawsze mogłoby być lepiej ale mogłoby być też dużo gorzej.

  • Ben

   27/09/2011 o 13:34

   Kam,
   wszystko zależy od punku odniesienia który przyjmiesz.
   Jeśli odniesiemy się do ilości wszelakich prac, które były wykonywane za poprzedniego burmistrza, to postęp jest olbrzymi.
   Jeśli odniesiemy się do obietnic, które były składane przez aktualnego burmistrza, to sprawa nie wygląda już tak kolorowo.

   Widzisz, Ty wyznajesz zasadę – zawsze mogłoby być lepiej, ale mogłoby być też dużo gorzej. Wybacz, ale dla mnie jest to argument dla kogoś, kto – mówiąc delikatnie – jest niezaradny, nie za bardzo mu się nie chce, nie za bardzo wie jak. Po prostu minimalizm. Komuś takie podejście może odpowiadać. Ja od władz oczekuję czegoś więcej niż utrzymanie status quo.

   • Kam

    28/09/2011 o 16:52

    Świetnie, że masz oczekiwania w stosunku do władzy, świetnie że Ci się chce brać udział w wymianie zdań i doskonale że masz swoje zdanie. Oby takich ludzi więcej. Tylko o ile Ty wypowiadasz się konkretnie to zwróć uwagę na innych, co to jest za dyskusja ile panienek wyrwał burmistrz, przecież to jest żenujące. Co do podejścia minimalistycznego to w sumie dobrze to ująłeś, bo to co dzieje się w gminie nie spędza mi snu z oczu ale czy od razu jest to kwestia niezaradności. Mam większe problemy w życiu. Np. mam chore dziecko, martwię się tym, ale mam tez świadomość że nie jest tak źle bo są dużo gorsze przypadki. przecież nie można się wiecznie dołować. Pisząc o satysfakcji o pozytywach nie mam na myśli konkretnie urzędu, samorządu i innych inicjatyw społecznych, tylko całość świata w którym żyjemy

    • lokalny

     28/09/2011 o 19:40

     proponuję rozpoczęcie przygotowań do zawiązania komitetu wyborczego do najbliższych wyborów na burmistrza a kandydatem powinien zostać BEN

 11. y

  27/09/2011 o 16:33

  Będziemy Krakowem !
  Kraków kiedyś był zapyziałą mieściną; na Rynku Głównym stały samochody , taksówki, nawet tramwaje. Na Mały, Rynku czy Pl. Szczepańskim były parkingi. Teraz Rynek główny, Mały Rynek czy Pl. Szczepański wyglądają inaczej. W Krzeszowicach było zapyziałe miasteczko, teraz za pieniadze Unii robimy wszechobecny parking ale może w przyszłym pokoleniu będzie pięknie.

 12. babajaga

  27/09/2011 o 23:56

  Pytasz czym jeżdżę? Jasne, że na miotle, MARIO! Tym razem nie trafiłeś, ale za to naprężyłeś żyły chyba tylko po to, żeby się popisać na forum swoją pseudo-erudycją. Cała para poszła w gwizdek, a Ty zmarnowałeś tyle energii! Może innym razem pójdzie Ci lepiej. Powodzenia. Babajaga

 13. lucy

  28/09/2011 o 08:00

  No to się odezwało stado zapyzialców, zazdrośników.

 14. do Lucy

  28/09/2011 o 09:03

  Jakich zazdrośników? Co ty gadasz? Gość i ta jego prezeska rozwalają swoje rodziny na oczach mieszkańców dając przykład że można bezkarnie deptać innych . Poza tym niechciałbym aby moje sumienie było obciążone takimi ofiarami więc doprawdy nie mam czego zazdrościć

 15. Ramzes

  28/09/2011 o 09:11

  A ja nie rozumiem jednego jak można taką ładną żonę wymienić na takie brzydactwo!

 16. lokalny

  28/09/2011 o 15:45

  zastanawia mnie kilka wątków poruszanych tutaj: Pani Prezes Pan Burmistrz czy ktokolwiek inny pracujący na publicznym stanowisku ma swoje godziny pracy z których można ich rozliczać a co komu do ich życia prywatnego, rodzinnego? moim zdaniem to jest już zaglądanie w prywatne życie tych ludzi. Niejeden z tutaj piszących byłby obrażony i straszył sądami za pomówienia gdyby się ich opisywało w sprawach prywatnych. NIKT NIE JEST ŚWIĘTY ( no chyba że kilku malkontentów na tym forum którzy wszystko zrobiliby lepiej

  • sokół

   28/09/2011 o 20:05

   Mylisz sie lokalny. Od ludzi na wysokich stanowiskach wymaga się przyzwoitości.
   A to co ta pani i ten pan publicznie wyprawiają to jest karygodne .

 17. do KAM

  29/09/2011 o 14:47

  KAM, jak uważasz że jest bezpiecznie i cieszysz się że nie skręcisz nogi to zapraszam na skrzyżowanie Legionów z Krakowską gdzie na chodniku przed światłąmi stał znak drogowy, ale został usunięty i zostałą tylko dziura po kostce brukowej…… myślisz że to jest od wczoraj? i nie jest niebezpieczne? więc informuję Cię że tao jest od chyba 2 miesięcy i tylko czekać jak ktoś tam złamie nogę i zaskarży odpowiedzialnych o odszkodowanie

 18. Ola

  29/09/2011 o 20:54

  No to się podziało, będzie publiczna zbiórka na pomnik gladiatora, który ma stanąć na krzeszowickim Rynku – to nowy pomysł burmistrza o którym napisał dziś Przełom 😀

  • Jozin

   29/09/2011 o 22:19

   niech odleją w chinach z plastiku będzie taniej!

 19. Mila moja

  29/09/2011 o 21:49

  Po co zbiórka na gladiatora? Trzeba zbierać na remont rewitalizacji!
  Jeszcze nie skończone, a już na alei parkowej co druga kostka lata na boki że można ręką wyciągnąć.

 20. miś&misia

  29/09/2011 o 23:27

  A dlaczego ta nowa nawierzchnia rynku jest tak pofalowana jak po trzęsieniu ziemi? Koło Vauxhallu jakaś górka saneczkowa powstała, a za buzdyganówką jakieś zapadlisko się szykuje.
  Przecież ten krzeszowicki rynek nigdy tak nie wyglądał!

 21. nie jesteś misiu

  29/09/2011 o 23:39

  fachowcem to widać. tak musi być, bo tak przewidział projektant i są na to uzgodnienia z wszystkimi urzędami.

 22. ktoś

  30/09/2011 o 07:54

  może zakląć bur-mistrza wf i postawić na skwerku z kostką co wypadła z ulicy i jest pomnik głupoty wyboru.A i przy okazji więcej nie zepsuje.

 23. Ben

  30/09/2011 o 10:43

  Myślę, że pomysł postawienia pomnika gladiatora w Rynku jest bardzo ciekawy. Podoba mi się. Nie podoba mi się natomiast propozycja zbiórki pieniężnej na ten cel. Dlaczego? Bo to burmistrz jest od tego, żeby znaleźć pieniądze na swoje pomysły. Jeśli pomysł pomnika zakończy się fiaskiem, to zawsze można powiedzieć: nie zebraliŚĆIE odpowiedniej kwoty. Gdy mieszkańcy kiedyś zapytają, dlaczego przy przedszkolu nie ma placu zabaw, tez możemy otrzymać odpowiedź: bo nie głosowaliŚCIE wystarczająco często w konkursie.

 24. fr

  30/09/2011 o 12:36

  A co ma gladiator współnego z Krzeszowicami? Chyba tyle, że kiedyś stał sobie taki jeden w parku przy pałacu. Tam bym go widział, ale na rynku nie zabardzo.

 25. y

  30/09/2011 o 18:04

  Pomnik Gladiatora na parkingu zwanym Rynkiem to po prostu parodia podobnie jak wszytko co dzieje się z majątkiem Potockich.

 26. lolitka

  30/09/2011 o 19:27

  a może warto byloby wspomnieć jak za romansowanie z władzą, z v-ce można stać się samym prezesem. Ciekawe jakie kwalifikacje były sprawdzane

  • to

   30/09/2011 o 20:08

   z prezesem też był romans??????????????????????????????????

   • lolitka

    30/09/2011 o 20:13

    z panią v-ce która wkrótce stanie się panią prezes

    • loki

     01/10/2011 o 10:05

     oj lolitka ty ,masz coś z mohera nic cię nie interesuje tylko czyjaś d….a

     • lolitka

      01/10/2011 o 16:04

      z mohera to nie za bardzo bo wspomniane osoby uczęszczają do kościoła często. A interesuje jeżeli przez to dostaje awans na wyższe stanowisko. Wspomniany pan tylko liczy na domek wspomnianej pani

    • zniesmaczony!

     01/10/2011 o 10:21

     No może być bo pokazują się już razem oficjalnie chociaż ani jedno ani drugie jeszcze nie ma rozwodów. Zupełny brak klasy.
     A tak apropo to masakrycznie brzydka jest ta nowa wybranka panującego, chyba chłop jest bardzo zdesperowany.

     • loki

      01/10/2011 o 14:10

      ciekawy jestem tylko w takim wypadku ile setek par bez rozwodu pokazuje się w naszej gminie i nikt nie robi z tego powodu żadnego larum

     • do lolitki

      01/10/2011 o 21:25

      Wspomniany pan już tam nawet mieszka. Zero klasy jak to już ktoś napisał, Tylko że ona brzydula straszna i ja bym jej nie chciał nawet z domem i samochodem.

     • kompletna

      01/10/2011 o 22:53

      bzdura.

 27. miś&misia

  30/09/2011 o 21:59

  Może nie jesteśmy fachowcami, może akurat w Krzeszowicach faktycznie tak musi być, skoro tak twierdzisz, może jakieś urzędy wiedzą najlepiej jak się robi rynek, a może właśnie arogancja krzeszowickich urzędników osiągnęła najwyższy szczyt rozwoju, trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne: ktoś się tu zaczyna denerwować. Pytanie: dlaczego, skoro wszystko co firmuje urząd jest tak genialne?

 28. ja

  01/10/2011 o 08:30

  Proponuję, aby gladiator, który w przyszłości ma stanąć na rynku posiadał facjatę miłościwie nam panującego!!!!

 29. do loki

  01/10/2011 o 14:23

  Tylko że te setki par nie piastują najważniejszych stanowisk w gminie. Nie ma zgody na wprowadzanie takich standardów przez ludzi którzy mają dawać przykład.
  A tak nawiasem mówiąc liczba rozwodów w naszej gminie za panowania panującego drastycznie wzrosła, widać niektórzy wzięli z niego przykład. I właśnie na to nie ma zgody!!!

  • loki

   02/10/2011 o 18:23

   tak też myślałem, wzrost rozwodów nie tylko w gminie ale i w województwie to wina Bartla

   • do loki

    02/10/2011 o 19:26

    Nie wiem jak jest w województwie ale w otoczeniu samego panującego coraz więcej rozwodów! I to jest fakt – niestety.
    A tak w ogóle to gość sie ośmiesza z tą swoją burzliwie przechodzoną andropauzą.

    • i

     02/10/2011 o 20:01

     łysieje…

     • no cóż

      02/10/2011 o 22:10

      jest w takim wieku że nie tylko łysienie mu zagraża:(

     • i

      02/10/2011 o 22:27

      co jeszcze ? co jeszcze?

    • loki

     03/10/2011 o 07:33

     1. ta tendencja wzrostowa jest widoczna w całym kraju
     2. oooo jesteś lekarzem? masz wgląd do karty zdrowia Burmistrza? jeśli tak i bez jego zgody ujawniasz stan zdrowia to taki fakt jest karalny

     • X

      03/10/2011 o 16:20

      A mnie sie wydaje że faktycznie facet nie może sie pogodzić z upływającym czasem i dlatego ostatkiem sił próbuje coś sobie udowodnić. Siłownia, nowa (brzydka) dziewczyna młodsza o prawie 20 lat. Czyż to nie jest rozpaczliwa chęć zatrzymania czasu.
      Tylko czy zgliszcza jakie po sobie pozostawi nie odbiją mu się kiedyś?

 30. babajaga

  01/10/2011 o 14:47

  Do „do loki”: święta racja, na wprowadzanie takich standardów obyczajowych serwowanych nam przez ludzi sektora publicznego nie powinno być zgody!

 31. do kompletna

  02/10/2011 o 10:50

  No niestety nie bzdura, chociaż trudno w to uwierzyć, aby ktoś w tym wieku tak sie zachowywał.

 32. PYTAM

  06/10/2011 o 12:02

  CZY JEST MOŻLIWOŚĆ WYKUPU MIEJSCA PARKINGOWEGO NA RYNKU, BO NA WALEWSKIEGO TO OCHRONA STAWIA PACHOŁKI JAKBY MIELI WYKUPIONE MIEJSCA?

  • Ben

   06/10/2011 o 13:57

   Wydaje mi się, że miejsca raczej nie są „wykupione”.
   Dlaczego tak uważam? Gdyby miejsce było „wykupione”, to powinno być specjalnie oznakowane. Nie pachołkami, ale znakiem poziomym (namalowana koperta) lub pionowym – podobnie jak to ma miejsce w przypadku miejsc parkingowych dla inwalidów czy osób niepełnosprawnych.
   Nie wiem jak teraz, ale ładnych naście lat temu na pewno można było „wykupić” miejsce parkingowe. Z tego co się orientuję, to stawki były tak absurdalne, że nikt tego nie robił.

   Swoją drogą masz rację – ktoś powinien się przyglądnąć temu procederowi „przywłaszczania” sobie miejsc parkingowych. Na przykład straż miejska. Nie dotyczy to tylko firmy ochroniarskiej, ale też niektórych sklepikarzy z ulic Wyki czy Krakowskiej. Jakby na to nie patrzeć – jest problem. Towar dostarczyć i rozładować też trzeba. Ktoś, kto wykonywał plany rewitalizacji mógł przecież przewidzieć, że skoro są sklepy to, to muszą być w jakiś sposób zaopatrywane. I tutaj należy mieć wyrozumiałość w stosunku do sklepikarzy – uważam, że lepiej jest zająć jedno miejsce parkingowe na powiedzmy 30 minut niż prowadzić rozładunek z samochodu stojącego na drodze i całkowicie blokującego przejazd.

  • Ben

   06/10/2011 o 14:02

   I jeszcze na marginesie – w Rynku stoi od wielu miesięcy pewien różowy samochodzik – widmo, który skutecznie blokuje miejsce parkingowe. To znaczy stoi – i nie stoi. Co jakiś czas wprawdzie zmienia miejsce parkowania, ale chyba nie o własnych siłach. Zastanawiam się, czy będzie to kolejna atrakcja centrum Krzeszowic po rewitalizacji? Czy będzie tam stał do momentu, aż trzeba go będzie stamtąd zebrać łopatami?

  • LOKI

   06/10/2011 o 22:06

   NIE WIESZ ŻE WIĘKSZOŚĆ OCHRONIARZY GŁÓWNIE Z TZW. PTASIMI MÓŻDŻKAMI WYDAJE IM SIĘ ŻE JAK SIĘ UBIORĄ NA CZARNO TO IM WSZYSTKO WOLNO I RÓWNAJĄ SIĘ DO SŁUŻB MUNDUROWYCH MSWiA

 33. czyli

  06/10/2011 o 14:57

  jak nie są wykupione to należy pachołki i inne kartony,paczki, stołki grzecznie odstawić na bok i podziękować za „załatwienie” miejsca ..

  • Ben

   06/10/2011 o 15:42

   Kierowca ma się stosować do przepisów ruchu drogowego, a nie do pachołków, stołków czy pudełek. W kodeksie drogowym na ich temat nic nie ma.

 34. Mila moja

  06/10/2011 o 17:09

  Różowy samochodzik zniknie, gdy pojawi się parkometr 🙂

 35. rychoo

  06/10/2011 o 17:29

  tak , maluch na parkingu i ta cała firma która reklamuje , tani billbord w centrum

 36. Przełom podał

  07/10/2011 o 09:00

  KRZESZOWICE. Dostali pieniądze na przedszkole= no to budujemy basen

 37. Do Bena

  07/10/2011 o 09:42

  Tytułem sprostowania: żadnych planów rewitalizacji NIE BYŁO i NIE MA! Gmina udowadnia coraz dobitniej, że mamy do czynienia z klasyczną pseudo-rewitalizacją. Niestety, faktów nie da się zastąpić pobożnymi życzeniami, pomimo, że niektórzy uparci i niedouczeni urzędnicy bardzo by tego chcieli.

  • Ben

   07/10/2011 o 10:40

   He, he, he – może ktoś wyszedł z założenia, że w naszym kraju najtrwalsze są prowizorki, czego dobitnym przykładem są krakowskie Sukiennice. 😉

   A tak poważnie „Do Bena”, to też odnoszę wrażenie, że w krzeszowickiej rewitalizacji panuje chaos, nad którym gmina nie panuje. Wpadka za wpadką. A to problem z przyłączami odprowadzenia wody deszczowej, a to brak hydrantów, a to wycięcie drzew bez pozwolenia , a to znów skwerek, który miał być rewitalizowany, ale nie będzie (bo być nie może, skoro podobno ma prywatnego właściciela), nagle ni z gruchy – ni z pietruchy pomysł na pomnik gladiatora – nazbierało się tego co nieco.

   Tak a propos pomysłu na pomnik gladiatora – tak sobie myślę, że być może lepszym rozwiązaniem byłoby postawienie pomnika Amorka. Też niesie ze sobą starożytne skojarzenia, a skąpy ubiór mógłby być niejako alegorią stanu finansów po rewitalizacji. 😉

 38. rychoo

  07/10/2011 o 18:41

  parkometrów nie będzie

  • bedom

   07/10/2011 o 19:41

   bedom. nie bój żaby. stać cię na samochód, to stać cię na parking. 😛

 39. rychoo

  07/10/2011 o 23:29

  nie bedzie narazie

  • no

   08/10/2011 o 19:33

   na razie nie 😀 ale potem tak 😛

 40. baba

  11/10/2011 o 12:40

  a krzesowice pięknieja,czyn się komuś podoba czy nie.

  • do baby

   11/10/2011 o 13:16

   No nie wiem czy pięknieją – na pewno będą mogły wziąć udział w konkursie na ilość miejsc parkingowych w centrum.

   • no to

    11/10/2011 o 14:28

    wreszcie będzie porządek z samochodami. a nie jak do tej pory. jesli jeszcze prawdą jest że będą parkomaty, to super. krótki postój zakupy i do domu, a nie bładzenie w poszukiwaniu wolnego miejsca.

    • Ben

     11/10/2011 o 15:19

     Kilka słów o parkomatach. Faktem jest, że wymuszają one rotację samochodów, czyli niejako zniechęcają do pozostawiania samochodu na czas dłuższy, niż jest to rzeczywiście niezbędne. Jest jednak jedno „ale”. Otóż parkomaty kosztują – i to nie mało. Utrzymanie i obsługa parkomatów również kosztuje – też nie mało. System parkomatów będzie fikcją, jeżeli postój bez opłaty nie będzie karany. Potrzeba zatem do tego ludzi, którzy pracować za darmo przecież nie będą. Do czego zmierzam? Ano do tego, że koszt utrzymania parkomatów może przewyższyć wpływy z nich. Zależy to między innymi od konstrukcji samej taryfy opłat oraz od ustalenia wysokości pobieranych opłat za parkowanie.
     Zwracam na to uwagę, ponieważ bardzo łatwo popełnić błąd. Zbyt niskie opłaty nie wymuszą rotacji, zbyt wysokie – spowodują, że spora część kierowców za wszelką cenę będzie unikać parkowania w centrum. Poza tym parkomaty będą olbrzymim problemem dla osób pracujących w rynku i pozostawiających tam aktualnie samochody. Nawet niewielkie opłaty godzinowe pomnożone przez dużą ilość godzin postoju dadzą pokaźne kwoty. Przewiduję, że osoby te będą starały się parkować poza strefą parkomatową, czym mogą się przyczynić do powstania „dzikich parkowisk” tam, gdzie ich być nie powinno. Na przykład w uliczkach osiedlowych.
     Nie jest to więc takie proste, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

     • lokalny

      11/10/2011 o 20:41

      rejon starego miasta w Krakowie jest o wiele większy, o wiele więcej tam pracuje ludzi i nie ma z tym problemu że gdzieś muszą zaparkować.
      Kila dni temu byłą poruszana sprawa parkowania byle gdzie oraz zastawiania przez sklepikarzy miejsc kartonami czy krzesłami. Dzisiaj przechodząc przez nasze Krzeszowickie rondo rzuciło mi się w oczy zaparkowane centralnie na przejściu dla pieszych auto firmy zawisza, ciekawy byłem reakcji straży miejskiej, niestety patrol SM przejechał powoli bo miał utrudniony wjazd na rondo ale nie zareagował. ot krzeszowickie prawo

 41. wszyscy

  11/10/2011 o 21:43

  wiedzą, że mieszkamy w mieście bezprawia 😛

 42. krzysztof

  25/10/2011 o 13:11

  Na wizualizacji projektu rewaloryzacji były piękne kamienice, drzewa, trawa i spacerujący ludzie. teraz krakowska i wyki jest jednym ciągiem parkujących samochodów. Czy rewitalizacja jest dla mieszkańców, czy dla Panów automobili. Czy wizualizacja rewaloryzacji to nie było oszustwo ?

  • a cóż

   25/10/2011 o 14:11

   mają zrobić kierowcy? tramwaju w krzeszowicach nie ma, autobusów miejskich też nie, trolejbusu ani metra nie przewidziano, pozostały samochody. 😛

 43. a ty

  25/10/2011 o 13:46

  myslałes ze to prawda była ale naiwny ale cóz nie traccie ducha Bartl was wy……
  ucha

 44. To

  25/10/2011 o 15:24

  fakt, już zdążył dosłownie i w przenośni wyruchać parę osób a od tego ruchu posuwisto-zwrotnego wygląda jak wymoczek. Obrzydliwy.

  • to fakt

   25/10/2011 o 15:46

   Potwierdzam

 45. ona

  27/10/2011 o 21:28

  a czy to prawda, że z ścieki w przyszłym roku będziemy już płacić stawki razy 2?? Czy ktoś coś wie na ten temat?

 46. narzekacie

  01/11/2011 o 21:28

  na zbyt dużą ilość parkingów? dziwne. dlaczego więc kierowcy parkują tam, gdzie nie można, czyli na Parkowej? jak byk stoi na znaku, że wjazd mają tylko mieszkańcy, zaopatrzenie i taxi. tymczasem stoją tam głównie młodzi wiejscy amatorzy kebaba i produktów lokalnych z santiny.gdzie jest policja i straż miejska? ja się pytam…kilkanaście metrów dalej – parkingi. puste wieczorową porą.

  • bo

   02/11/2011 o 08:21

   szanowni mieszkańcy tego zapyziałego i zapomnianego pożal się Boże miasteczka narzekają zawsze, na wszystko i na wszystkich. Cokolwiek nie zostałoby zrobione jest zawsze źle. Nawet jak jest dobrze, to i tak trzeba szukać dziury w całym i udowadniać że jest źle.
   I tak w kółko…

 47. loki

  02/11/2011 o 11:04

  SM wieczorami nie pracuje (podobno) natomiast policja??? nie warto dzwonić, zawsze jest tylko jeden radiowóz i akurat jest na interwencji w którejś sąsiedniej wiosce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę