Kultura

Kulturalny prezent na dobry początek weekendu

Dobra książka, powrót do tradycji, a może czas na jazz? Krzeszowickie Centrum Kultury, miejska biblioteka i Państwowa Szkoła Muzyczna przygotowały dla was kilka propozycji na nadchodzący weekend.

Umiesz liczyć? Nie licz na Mikołaja, prezent możesz wybrać na kiermaszu książki w krzeszowickiej bibliotece. Miłośnicy literatury powinni się spieszyć, kiermasz potrwa jeszcze tylko do 12 grudnia. Małym czytelnikom biblioteka proponuje mikołajowe warsztaty z ilustrowaniem książek. Akcja pod hasłem „Czytam sobie” zakończy się w najbliższą sobotę.

W piątkowy poranek w Pałacu Vauxhall rozpocznie się III Powiatowy Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych. Dzieci, młodzież, dorośli, grupy i soliści wprowadzą nas w świat ludowych świątecznych pieśni, który powoli odchodzi do lamusa. Konkurs rozpocznie się o godzinie 9:30 i potrwa do 18:00. Finaliści przeglądu wystąpią na płycie Rynku podczas świątecznego jarmarku.

Tuż po zakończeniu przeglądy kolęd i pastorałek w auli Państwowej Szkoły Muzycznej na Ogrodowej rozpocznie się koncert Big-Bandu z Czasławia wspieranego przez miejscowy Georgeband. Po koncercie organizatorzy zapraszają na jam session w jazzowej stylistyce. Start godzina 18:00.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. prawda

    06/12/2013 o 07:14

    BIBLIOTEKA TO JEST JEDNO Z NIEWIELU DÓBR KRZESZOWIC!!! dziękujemy

  2. yes

    06/12/2013 o 08:01

    Niech żyje biblioteka w Alwerni. Najlepsza w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę