Gospodarka

Miękiński ośrodek AGH już przebudowany

Zakończyła się przebudowa miękińskiego ośrodka szkoleniowo-dydaktycznego AGH. Za ponad 6 mln złotych powstało nowoczesne laboratorium edukacyjno – badawcze odnawialnych źródeł energii, z którego będą mogli korzystać studenci wszystkich małopolskich uczelni.

W ośrodku znalazła się sala wykładowa dla 50 osób wyposażona w sprzęt multimedialny, sala laboratoryjna ze stanowiskami komputerowymi, sala laboratoryjna pomp ciepła i kolektorów słonecznych, pracownie naukowe, biblioteka oraz sala laboratoryjna OZE – zawierająca demonstracyjne modele urządzeń.

Akademia Górniczo-Hutnicza otrzymała 4.5 mln złotych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na przebudowę starego ośrodka. Unia dofinansowała również zakup wyposażenia miękińskiego ośrodka.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Genek loska

  13/02/2012 o 21:51

  Na inauguracji otwarcia może tu cosik zaśpiewam 🙂

 2. Gacek

  14/02/2012 o 23:24

  niesamowite, pojawia się wreszcie jakaś pozytywna informacja i nikt nie ma nic do powiedzenia?
  mamy nowoczesne centrum naukowe w gminie, przebudowane za unijną kasę, ale wy wolicie wypisywać się w temacie osobistych spraw burmistrza i innych dupereli

  • to centrum

   14/02/2012 o 23:48

   AGH i chwała im za to, ale ani to nasza ani burmistrza zasługa , ani nawet miejsce z którego będziemy mieszkańcy korzystać. więc bez podniety.

 3. miś&misia

  15/02/2012 o 02:18

  Gacek – wyluzuj!

 4. babajaga

  15/02/2012 o 02:36

  Za takie pieniądze oszczędni ludzie mogliby wybudować w Polsce 10 domów jednorodzinnych z pełnym wykończeniem, a tu ktoś wpompował takie pieniądze w jeden niewielki budynek, który w dodatku nie wygeneruje nigdy żadnych pieniędzy! Teraz przynajmniej wiadomo, dlaczego finanse UE się walą! Może przyjdzie taki czas, że unijni inspektorzy zaczną te inwestycje wreszcie kontrolować i ograniczać niektóre „pomysły” na wydawanie pieniędzy dla samego ich wydawania. Niestety, czasem odnosi się takie wrażenie…. Osobiście nie widzę w tym żadnego sukcesu. Nota bene: czy ktoś zastanawiał się nad kosztami dojazdu kilkudziesięciu osób z Krakowa do Miękini? Już nie mówiąc o innych małopolskich uczelniach. To jakiś nonsens!

 5. Proeko

  15/02/2012 o 09:29

  Nie inwestujmy w naukę, a później dziwmy się, że jesteśmy zacofanym krajem. Ten budynek ma służyć studentom, także tym z gminy Krzeszowice, to najlepiej zainwestowane pieniądze, bo będą procentować w przyszłości pomysłami młodych ludzi na lepsze jutro.
  Energia odnawialna to przyszłość – złoża węgla kiedyś się skończą i co wtedy? Nie możemy być wiecznie pasożytami żerującymi na przygodzie.

 6. babajaga

  15/02/2012 o 10:09

  Energia odnawialna – to jedno, a brak logiki w przedsięwzięciach z nią związanych – to drugie.
  Stąd moje pytanie: dlaczego takich programów nie realizuje się w obrębie uczelni, w dostępnym miejscu, gdzie jest zlokalizowana cała pozostała infrastruktura służąca studentom, tylko gdzieś po wioskach, w przypadkowym miejscu. Co ma wspólnego Miękinia z energią odnawialną?
  Proeko, jestem jak najbardziej za rozwojem pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, sama w takich projektach uczestniczę, ale sens inwestowania w laboratorium edukacyjno-badawcze oderwane od reszty jakiejkolwiek uczelni poważnie mnie zastanawia. Po prostu, ktoś wpływowy wymyślił sobie taki projekt, Urząd marszałkowski zatwierdził finansowanie – i gotowe. Potem już nikt się nie zastanawia nad ekonomią. Oszczędne kraje robią to jednak trochę inaczej i dlatego są bogatsze od nas! Taka prawda.

  • Puste, zarośnięte trawą boiska,

   15/02/2012 o 13:59

   A gdzie w obrębie AGH można postawić taki obiekt z takim zapleczem? Gdzie tu brak logiki? Moim zdaniem jest logika.
   W Regulicach też jest ośrodek AGH, specjalizujący się w technice strzałowej – też bardzo daleko od Krakowa – też jest to nielogiczne – tylko jak przeprowadzać zajęcia dydaktyczne ze środkami strzałowymi w centrum Krakowa?
   Ośrodek dydaktyczny będzie także wykorzystywany w okresie wakacji na praktyki studenckie. Dzięki modernizacji i nowego wyposażeniu będziemy mieli polskich specjalistów a nie kupowali know-how za jeszcze większe kwoty niż ta w artykule.

 7. ktoś

  15/02/2012 o 10:58

  Ośrodek wczasowy dla kadry AGH otwarty za naszą kasę Fundusz Wczasów Pracowniczych po nowemu dla starych działaczy.

 8. babajaga

  15/02/2012 o 13:04

  nie wykluczone….

 9. y

  15/02/2012 o 14:06

  Myślę, że nikogo nie powinno obchodzić, co AGH robi za swoje pieniądze, bądż pozyskane z Unii
  Dla naszej gminy jest to prezent do wykorzystania we współpracy z AGH

 10. taś taś

  15/02/2012 o 16:35

  Cieszy, że rzecz powstała u nas, duże gratulacje dla AGH, ale rodzi się pragmatyczne pytanie: co my, co gmina będzie z tego miała? Dla mnie wiadomość z rodzaju tych: Kamil Stoch zajął wysokie miejse w konkursie…

  • racja

   15/02/2012 o 17:00

   ale tutaj nic nie dzieje sie bez udziału gminy, mimo że się dzieje 😉

 11. Do wykorzystania?

  15/02/2012 o 17:36

  Za ile zł?

  Dziś do Miękinii nie można dojechać:) Kilka solarów na dachu i parę na parceli obok i mamy ośrodek energii odnawialnej. Bez jaj….przyjeżdzie to zobaczyć.

 12. Puste, zarośnięte trawą boiska,

  15/02/2012 o 20:56

  Jak mamy przyjechać skoro piszesz, że nie można dojechać.

 13. miś&misia

  15/02/2012 o 21:08

  „y”, jaki prezent dla gminy? to tak, jakby powiedzieć, ze stacja benzynowa Orlenu to też prezent dla gminy, bo przecież mogła być np. w Szklarach….
  nie bądźmy naiwni, to,że akurat padło na inwestowanie w Miękini, to żaden przypadek, a tym bardziej żadne dobrodziejstwo dla gminy

  • Puste, zarośnięte trawą boiska,

   15/02/2012 o 21:33

   To żaden przypadek, tan ośrodek tam był a wcześniej była kopalnia.

 14. gruszek okruszek

  17/02/2012 o 11:11

  Radzę najpierw trochę poczytać choćby tutaj – http://www.kse.agh.edu.pl/DZIENNIK_POLSKI_TPK_03_020409_C1.pdf a nie pisać co ślina na język przyniesie.

 15. Anonim

  22/02/2012 o 20:26

  jesli ktos sie nie cieszy z inwestycji w gminie z polki high-tec to musi byc to naprawde krzeszowiczanin z dziada. odkujcie lby.
  nic nie bedziemy mieli z tego tak?
  a przeciez tam sektki osob bedzie przyjezdzac, zrec, pic i zwiedzac nasza gmine, moze kiedys przywioza znajomych, osrodek AGH to nie nasza sprawa, ale za to nasza sprawa i interesem jest dobrze przyjac ich , nawet studentow ktorzy dzis kupia zgrzewke piwa a moze kiedys z rodzina przyjada na pare dni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę