Wydarzenia

Gmina bez prądu. Co jeszcze czeka nas tej zimy?

Minus 20 stopni Celsjusza – taką temperaturę wskazywały dziś nad ranem termometry w gminie Krzeszowice. Polska znajduje się wpływem wyżu znad Europy północno-wschodniej. Jutro temperatura powietrza może spaść nawet do minus 30 stopni. Czego najbardziej obawiają się tej zimy mieszkańcy miasta? Zdecydowanie kolejnego mroźnego poranka bez prądu.

Zalas, Sanka, Miękinia, Czerna i część Krzeszowic –  w sumie kilka tysięcy osób odczuło na własnej skórze skutki siarczystych mrozów. We wtorek wieczorem została zerwana linia energetyczna w Zalasiu, przez co prąd nie dotarł również do mieszkańców pobliskiej Sanki. W środę nad ranem, niskiej temperatury nie wytrzymały linie w Czatkowicach – prądu nie było w Czernej, Miękini i części Krzeszowic.

Na kilka godzin stanął krzeszowicki Eden. W tym dniu zdecydowano również o zamknięciu przedszkola w mieście – temperatura w salach spadła do zaledwie 14 stopni.

Minus 17 stopni i w przedszkolu ogrzewanie padło, co będzie przy minus 27? – zastanawia się jeden z naszych użytkowników. Być może, jak sugerują inni komentatorzy na forum, wyjściem z kryzysowej sytuacji w krzeszowickim przedszkolu byłby zakup agregatu prądotwórczego. Na razie jednak nasze władze nie wybiegają za daleko w przyszłość. Awaria został usunięta, centralne ogrzewanie w przedszkolu zaczęło działać, a rodzice przedszkolaków mogli skupić się na przygotowaniach do dzisiejszego balu karnawałowego.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Bem

  02/02/2012 o 21:49

  Po rekordowo ciepłych Świętach na biegunie południowym i tygodniu tysiąca rekordów ciepła w USA zima z impetem zaatakowała mieszkańców Krzeszowic. Zapowiada się rok rekordów.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10898856,Rekordowo_cieple_swieta_na_biegunie_poludniowym.html

  http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/tysiac-rekordow-ciepla-padlo-w-tydzien,18048,1,0.html

 2. Krzysiek

  02/02/2012 o 22:06

  Bem, nie ma się z czego śmiać. jak zwykle staliśmy się pożywką dla portali ogólnopolskich – Słoń a sprawa Krzeszowicka.
  Plus dla urzędu za informacje. A swoją drogą z tym agregatem to dobry pomysł, mam nadzieje, że ktoś w urzędzie też na niego wpadnie.

 3. Bem

  02/02/2012 o 22:09

  Tylko za te agregaty trzeba będzie zapłacić + serwisowanie i obsługa.

 4. ktoś

  03/02/2012 o 10:54

  A może wymrozi czerwoną zarazę w Krzeszowicach.

 5. Ben

  03/02/2012 o 11:07

  Wkradły się literówki. 🙂
  „Podną” i „w mieści”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę