Gospodarka

Odbiór śmieci. Co nas czeka po 1 lipca?

Gmina Krzeszowice musi dokonać ponownej oceny ofert biorących udział w przetargu na odbiór odpadów. Krajowa Izba Odwoławcza uznała za zasadne odwołanie firmy ALBA, której ofertę gmina odrzuciła z powodu rażąco niskiej ceny.

Przy ocenie ofert komisja przetargowa powinna brać pod uwagę całościową, a nie częściową cenę za odbiór odpadów – uzasadnia swoją decyzję KIO. Gmina odrzucając ofertę ALBY wskazywała na rażąco niską cenę oferowaną za odbiór odpadów zmieszanych – firma przyjęła 1 grosz za wywóz tony śmieci.

W związku z decyzja KIO komisja przetargowa po raz kolejny musi pochylić się nad ofertami, które wpłynęły na przetarg, uwzględniając w nim zgłoszenie ALBY. Patowa sytuacja wydłuży wprowadzenie nowych zasad odbioru śmieci. Do czasu rozstrzygnięcia przetargu na terenie gminy ma obowiązywać przejściowy system odbioru odpadów.

Gmina rozmawia

Od dwóch tygodni trwają rozmowy z przedsiębiorcami, którzy dotychczas odbierali odpadu z terenu gminy – informuje Andrzej Żbik. Do negocjacji przystąpiło sześć z dziesięciu firm. Przez pół roku gmina wyda na gospodarkę odpadami około 1.2 mln złotych. Kwota ta może ulec zmianie, bo do urzędu wciąż zgłaszają się osoby, które przed zmianą systemu nie posiadały umów na wywóz odpadów. Do 24 czerwca do urzędu spłynęło 67% deklaracji. Na ich wypełnienie mieszkańcy mają czas do 1 lipca.

Jak będzie wyglądał odbiór odpadów w trakcie okresu przejściowego? Informacja na ten temat ma niebawem pojawić się na stronie urzędu. Ci, którzy odwiedzili siedzibę przy Grunwaldzkiej już mogli zapoznać się z informacjami na ten temat.

Zamiast rewolucji okres przejściowy

Według przejściowych założeń worki do segregacji ma dostarczyć firma, która do tej pory odbierała od nas odpady. Bez zmian pozostaje harmonogram odbioru śmieci – przedsiębiorca obsługujący daną nieruchomość ma obowiązek zapoznania z nim mieszkańców. Bez zmian pozostaje również częstotliwość odbioru odpadów segregowanych i zmieszanych, ci, którzy będą chcieli oddawać je częściej mogą to zrobić w siedzibie spółki usługi komunalne.

Śmieci – mimo okresu przejściowego będą odbierane bez limitów. Każdy mieszkaniec ma obowiązek wyposażyć się w pojemnik na odpady. Opłata powinna być uiszczana w kasie urzędu lub na rachunek bankowy według złożonych deklaracji.

Wiceburmistrz rozwiał obawy niektórych mieszkańców dotyczące mycia odpadów segregowanych. Nie ma takiej konieczności – stwierdził. Popiół, odpady biodegradowalne i odpady wielomateriałowe mają być odbierane na dotychczasowych zasadach.

Przedsiębiorcy w kropce

Z segregacją – jak się okazuje mogą mieć problem przedsiębiorcy. Część z nich zupełnie nie odróżnia śmieci komunalnych od gospodarczych. – Czy do przedsiębiorców dotarła merytoryczna informacja na temat segregacji odpadów? – dopytywał na czwartkowej sesji Adam Ślusarczyk. Przedsiębiorcy mogli zadawać pytanie na ostatnim forum. Niestety nie jesteśmy w stanie każdemu z nich indywidualnie wyjaśniać na czym polegają nowe zasady – przekonywała Mariola Adamowicz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej

Sytuacja nie jest normalna, chcemy zmniejszyć zamieszanie związane z brakiem wdrożenia nowego systemu – przekonywał Wiceburmistrz Andrzej Żbik. Nie daliśmy sobie rady jako samorząd. System przejściowy nie jest zgodny z regulaminem, obyśmy zdążyli z wprowadzeniem zmian do września – podkreślał Adam Godyń.

Fot. Wikipedia, Turbojet

108 komentarzy

108 Komentarzy

 1. Wolanin

  27/06/2013 o 21:43

  Skoro zasady stare, stawki też powinny zostać na starym poziomie! Teraz za to samo zapłacę 100 % więcej… Paranoja i dzicz!

 2. Za

  27/06/2013 o 23:31

  skopany przetarg w Warszawie pożegnał się ze stołkiem Wiceprezydent. Kto pożegna się ze stołkiem za te takie same niechlujstwa w Krzeszowicach? Jak myślicie …?

  • aaa

   27/06/2013 o 23:37

   powinien wiceŻbik 😀 ale nie pożegna się nikt 😛

   • monti

    28/06/2013 o 18:20

    Jeśli już coś to pani Tryczyńska. Zdaje się ona pilotowała śmieci

    • mieszkaniec

     30/06/2013 o 09:00

     A czego ona nie pilotowała:)?

     • ?

      30/06/2013 o 09:23

      F-16 ? 😀

     • egon

      30/06/2013 o 10:31

      ?pewny jesteś?

     • ?

      30/06/2013 o 10:54

      już nie 😉

 3. A.Żbik winny ?

  28/06/2013 o 06:04

  czy naprawdę za przetarg dot.śmieci odpowiadał A.Żbik ? Czy to prawda, że STARE ZASADY A STAWKI O 100 % WYŻSZE ? Przecież jeśli to prawda, to burmistrz powinien zdymisjonować tego urzędnika tak, jak stało się w Warszawie. Zobaczymy , w przeciwnym razie musi być zgłoszenie do Prokuratury.

 4. Ryba

  28/06/2013 o 06:26

  Cała ta ustawa to „wielka chała” wydzieranie od ludzi pieniędzy. Nowy podatek.

 5. Katz

  28/06/2013 o 06:45

  Ta ustawa to pomysł POPISu jak zrobić igrzyska /przetarg/ i oddać podatek od śmieci zachodnim koncernom. Brawo Warszawa wszyscy to powinni odrzucić.

 6. najwyższy czas szukać nowych ludzi !

  28/06/2013 o 06:47

  W naszym sondażu kandydatów na nowego Burmistrza są : poseł Adamczyk, W.Jagiełło, R.Godyń Swędzioł , p.Ślusarczyk… najlepsze opinie zebrał dotychczas Wiesław Jagiełło. Szukamy dalej w terenie z dobrym uzasadnieniem.
  kandydaci do Rady : p.Nowakowska , W.Jagiełło, R.Chochół, p.Ślusarczyk…tyle tylko dobrych opinii ze starej Rady reszty trzeba szukać w terenie…. szukamy dalej , opinie z uzasadnieniem . Wiemy na dzisiaj jak źle pracuje obecny urząd a chcemy pozyskać mądrych, uczciwych, z doświadczeniem np. związkowym /ci znają przepisy / lub administracyjnym. Najchętniej szukajmy osób:prawników, ekonomistów, ludzi wykształconych z przedmiotów ścisłych i technicznych / mają większe zdolności przewidywania skutków, dokonywania analiz, symulacji, obliczeń, lepiej wykształcona wyobraźnia, lepsze przygotowanie informatyczne / . Podstawowa cecha kandydata to : wykształcenie, kompetencja, uczciwość,asertywność, skuteczność , praca na rzecz gminy i społeczności z wizją polepszenia warunków życia mieszkańcom. Szukamy , potem stworzymy listę najlepszych i ogłosimy , bo ludzie muszą znać opinie by nie głosować w ciemno.

  • informatyk

   28/06/2013 o 07:10

   „najlepsze opinie zebrał dotychczas Wiesław Jagiełło.” – mógłbyś je przytoczyć – oczywiście pomijając te, które sam napisałeś.
   Jak Ci się chce lać tak wodę dzień w dzień? Bez przerwy to samo, na jedną nutę – nawet Ci się imiona mieszają.

  • prawnik

   28/06/2013 o 07:19

   Widać nieścisłość w tym co piszesz. Najwyższy czas szukać nowych ludzi z jednej strony a z drugiej, że najlepsze opinie zebrał Wiesław Jagiełło – jaki on nowy? Nie wiesz nawet co piszesz.

  • człowiek wykształcony z przedmiotów ścisłych

   28/06/2013 o 07:22

   Jak do tej pory największą popularnością wśród internautów cieszy się bezsprzecznie Bronisław Jagiełło. Nie ma sobie równych i jest człowiekiem nowym.

  • nie bójmy się ludzi mądrych...

   28/06/2013 o 10:03

   Tylko nowe mądre twarze zapewnią nam dobrobyt! Każdy głos oddany na ludzi mądrych, to inwestycja dla naszych wnuków bo ludzie mądrzy w przeciwieństwie do ludzi głupich są mądrzy, lepiej myślą, nie sprawia im to bólu i nie trzeba się za nich wstydzić przed przyjezdnymi. Każda decyzja podjęta przez ludzi mądrych jest decyzją trafną i potrzebną, a że ludzie mądrzy decyzje takie podejmują bezzwłocznie (bo są mądrzy) to wszytko będzie zrobione na czas. Druga sprawa to że ludzie mądrzy nie płacą kar – są na tyle mądrzy, że wiedzą o tym że łamanie prawa wiąże się z konsekwencjami, które ich mądry umysł potrafi przewidzieć.Ludzie mądrzy do władzy!

   • Ben

    28/06/2013 o 11:37

    To nie jest tak, że ludzie mądrzy podejmują zawsze decyzje trafne i potrzebne. Oni również się mylą. Rożnica pomiędzy ludźmi mądrymi i głupimi polega na tym, że osoby mądre wyciągają na przyszłość wnioski ze swoich błędów, przez co staja się jeszcze mądrzejsi (nabywają większego doświadczenia). Skutkuje to posiadaniem umiejętności przewidywania następstw swoich czynów i działań.

    Nikt nie rodzi się mądrym – mądrym człowiek się staje. Przez całe życie.

    Niestety w dzisiejszych czasach szeroko pojęta „mądrość” przegrywa z „atrakcyjną”, wszechobecną i rozreklamowaną głupotą. Do tego głupota jest lekka, łatwa i przyjemna – nie ma się więc co dziwić, że ludziom ona odpowiada.

    • nie bójmy się ludzi mądrych...

     28/06/2013 o 14:05

     Ludzie mądrzy się nie mylą, nie uczą się na własnych błędach. Oni uczą się na błędach innych. Ludzie mądrzy są oczytani, nie boją się poszerzać swoich horyzontów i nie boją się słuchać innych. Potrafią dobrze analizować i wyciągać właściwe wnioski. Ich umysł jest chłonny jak gąbka i otwarty na nową wiedzę. Ludzie mądrzy to ludzie uczciwi i skromni za razem, nie obnoszą się swoją wiedzą dlatego też nie potrafią się przebić w czasie kampanii wyborczej.

     • Ben

      28/06/2013 o 15:22

      Nie ma ludzi nieomylnych. Są za to głupcy udający mądrych, którym się wydaje, że nie popełniają błędów. Ich zdaniem właśnie mądrość polega nieomylności.

     • nie bójmy się ludzi mądrych...

      28/06/2013 o 17:54

      Ludzie nieomylni SĄ! Tylko czekają w ukryciu na swoją szansę, niespotykana ich mądrość oraz skromność nie pozwala im się wychylić. Ale my im w tym POMOŻEMY! Doradzimy im by wyszli z cienia i wzięli sprawy w swoje MĄDRE ręce! Krzeszowice tego od nich oczekują, potrzebują mądrego gospodarza, który pozwoli im się rozwinąć, który odkryje wszystkie drzemiące w naszej gminie walory. Krzeszowice potrzebują gospodarza, który pozwoli błyszczeć naszemu miastu a pozostałe miasta rejonu będą dla nas tylko tłem.

  • mieszkanka

   24/07/2013 o 17:24

   zapomnieliscie o madrym czlowieku moj kandydat na burmistrza p.Janusz Zbik -obecnie wiceminister

 7. Yes

  28/06/2013 o 07:16

  A Panią Ciałowicz, Celarek,Adamowicz niekarać.TylkoŻbika?

  • najwyższy czas szukać nowych ludzi !

   28/06/2013 o 11:41

   Oczywiście, że p.Celarek jest w tej ekipie, która musi odejść, stworzyli sobie ELDORADO i wierzą , że mogą wszystko- NIE, nagłaśniać trzeba wszystkie problemy z jakimi się spotykamy w tym krzeszowickim urzędzie i z tymi krzeszowickimi urzędnikami.Oni żyją z naszych podatków i nic dla nas nie robią , mało tego, uważają że na nasz koszt mogą mieć wszystko czego zapragną, ludzi mają gdzieś, myślą tylko o profitach dla siebie, nic z tego Panowie Władzo z Krzeszowic, jesteście „nieumiejętni wyżeracze publicznego jadła”, nie zasługujecie na zaufanie ani chwili dłużej, dość oszukiwania i okłamywania społeczeństwa, dość tej beznadziei.

 8. Michał

  28/06/2013 o 07:29

  Nie tylko Krzeszowice maja problemy. A może to nie wina naszych władza, tylko problem tkwi znacznie wyżej.

  http://www.przelom.pl/przelom-online/8779/TRZEBINIA-Mieszkancy-sa-zdezorientowani/

 9. Zaraz

  28/06/2013 o 09:36

  zaraz, tamci przynajmniej wiedzą kiedy dostaną pojemniki.
  Zapytaj u nas w gminie kiedy dostaniemy pojemniki na odpady zmieszane.
  Odpowiedź z wczoraj: NIGDY !
  Gorzej chyba nie mają w żadnej gminie w całym kraju.

 10. ktoś

  28/06/2013 o 10:11

  No i w naszych kieszeniach POsprzątane,POzamiatane i zastało POczekać co nam jeszcze POkradną lub ? .

 11. Yes

  28/06/2013 o 10:31

  Tyle zapytań i odwołań do specyfikacji przetargowej to chyba nie było nigdzie. Po co naczelnik działu prawnego?, po co pełnomocnik zamówień publicznych Pani Ciałowicz?, po co naczelnik d/s ochrony środowiska? , po co komisja rewizyjna? Rada się wczoraj zebrała i tak jakby nic się nie stało. Trzeba mieszkańców przeprosić za bałagan, rozpowszechnianie sprzecznych informacji. W poniedziałek jest 1 lipca ustawa wchodzi w życie a dziś piątek a my dalej nic nie wiemy.

 12. Konior

  28/06/2013 o 11:50

  O czym Wy piszecie zobaczcie i posłuchajcie przewodniczącej komisji rewizyjnej . Pełnienie takiej funkcji wymaga podstaw prawa, przynajmniej administracyjnego, a ta pani nie wie jak zbudować poprawnie logiczne zdanie. Szkoda nawet pisać o tej błazenadzie. i jeszcze jedno przewodnicząca komisji rewizyjnej była przewodniczącą komitetu wyborczego obecnego burmistrza, jak może być bezstronna, wiadomo w czyim interesie działa. To widać po jej argumentacjach składanych skarg na UM Krzeszowice.

 13. Zig zag

  28/06/2013 o 11:52

  jak rada? Na czym ta rada się zna? Grupa przypadkowych ludzi … amatorzy lokalnego rozgłosu „załatwionych” spraw 🙂

 14. zagłosujmy razem!

  28/06/2013 o 12:43

  Wybierzmy ludzi mądrych, nie łasych na nasze pieniądze! Wybierzmy takich, którzy się już dorobili ni nie potrzebują od nas jałmużny! Wybierzmy takich, którzy zadeklarują że zrzekają się uposażeń! Są tacy ludzie i nie trzeba ich daleko szukać, żyją wśród nas, skromnie, nie wywyższając się – wystarczy tylko na nich zagłosować by było wszystkim lepiej. Nie dajmy się omamić kwiecistym przemowom i obietnicom, obiecują coraz więcej i więcej a późnej niczego nie realizują – a jak zrealizują to robią to źle. Wybierzmy ludzi, którzy niczego nie obiecują, którzy mało mówią a robią, wybierzmy z głową ludzi, którzy używają głowy do myślenia a nie do pozowania do folderów reklamowych. Nie bójmy się ludzi mądrzejszych od siebie, pozwólmy im wyjść z cienia, bo są to wielcy społecznicy, którzy nie mieli do tej pory najmniejszej szansy by służyć naszej gminie. Pozwólmy sobie pomóc ludziom, którzy wiedzą jak to zrobić.

  • informatyk

   28/06/2013 o 13:59

   Już mają mój głos, popieram takich ludzi w ciemno. Mój ścisły umysł podpowiada mi, że to dobre rozwiązanie!

   • inny informatyk

    01/07/2013 o 22:11

    Przydałaby CI się defragmentacja mózgu, skan na okoliczność zatrucia PIStrojanem a na koniec reinstalacja poglądów 😀

    • reinstalacja

     01/07/2013 o 22:28

     na lemingnozę ? 😉

    • nie bójmy się ludzi mądrych...

     02/07/2013 o 07:47

     Czy oprócz złośliwości możesz napisać coś konstruktywnego? Co masz do ludzi mądrych? Ich mądrość nie powinna być kojarzona z żadną opcją polityczną. Czy nie chcesz mieszkać w nowoczesnych Krzeszowicach, zielonych płucach małopolski? Gdzie nie ma bezrobocia, gdzie są najlepsze szkoły, targ z prawdziwego zdarzenia. Tak może być w Krzeszowicach gdy do władzy dojdą ludzie mądrzy. Internauci wypowiadali się o braku kina w Krzeszowicach, swoją decyzją przy urnach wyborczych mamy szansę to zmienić. Wielu internautów tutaj popiera ludzi mądrych, świadczy o tym kilkadziesiąt wpisów, które nie pozostawiają złudzeń na kogo trzeba głosować. Czy ci postępowi internauci mogą się mylić – otóż nie. My jesteśmy za tym za czym jest większość społeczeństwa Krzeszowic – za ludźmi mądrymi u władzy.

  • nie bójmy się ludzi mądrych...

   28/06/2013 o 14:01

   Popieram w zupełności – ludzie mądrzy do władz!

   • "ciemniak"

    02/07/2013 o 14:00

    zazwyczaj obecnie ludzie naprawdę mądrzy omijają szerokim łukiem posady włodarzy bo najbardziej pchają się do nich cwaniacy i tępota, która idzie po tzw. „trupach” byle dorwać się do koryta….ot taką mamy polską rzeczywistość na każdym szczeblu administracji 😉

    • nie bójmy się ludzi mądrych...

     02/07/2013 o 14:37

     Tak jest jak piszesz, ludzie mądrzy czekają w cieniu na wyjście z cienia by móc służyć społeczeństwu. Niestety społeczeństwo w czasie wyborów nie jest w stanie wyłowić tych perełek, ukrytych głęboko.

 15. Nu

  28/06/2013 o 12:57

  @Zagłosujmy Razem!
  Zrzekną się uposażeń??? Niczego nie obiecują? Żyją (i będą zyce nadal) skromnie? O święta Naiwności! Z księżyca spadłeś?

  • zagłosujmy razem!

   28/06/2013 o 13:48

   NIE! NIE SPADŁEM Z KSIĘŻYCA! TACY LUDZIE SĄ I TRZEBA ICH WYKORZYSTAĆ!

   • Zig zag

    28/06/2013 o 16:02

    To się nazywa wolontariat.
    W samorządach się nie przyjął:)

  • do NU

   01/07/2013 o 09:15

   Zastanów się co piszesz bo chyba jesteś na prochach i to bardzo mocnych. Mysle że za darmo”to bedzie pracował Właściciel Bostaru i Lewiatana ” a wtedy na rynku bedziemy mieli skład węgla i dużego Lewiatana . Mysl a potem pisz.

   • Nu

    01/07/2013 o 17:18

    ????? Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Coś mi się wydaje, że kompletnie nie zrozumiałeś mojego komentarza, ale to może moje „mocne prochy” zaciemniają mi umysł Trudno, przeżyję.

 16. najwyższy czas szukać nowych ludzi !

  28/06/2013 o 13:21

  Nagłaśniajmy wszystko co wiemy, teraz możemy to robić, bo wiemy o różnych problemach, TYCH AKTUALNIE RZĄDZĄCYCH W KRZESZOWICACH NIE CHCEMY: BARTL, A.ŻBIK, CELAREK, !
  NIE CHCEMY TEŻ Z RADY;BEREZA i innych za wyjątkiem tych 4 „perełek”, o których ktoś wcześniej napisał . Są mądrzy ludzi, którzy walczyli czy walczą o ważne sprawy, kto ich zna niech uzasadni np. Ci,którzy są zaangażowani społecznie w ratowanie Zamku Tenczyn , którzy próbowali ratować Balneologię, itp.

  • informatyk

   28/06/2013 o 13:57

   O jakie perełki Ci chodzi?
   Ponawiam prośbę o przytoczenie najlepszych opinii, które zebrał dotychczas Wiesław Jagiełło – oczywiście pomijając te, które sam napisałeś.

  • człowiek wykształcony z przedmiotów ścisłych

   28/06/2013 o 14:08

   Mam do Ciebie pytanie – Co widzisz gdy zamykasz oczy?

 17. Nu

  28/06/2013 o 15:03

  Odnoszę wrażenie, że kreuje się (ktoś kreuje) tutaj obraz „Kandydata Idealnego”, który w realu niestety nie istnieje. Albo – jeżeli wydaje się istnieć – tak dobrze się kamufluje, że po wyborach – jak opadną „kampanijne kamuflaże i maski” – może pokazać prawdziwą twarz. Nie ma ludzi pracujących za darmo, służących dzień i noc bliźnim, żyjących skromnie, nie mających ead, słabości i potrzeb, a jednocześnie bogatych i wspomagających swoim bogactwem zadłużoną gminę etc. etc…. Punkt widzenia zmienia się poza tym wraz z miejscem siedzenia.

 18. E

  28/06/2013 o 18:00

  Nie ma ludzi nieomylnych. A poza tym nikt od nikogo nie oczekuje chyba nieomylności, tylko umiejętności przyznania się do błędu i wyciągania z nich wniosków.

 19. Wolanin

  28/06/2013 o 18:03

  @Nie Bójmy Się… – przestań już bredzić, albo zażyj zaległą dawkę, bo tego spamu już czytać się nie da!

  • nie bójmy się ludzi mądrych...

   30/06/2013 o 11:22

   Twój ton wypowiedzi utwierdza nas w przekonaniu, że jest jeszcze dużo do zrobienia. Nikt do tej pory nie zaprzeczył, że ludzie mądrzy są mądrzy! Bo to jest PEWNIK! Bez nich u władzy nic się nie zmieni, dalej będzie szaro i BETONOWO! Tak bo ludzie mądrzy myślą ekologicznie, potrafią docenić rolę przyrody w życiu gminy. Pozwólmy Krzeszowicom wyjść z cienia, niech do Krzeszowic przyjeżdżają delegacje samorządowców z Francji, Szwajcarii czy Włoch po nauki – do naszych mądrych gospodarzy. Niech w Kronice czy Teleexpressie mówi się o naszej gminie w samych superlatywach.

 20. Anonim

  28/06/2013 o 18:25

  A może Katarzyna Siata uzdrowi nasze krzeszowickie piekiełko?

 21. adam

  28/06/2013 o 18:57

  Jola na urlopie „bezpłatnym” jest 🙂
  W wodociągowych miesza ale o śmieciach nie słyszałem. A to news…

 22. E

  28/06/2013 o 19:06

  @Anonim
  A kto to jest?

 23. Wolanin

  29/06/2013 o 12:09

  Skoro nic się nie zmieniło, to może złóżmy zbiorowy protest i żądanie przywrócenia poprzednich stawek do czasu rozstrzygnięcia przetargu. Jak wtedy motywowałby Urząd swoje stanowisko? Zawsze to ewentualny odnośnik do wyborów samorządowych…

 24. Nu

  30/06/2013 o 16:10

  Stawki stawkami, zamieszanie „śmieciowe” zamieszaniem, a dzisiaj przy porannym spacerze z Miękini do Krzeszek brzegiem ( a potem środkiem) ulicy malowniczo płynął strumyczek brunatnych ścieków spuszczanych zapewne z pobliskich gospodarstw domowych 😉 W ramach „oszczędności” 😉

 25. egon

  30/06/2013 o 16:16

  I po co tu kanalizacje było budować ?

 26. Wolanin

  30/06/2013 o 16:38

  Wybudują kanalizację, a potem przydu…czą opłatę adiacencką (zwiększenie wartości nieruchomości przez wybudowaną infrastrukturę, do 30% wartości) – kraj samych podatków

 27. Nu

  01/07/2013 o 06:42

  @Egon
  W Miękini kanalizacja wybudowana (nie wiem, czy w całości), ale jeszcze nie działa. Czy można wymóc podłączenie się do kanalizacji? Oto jest pytanie…

 28. czy Krzeszowice mogą być drugiem Zabierzowem...

  01/07/2013 o 13:29

  Mogą, trzeba tylko wybrać nowe twarze, które swą mądrością spowodują napływ inwestorów, ludzi biznesu, którzy swoją przyszłość zwiążą z naszą gminą tworząc setki nowych miejsc pracy. Dajmy szansę ludziom mądrym, nowym twarzom w Krzeszowicach.

  • amateo

   01/07/2013 o 13:37

   noo czekam tylko na kandydatów którzy nam teraz bussines park obiecają i lotnisko im. Benedykta XVI na starej bażantarni

 29. Nu

  01/07/2013 o 16:06

  @Do NU
  ????? Coś mi się wydaje, że kompletnie nie zrozumiałeś mojego komentarza, ale to może moje „mocne prochy” zaciemniają mi umysł 😉 Trudno, przeżyję.

 30. zmiany

  01/07/2013 o 16:58

  tutaj trzeba zmian – tylko szkoda, że urząd wypuszcza z rąk ludzi kreatywnie myślących i mogących coś tutaj zmienić, a na pewno chcących coś zmienić. Jak to sie nie zmieni to na pewno lepiej nie będzie – o ile już nie jest za późno.

 31. obserwatorka

  01/07/2013 o 20:48

  zgadzam się w 100%. Obecnie o specjalistów jest bardzo trudno, więc jak się ich ma to należy o nich dbać, a nie jak w/w ktoś napisał „wypuszczać z rąk”.

 32. OBI ONE

  01/07/2013 o 21:24

  Jakieś zmiany w wodociągach nastąpiły. Wie ktoś? chodzi mi konkretnie o kanalizację.

 33. Nu

  02/07/2013 o 19:02

  No to gdzie te „perełki”, ja się pytam, gdzie?????

  • chyba

   02/07/2013 o 19:46

   nie chcą być rzucane przed wieprze 😀

  • nie bójmy się ludzi mądrych...

   03/07/2013 o 11:07

   Wszyscy doskonale wiedzą gdzie są te perełki – są w cieniu i czekają. Ujawnią się tuż przed wyborami, inaczej nie doczekaliby wyborów – zostali by po prostu zaszczuci. Tak jest niestety prawda. Ale trzeba się przygotować do wyborów, wszyscy internauci tutaj zauważyli, że mądrzy kandydaci powinni zostać wybrani.

 34. Wolanin

  03/07/2013 o 11:37

  Tak sobie myślę, że z naszą służbą zdrowia musi być naprawdę kiepsko, skoro już nawet takie ciężkie przypadki puszczają do domów… Człowieku zastanów się w jakim wątku piszesz, bo to nie jest temat o wyborach, a jak chcesz uprawiać taką mizerną „politykę” i agitację na rzecz jakiejś tajemniczej choć „wszystkim znanej” opcji politycznej, to poproś moderatora o artykuł (sponsorowany) a nie wciskaj nam tu głodnych kawałków, bo to już nudne i śmieszne! Piszesz, że najlepsze są umysły ścisłe, a sam konkretów nie przytaczasz, błazenada i pusta filozofia (typowy humanista przez Ciebie przemawia – „Lejwoda” i tyle)

 35. Nu

  03/07/2013 o 12:50

  Schowane głęboko na dnie szuflady czy w piwnicy perły matowieją. Jeżeli zbyt późno zostaną pokazane klientowi, ten w pośpiechu może nie docenić ich wartości albo uzna je za „erzac” i co wtedy? 😉

 36. Inwestycje krzeszowickie to buble ?

  04/07/2013 o 03:18

  co powie v-ce burmistrz A.Żbik ?

 37. kszeszowiczanka

  07/07/2013 o 10:21

  dlaczego od 1 lipca płacę za śmieci więcej a odbiór jest po staremu? Miało być, że wszystkie śmieci zostaną odebrane za wyliczoną opłatę. „OKRES PRZEJŚCIOWY” – czyli jak zarobić na mieszkańcach, którzy płacą za coś czego nie dostają i to wszystko w obliczu prawa. Jestem zbulwersowana – jak tak można i dlaczego jeszcze nikt z tym nie zrobił porządku – przecież to nas wszystkich dotyczy.

 38. Ryba

  07/07/2013 o 12:38

  Płacisz tak jak UE. Dla uczciwych taniej , dla nieuczciwych drożej.

 39. Wolanin

  07/07/2013 o 12:58

  Co masz na myśli pisząc „uczciwych – nieuczciwych”? Mam nadzieję, że to tylko ironia…

 40. Nu

  07/07/2013 o 14:02

  @Ryba
  Nie bardzo rozumiem. „Uczciwi” czyli segregujący? „Nieuczciwi”, czyli ci, którzy nie segregują? Za niesegregowane odpady płaci się więcej, co w tym nieuczciwego? Nieuczciwy jest ten, kto zadeklarował na przykład 2 mieszkańców, a śmieci będzie produkowało 6 członków rodziny (lub część śmieci nadal będzie palona w piecach czy ogródkowych ogniskach).

 41. Umysły do wymiany!

  07/07/2013 o 16:03

  dlatego od lipca płacisz więcej za śmieci a odbiór i cała reszta po staremu, bo to jest brak logiki i skok na kieszeń podatników !!! jaki Rząd takie ustawy, to przecież jest chore !

 42. No. 7635241_prawie_prawnik

  07/07/2013 o 21:33

  System „śmieciowy” wszedł w życie w całym kraju od 1 lipca 2013r.
  Rada Gminy/Miasta musiałby podjąć nową uchwałę, alby mogło wejść w życie przejściowo – coś innego – tymczasowego.
  Działanie inne niż określone w Uchwale – oznacza łamanie przepisów prawa, które – sami wprowadzili rządzący na terenie własnego samorządu.
  Jeśli wójt/burmistrz złamie prawo – może narazić się na sankcje karne łącznie z brakiem możliwości startowania w kolejnych wyborach !!!

  • kszeszowiczanka

   13/07/2013 o 09:20

   Jak można podjąć uchwałę o „okresie tymczasowym” – skoro takie działanie jest wbrew prawu? Podejmując uchwałę Rada by świadomie przyznała sie do łamania prawa 🙂

   • wiem ze

    16/07/2013 o 12:58

    rada nie podjeła zadnej uchwały tylko burmistrz nie przestrzega prawa twierdzac ze jest okres przejsciowy

 43. kszeszowiczanka

  07/07/2013 o 22:34

  to, że nie wprowadzenie nowego systemu od 1 lipca jest działaniem bezprawnym, czy wbrew prawu – to rozumiem, takie są przepisy. Gmina miała obowiązek wprowadzić ten system – ale jak widać ma to gdzieś i ją przepisy nie dotyczą. Nie obchodzi mnie to zresztą. Ale wkurza, że skoro nowego systemu nie wprowadziła TO DLACZEGO POBIERA OPŁATY TAK JAKBY TEN SYSTEM DZIAŁAŁ!!!!!!!

 44. No. 7635241_prawie_prawnik

  07/07/2013 o 23:11

  A to już pytanie do Pana Burmistrza. Z jakiego powodu działa On bezprawnie – nie wiem, On wie – powinien sam udzielić odpowiedzi.

  • Umysły do wymiany!

   08/07/2013 o 07:09

   Odpowiedz Burmistrzu ze swoją fabryką nieudolnych innowacji ! Czy to jest skok na kasę podatników ?! Radzimy Ci powrócić w całości do starego , bo znowu będą kłopoty!

 45. mieszkaniec

  08/07/2013 o 14:41

  wiek możne ktoś gdzie się podzieje nadwyżka kasy za śmieci? większość będzie płaciła drugie tyle a firmom nagle koszty wywozu nie wzrosną o 100%

 46. Jola

  08/07/2013 o 22:14

  Sorki muszę wystawić śmieci, czy ktoś wie czy mogę wystawić wszystkie bez ograniczeń czy po staremu jeden pojemnik.

  Pozdro

 47. pies

  09/07/2013 o 09:24

  Wszystkie socjalne.

 48. mieszkaniec

  11/07/2013 o 20:38

  śmieci wystawiamy tak jak podało się w deklaracji sortowane lub nie. odbiera ta sama firma i tak jak do tej pory niestety do czasu rozstrzygnięcia przetargu.
  zastanawiam się tylko gdzie się podzieją pieniądze które zostaną nadpłacone bo skoro odbiór tak jak do tej pory to i powinni za tą samą kasę bo 100% z dnia na dzień nie podrożały koszty a od 1 lipca płacimy średnio drugie gtyle

 49. Stach

  11/07/2013 o 21:06

  A ja chyba zapakuje śmieci segregowane do auta i wywiozę pod urzad albo pod gladiatora. W tym tygodniu firma mi nie odebrała ich bo mają termin odbioru dopiero we wrześniu…..
  Przed 1 lipca płaciłem 18 zł za kubeł, segregowalem i sam dwozilem w miejsce wyznaczone , więc pytam dlaczego teraz mam płacić 40 zł i te barany nie odbierają mi śmieci segregowanych???

 50. ktoś

  12/07/2013 o 09:21

  Zawsze jak brali segregowane śmieci zostawiali worek szt.za szt a w Czerwcu już nie.RPGK czy jak tam ono się ostatnio nazywa po ostatnim ukradzeniu jest ZOO gminy tej gminy która karą wymogła deklaracje na zabór pieniędzy za wywóz śmieci .A RPGK się jeszcze nieprzetargało z gminą na wywóz i niema na worki.A kto za ten bajzel ponosi odpowiedzialność w całej Polsce nikt?.

 51. pies

  12/07/2013 o 10:08

  Teraz Gmina jest właścicielem śmieci, to,że dawali /Komunalka/ przed wejściem ustawy worków do segregcji ile ktoś chciał to było w cenie 18 zł. Teraz umowy się rozwiązało więc z pretensjami niewiadomo do kogo się zwrócić? Tego co było juz nie będzie.Dobrze ,że nie zabrali pojemnikow jak w Trzebini.

 52. yes

  12/07/2013 o 12:58

  Błędy , błędy, kto za to zapłaci. My. W parku Bogackiego sadzą powój za grube pieniądze/ firma z zewnątrz/. park Bogackiego to własność Uzdrowiska Potockich. Ktoś to szaleństwo musi zatrzymać. Panie Burmistrzu niech Pan zadziała.

 53. kto za to zapłaci?

  13/07/2013 o 09:24

  tak jak zawsze…. my!
  Kto poniesie odpowiedzialność – tak jak zawsze …. nikt.

 54. Stach

  13/07/2013 o 12:40

  Proponuje abyśmy w ustalonym terminie zaniesli do UM lub pod gladiatora te śmieci które nie zostały odebrane od nas…..

 55. Ryba

  13/07/2013 o 13:26

  Stach a nie szkoda ci tych śmieci, zostaw do jesieni to znów spalisz w piecu CO, chcesz znów podrzucać.

  • Stach

   14/07/2013 o 09:09

   Widzisz Ryba, chyba to nas różni, bo ńigdy nie palilem i nie będę palił śmieci….

 56. ana

  22/07/2013 o 07:00

  żółte kontenery na osiedlu za chwilę same zaczną chodzić… wszystko z nich wypada i leży wokoło – jak to wygląda! Nie opróżniane od dobrych kilu tygodni… może i szczury się pojawią?

  • Ben

   22/07/2013 o 12:24

   Ana,
   mnie to wogóle nie dziwi. Jest to oczywiste jak 2+2=4, że jeśli państwo (w rozumieniu również województwo, powiat, gmina) zabiera się za coś, co dotychczas dobrze robił podmiot prywatny, to państwo zrobi to i drożej, i gorzej.

   Ustawa śmieciowa jest w tej materii klasycznym przykładem. Podobno uderza ona w gminy, ponieważ „nie radzą” sobie one z problemem. A to guzik prawda – gminy są w komfortowej sytuacji. Mają dbać o porządek w gminie, a fundusze na ten cel w wystarczającej wysokości mają sobie ściągnąć od mieszkańców gminy – uwaga! – w formie podatku miejscowego. Podatku, ponieważ podatek musi być zapłacony – nie ma dyskusji.

 57. Jerzy

  22/07/2013 o 13:27

  Istotnie kontenery ze segregowanymi śmieciami są przepełnione, wiatr skutecznie roznosi lekkie papiery i butelki, które należałoby zgniatać przed wrzuceniem do kosza, zajmują wtedy mniej miejsca. Sposób segregacji śmieci np. zgniatania kartonów tudzież butelek powinien być wdrażany już od przedszkola.
  Okazuje się, że opłata śmieciowa za osobę nie jest adekwatna do produkowanych śmieci, gdyż nadal okoliczni mieszkańcy swoimi śmieciami zapełniają spółdzielcze kubły, w myśl przysłowia „czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”.

 58. erni

  22/07/2013 o 18:11

  Kto odpowiada w gminie z ten bajzel? Dlaczego burmistrz nie wyciaga konsekwencji personalnych?

  • Dzięki Bogu

   22/07/2013 o 21:53

   zatrudni nowego pracownika od śmieci 🙂 który zapewne ogarnie ten bajzel 😉

   • haha

    27/07/2013 o 22:42

    bajzel jak był tak będzie – konsekwencje powinny być wyciągnięte w stosunku do naczelnika/naczelniczki wydzialu odpowiedzialnego za wdrażane tego bajzlu.

    • Dzięki Bogu

     28/07/2013 o 11:01

     że Paniusia która jej pomagała odeszła z urzędu (na chwilę) 😀

 59. mieszkanka

  24/07/2013 o 17:16

  nie rozumiem po co szukac firmy skoro mamy gospodarke komunalna,ktora uwazam b.dobrze i terminowo wywiazywala sie z tematu…..a z nimi nie mozna podpisac ?nie rozumiem tego zamieszania…..

  • a ja

   24/07/2013 o 20:25

   uważam inaczej – moje doświadczenia z rodzimą firmą są jak najgorsze 🙁

 60. Ryba

  25/07/2013 o 05:54

  Ja uważam ponieważ korzystam z usług komunalki że jest najlepsza.

 61. Katz

  25/07/2013 o 06:44

  Przyjechałem z Niemiec i uważam ,że krzeszowicka komunalka jest dobra tylko niedoinwestowana. Na rynku krzeszowickim rynku są firmy niemieckie ale nie zachwycają
  Ciekawe,że polskie firmy nie mogą wywozić śmieci w Niemczech . Niby ta sama unia a różne prawa i przywileje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę