Kultura

Picasso, Matisse, Miró. Obsesja i kolor w CKiS

Kubista, surrealista i fowista pod jednym dachem czyli do trzech razy sztuka z Picasso, Miró i Matissem. Już na najbliższy piątek galeria krzeszowickiego Pałacu Vauxhall przyrządza prawdziwą ucztę dla oka, ucha i ducha.

Kolor, ekspresja, obsesja – tak w trzech słowach można określić wystawę, która od kilku lat krąży po całej Polsce, a w najbliższy piątek o godzinie 18:00 będą ją mogli również podziwiać mieszkańcy Krzeszowic.

Na 75 prac – głównie litografii – składają się dzieła Picassa – ilustracje do opowiadania „Carmen” Prospera Mérimée, a także portrety towarzyszek życia czy grafiki, które przedstawiają akty kobiece.

Twórczość Miró będą reprezentowały tzw. „Błękitne akty” oraz cykl prac, które artysta wykonał dla czasopisma artystyczno-kulturalnego „Verve”.

Na wystawę trafiły także prace Juana Miró pochodzące z „Litographu” – sześciotomowego wykazu wszystkich litografii, jakie wykonał malarz.

Wystawa będzie czynna do 27 maja 2012, cena biletu – 4 zł.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. kaja

  16/04/2012 o 17:08

  Artysci tego formatu w Krzeszowickiej Galerii …to juz cos.

  • nie martw się

   17/04/2012 o 08:57

   zaraz się znajdą miejscowi krzykacze, którym to też nie będzie pasować 😉

 2. gladiator

  17/04/2012 o 12:28

  ja chetnie wpadłbym ale ide na smierc pozdrawiam was jedynie a wy ktorzy dzisiaj bedziecie o mnie dyskutowac , nie bądzcie jak te barany ktore ida na rzeż i przyjmuja wszystko bezkrytycznie gdyż Ci ONI to półgłowki jedynie przekonani o swojej mądrości

 3. Magda

  24/04/2012 o 09:30

  Otóż proszę Państwa, prezentowana kolekcja prac ma zostać OCENZUROWANA, bo jest zbyt erotyczna. „Cieszy”, że krzeszowicki KOK poczuł się w świętnym obowiązku zadbać o morale mtych, którzy kolekcję zechcą obejrzeć. Cóż, najwyraźniej kompetencje Pań z galerii Vouxhall pozwalają na to, aby mogły ocenzurować nieprzyzwoite (o Boże!!!) treści z dzieł Piccasa.

  • a nie wpadło

   25/04/2012 o 21:25

   Ci do tej małej główki, że jak widać w naszym zabitym dechami miasteczku to nie osoby, które pracują na danych stanowiskach decydują o tym co jest dobre a co nie, tylko „wyżsi rangą” ?
   Tu akurat nie zadziałał gust pań z Vauxhallu… komuś innemu się to nie podobało. A że ma możliwości, to zarządził cenzurowanie.

   Sprawdzaj najpierw informacje, które podajesz.

   • o jakiej "wyższej randze"

    25/04/2012 o 22:35

    można mówić w Krzeszowicach? Ludzie ależ wy macie kompleksy. Pan w dresie i trampkach choćby i założył dobry garnitur i tak panem od WF pozostanie

  • Wielka

   26/04/2012 o 08:25

   Szkoda że nie cenzurowały zachowań amoralnych włodarza gminy i swojego szefa!!!

   • z kolei

    26/04/2012 o 17:49

    Ty nie masz pojęcia o cenzurowaniu. Cenzuruje zawsze przełożony. Jak więc pracownice mają cenzurować szefa ?? Raczej na odwrót jest. Efekt widoczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę