Wybory samorządowe

Kandydaci debatowali w redakcji tygodnika Przełom

W sobotę na swojej stronie internetowej debatę z kandydatami na stanowisko burmistrza miasta i gminy Krzeszowice opublikował tygodnik Przełom. Czesław Bartl i Wacław Gregorczyk odpowiadali na pytanie dotyczące finansów gminy, planu zagospodarowania czy pomysłów na przyciągniecie inwestorów.

Czesław Bartl nie wiedział, w której lidze gra obecnie krzeszowicki Świt, a Wacław Gregorczyk miał trudności  z odpowiedzą na pytanie, w którym roku do miasta zostały włączone wsie Czatkowice i Żbik. Najtrudniejsze dla obu panów okazało się jednak dokończenie jednego prostego zdania, dotyczącego powodów kandydowania na stanowisko burmistrza. Poza pytaniami od redakcji, w trakcie debaty, pojawiły się także te od internautów. 40 minutową relację można zobaczyć na stronach tygodnika Przełom.

krzeszowice_wybory_2014_debata

400 komentarzy

400 Komentarzy

 1. Tomek

  22/11/2014 o 19:12

  Nie wiem czy ktoś z Was zwrócił uwagę na ręce pana Bartla. Był bardzo zdenerwowany, bawił się długopisem. Wcale nie jest taki pewny wygranej.A to zacięcie się obu kandydatów na tych 3 pytaniach – masakra. Pierwsza część jak w szkole, tylko bez piątek od pań redaktorek 😉 Ogólnie fajne wrażenie, ale szkoda, że taka debata nie odbyła się z udziałem mieszkanców.

  • Narni

   23/11/2014 o 21:46

   Powagę sytuacji zniszczyła zapowiedź Pań, można odnieść wrażenie, że jest się w przedszkolu. Zwłaszcza jak pani po lewej stronie komentowała. Bardziej pasuje na przedszkolankę. Poza tym dla nas to są poważne sprawy i ich uśmieszki były momentami nie na miejscu. Rozumiem, że mogą być mało doświadczone, ale trochę powagi dla sytuacji i kandydatów się należy.

   Zarówno w polityce, biznesie, negocjacjach ważna jest prezentacja, mówiąc obiektywnie, podoba mi się to że p.Gregorczyk z szacunkiem do odbiorcy zachował elegancję stroju, natomiast nieład wyglądowy p.Bartla bardziej pasuje do wyścigów konnych.

   A debata… hmmmm programy znamy, z czasem się okaże jak będą realizowane. Burmistrz, który informuje że ostatni raz kandyduje, owszem może dokończy jakieś inwestycje, ale moim zdaniem nowych nie pozyska. Przesiedzi po cichu do końca, kończąc to co się da.
   Nie fajne jest również pytanie ile zapłaciło się za głosy, bo to oznacza strach, niepewność, wątpliwość i szukanie punktu zaczepu, aby jakoś się uratować.
   Oczywiście obecnemu burmistrzowi za coś można podziękować, są osoby zadowolone z pewnych zmian, ale stołek burmistrza nie jest na własność. Oczekujemy większych zmian i dlatego mamy nadzieję, że nowy kandydat, wniesie nowe pomysły i z nową energią wprowadzi nowe rozwiązania, inwestycje etc.
   Nie ma kina, nie ma tras do biegania, ćwiczenia itp., nie ma życia kulturalnego, turystyki.
   I nie ważne jest dla mnie, czy to po, czy psl, pis, czy sld. Ważne jest dla mnie to, aby Krzeszowice się rozwijały istniały, były bezpieczne aby odżyło życie kulturalne, aby stworzono ludziom miejsca pracy, aby Krzeszowice przestały cofać się we wszystkim i aby wykorzystano je turystycznie.

   p.s.
   mamy policję i straż miejską, policja jeździ czasem wieczorami, a gdzie są jak idzie grupa podpitych małolatów? Jak zaczepiają ludzi? Co robi wtedy straż miejska i policja?

   Główne zadanie straży miejskiej to ochrona spokoju i porządku w m-ch publicznych. U nas głównym zadaniem s.miejskiej jest wystawianie mandatów…

   • Narni

    23/11/2014 o 21:56

    Jeszcze jedno, zmiany są potrzebne również w ośrodku na legionów polskich. Dlaczego ta przychodnia nie ma porządnej strony internetowej – informacyjnej? Tyle przychodni (np w Chrzanowie) potrafi zadbać o to. Tylko u nas nie wiesz jaki lekarz, kiedy przyjmuje, jakich mamy specjalistów. Owszem są telefony na internecie, notabene niektóre nie do tych poradni co powinny. Widać nie aktualizowane, a ja się pytam: co robi administracja tej przychodni??? Że nie ma czasu wyjść na przeciw potrzebom pacjentów, dlaczego nie ma strony z informacją jakie badania i w jakiej cenie w analityce możemy wykonać?
    Dlaczego mam dzwonić po kilka razy i wysłuchiwać humorów telefonistek, skoro przedstawione rozwiązanie ułatwi życie pacjentowi i rejestratorce.
    Nie rozumiem, dlaczego nie korzysta się z prostych rozwiązań, skoro mogą one ułatwić życie i zaoszczędzić czas.
    Może warto zatrudnić ludzi wykształconych, doświadczonych i przede wszystkim z wysoką kulturą osobistą?

   • Andrzej

    28/11/2014 o 18:34

    Bartl- ostatni raz kandyduje, może a może nie, mało ważne. WAŻNE to jest dobro gminy, o które niestety nikt nie walczy, proszę zobaczyć na Niepołomice/ strefa/, Zabierzów ma tyle szczęścia że ma lotnisko /i podatki na gminę/, Zielonki /sypialnia Krakowa/, a Krzeszowice….
    Niestety te wybory są przegrane, Krzeszowicom jest potrzebny gospodarz, Gregorczyk-wątpię, co Tenczynek zyskał za jego kadencji w Sejmiku Wojewódzkim- chyba nic? Dobrze, nie będzie działał tylko na rzecz miejscowości w której mieszka, co zyskały Krzeszowice i Gmina…. nic… /gdy się mylę proszę o wypowiedź p. Gregorczyka niech pokaże dokonania w Sejmiku Województwa/. Niestety Bartl i Gregorczyk to kandydaci wg mnie nieodpowiedni do zajęcia stanowiska burmistrza, ale wybierając Gregorczyka zaczynamy wszystko od nowa, wybierając Bartla po 4 latach kończymy pewien etap i wtedy należy znaleźć następcę, który nie będzie zainteresowany profitami /przyznajcie Państwo, że do tego się zmierza/, trzeba znaleźć KANDYDATA, kto nim będzie nie wie nikt.

    • y

     28/11/2014 o 18:55

     Nie kombinuj. Gregorczyk był radnym sejmikowym dopiero w drugiej połowie kadencji,razem 1,5 roku. A Bartl był przez całe 2 kadencje(8 lat) złym burmistrzem. Przez te lata nic się nie nauczył i nie ma żadnych podstaw abyśmy tracili kolejne 4 lata. Dlatego musimy zacząć od nowa.

     • Andrzej

      28/11/2014 o 19:09

      Co kombinuję?
      Co musimy zacząć od nowa?
      Czy 1,5 roku to mało, dla Ciebie chyba tak.

     • Andrzej

      28/11/2014 o 19:12

      Uzasadnij.
      Dlaczego był złym burmistrzem przez 8 lat, a Gregorczyk nic nie zrobił przez 1,5 roku będąc „wyżej”

     • Andrzej

      28/11/2014 o 19:18

      Kurczę, jestem kombinator, jak mogłem Bartlowi pozwolić by był burmistrzem 8 lat /dwie kadencje/, chyba że…. halo jeden głos zaważył, hurra. Oczerniasz mnie o kombinatorstwo i „ustawienie” poprzednich wyborów samorządowych, posuwasz się za daleko.

     • Y

      28/11/2014 o 19:41

      Andrzej, ty nic nie rozumiesz czy tylko udajesz na wyborcze potrzeby?
      Radny sejmiku jest jednym z 39 radnych dla całej Małopolski i zajmuje się głównie sprawami województwa. Oczywiście naturalne jest, że życzliwie patrzy na okręg z którego został wybrany ale to przecież nie tylko Krzeszowice ale także Wieliczka, Skawina i inne. Nie zapominaj dodatkowo, że był tylko radnym a rządzi Marszałek województwa i 5-osobowy zarząd. To tak jak w Krzeszowicach rządził burmistrz, wice i inni a radni nie mieli wiele do gadania. Radny sejmiku i to krótkotrwały nie może nic przeforsować wbrew woli Bartla. A ta wola to n.p. rezygnacja z dużej dotacji z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego na park&ride w lipcu 2013 r. Więc może nie kombinujesz ale nie masz wiedzy w tych sprawach. Bartl był złym burmistrzem bez wyobrażni. Obrażał się na porównywanie z Niepołomicami czy Zabierzowem, przez 8 lat nie zyskał żadnych korzystnych dla Krzeszowic kontaktów także osobistych. Wycofał gminę z kilku organizacji międzygminnych a także zrezygnował ze starań o wejście do Stowarzyszenia Metropolia Krakowska dysponującym 1 miliardem zł dla swoich członków. Swoim nieprzemyślanym działaniem zaczął odcinać naszą gminę od dobrych zewnętrznych kontaktów. Bezsensownie przeciągał sprawę z rodziną Potockich a teraz „obudził się z ręką w ………..”, bo gdzie przeniesie część wydziałów Urzędu, gdzie będzie biblioteka itd. Po prostu nic nie jest gotowe. Przez minione 8 lat było dużo pozornych działań i wymierne straty dla gminy.
      Dlatego temu panu już dziękujemy. Krzeszowic po prostu nie stać na dalsze rządy bartlyzmu.

  • Andrzej

   28/11/2014 o 18:53

   Co to zmieni?
   Udział mieszkańców czy nie?
   Zabawa długopisem czy nie?
   Trzęsące się ręce czy nie?
   Pewność wygranej, hm….
   Dla mnie czy Bartl czy Gregorczyk, to wybór żaden, ale jak mówią „lepszy znany wróg niż zaufany przyjaciel”.

   • Fakty

    28/11/2014 o 19:18

    Gregorczyka popiera obecny Marszałek Województwa , Starosta Krzyworzeka i Wicestarosta Wojciech Pałka, więc to gwarant dobrej współpracy i pozyskania kasy.

    • i to są

     28/11/2014 o 19:46

     faktyczne fakty 🙂 idą zmiany

    • Anonim

     28/11/2014 o 20:02

     Te matoły nic dobrego nie zrobiły dla Krzeszowic. A Wacek w szczególności.
     Głos na Wacka to głos stracony BEZPOWROTNIE !

 2. Ja

  22/11/2014 o 19:12

  Bartl musi wygrać !
  Tylko margines społeczny, osobe nic nie wiedzące na temat polityki będą głosowali na Gregorczyka. Poczytajcie jego program. Ile z tego jest możliwe do spełnienia ? Skąd będzie miał pieniądze ? Pozamyka szkoły, hahah chce zrobić Orliki przy Zespołach Szkół. Chyba sobie zdjęcie orlika powiesi na płocie 🙂

  • Anonim

   22/11/2014 o 19:22

   aleś ty głupi że hej

  • Asertywny

   22/11/2014 o 19:37

   No właśnie skąd weźmie pieniądze??
   Jak by obecny Burmistrz przez ostatnie osiem lat równoważył rozwój z inwestycjami typu „piękny rynek”, to nie było by dzisiaj takich pytań.
   Zero nowych miejsc pracy, przedsiębiorcy uciekają ale w sumie to fajnie. Mamy nowy rynek z równą płytą na którym staną auta Caritasu i będą mieszkańcom gminy rozdawać chleb i mleko, bo o pracy tutaj to można pomarzyć.

   • Racjonalny

    22/11/2014 o 23:06

    Oj ludzie, ludzie. Czy wy wiecie o czym mówicie? Przestańmy zaklinać rzeczywistość… Na jakie inwestycje możemy liczyć w naszej gminie? Gdzie? Tu mogą powstawać tylko markety, ciucholandy, apteki i sklepy monopolowe 🙂 Tego nie zmieni ani Bartl, ani Gregorczyk ani nikt. Taką mamy niestety specyfikę gminy. Nie ma terenów inwestycyjnych. Jedyny potencjalny taki to chyba tylko te ogródki działkowe przy PKP, tylko kto ośmieli się tknąć działkowców? 🙂
    Ani obecny burmistrz, ani żaden kolejny nie sprowadzi do gminy inwestorów, nie zachęci do przybycia, bo nie ma czym. Jedyny instrument jaki przychodzi mi na myśl to zwolnienie z podatku od nieruchomości, ale kogo to skusi jeśli to małe kwoty?
    Przedsiębiorcy uciekają? Jasne, że uciekają. Po 8 latach rządów PO (ponoć przedsiębiorców) urosły wszystkie obciążenia fiskalne. Sorry taki mamy klimat 🙂

    • aska

     23/11/2014 o 01:08

     zgadzam się całkowicie….

   • Narni

    23/11/2014 o 22:15

    Nie wiesz skąd gmina czerpie dochody?
    z podatków, subwencje od państwa, dotacje które otrzymują na wykonanie określonych zadań. Pomijam już pożyczki, kredyty ze sprzedaży majątków gminnych i papierów wart. Generalnie trzeba się starać o dotacje. Bardzo dużo inwestycji finansuje ue i nie są to małe kwoty, ale do tego trzeba się postarać, nie ma nic za darmo. Jeśli jest okazja trzeba ją wykorzystać.

   • Andrzej

    28/11/2014 o 18:39

    Odpowiedz, którzy inwestorzy uciekają?

  • obiektywny

   22/11/2014 o 19:53

   Był radnym Sejmiku Platfusów, logicznie rzecz biorąc oni rządzą dalej i kontakty mu pewnie zostały. Serce zaboli ale zagłosuję chyba.

  • Mariusz

   22/11/2014 o 20:04

   Na Bartla nas nie stać! Ścieki drogie, śmieci drogie, plan zagospodarowania przestrzennego leży. Drogi, nieudolny i tyle.

   • Atomic

    22/11/2014 o 21:39

    Jeśli tak mają wyglądać następne 4 lata jak wyglądał dzisiaj burmistrz to czarno to widzę.
    Kontrkandydat spięty i też jakoś bez przekonania.
    Najwyższa ocena dla Pani prowadzącej i liczącej czas, była najlepiej przygotowana do tej debaty 🙂

    Wypowiedź o planie zagospodarowania w wykonaniu obecnego burmistrza to jakiś obciach. Mógł nic na ten temat nie mówić.

    Po tylu latach się zorientował że procedury z planem są niewłaściwe?
    Że drogi za szerokie?

    To już było wiadomo po III wyłożeniu! A przecież jesteśmy po VI. Halo Pobudka !

    Zupełny brak pomysłu, strategi, planowania i dług 35 milionów.

    Z bólem serca przyznaję, trzeba zmian.

   • Andrzej

    28/11/2014 o 18:49

    Ścieki, nie płacę gminie, tylko prywatnemu przedsiębiorcy /do mnie kanalizacja jeszcze nie dotarła/, ale inni mieszkańcy, zwłaszcza po opadach deszczu to bardzo czuć nie płacą nic. Więc Mariusz ile płacisz?
    Śmieci drogie, przy sortowaniu nie aż tak, Mariusz mieszkasz w bloku czy domku, przyznaj?
    Plan zagospodarowania przestrzennego leży to prawda, ale AUTOSTRADA też leży, od ilu lat nie możemy się doprosić wjazdu w kierunku Katowic, lub obwodnic, bo obowiązuje porozumienie /temat tabu o czym doskonale wiedzą władze Jaworzna/.
    Bart drogi, hmm… uważaj na dwuznaczność:
    – drogi bo wydaje dużo pieniędzy, proszę o konkretne przykłady;
    – drogi, bo go bardzo lubimy /wątpliwe/
    Nieudolny /przykłady proszę/ i tyle…. na brak argumentów i tyle…. jest dobre.

  • Anonim

   23/11/2014 o 00:21

   Kolego „Ja” głupiś to mało powiedziane. Ja jako „margines społeczny” jak stwierdziłeś będę głosował na Pana Gregorczyka właśnie dla tego że mam pojęcie na temat polityki i znam program obydwu kandydatów. Pozamyka szkoły? gdzie to wyczytałeś? Powtarzasz plotkę obecnego Pana Burmistrza i jego urzędników którzy w ten sposób chcą się ratować przed pójściem na dno. Może nawet jesteś pracownikiem UM który obawia się że straci stołek, nie ukrywam życzę ci tego z całego serca.

  • Inka

   23/11/2014 o 13:57

   Bartl po tym co oglądam ma moim zdaniem zwycięstwa w kieszeni. Musi zmienić tylko doradcę ds. wyglądu i ubioru.

  • Gustaw

   23/11/2014 o 22:01

   Pieprzysz jak zahukany, nic nie wiedzący człeczek. Takie pojęcie mają małomiasteczkowi ludzie wierzący w zabobony, a nie człowiek realnie myślący, oczytany.
   Tak, pozamyka szkoły, zamknie się w urzędzie i będzie gusła odprawiał. He he.

 3. Asertywny

  22/11/2014 o 19:42

  Pytasz skąd będzie miał pieniądze. Jak by przez ostatnie osiem lat ktoś pomyślał o inwestcjach przynoszących gminię pracę i pieniądze to dzisiaj tego pytania by nie było.
  W starożytnym Rzymie wiedziano że oprócz igrzysk potrzebny jest także chleb.

  Ale w sumie to nie jest istotne. Mami piękny równy rynek to będą gdzie miały stać auta Caritasu z pomocą bo pracy to tu raczej nie doświadczysz.

  • Asertywny

   22/11/2014 o 19:43

   przepraszam za dwukrotny komentarz ale coś mi net chwilowo nawalił

  • Anonim

   22/11/2014 o 22:12

   No to ja czegoś nie rozumiem. Zgodnie z tezami pana Gregorczyka gmina znajduje się w finansowej zapaści, kto wie może i racja.
   Ale zamiast zapowiedzi zaciskania pasa słyszę kolejne obietnice typu wybudujemy to, wybudujemy tamto. Za co? Dla mnie to się kupy nie trzyma. Gdyby mówił konkretnie: jest źle, oszczędzamy, czekają nas 4 lata oszczędności, a potem bierzemy się do roboty byłby wiarygodny. Niestety teraz to kolejne obiecanki-cacanki dla naiwniaków. No i ta Platforma. U mnie zaufania nie wzbudza :-/

 4. tv

  22/11/2014 o 19:44

  Obecny burmistrz wygląda jak po imprezie….

 5. ktoś

  22/11/2014 o 20:04

  Debata w V klasie

 6. Mariusz

  22/11/2014 o 20:07

  Zgadzam się z Asertywnym i Obiektywnym.

 7. IZA

  22/11/2014 o 20:15

  Nieważne czy przegra, czy wygra, ale grzebień mu sprezentuję!

  • Anonim

   22/11/2014 o 20:25

   I jakiegoś „śledzia” może …

  • ema

   22/11/2014 o 20:26

   chętnie się dorzuce

  • Asertywny

   23/11/2014 o 10:18

   przeslij numer konta – chętnie się dorzucę 🙂

 8. Agnes

  22/11/2014 o 20:27

  Pewnie, głosujcie na p. Gregorczyka. Program wyborczy ma abstrakcyjny, na obiecankach się zakończy. Jako sołtys Tenczynka NIC nie robił dla mieszkańców i założę się, że tak samo będzie w przypadku, gdyby objął stanowisko burmistrza.

  • Bufon

   22/11/2014 o 20:35

   W bloku gdzie mieszka jego teściowa nie mówi ludziom dzień dobry.

   • robert

    22/11/2014 o 20:39

    On przecież taki ważny, światowy. Krzeszowiczan ma w nosie. Tylko myśli o Tenczynku. Drugiego Jagiełły olewającego Krzeszowice nie chcemy.

    • Agnes

     22/11/2014 o 22:44

     Krążą słuchy, że zamiast wprowadzić porządek w Urzędzie Gminy, Sz.P. Gregorczyk wkręci tam swoją żonkę, coby miała bliżej do pracy.

     Zmian nie ma się co spodziewać, w dodatku p. Gregorczyk sterowany będzie przez PO, więc mogą być to zmiany jedynie na gorsze – głosuję na p. Bartla.

     • IZA

      22/11/2014 o 22:56

      Słuchy to ma zając! Ty, Agnes, lepiej powołaj się na jakiś konkret, bo według „krążących słuchów” to na przykład ja słyszałam wczoraj takie rzeczy o urzędującym B (jeszcze), że nawet na ucho najlepszej przyjaciółce nie ośmieliłabym się tego puszczać.

     • toś dowalił

      23/11/2014 o 07:55

      Kto jest prezesem spółki Wodociągi i Kanalizacja?

     • Anonim

      24/11/2014 o 17:13

      Czesław jest perwersyjny? hahaha Nawet w tym jest lepszy od Wacka? hahahahaha

 9. Nu

  22/11/2014 o 20:31

  To są kandydaci na burmistrza? Wspolczuję Krzeszowicom…

 10. Anonim

  22/11/2014 o 20:37

  No to widać przygotowanie doświadczonego Gregorczyka. Koń by się uśmiał! Brak elementarnej wiedzy o gminie.

  • obiektywny

   22/11/2014 o 22:00

   Moim zdaniem bardzo merytoryczny jak na to że nie jest burmistrzem. Nie atakował za każdym razem obecnego ale tłumaczył zjawiska, jakie występują.

   • Anonim

    22/11/2014 o 22:09

    Gdzie tu merytoryka? Głównie obietnice i pobożne życzenia. Same sprzeczności – z jednej strony brak pieniędzy, a z drugiej zapowiedzi budowy boisk „Orlik” przy każdej szkole. Trudno wierzyć w takie zapewnienia, to niewiarygodne obietnice, próba rzucania wyborczej kiełbasy. Niestety ciężkostrawnej.

 11. robert

  22/11/2014 o 20:40

  On przecież taki ważny, światowy. Krzeszowiczan ma w nosie. Tylko myśli o Tenczynku. Drugiego Jagiełły olewającego Krzeszowice nie chcemy.

 12. Anonim

  22/11/2014 o 20:47

  w Warszawie maja łatwiej rządzić niż w Krzeszowicach.

 13. tom

  22/11/2014 o 20:51

  W Krzeszowicach rządzi się trudniej niż w Warszawie.

 14. tom

  22/11/2014 o 20:55

  Wybór pomiędzy dżumą a cholerą.

 15. niesia

  22/11/2014 o 21:52

  Spinki przy mankietach i rozchełstany kołnierzyk, boszsz….

  • y

   22/11/2014 o 22:07

   ruszyła lawina, która odsunie dotychczasowego.

   • @y

    22/11/2014 o 22:18

    Tak czytam te twoje komentarz. Wybacz, ale ty chcesz dyskutować czy agitować?
    Jaka lawina? Jednego nieudolnego tancerza ma zastąpić drugi wiejski mędrek? Przecież ich dyskusja byłą żenująca. Aktualny rozchełstany, jak po ciężkiej popijawie sprawiający wrażenie, że ma mdłe pojęcie o czym mówi. Pretendent sztywny jakby kij zeżarł, kostyczny, antypatyczny, przekonany, że zjadł wszystkie rozumy. Obaj siebie warci, nędzni, ograniczeni i bylejacy. Rzeczywiście jest w kim wybierać, nie ma co. Zostaję w domu.

    • Max

     23/11/2014 o 00:09

     Burak jesteś i tyle. Najlepiej powiedzieć ogólnikowo że ani jeden ani drugi, bo za głupi jesteś aby podać konkrety. Jeżeli kandydat ze wsi to co niby gorszy? Może jest wiejskim mędrkiem i to lepiej niż Ty miejskim głupkiem. Zostań lepiej w domu bo może miałbyś kłopot z postawieniem Krzyżyka w odpowiednim miejscu patrząc na Twoją inteligencję a raczej na jej brak.

     • Wolanin

      23/11/2014 o 11:10

      Brawo za niezwykle merytoryczną dyskusję i jej wysoki poziom! Jesteś zwykłym chamem…

     • Maxiu... spokojnie....

      24/11/2014 o 17:15

      Może nerwosol na skołatane nerwy? I 56 punktów IQ w tabletkach? 🙂 Jak nie rozumiesz ironii to twoja sprawa. „Co się martwisz, co się smucisz, ze wsi jesteś na wieś wrócisz” 🙂

    • aska

     23/11/2014 o 01:06

     Zobaczcie co partie potrafią robić, żeby tylko wygrać. Kaczyński podaje rękę Milerowi, PiS łączy się PO. Pan Gregorczyk ofiaruje stałek wiceburmistrza kolegom z PiS za poparcie. Przecież my mamy swój rozum i sami powinniśmy wybierać kto nami ma rządzić. Wybierajmy sami zgodnie z przekonaniem – kto będzie lepiej rządził a nie pod dyktando innych. Powiedzmy ” stop układom”.

    • Mojses

     23/11/2014 o 01:14

     @y ma rację, żenada totalna, dwa żałosne ogóry.

  • IZA

   22/11/2014 o 23:13

   Gdyby obydwaj się umówili przed debatą, że bądą albo na luzie albo na sztywno, może by tak nie raziło, a tak….

 16. popłynął

  22/11/2014 o 22:31

  według CzB w Dębniku znajdzie pracę 60 osób 😀 Trochę dla przyzwoitości zjechał z liczebności, bo inwestor utrzymuje, że sto :DDD Ej, łgarze

  • IZA

   22/11/2014 o 23:10

   A w rzewczywistości okaże się, że może sześciu 🙂

   • Enka

    23/11/2014 o 07:30

    Dokładnie.

   • Anonim

    24/11/2014 o 17:17

    To też wisz lepij? Aleś ty mondry. Ło Borze.

 17. Max

  23/11/2014 o 00:13

  Popieram i głosuje na Pana Gregorczyka ponieważ jak wielu z Was chcę zmian i to na lepsze. Lecz mimo to chciałbym pogratulować odwagi i podziękować za udział w debacie obydwu kandydatom. Panowie to jedna z pierwszych słusznych Waszych decyzji.

  • Anton

   24/11/2014 o 15:48

   Ja wybieram Bartla, bo stawiam na osiągnięcia a nie obietnice bez pokrycia.

   • nie

    24/11/2014 o 15:57

    wybiorę Bartla właśnie z powodu jego „osiągnięć” wszelakich.

    • Anonim

     24/11/2014 o 17:18

     Ja nie wybiorę Gregorczyka z uwagi na brak osiągnięć, jakichkolwiek osiągnięć.

 18. Jaber

  23/11/2014 o 02:15

  Jeżeli coś w tej „debacie” szczególnie rzucało się w 'oczy i uszy’, to ogólna nijakość – zadawanych pytań oraz udzielanych odpowiedzi. Absolutnie nieudany w realizacji był pomysł TV Przełom, aby rozpocząć belferskim, wymuszonym quizem, podczas którego kandydaci wypadli jak uczestnicy podrzędnego teleturnieju wiedzy „Poznaj swój region”. Uczniacko i sztucznie.

  Można było natomiast usłyszeć od obecnego burmistrza opinię, która potwierdza ważność jednego z zarzutów, podnoszonego zresztą na tym forum, a dotyczącą sposobu sporządzania i procedowania projektów MPZP. W konsekwencji zaś sprawia, iż miejscem dla ostatnio uchwalonego przez Radę planu miejscowego dla Dubia, Siedlca i Dębnika, jest kontener na śmieci segregowane z napisem: Papier. Burmistrz stwierdził bowiem, iż:

  Po każdym kolejnym wyłożeniu powinniśmy się spotykać z Radą – bo dzisiaj już o tym wiem – przeanalizować wszystkie uwagi, i ewentualnie te, z którymi Rada się nie zgodziła – je w kolejnym wyłożeniu pokazywać. […]

  Lecz i ta opinia wymaga poważnych korekt i wyjaśnień:

  nie 'powinniśmy’, a 'musimy’ się spotykać z Radą w omawianej sytuacji;
  jak to „bo dzisiaj już o tym wiem”? Czy gmina Krzeszowice jest w Polsce pionierem w sporządzaniu i procedowaniu planów miejscowych i nie ma jasnych wzorców i procedur postępowania?
  Gdzie wtedy, czyli podczas trwania procesu sporządzania planów, wałęsali się pracownicy Wydziału Obsługi Prawnej i Kontroli?
  Czy to świadczy dobrze o kompetencjach ludzi plany sporządzających (w które to kompetencje nie wątpi burmistrz)?
  należy uwzględnić w kolejnym wyłożeniu nie „uwagi, z którymi Rada się nie zgodziła”, a właśnie m.in. zmiany wynikające z uwzględnienia uwag przez Radę (na podstawie dostarczonej listy uwag nieuwzględnionych przez burmistrza)!!! To właśnie takie bałaganiarskie myślenie o tej procedurze doprowadziło organ do złamania przepisów ustawy o p.z.p. (i to wielokrotnie).

  Poniżej zaś fragment z odpowiedzi nadesłanej przez naczelnika Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego (na pismo Społecznego Komitetu…):

  Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nie nakłada na burmistrza obowiązku przedstawiania i prezentowania Radzie Miejskiej projektu planu każdorazowo przed wyłożeniem do publicznego wglądu i po jego wyłożeniu. Sporządzając projekt planu burmistrz – jako organ wykonawczy gminy decyduje o kolejnych wyłożeniach bez potrzeby konsultowania się w tym zakresie z Radą.

  Pomijając zawijasy semantyczne tej odpowiedzi – czy to jest właśnie poziom kompetencji pracowników krzeszowickiego urzędu w dziedzinie procedowania planów? Burmistrz swoje (w końcu!), a naczelnik swoje (nadal!) – dziadek o chlebie,…

  Szanowni przedstawiciele władzy prawodawczej oraz wykonawczej w Krzeszowicach!
  Zarówno uchwalonym ostatnio MPZP, jak też czterema wyłożeniami MPZP dla m. Krzeszowice, możecie sobie, na przykład, zatkać przewiewy w stodołach. Bo to już chyba dotarło do Szanownych Państwa, czyż nie!?
  Warto było poświęcić trzydzieści minut na oglądnięcie tego słabiutkiego „starcia”, by usłyszeć takie zdanie (jak zacytowane na początku) z ust samego burmistrza!

  Ps.
  Czy z p. Wacławem Gregorczykiem ktoś pracował nad technikami autoprezentacji, skoro samodzielnie niezbyt sobie radzi w sytuacjach 'medialnych”? Jakże można, na przykład, w ostatnim słowie mającym przekonać wyborców do swojej kandydatury, wymagającym płynności, skrótowości i siły prezentacji swoich atrybutów… – jakże można wtedy dziękować redakcji za zaproszenie, podpisywać się pod stwierdzeniem kontrkandydata, po czym… niczego wyróżniającego się z tła nie powiedzieć o sobie!? I to będąc w komfortowej sytuacji posiadania ostatniego słowa w programie!!!

  • filipowiak

   23/11/2014 o 09:38

   Dużo w tym racji, ale po oglądnięciu tych kilkudziesięciu minut, jednak widzę światełko w tunelu.
   Podam kilka prostych przykładów, nie czepiając się wyglądu zewnętrznego czy kłopotów z wypowiedzią.
   Zacznę od tematu który raczyłeś opisać i trochę go rozwinę. Pomijając fakt przyznania się do błędów, dziwi mnie masochistyczna postawa obecnego burmistrza który tak mocno bronił swoich współpracowników, którzy są odpowiedzialni za ten plan. Wręcz zarzuty wziął na przysłowiową klatę, chroniąc to towarzystwo wzajemnej adoracji.
   Z pewnością pracownicy UM powiedzą, fajny koleś ten nasz burmistrz murem staną za nami.
   Tylko zapomnieli o tym że robią to za nasze pieniądze od kilku lat! I końca nie widać.
   A co na ten temat powiedział Pan Gregorczyk. Grupa ludzi-zespół, konsultacje społeczne, zadanie do wykonania, określony czas, realizacja i rozliczenie.

   Ale nie rozliczenie uznaniowe tylko zadaniowe! Tak jak się to robi w normalnie zarządzanych nowoczesnych firmach.

   Przykład drugi komunikacja miasto – wieś, co mówi burmistrz? jestem za, był taki program – nie udał się. Trzeba na to wyasygnować 50 a nawet 100 tysięcy.
   A Gregorczyk mówi, tak trzeba to zrobić ale najpierw przeanalizujmy jakie są potrzeby i jak to zrobić a potem wydawajmy pieniądze. Mało tego podsuwa pomysł który od dawna stosowany jest na zachodzi. Pomoc sąsiedzka. Tylko wątpię czy u nas jest to do wdrożenia. Dlaczego ? sami sobie odpowiedzcie.

   Tylko te 2 dwa małe przykłady dają obraz, jaka jest różnica w podejściu do tematu obydwu kandydatów na to stanowisko. A wynika to z prostej przyczyny. Obecny burmistrz zawsze był w budżetówce, obracał nie swoimi pieniędzmi. Gregorczyk prowadził swoją działalność i dobrze wie jakie jest ryzyko złych decyzji ( nawet w sadzeniu ogórków ). On wie że jeśli popełni błąd to odczuje to on i jego rodzina. Tylko trzeba poprowadzić choc przez chwilę żeby to zrozumieć.

   Pisani o nim że jest ze wsi, że nie zna zagadnień gminy, co to za argument? Może jeszcze trzeba napisać że jest murzynem, rasistą, gejem, rozwodnikiem, mormonem, żydem, itd.
   Burmistrz nie musi znać się na wszystkim, jego zadanie to stworzenie zespołu który będzie się na tym znał. On ma zarządzać zasobem ludzkim i finansowym tak aby przynosiło to efekty dla miasta, gminy i ludzi w nim mieszkających.
   Niestety poprzedni burmistrz tego nie potrafił, nie ma nic co może przynosić zyski. W tym temacie jest dużo do nadrobienia i efekty nie nastąpią szybko.
   Jeśli wygra Pan Gregorczyk, będzie miał naprawdę ciężko. Będzie musiał rozpocząć od podstaw… czyli od restrukturyzacji skostniałego urzędu.
   Życzę wygranej i dużo cierpliwości

   • olo

    28/11/2014 o 06:14

    słuchaj łupieżu wy to macie zryte łby,na kogo żeście głosowali w pierwszej turze,na swojego dupolizajce PAŁKĘ i co teraz śmieja sie z was wszędzie,coś słyszałeś bo tam u was to tak jest,że jak pies zdechł to łańcuch jeszcze miesiąc szczekał.

  • IZA

   23/11/2014 o 10:05

   Teraz, po tym, co usłyszeliśmy, po tej prezentacji tego tak żenującego poziomu nieodpowiedzialności, jakiego próbkę dał podczas debaty szanowny pan Bartl stało się jasne, że może liczyć tylko na jakiś fuks na fali propagandy z kategorii „cuda się zdarzają”.
   Dopiero co mieliśmy do czynienia z „osłabiającą” wypowiedzią M.Kucharczykowej do protokołu Komisji Rewizyjnej w stylu: „należy uderzyć się wpierś, ponieważ nie byliśmy przygotowani do opracowania planu (dotyczy zapewne planu miejscowego Krzeszowic) głównie ze względu na sprawy związane z drogami (brak inwentaryzacji)”. I nie tylko z drogami, szanowna Pani. Jednakże pan burmistrz zachowuje się jakby nie z
   nał tego sprawozdania (?) i nie bacząc na fakty zapewnia nas o wysokich kompetencjach swoich pracowników. Jak to należy rozumieć mając przed oczyma zacytowaną wypowiedź urzędniczki.
   Nie wspomnę już o rozbrajającym stwierdzeniu burmistrza podczas debaty w Przełomie, które przytaczam za Jaberem: „po każdym kolejnym wyłożeniu powinniśmy się spotykać z Radą – bo dzisiaj już o tym wiem – przeanalizować wszystkie uwagi, i ewentualnie te, z którymi Rada się nie zgodziła – je w kolejnym wyłożeniu pokazywać. […]”, któremu z kolei zaprzecza oficjalnie naczelnik Zieliński, wywracając sens stwierdzenia pana Bartla do góry nogami!
   Rzeczywiście, mamy do czynienia z wybitnymi kompetencjami pracowników
   pana burmistrza, jakimi się otoczył. Pomimo niedzielnego sympatycznego poranka nie jest mi do śmiechu!

  • Jeden z dziesięciu

   23/11/2014 o 12:37

   Jaber, mała uwaga do Twojego wpisu 23/11/2014 o 02:15, a szczególnie do słów „Burmistrz swoje (w końcu!), a naczelnik swoje (nadal!)”.

   Naczelnik wypowiada się w imieniu burmistrza, co oznacza, że reprezentuje stanowisko burmistrza. Tak samo jak w przypadku decyzji – mimo, że naczelnik je podpisuje, są to decyzje burmistrza.

   Wniosek jest krótki: Czesław Bartl prezentuje takie stanowisko, jakie w danym momencie prezentować jest mu wygodniej i korzystniej. Czy taki człowiek jest odpowiedzialny?

   • anty-czesiek

    23/11/2014 o 12:48

    to dla Cześka normalne, jednym mówi to, innym wprost przeciwnie, a jeszcze co innego robi.

    • Bimber

     23/11/2014 o 13:54

     Jak każdy przedstawiciel samorządu i rządu w naszym kraju. W czym masz problem?

     • Anonim

      23/11/2014 o 15:18

      nie każdy, nie równajmy się w dół

   • Jaber

    23/11/2014 o 23:10

    Nastąpił chaos interpretacyjny w tym gronie, a on nie sprzyja mówieniu o 'odpowiedzialnym organie samorządowym’. Po to właśnie przytaczam sprzeczne wypowiedzi urzędników, aby to było jasne. Smutne to, że sprawa jest tak jasna.

 19. Czas na zmiany

  23/11/2014 o 08:40

  Stanowisko Pana Wojciecha Pałki kandydata na burmistrza Gminy Krzeszowice:

  Szanowni Państwo,
  Jak doskonale wiecie, wynik który uzyskałem w wyborach na burmistrza gminy Krzeszowice nie pozwolił mi znaleźć się w drugiej turze głosowania.
  Głęboko doceniam i szanuję fakt, że prawie 3,5 tysiąca z Was zdecydowało mi się zaufać. Nie chciałbym tego kredytu zaufania zaprzepaścić.
  Do wyborów szedłem pod hasłem „Czas na zmiany”, bo jestem przekonany, że są one naszej gminie konieczne.
  Po długich i niełatwych przemyśleniach, nabrałem przekonania, że to osoba Wacława Gregorczyka daje nadzieję na realne zmiany w gminie.
  Mając na względzie Jej dobro, zdecydowałem o udzieleniu poparcia Wacławowi Gregorczykowi w drugiej turze wyborów na burmistrza gminy Krzeszowice.
  Każdy z Was ma prawo do własnych przemyśleń i dokonywania wyborów zgodnych z własnymi przekonaniami. Ja dokonałem wyboru świadomie i również Was do tego zachęcam, proponując jednocześnie kandydaturę Wacława Gregorczyka w drugiej turze wyborów.

  https://www.facebook.com/Wspolnagmina?fref=ts

  • y

   23/11/2014 o 09:17

   I na to czekałem. Jasna deklaracja W.Pałki powinna uspokoić dyskusję. Dobro gminy jest nadrzędne i żadne ujadanie zwolenników odchodzącego burmistrza nie zmieni coraz bardziej widocznych preferencji wyborczych w dniu 30 listopada. Idżmy gremialnie do wyborów aby dokonać niezbędnej zmiany burmistrza a potem pomagajmy mu w wykorzystywaniu możliwości Krzeszowic i patrzmy władzy na ręce.

  • Jaber

   23/11/2014 o 09:43

   No, rzeczywiście. Niemniej, nie mogę znaleźć (do tej pory) tego stanowiska na oficjalnej stronie KW PiS w Krzeszowicach. Nieco dziwne, że stanowisko takie nie ma 'prapremiery’ w serwisie samego, oświadczającego, kandydata!

   Przy okazji – na stronie facebookowej Wspólnej Gminy można się dowiedzieć, iż:

   Samoistnie, bez żadnej promocji przybywa nam laików !! To dobry prognostyk przed drugą turą wyborów ! […]

   Czego/kogo, przepraszam, przybywa? Laików? To nie jest zbyt dobry prognostyk, pomimo wszystko 😆 A może like’ów, lajków, kliknięć w 'lubię to’? Ale laików jest aż nadto i niech już się tak nie mnożą w Krzeszowicach!

   • Ej

    23/11/2014 o 13:35

    To chyba stanowisko dalekie od oficjalnego. Sztabowcy Wacława znowu dali ciała. PiS popiera Czesława przynajmniej tak mówi jego elektorat!

    • he,he...

     23/11/2014 o 14:04

     jak czytasz, Pałka nie zmusza nikogo do oddania głosu na Gregorczyka. Natomiast pokazuje konieczność obrania kierunku na zmiany. Jeśli ktoś tego nie rozumie, jego problem. Tylko niech potem przez 4 lata nie płacze, że znowu nie mamy na nic wpływu 🙁 ja oddaję głos na Gregorczyka. Wcześniej na Pałkę, a zawsze na PiS. Nie mów więc, że elektorat PiS-u popiera Czesława, bo to byłaby jakaś schizofrenia.

     • Ej

      23/11/2014 o 14:23

      Właśnie siedzi obok mnie radny z PiS i mówi jasno i wyraźnie że popiera Czesława Bartla i prosi abym to podkreślił!

     • he,he...

      23/11/2014 o 14:28

      to poproś, żeby się przedstawił bohater. wtedy uwierzę 😀

     • aj,

      23/11/2014 o 14:29

      a obok mnie siedzi Czesław i mówi, że popiera Wacława 😀

     • aska

      23/11/2014 o 21:29

      Przecież i tak wszyscy wiedzieliśmy już od samego poczatku ,że Pałka oficjalnie poprze Gregorczyka” bo musi”. PiS by mu tego nie darował.Takie są układy. Ważne jak każdy z nas zagłosuje. Wszyscy lubimu narzekać ale idąc do urny zastanówmy się i głosujmy za lepszym jutrem a nie obiecankami.
      I dodam jeszcze -Pana Gregorczyka unosi duma juz teraz ( pozostali dwaj bez zarzutu) to co będzie jak zostanie burmistrzem….

 20. Asertywny

  23/11/2014 o 10:37

  Rozpoczynam oficjanle odliczanie!

  Jutro serię „obiektywnych” opini na temat Pana Gregorczyka wystawią pracownicy Nieomylnej Instytucji. Start imprezy 7:15 ( no chyba że najpierw kawka to możemy spodziewać się lekkiego opóźnienia ).

  Będziemy świadkami skoncentrowanego ataku ( yyy gloszenia jedynie-słusznej prawdy ) do godziny 15:15.

  Apeluję do Wszystkich o nie niepokojenie wyżej wymienionych aż do piątku.

  :):):) mimo wszystko życzę każdemu miłej niedzieli :):):)

 21. NO

  23/11/2014 o 10:40

  Drodzy wyborcy, pomóżcie ludziom czytaj burmistrzowi Bartlowi spełnić marzenia, tak jak sobie zakładał przed ośmioma laty: rządzić trzy kadencje, dwie bardzo owocne w inwestycje, rosnące zadłużenie, wzrost liczby urzędników, bubel śmieciowy i plan zagospodarowania przestrzennego – teraz czas na odpoczynek na Hawajach.
  Stop!!! ale za co, skoro konto puste i dochody wynoszą 27,00 zł

  • Anonim

   23/11/2014 o 20:12

   inwestycje w siebie już porobił, ziemie kupił, mieszkanie…

 22. wyborca

  23/11/2014 o 12:12

  No to załóżmy, że wygrywa Gregorczyk. Czy wyczyści tą stajnię Augiasza z urzędników niesolidnych? Tych, co załatwiają swoje własne interesy nie patrząc na dobro ogółu?
  Tych co mącą wciskając radnym i może burmistrzowi, że procedują zgodnie z prawem. Tych co traktują mieszkańców jak śmieci leżące w rowie? Mam nadzieję, że Pan Gregorczyk nie rozczuli się nad losem przegranych i nie podaruje im jakiegoś stołka w miejskich spółkach. Narobili tyle szkód nie tylko finansowych, że będziemy całe lata to odrabiać.
  Chce Pan zrobić cos dobrego dla miasta i gminy? To niech się Pan odsunie od jakiejkolwiek władzy teraźniejszego wice, naczelnika wydziału planowania wraz ozdrowiałą Ch-K, nierzetelnych prawników…… Inaczej znowu ogon będzie merdał psem

  • NO

   23/11/2014 o 12:26

   Dokładnie tak musi zrobić i jeszcze dodatkowo musi ujednolicić godziny pracy, bo jedni pracują od 7,oo inni od 7,30 a jeszcze inni … według własnego widzi mi się.
   Czy uda mu się z taką „wesołą radą” zobaczymy, bo jak wygra Pan Bartl, to dalej będzie pudrowanie rzeczywistości a on sam, z dumy pęknie jak smok wawelski.

   • ojeciu,

    23/11/2014 o 14:25

    nie możemy pozwolić, żeby pan Czesław pękł z dumy, więc głosujmy na Pana Gregorczyka 🙂

 23. Anty PO

  23/11/2014 o 13:44

  Pytanie do ludzi myślących:
  W której gminie wokół nas po zmianie szefa 4 lub 8 lat temu poprawiło sie bardziej niż w Krzeszowicach?

  • Człek myślący

   23/11/2014 o 14:34

   Po zmianie szefa ? dziwne kryterium. Lepiej gospodarczo i taniej jest w Trzebini, Chrzanowie, Zabierzowie, Czernichowie, Wielkiej Wsi.

   • Ivan

    23/11/2014 o 16:06

    Czernichowie… heh byłeś kiedyś?

    • y

     23/11/2014 o 17:21

     W przeciwieństwie do zaściankowych Krzeszowic rządzonych dotychczas przez zaściankowego burmistrza Czernichów załatwił sobie udział w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska dysponującym 1 miliardem kasy

     • Ivan

      23/11/2014 o 17:37

      Przecie Wacław to załatwił dla Krzeszowic. O co więc chodzi ?

     • Anonim

      24/11/2014 o 17:27

      Hahahahahahaha Co w takim razie jeszcze robisz w Krzeszowicach twój zajebisty Czernichów jest rzut kamieniem. Pakuj toboły hahahahahaj

   • y

    23/11/2014 o 17:45

    Zaściankowy burmistrz decydował w naszej w gminie a nie radny sejmiku czy nawet wiceprzewodniczaca sejmiku Godyń – Swędzioł
    Między innymi dlatego trzeba Bartla zmienić

    • Asertywny

     23/11/2014 o 18:06

     Ale Ivan i inni jemu podobni w kóło będą wygadywać bzdury licząc że to coś da. Jeżeli ktoś chce budować kampanię opartą o kłamstwa (metropolia) i bajki (likwidacja szkół) to gratuluję.

     • Asertywny

      23/11/2014 o 18:07

      koło

    • Oj

     23/11/2014 o 18:06

     Fakty przeczą głoszonej przez ciebie nieprawdzie 🙂

   • ksenia

    24/11/2014 o 16:58

    W Wielkiej Wsi wójt się nie zmienił od kilku kadencji.

 24. franek

  23/11/2014 o 15:12

  Popieram i rozumie komentarze niektórych z Państwa.Pan Pałka postąpił słusznie,programy były podobne,nikogo nie zmusza do głosowania za którym z kandydatów.Najważniejsza jest cała Gmina a nie przynależność partyjna.Odpowiedzi P. Bartla to jakby człowieka który nie osiem lat był Burmistrzem a trzy miesiące.[rodzina Potockich,inwestycje,zagospodarowanie przestrzenne ,przerost biurokracji,straż miejska i.t.d.] Ludzie P.Bartla nie są w stanie nic zmienić.Dla tego będę głosował na P.Gregorczyka,niech skruszy ten beton.

  • Anonim

   23/11/2014 o 15:21

   Bardzo mi się podoba, że pomimo wieloletniej walki pomiędzy PO i PiS na wysokich szczeblach, pan Wojciech nie przenosi jej na nasze podwórko. Że dla niego ważne jest dobro naszego miasta i gminy. Brawo

   • Miglanc

    23/11/2014 o 18:19

    Czy ktoś z tutaj piszących potrafi mi wskazać przynajmniej jedno jakieś ważne dla Krzeszowic osiągniecie Pałki albo Gregorczyka?

    • Anonim

     23/11/2014 o 18:31

     żaden z nich nie postawił Gladiatora na rynku

     • IZA

      23/11/2014 o 23:41

      … i jeszcze wielu innych głupot żaden z nich dotąd nie zrobił.

 25. aaa

  23/11/2014 o 16:34

  Pamiętajcie mądrą maksymę, która powinna łączyć ludzi o najróżniejszych poglądach. „By zło zatriumfowało, wystarczy, że przyzwoici ludzie nic nie robią”. W tym kontekście popatrzmy na decyzję p. Pałki. Wybór p. Bartla na trzecią kadencję byłby złym wyborem.

 26. franek

  23/11/2014 o 19:13

  „miglanc” wskaż choć jeden przykład kiedy P.Bartl ubiegając się o Burmistrza osiem lat temu miał za sobą jakieś osiągnięcie dla Gminy????????????

  • Bez komentarza

   23/11/2014 o 20:20

   Wspomagam i przypominam, że Czesław Bart do czasu wyboru na burmistrza w 2006 roku:
   1. Zrealizował 2 projekty wymiany międzynarodowej w Zespole Placówek w Woli Filipowskiej.
   2. Zarządzał placówką która wypromował na I miejsc w gminie i II w powiecie.

   Zobacz na którym miejscu jest teraz LGD Zdrój kierowane przez pana Wacława Gregorczyka.

 27. franek

  23/11/2014 o 19:24

  Facet ubiegający się o p0wturny wybór mówi że „na dzień dzisiejszy około może 60 osób może znaleść zatrudnienie I TO ma być Burmistrz mojej Gminy ???????????????

  • Anonim

   23/11/2014 o 20:09

   i to w kamieniołomie w Dębniku. A tam praca będzie przez pół roku, dopóki nie wywiozą całego nakładu ziemnego. I to nie 60 czy 100 osób, tylko tylu ilu będzie potrzeba do łopaty i na stróżów sprzętu przywiezionego z zewnątrz

 28. aska

  23/11/2014 o 21:43

  Przyznaję Ci racje. Gdy był dyrektorem jego placówka kwitła,potrafił dobierać sobie ludzi do realizacji zadań. Rodzice chętnie posyłali swoje pociechy to szkoły w Woli Filipowskiej. Gmina też wygląda inaczej ale nie każdemu się „dogodzi”.Tacy już jesteśmy.

  • y

   23/11/2014 o 21:56

   Widocznie to był szczyt jego możliwości; a gmina przy pieniądzach z UE też inaczej wyglądałaby za Jagiełły. Nie bylibyśmy przy okazji ani tak skłóceni i ani tak zadłużeni

   • Anonim

    24/11/2014 o 17:01

    Czemu tu sie dziwić? Pod rządami PO zadłużenie Polski też wzrosło i to duuuuużo bardziej.

    • y

     24/11/2014 o 17:23

     Co ty trujesz. Możesz też powiedzieć, że w tym samym czasie obciążenia finansowe Niemiec zwiększyły się o setki miliardów euro tylko z powodu stałego wyrównywania terenów byłego NRD do RFN. A Polska pod rządami PO realizowała uzgodnienia perspektywy budżetowej UE na lata 2007-13 przygotowane przez rządy PIS Marcinkiewicza i Kaczyńskiego. Bez tych pieniędzy bylibyśmy teraz w czarnej dziurze. W Krzeszowicach w tym samym czasie radosna twórczość w drogie zabetonowanie rynku czy postawienie na nim nieakceptowanej przez mieszkańców i tam niepasującej figurynki Gladiatora. Dlatego trzeba powiedzieć dosyć tym zabawom naszym kosztem. W dzisiejszym Dzienniku Polskim inf., że w Zabierzowie w ciągu roku przychody z większego płacenia podatków wzrosły o 4 mln zł. Dlaczego u nas nie ma takich akcji tylko wieczne hopsia siusia zamiast pracy z wyobrażnią i rozsądkiem ?

     • Anonim

      24/11/2014 o 17:28

      Tak, tak platfusie. Za deficyt Polski odpowiada Kaczyński, co nie?
      Jesteś na prawdę żałosny.

 29. Jeden z dziesięciu

  24/11/2014 o 12:12

  Zasłyszałem coś takiego, że podobno Gregor po wygranych wyborach ma zlecić analizę wejść na strony internetowe z komputerów działających w sieci urzędu miasta. I że w stosunku do urzędników, którzy używali komputerów do celów prywatnych mają być wyciągnięte konsekwencje. Czy może ktoś potwierdzić tą informację?

  • non

   24/11/2014 o 12:22

   Bzdura jakaś…. Niby po co miałby to robić?

   • krótki

    24/11/2014 o 12:26

    Nie wiem po co, ale ja też wczoraj słyszałem taką plotę.

    • Anonim

     24/11/2014 o 17:11

     Po to żeby zastraszyć ewentualnych krytyków, ktoś ma wątpliwości? 🙂

     • Muminek

      24/11/2014 o 17:21

      rany, ale dajecie się wrabiać, proszę przestać straszyć naszych użytkowników, niezależnie od tego kimkolwiek są.

     • Anonim

      24/11/2014 o 17:30

      Takie metody. WSPÓLNA GMINA, nie ma co 🙂 Wspólna czyli moja, Artura, Andrzeja i kolegów 😀

     • Quiz

      24/11/2014 o 18:40

      Który z kandydatów na burmistrza Krzeszowic zapowiada totalną inwigilacje kadry urzędniczej, obniżki pensji urzędników (i tak zarabiają już najniżej w okolicy) i wiele innych oszczędności? Zapytajciie ludzi na mieście kogo to jest program?

   • Anonim

    24/11/2014 o 12:46

    jak to po co? Skoro pracownicy siedzą na internecie to oznacza, że są niepotrzebni. Ich etaty można zlikwidować, będą oszczędności.

    • programista

     24/11/2014 o 13:04

     Bez wątpienia. Mając dostęp do serwera UM, można to zrobić w 5 min.
     Nie mając. potrwa to troszkę dłużej, ponieważ będzie wspólny adres IP informacji wychodzących.
     Ale to też da się załatwić 😉

     • Anonim

      24/11/2014 o 17:10

      Co to jest serwer UM programisto?

     • programista

      24/11/2014 o 22:58

      Zapytaj wujka google.

   • Anonim

    24/11/2014 o 17:06

    A w LGD już też jest kontrola? 😉

    • Anonim

     24/11/2014 o 18:42

     Po co kontrola?

     • Anonim

      24/11/2014 o 18:46

      Wykorzystania służbowych komputerów do celów prywatnych? 😉

  • Jaber

   24/11/2014 o 12:37

   To w takim razie, jak któryś odwiedzał Allegro, to ma przechlapane. Otrzyma naganę za brak postawy patrioty lokalnego i dokonywanie zakupów poza lokalną siecią handlową.

   • y

    24/11/2014 o 13:43

    Chyba nie za to o czym piszesz ale za wchodzenie na allegro podczas godzin pracy a to zupełnie inna bajka.

    • Jaber

     24/11/2014 o 13:48

     To dobrze, że to wyklarowałeś! I martwiłoby Ciebie takie zachowanie jako podatnika, prawda?

    • y

     24/11/2014 o 14:51

     oczywiście, że by mnie martwiło jako podatnika, podobnie jak b.wielu innych nie zgadzających się na to co się dzieje w urzędzie.

     • Jaber

      24/11/2014 o 16:59

      Są bardziej podstawowe sprawy związane z działaniami organu, dla których nie opłaca się rozmieniać na drobne przypieprzanki.

      Lecz są też inne powody.
      Jednym z nich jest przypisywanie kandydatowi na burmistrza planów, których nie snuje. Można zapytać, kto ma w tym wyraźny interes!

      A czy tak samo martwiło by Ciebie, gdyby urzędnik w godzinach pracy udzielał się na tutejszym forum?

     • Qiuz

      24/11/2014 o 18:44

      Mr Jaber co przypisuje się niesłusznie? Może nie znasz całego programu z jego chwilowymi mutacjami?

     • Jaber

      24/11/2014 o 19:20

      To teraz popisujesz się wiedzą i pokazujesz w programie W. Gregorczyka plan działania, który przypisywane jest mu w poście 'Jeden z dziesięciu’ z 24/11/2014 o 12:12′.

   • Ivan

    24/11/2014 o 13:45

    Strona http://www.krzeszowiceone.pl jest zablokowana na serwerze gminnym jak wiele innych, wieć o co chodzi?

    • Anonim

     24/11/2014 o 14:06

     a co za problem ze swoich smartfonów się logować? Chodzi o to, że to się odbywa w godzinach pracy. A na pensję składają się podatnicy.

     • Anonim

      24/11/2014 o 14:51

      I co im zrobisz? Smartfony pozabierasz? Co za donosicielskie nasienie!

     • Anonim

      24/11/2014 o 15:12

      widzę, że w urzędzie sami „etycy” pracują 🙂

     • Anonim

      24/11/2014 o 17:05

      To już nawet to wiesz? A co jedli na śniadanie też wiesz? haha Od razu widać, że bezrobotny frustrat albo zawód wykonywany syn.
      ludzie interesują się swoim życiem. Ty najwyraźniej go nie masz. Współczuje!

  • W11

   24/11/2014 o 13:42

   To trzeba urzędnikom powiedzieć, żeby klikali teraz.
   Jak nastanie Wacek (odpukać) to chyba muszą krzeszowiceone.pl zamknąć, bo po co…?
   A Krzeszowice będą mlekiem (Małodobry) i miodem (Baranowski) płynące :):):)

 30. Anonim

  24/11/2014 o 12:26

  to tak jakbyś opowiadał tutaj stary dowcip o żabie i boćku

  SIEDZI SZEROKOUSTNA ZABA W STAWIE I WIDZI BOCIANA PYTA SIE GO
  -CZEGO SZUKASZ BOCKU????
  A BOCIEK NA TO ODPOWIADA
  -ZAB SZEROKOUSTNYCH
  ZABA NA TO ZACISKAJĄC USTA
  -P……….Z!!!!!
  To nie będzie już po co tutaj zaglądać, no chyba, że przerzucą się na godziny nadliczbowe w domu 🙂

 31. kuma

  24/11/2014 o 13:38

  Biegał Gregor po jarmarku i się reklamował wraz z nową strażą honorową PO.

  • Skandal

   24/11/2014 o 13:48

   Już chyba trzeci raz lata z platfusami.
   Widziałem go z Baranowskim i Osiniakiem na jarmarku jak latali z gazetkami w któryś poniedziałek.

   Mam zasadnicze pytanie: Czy wszyscy byli wtedy na urlopie czy w delegacji :):):)

   • Anonim

    24/11/2014 o 13:58

    To może być śmierdzące łajno z agitacją w czasie stosunku pracy. Masz dowody że łazili kiedy byli w pracy? Jakieś foto…

    • dokumentacja

     24/11/2014 o 16:48

     Widział ktoś film jak autem z urzędu wiesza się plakaty?

     • Anonim

      24/11/2014 o 16:59

      Niestety nie, ale widziałem film jak przegrany kandydat z pewnego komitetu niszczy materiały wyborcze kandydata na burmistrza.

     • Anonim

      24/11/2014 o 18:48

      Pałki?

     • Anonim

      24/11/2014 o 19:37

      Wyobraz sobie, ze Bartla. Chcesz wiedziec kto je niszczyl? 🙂

 32. Napływowy

  24/11/2014 o 15:26

  Mieszkam w Krzeszowicach 4 lata. Nie mam tu żadnej rodziny i bardzo powoli wrastam w tutejsze społeczeństwo.

  Po obejrzeniu tej debaty mam następujące spostrzeżenia:

  – Wacław Gregorczyk
  # udzielał ogólnych odpowiedzi tam gdzie chciałoby się usłyszeć więcej szczegółów
  # nie przekonuje w roli „Demona Zmian”
  # w społecznościach typu „Krzeszowice” to właśnie lider organizacji typu LDG Zdrój jest w najlepszej pozycji do pokazania, że potrafił działać i osiągać sukcesy wpływające pozytywnie na społeczność lokalną. Niczym takim się nie pochwalił, a nawet bym powiedział, że popełnił wpadkę mówiąc, że potrzeba ludzi „prowadzących za rękę” potencjalnych inwestorów w gminie. Dla mnie to zadanie dla LDG Zdrój właśnie.
  # przyczepił sie do tematu Potockich, który jakkolwiek bardzo ważny jest czynnikiem zewnętrznym i ma niewiele wspólnego z intensywnym wprowadzaniem zmian.

  – Czesław Bartl
  # starał się opierać na faktach/liczbach
  # jest starym wyjadaczem w prowadzeniu spraw administracyjno-samorządowych
  # nie pokazał, że mu się chce spiąć na ostatnie 4 lata
  # wytłumaczył, że w gminie typu Krzeszowice „do buta se nie nasrasz” i duża kasa ciągle idzie na odrabianie zaległości po poprzednim systemie

  Wybór jest pomiędzy:

  Grzegorczyk: nowy ale na nie przebojowy i wydaje się, że jest spore ryzyko, że się będzie rozpędzał przez 2 lata

  Bartl: status quo, będzie pchał do przodu tylko ciężko ocenić czy wyciska 20, 50, czy 90% mocy z machiny którą steruje

  • Jeden z dziesięciu

   24/11/2014 o 16:24

   1. Temat zwrotu majątku Potockim jest w tej chwili kluczowym dla Krzeszowic. Przeciąganie go od lat generuje coraz większą stratę dla gminy. Stratę, którą trzeba będzie Potockim zrekompensować.
   2. Z inwestorami jest tak, jak wśród lekarzy – primum non nocere. Po pierwsze nie szkodzić. Zapytaj aktualnego burmistrza, czy smakują mu owoce i warzywa z krzeszowickiej giełdy. Zapytaj o poziom usług świadczonych w prywatnym szpitalu z oddziałem ratunkowym.

   • Anonim

    24/11/2014 o 16:44

    W sprawie giełdy i szpitala ( zresztą nie tylko ) zadziałało brutalnie tzw. prawo Optima – miało być i nima.

    W związku z tym „I Salomon z próżnego nie naleje” a

    A Potockim trzeba będzie „coś” dać. Im dłużej sprawa się przeciąga tym odsetek będzie więcej.
    Wariant „ZEROWY” niestety nie wchodzi w grę, o czym nam obecny burmistrz tak pięknie opowiadał.

    • Anonim

     24/11/2014 o 19:42

     A może zapytasz czemu nasz działający od lat szpital specjalistyzny w Krzeszowicach nie ma SOR? Zapytaj też czemu mieszkańcy napisali protest przeciwko lądowisku dla śmigłowca. Takie mamy społeczeństwo – chce szpital, ale nie koło mnie. Chce zakład pracy, ale auta do niegoc niech jeżdżą nie pod moim oknem.

     • Anonim

      24/11/2014 o 19:50

      piszesz o szpitalu rehabilitacyjnym?
      helikopter w samym centrum, wśród gęstej zabudowy – kiepski pomysł. A poza tym – gdzie ty chciałes tam zrobić SOR i sale operacyjne?

     • Anonim

      24/11/2014 o 19:54

      Szpital mial stac tam gszie teraz jest intermarche, ale na śmigłowiec nie zgadzali sie mieszkańcy ul. Czycza, Krakowskiej i Żbika. Im podziękuj za brak szpitala, bo tak oprotestowali lądowisko, ze inwestor sie wycofał.

     • ryba

      24/11/2014 o 20:05

      Po pierwsze szpital nie miał powstać tam gdzie jest intermarche, ale po drugiej stronie krajówki. Po drugie nie jest prawdą, że protest mieszkańców spowodował wycofanie się inwestora mającego zamiar wybudować szpital. Owszem, kilku sąsiadów potencjalnego szpitala było niezadowolonych, ale nie miało to bezpośredniego wpływu. Przyczyną było niewydanie przez gminę wuzetki. A o powody jej niewydania zapytajcie obecnego pana burmistrza, jego zastępcę, panią Marysię i panią Mariolę. Zanim odpowiedzą uprzedźcie ich, żeby nie kłamali. Bo na kłamstwie ws szpitala mogą się nieźle przejechać. P.S. I jeszcze jedna rada – jeśli nie macie wystarczającej wiedzy, nie poruszajcie tematu. Jest bardzo niewygodny i bardzo niektórych rozdrażnia. 😉

     • Anonim

      24/11/2014 o 20:37

      Łatwo zarzucać kłamstwo kiedy sie nie ma elementarnej wiedzy. Trudno dostać wz a potem pozwolenie na budowe przy protestach sasiadow. Poczytaj Magazyny Krzeszowickie i Przełom, a potem powtarzaj bzdury. Pływasz po temacie rybeńko z akwarium PO 🙂

     • @Anonim

      24/11/2014 o 20:39

      poczytaj dokumenty a nie gazety.
      ryba

     • Tomek

      24/11/2014 o 20:52

      odchodząc z Krzeszowic Nutrimed podał 2 przyczyny – protesty mieszkańców i trudności z uzyskaniem WZ. A teraz cytat z współwłaściciela /Dziennik Polski/ „W Skawinie poczuliśmy naprawdę sprzyjający klimat i zauważyliśmy, że władzom zależy na powstaniu szpitala. Zresztą, same wykazały inicjatywę w pomaganiu nam”. O WZ w Krzeszowicach Nutrimet starał się 5 miesięcy.

   • Napływowy

    24/11/2014 o 16:51

    Potoccy
    Temat super ważny bez wątpienia, ale dla mnie zupełnie nieistotny z perspektywy wyboru burmistrza. Dla mnie realnie dopiero od wyroku sądu najwyższego (max 2 lata) gmina wiedziała na czym stoi. Teraz kawałek po kawałku prawnicy popychają sprawę do przodu i czy gminie się do czegoś spieszy. Nie kupuję straszenia rosnącymi odsetkami. Nie tak się z tej sprawy będzie wychodzić. To będą ogólne długoterminowe ugody.

    Szpital
    Tu się zgadzam. Zabrakło szczegółowego pytania, bo turystyka, turystyką ale w Krzeszowicach to jest gałąź przemysłu z potencjałem, która rzeczywiście jest niewykorzystana. Jeśli bm. się do tego przyłożył to jego duży minus.

    • y

     24/11/2014 o 17:37

     Taką a nie inną mamy gminę i sprawa szybkiego porozumienia z Potockimi jest kluczowa dla rozwoju Miasta i Gminy Krzeszowice Zaniedbana i zapyziała Szczawnica dzięki powrotowi rodziny Stadnickich odżyła.
     W Krzeszowicach nie ma co się bać Potockich. Dotychczasowe władze miały wobec nich jakiś kompleks przez co gmina tylko traciła czas i pieniądze.

     • anty-czesiek

      24/11/2014 o 19:34

      e tam kompleks, liczyli, że cos im skapnie przy okazji. A Potoccy jakoś tego nie rozumieją 🙂

     • Anonim

      24/11/2014 o 20:42

      Każdy mierzy według siebie. Wszyscy wiedzą, ze żaden platfus bez osobistej korzyści nic nie zrobi dla ludzi. Tak jak w powiecie dali Potockim zarobić bo koalicja PP-PO zamiast wybudować nowe liceum wolało zmarnować publiczny grosz, zeby polizac lepsze towarzystwo 🙂

 33. Obi Wan

  24/11/2014 o 17:53

  O ile mnie pamięć nie myli to niewyczerpanie drogi prawnej to podstawa do sprawy o niedopełnienie obowiązków. Raczej musieli sie z nimi szarpać, choc inna sprawa, ze od poczatku gmina byla przegrana w tej kwesti

 34. Mojses

  24/11/2014 o 18:17

  Wyjdźcie na ulice, wejdźcie do sklepów, stańcie przy grupkach rozmawiających ludzi i posłuchajcie co mówią. Bartla już nie ma.

 35. Anonim

  24/11/2014 o 18:45

  To nie wiem gdzie słuchasz. Może przed sklepem w Tenczynku. Krzeszowice nie chcą Gregorczyka.

  • Szanowni Państwo,

   24/11/2014 o 19:08

   Co rusz można usłyszeć jaki to straszny los nas czeka gdy wygra pan Wacław Gregorczyk. Likwidacja szkół! Zwolnienia urzędników! Obniżki płac! Najazd Hunów i innych dziwolągów! Oj! I jeszcze zakaz korzystania przez urzędników z komputera w prywatnych sprawach w godzinach pracy! Straszny los nas czeka według ich słów, jeśli zagłosujemy na „nieBartla” ! Podjęta przeze mnie decyzja o oddaniu głosu na pana Gregorczyka jest co rusz nadwyrężana. I tak się zastanawiam. Czy ktoś uważa mnie za idiotę, czy sam idiotą jest? Skłaniam się do tej drugiej opcji. 😉

   • robert

    24/11/2014 o 20:45

    Jeśli w pierwszej turze zagłosowałeś na Gregorczyka uwiedziony stekiem obietnic i bzdur to jeszcze masz szanse naprawić swój błąd 😉

    • Waldek

     24/11/2014 o 21:15

     A Czesław to nie obiecywał ? I to ile! A co z tych obietnic zrobił?
     Pytanie bez odpowiedzi….

     • Anonim

      24/11/2014 o 22:35

      Ponad 70% zrealizował, wiem, ze to was boli 🙂

     • Jeden z dziesięciu

      24/11/2014 o 22:49

      No dobra, chłop się naharował, trzeba mu dać odpocząć.:-P

     • %

      25/11/2014 o 10:38

      No tak …ale o jakim okresie piszesz o tych zrealizowanych 70%? Kadencji, dwóch czy trzech?
      Trzeba było mówić na początku kariery burmistrza – zrobię 100% w 3 kadencje.
      Jeśli w 4 lata miał zrobić 100% a w 8 lat uzyskał 70% ..to cienko…

    • racjonalista

     25/11/2014 o 08:17

     Robercie, używasz retoryki średniowiecznego klechy nakazującego chłopu pańszczyźnianemu poprawę. Na szczęście większość współczesnych racjonalnie ocenia sytuację – Bartl jest „na minus”, a Gregorczyk ma otwartą kartę i z pewnością zasługuje na 4 letnią próbę. Innego wyjścia nie mamy…

 36. Anonim

  24/11/2014 o 18:51

  W Krzeszowicach mówimy platformie przecz!

  • IZA

   24/11/2014 o 19:57

   Mogłabym się z tobą zgodzić Anonimie, bo za tą opcją polityczną nie przepadam, jak wielu, ale przypominam, że wybieramy konkretnego człowieka na konkretne stanowisko do zarządzania małą mieściną i kilkunastoma wioskami i szczerze mówiąc przeraża mnie ten peerelowski (partyjniacki) sposób myślenia w takich sytuacjach. Ludzie! A oderwijcież się na chwilę od tego wszechobecnego, partyjnego uzależnienia jak od prochów, popatrzcie na osobę, na jej indywidualne cechy, dodatnie i ujemne, i rozważcie sami, czy potraficie ją obdarzyć minimum zaufania, aby wreszcie coś w tym skostniałym grajdole zmienić. Czy na lepsze? Tego powinniśmy już sami dopilnować, aby ten „koń”, na którego postawimy – zgadzam się, że trochę w ciemno – nie zbaczał z toru i wykonywał to co do niego należy. Tylko wtedy może być nam lepiej! Bez tego naszego „wkładu”, zwanego społeczną kontrolą poczynań burmistrza, której zabrakło w przypadku obecnego władcy Krzeszowic, można znów za cztery lata napluć sobie na brodę i mieć pretensje do całego świata za wyjątkiem nas samych.

   • Anonim

    24/11/2014 o 20:54

    Chyba nie chcesz przez to powiedzieć, ze przynależność polityczna nie ma znaczenia? To chyba żart… Członkostwo w partii to świadectwo niesamodzielnosci i checi korzystania na mniej czy bardziej wyświechtanym szyldzie. I zobowiazania!!! Bo partia daje miejsce na liscie, poparcie na wybory a to trzeba spłacić – w stołkach dla kolegów z partii. Przecież to widać w Krzeszowicach. 4 latabtemu pan O. odpuscił panu Ch. I miejsce na liscie do powiatu i w zamian za to został dyrektorem… świetnie wiesz czego. A potem pan B. ubłagał stołek z-cy dyrektora i musiał… Zreszta, ta historie wszyscy znaja.

    • realista

     25/11/2014 o 08:37

     Takie „polityczne rozdania” mają miejsce praktycznie w każdej instytucji publicznej i podmiotach gospodarczych, w których skarb państwa lub jakiś samorząd terytorialny ma udział (spółki SP lub samorządowe).

  • Ryan

   24/11/2014 o 21:04

   A Czeslawa podobno popiera Gowin, Kyoto noedawno byl w PO.. I co?
   Taki całkiem bezpartyjny to Czesław nie jest !

   • aska

    24/11/2014 o 21:26

    GDYBY GOWIN POPIERAŁ BARTLA TO BIEGAŁBY PO RYNKU W KRZESZOWICACH Z JEGO ULOTKAMI JAK CZYNILI TO INNI CZŁONKOWIE PIS LUB PO DLA POZOSTAŁYCH DWÓCH KANDYDATÓW. MAŁYMI KROKAMI PARTIE CHCĄ WEJŚĆ W SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ JUZ MAŁO IM WARSZAWY”.

    • Anonim

     24/11/2014 o 23:08

     Aśka, to zerknij na zdjęcia Czesława, z kim to on się na nich pojawia. Ale z drugiej strony, to za mały pionek w tej grze, zeby Gowin miał się jakim Bartlem przejmować

     • polityka

      24/11/2014 o 23:19

      Bartl to nie długo będzie większa postać niz gowin

     • aska

      25/11/2014 o 10:09

      Jeżeli przyjeżdża Gowin do gminy to gospodarz przyjmuje go. Uważam ,że Gowin potrzebował się „pokazywać” by jego partia się wybiła to wykorzystywał każdą sytuację.Trudno by Cz.Bartl z tego nie skorzystał.Zapytajcie Gowina czy zna Bartla? To będzie najlepszy dowód na jego poparcie…

   • Anonim

    25/11/2014 o 06:14

    Wielu ludzi popiera Bartla.

 37. y

  24/11/2014 o 19:35

  W Krzeszowicach brak „platformy porozumienia” pomiędzy beneficjentami obecnego układu rządzącego w znacznej mierze myślących kategoriami końca własnego nosa a tymi, którym rzeczywiście leży na sercu dobry rozwój gminy aby dzięki dobrej, ciężkiej pracy żyło się tu po prostu lepiej.

  • ci,

   24/11/2014 o 19:39

   którym leży na sercu dobro i rozwój gminy, postawią na Gregorczyka. Tyle w tym temacie.

   • Viki

    25/11/2014 o 06:15

    to chyba niewielu, bo musi to być solidny ciężar 🙂

    • masz rację.

     25/11/2014 o 06:51

     ciężar to duży, więc bawidamek go nie udźwignie. trzeba zmienić burmistrza. 😀

  • Anonim

   24/11/2014 o 19:51

   Ach ci cudowni działacze PO ktorzy chcą władzy dla dobra ogółu… haha świetny żart. PO wykończyła polski przemysł, górnictwa, służbe zdrowia a teraz chce wykonczyc Krzeszowice. Dajcie spokój temu miastu, idźcie kręcić swojeblody gdzie indziej! Krzeszowice głosują n swojego burmistrza Bartla!

   • nie

    24/11/2014 o 20:15

    jestem działaczem platformy. nie popieram tej formacji. popieram pis. ale podobnie jak IZA uważam, że musimy oderwać się od partyjniackich uprzedzeń na poziomie samorządu i pomyśleć nie o prezesach, przewodniczących czy innych działaczach, ale o nas, naszych dzieciach, o tym, jak będzie zarządzana nasza gmina. obecny b. w najmniejszym stopniu nie gwarantuje żadnych pozytywnych zmian. a cztery lata stagnacji to zabójstwo dla nas wszystkich.

    • Anonim

     24/11/2014 o 22:42

     Nie jesteś działaczem PO tylko jej płatnym agitatorem 😀

 38. Yoda

  24/11/2014 o 20:47

  Obiektywnie rzecz ujmując… mam prośbę.
  Niech Pan Czesław niech już przestanie „straszyć” wszystkich Gregorczykiem bo przez takie zachowanie pokazuje tylko jak bardzo jest „przyspawany” do stołka i żądny władzy.
  Najwyższy czas na zmiany. Jakiekolwiek zmiany…
  W.Pałka odpadł, ale jednak dał poparcie Gregorczykowi, a nie obecnemu burmistrzowi.
  Został nam tylko Gregorczyk, który jest w stanie wprowadzić jakiekolwiek zmiany.
  Pan Czesław miał ostatnie 4 lata na poprawę, jednak nie skorzystał z tego okresu. Lekceważył ludzi, był zbyt pewny siebie, nie liczył się z nikim, bo „sam wiedział lepiej”, mówił co chciał, i robił co chciał. Tańce, uśmiechy, mundurki dla strażaków i place zabaw we wsiach, to nie wszystko czego oczekujemy.
  Chcemy mieć burmistrza, który potrafi szczerze rozmawiać ludźmi i który dotrzymuje słowa. Takiego, który nie rzuca obietnic bez pokrycia, tylko po to aby rozmydlić problemy. Chcemy kogoś, kto będzie przejrzyście i konsekwentnie realizował swoje cele w porozumieniu z mieszkańcami i przy ich czynnym udziale, a nie po cichu i w niejasny sposób. Oczekujemy takiego burmistrza, który nie będzie tłumaczył ludziom, „czego nie musi”, a takiego który ludziom odpowie na pytania, skargi itp. i w razie potrzeby zapyta, co powinien zrobić?
  Każdy mieszkaniec gminy doświadczony przez złe, nieprzyjazne i aroganckie działanie urzędników z pewnością zagłosuje przeciwko niemu i staremu „systemowi”.

  Gregorczyk może jest mniej doświadczonym samorządowcem, nie jest tak medialny jak Pan Bartl, ale szybko się uczy i daje nadzieje na zmiany, a przede wszystkim na lepsze traktowanie zwykłych ludzi przez urząd i nadzieję na powrót do normalności w relacjach urzędu ze społeczeństwem.

  • Piotr

   24/11/2014 o 22:34

   Nie dokonał zmian? Jak rozumiem musisz być ślepy.
   Jak Gregorczyk zostanie, to dopiero będą zmiany 😉 Takie rachunki będzie dostawać,że konca z końcem nie będziecie mogli związać

   • Yoda

    25/11/2014 o 00:16

    Drogi Piotrze,
    Oczywiście, nie można powiedzieć, że Pan Bartl nic nie zrobił. Oczywiście nasza codzienna rzeczywistość się zmieniła.
    Wielki szacunek dla niego…., że tak zjednoczył ludzi przeciwko sobie.
    Myślę że najbardziej zaszkodziły mu plany zagospodarowania przestrzennego i osoby odpowiedzialne za ich realizację.

   • mac Gregor

    25/11/2014 o 06:12

    Pan Wacław będzie budował basen w Miękini. To dopiero będzie oszczędność i kunszt właściwej lokalizacji inwestycji. Pytam dla kogo tam będzie ten basen?
    Uczniowie z Podstawówki, gimnazjum u LO między lekcjami będą szuru do Miękini na basen – 4 km 🙂 Ale klops

    • Anonim

     25/11/2014 o 07:40

     Jeśli chodzi o lokalizację to nie jest sprawa najważniejsza. W położonych w sumie na uboczu Piekarach gm. Liszki działa i zawsze ma spore obłożenie basen przy Liceum „Radosna Nowina 2000”.
     Moim zdaniem Krzeszowic obecnie nie stać i długo nie będzie na samodzielną budowę basenu. Taka rzeczywistość smutna, takie zadlużenie.

     • Anonim

      25/11/2014 o 07:45

      W Liszkach jest przy szkołach 🙂

    • aska

     25/11/2014 o 07:53

     Mam pytanie do Pana Gregorczyka: skąd pozyska środki na dowóz uczniów do Miękini na zajęcia z wychowania fizycznego.O ile wiem to lekcja trwa 45 min ( niech połączy do 90 )i tak co 90 min będzie kursował autokar z opieką pomiędzy np: Zalasem, Sanką, itd.Czysta paranoja.Widać,że Pan Gregorczyk nie ma pojęcia o systemie oświaty a przecież to ta pochłania większość budżetu gminy.Wniosek nasuwa się sam…..

     • Anonim

      25/11/2014 o 08:00

      A gdyby nawet ten „nieszczęsny” basen był w Krzeszowicach to co uczniowie np. z Zalasu i Sanki teleportują się?! Autokar nie będzie potrzebny.
      Przecież przy większości szkół nie ma basenów, również w Krakowie i jakoś sprawa dojazdu jest rozwiązywana.
      Nie znam szczegółów pomysłu z budowaniem basenu w Miękini przy ośrodku AGH, ale nie skreślałabym pomysłu tylko i wyłącznie z powodu tego, że będzie to Mięknia nie Krzeszowice.

     • Anonim

      25/11/2014 o 08:34

      i to jest sedno problemu Po co budowac basen i dopłacac co roku do niego dajmy na to 1 mln zł pozatym jeszcze ok 100 tys na dowoz uczniow na basen czy nie lepiej dopłacac np 200 tys na dowoz uczniow na baseny do sasiednich gmin i wyjdzie na to samo Pomijam kwestie ze sama budowa to grube miliony

     • Isia

      27/11/2014 o 18:52

      Uczniowie na basenie to 20% zajętości. Ludzi pozostałych chcesz dowodzić do Miękini?
      Basen kryty w Miękini jest tak realny jak plany miejscowe które w rok wykonać obiecuje Pan Wacław Gregorczyk

     • Anonim

      27/11/2014 o 20:22

      czytaj ze zrozumieniem pisze ze lepiej dowozic uczniow do trzebibii lub zabierzowa I dopłacac niz budowac swoj basen

  • Anonim

   24/11/2014 o 22:37

   Zgadzam sie całkowicie. Gregorczyk nie nadaje sie na burmistrza. Szanse na dalszy rozwoj gminy daje tylko Czesław Bartl.

   • Emirates

    24/11/2014 o 22:47

    Nie zakładajmy dynastii, 8 lat to wystarczająco dużo czasu by zrealizować obietnice wyborcze. Pan Bartl rzeczywiście, w dużym procencie je zrealizował. Pytanie jednak brzmi jak i co one tak naprawdę dały gminie. Czy jest w stanie podać liczbę oszczędności, które przyniosła termomodernizacja szkół, liczbą turystów, która odwiedziła zrewitalizowane centrum? (choć w tym przypadku rewitalizacja to zbyt duże słowo). Wymierne korzyści z zatrudnienia coraz większej ilości urzędników? Inwestycje powinny na siebie pracować – na razie w jakiejś tam części pracuje płatna strefa parkowania i plac targowy. Choć „pracy” tej pierwszej za bardzo nie widać, bo rynek w lecie nie wygląda zachęcająco.

    • Czarno to widzę

     25/11/2014 o 06:07

     Samorząd do nie prywatna firma.
     Inwestycja samorządowa ma inny cel niż zarabiane na siebie.
     Pomyliłeś samorząd z prywatnym biznesem.
     Samorząd może stwarzać warunki a nie działać dla zysku. W tym jego misja i cel.

     • nikt

      27/11/2014 o 20:25

      Ale jakie warunki? I komu? No chyba nie warunki kasy dla swoich. Czesław i jego ekipa już dawno zapomnieli, że są dla dobra mieszkańców, oni idą własną drogą, koszą kasę, a jak kto im wejdzie pod but – to zwyczajnie…

    • NO

     25/11/2014 o 09:14

     Bardzo dobre pytania, oszczędności nie ma żadnych. Sam p.Bartl przyznaje w debacie, że za uzyskane wpływy ze strefy parkowania utrzymuje się obsługę i sprzątanie miejsc parkingowych.

 39. Mojses

  24/11/2014 o 23:45

  Ludzie, wasze tyrady i kłótnie są już bezcelowe. Bartl nie odrobi straty, miał 35% za sobą do 65% za zmianą burmistrza. Nie ma cudów.

  • Anonim

   25/11/2014 o 08:36

   taka jest prawda bartl nie ma szans pytanie tylko takie Gregorczyk i co dalej kto zastepcą kto sekretarzem itp

 40. qwerty

  25/11/2014 o 05:31

  Idzie po Was PO. Już jest w Balneologii, Kopalni w Czatkowicach.Wszystko z nadania jak za komuny. Teraz zdobywają urząd burmistrza za pomocą Pana Gregorczyka.Tam też znajdą popleczników.Głosując na PO sami zakładacie sobie kajdany.

  • II tura

   25/11/2014 o 08:24

   ho,ho – czyżby qwerty był zatroskanym obywatelem? Nie, to wysoki urzędas Bartla wiedzący, że wkrótce straci ciepłą posadkę. I do tego nie mieszkający w naszej gminie! Pracownicy urzędu wykonujący codzienną pracę – spokojnie. To „wierchuszka” tak sie miota. Wam robiącym uczciwie swoją robotę, krzywda się nie stanie!

 41. yes

  25/11/2014 o 06:40

  Dali PO wcy z LGD księżulkowi w Tenczynku pieniądze to i wynik im zrobił

  • II tura

   25/11/2014 o 08:39

   qwerty i yes – dał wam pryncypał wolne, czy tak „społecznie” między jednym, a drugim petentem, sprawą, decyzją sobie lajkujecie? Dofinansowanie z LGD dostali też księżulkowie z Filipowic, Nowej Góry … Czujecie blusa? A tak na marginesie – to źle, że kościoły i ich najbliższe otoczenia pięknieją?

   • Anonim

    27/11/2014 o 16:52

    Źle że klerowi płaci się pieniędzmi podatników. Bardzo źle.

 42. Anonim

  25/11/2014 o 07:43

  A to dlatego!

 43. yes

  25/11/2014 o 09:18

  Sam sobie jestem szefem, i dzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami. Przecież będziecie znów śpiewali ” Polacy nic sie nie stało” ale będzie już jak zawsze za póżno.

  • II tura

   25/11/2014 o 09:52

   No, to szczęściarz jesteś, bo wiele zależy od ciebie. A może i twój biznes mógłby skorzystać na dofinansowaniu z LGD. Nie zazdrość więc, tylko spróbuj skorzystać. Ty i gmina na tym zyska. wiecej chęci i optymizmu, a mniej malkontenctwa kolego!

 44. pimpuś

  25/11/2014 o 16:52

  Co ta prowadząca tak ciągle stękała yyyyyy yyyyyy? Zatwardzenia dostała czy co?

 45. Jeden z dziesięciu

  27/11/2014 o 10:11

  Ale hit! Normalnie nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać.

  Na stronie Przełomu http://przelom.pl/15838-kandydaci-odpowiadaja-na-pytania-internautow.html widnieje taka oto wypowiedź Bartla Czesława:
  „Konieczne jest także „odwieszenie” wydawania decyzji o warunkach zabudowy, tzw. WuZetek, którą to procedurę chcę powierzyć niezależnemu podmiotowi zewnętrznemu.”

  A komuż to Bartl Czesław zamierza powierzyć procedurę wuzetek? Wodociągom i Kanalizacji? Usługom Komunalnym? Centrum Kultury i Sportu? Firmie AK?
  Czyżby dwie kadencje urzędowania nie wystarczyły Bartlowi Czesławowi, żeby zrozumiał, że wuzetki wydaje wójt, burmistrz i prezydent miasta? Normalnie żenada. I taki człowiek miałby być dalej burmistrzem? Czy ten człowiek ma jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu gminą?

  • obserwator z boku

   27/11/2014 o 17:05

   W przytoczonej wypowiedzi Cz. Bartla jest ukryty kamuflaż, na który warto zwrócić uwagę. Dla wyjaśnienia: ustawodawca przewidział, że w okresie sporządzania planu miejscowego mogą być wydawane decyzje o warunkach zabudowy, ale jest to czynność przejściowa do czasu uchwalenia planu i wdrożenia go w życie. Jest to rozwiązanie niedoskonałe, obarczone rozmaitymi wadami i w związku z tym należy je ograniczyć do niezbędnego minimum. Jeżeli sporządzanie planu miejscowego znajduje się w stadium końcowym, tak jak to miało miejsce w przypadku m.p.z.p. dla miasta Krzeszowice (stan z sierpnia br), ustawodawca przewidział możliwość wstrzymania wydawania warunków zabudowy na okres 9 miesięcy. Intencją ustawodawcy było usprawnienie i przyspieszenie w ten sposób prac planistycznych, a także zachowanie w jak największym stopniu ładu przestrzennego, któremu tzw. WZ-tki nie pomagają, a raczej wprowadzają dodatkową destrukcję przestrzenną.
   Pan Bartl zapomina, że wstrzymując jednocześnie prace nad dokończeniem planu miejscowego i wydawanie warunków zabudowy dopuścił się czynu zaniec hania bez podania podstaw prawnych, tym bardziej, jeżeli teraz zamierza uruchomić z powrotem wydawanie WZ-tek powstrzymując się od dokończenia prac nad planem, nadużyje swoich uprawnień. Nie po to się wstrzymuje wydawanie decyzji o warunkach zabudowy, żeby spowolnić lub zaniechać prace nad planami miejscowymi zwłaszcza w ich końcowym stopniu zaawansowania (4 wyłożenia do publicznego wglądu!). Tu raczej należałoby zając się pilnie dokończeniem planu miejscowego Krzeszowic wykorzystując ustawowe 9 miesięcy, zamrażając calkowicie w tym okresie wydawanie warunków zabudowy. Taka logika powinna obowiązywać bezwzględnie! Jeżeli Cz. Bartl „kombinuje” inaczej, może sprowadzić na siebie i na gminę dużo większe kłopoty niż dotychczas.
   Mam nadzieję, że ta nieprzemyślana decyzja podjęta we wrześniu br. wynika z jeszcze jednej niezręczności pana Bartla, a nie ze świadomego podążania w ślepy zaułek bez wyjścia, do którego pozostało mu już niedaleko.

  • Anonim

   27/11/2014 o 21:31

   Dziesięciu platformianych ludzi… Wrzuć luzik. Twój Bóg-Wacław chce robić audyt zewnętrzny w WiK. Czy to znaczy, że w jego otoczeniu brak ludzi zdolnych do takich czynności? Brak kompetentnych?

   Oczywiście, jak Wacuś weźmie Władka G. na miejskiego architekta i koalicjant Janusz Ż. ze swojego pałacu pobłogosławi to będzie praworządnie i uczciwie, nie? 🙂

 46. Jaber

  27/11/2014 o 10:34

  Istotnie, taki pomysł jest potwierdzeniem wielokrotnie zgłaszanych zastrzeżeń do sposobu wydawania WuZetek. Chociaż burmistrz zapewne będzie twierdził, iż ten ruch ma jedynie uwolnić urzędników od ewentualnych podejrzeń i insynuacji 😆

  Niemniej jednak, przekazanie samej procedury sporządzania tego dokumentu podmiotowi zewnętrznemu spełniającemu wymogi ustawy o p.z.p. jest dopuszczalne jej zapisami, m.in.:

  Art. 60. 4. Sporządzenie projektu decyzji o ustaleniu warunków zabudowy powierza się osobie, o której mowa w art. 5, albo osobie wpisanej na listę izby samorządu zawodowego architektów posiadającej uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej albo uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

  Burmistrz nadal będzie organem wydającym tą decyzję i tutaj trudno się jednoznacznie przyczepić do samego pomysłu.
  Choć powstają inne pytania dotyczące pracy urzędu w tej dziedzinie.

  • Jeden z dziesięciu

   27/11/2014 o 10:48

   Jaber, cenna uwaga. Ale Bartl Czesław wypowiadał się na temat wydawania wuzetek, a nie ich przygotowywania.

   • Jaber

    27/11/2014 o 10:55

    Sam zacytowałeś, iż chodzi mu o procedurę wydawania tej decyzji 🙂 Zresztą, wiadomo o co chodzi i że można to zgodnie z prawem przeprowadzić.
    Sam pomysł jest dla mnie zresztą (w obecnej sytuacji) do przyjęcia. Zarzuty dotyczą praktyki z ostatnich wielu lat i ten chwycik wyborczy ich nie osłabia, a raczej wzmacnia. Tym wyraziściej jawi się postulat audytu, którego należy dokonać w urzędzie.

    • Jeden z dzisięciu

     27/11/2014 o 11:04

     Jaber, czytaj uważnie. Mowa o procedurze „wydawania decyzji”, a nie przygotowywania wuzetek. Wydawać wuzetki może tylko wójt, burmistrz lub prezydent. Gdzie masz napisane, że chodzi o powierzenie przygotowywania wuzetek?

     • Jaber

      27/11/2014 o 11:21

      Nie brnij i nie mów o czytaniu uważnym, gdy strzelisz, a wcześniej nie nabijesz. Akurat w tym wypadku, Twój zarzut jest wyraźnie chybiony. Jego pomysłem jest powierzenie procedury wydawania Wuzetek, nie zaś samego wydawania, rozumianego jako złożenie podpisu z pieczęcią. Każdy trzeźwy rozumie, iż w ramach procedury rozumie się sporządzanie dokumentu, czyli jego projektu, gdyż na każdym etapie decydent (czyli organ), może wprowadzić do niego korekty, zmienić go, itd. Po czym go oficjalnie zatwierdza.
      To by był zbyt podstawowy idiotyzm, gdyby burmistrz mniemał, iż nie będzie organem Wuzetki wydającym (wbrew ustawie). I po prawdzie tak nie napisał!

     • Anonim

      27/11/2014 o 11:42

      Kłócicie się o głupstwo a najważniejszego nie widzicie. Bartl powierzy przygotowanie wuzetek osobie z poza urzędu. A wiecie, kto nią będzie? nasza słynna Marysia dwojga nazwisk, która właśnie przejdzie na emeryturę i nie będzie już pracowała w urzędzie. I wszystko będzie się kręciło tak jak dawniej.
      czy teraz rozumiecie a na czym ten szwindel polega?

     • Jaber

      27/11/2014 o 11:50

      Anonim, sprawa teraz nie dotyczy tego, komu powierzy, tylko – czy może to zrobić, czy też nie.
      O różnych chwytach i zagraniach obecnego burmistrza i jego urzędników piszemy tutaj często. A i o tej pani była mowa wielokrotnie.
      Jeżeli wybory wygra i zrobi to, co przypuszczasz (i nie tylko Ty), wtedy będzie pora na reakcję. Na razie nie w tym rzecz. Odkrycia nie widzę.

     • y

      27/11/2014 o 11:52

      Dlatego 30 listopada idziemy gremialnie do urn aby Bartla i jego BARTLYZM odsunąć od wpływu na sprawy naszej gminy. To przecież łatwiejsze i tańsze niż przygotowywanie niedługo uzasadnionego, odwołującego go referendum

     • Anonim

      27/11/2014 o 11:53

      Jak ludzie będą wiedzieć, z czym on może wyskoczyć, co może się obudzą…

     • anty-czesiek

      27/11/2014 o 11:58

      Ta, Bartl już parę razy ogłaszał, że będzie korzystał z usług firm zewnętrznych
      1. Prawników – kancelarię otworzyła Celarkowa z Wrześniem
      2. Tworzenie wuzetek – Kucharczykowa na emeryturze
      możecie dopisywać kolejne
      chodzi o to, żeby podpadnięci zeszli z widoku i nie ograniczały ich pensje urzędowe

     • obserwator z boku

      27/11/2014 o 16:21

      Przykro mi, Jaber, ale chyba mylisz pojęcia. Pomieszałeś dwie różne sprawy. W cytowanym przez Ciebie art. 60.4 mowa jest wyłącznie o trybie sporządzenia projektu decyzji, który to projekt może być powierzony do przygotowania przez osobę/podmiot zewnętrzny. Procedura musi być przeprowadzona w całości przez właściwy terytorialnie organ samorządowy, który za jej prawidłowe przeprowadzenie odpowiada i podlega regulacjom w trybie ustawy k.p.a. Inna opcja jest niedopuszczalna! Dla przypomnienia: procedura administracyjna, to nie tylko samo podpisanie i wydanie stronom decyzji.

     • Jaber

      27/11/2014 o 17:00

      Obserwatorze, niech Tobie nie będzie tak przykro 😛 W celu dalszego bicia piany, mógłbym się zapytać, gdzie wyczytałeś w moim wpisie, iż mówię o procedurze administracyjnej wydawania tej decyzji, którą organ może powierzyć podmiotowi zewnętrznemu. A napisałem także, iż w ramach tej procedury rozumie się sporządzanie dokumentu, czyli projektu. I oczywiście, że chodzi o wykonywanie wszystkich czynności dotyczących wydawania WuZetek, które nie są zastrzeżone dla administracji samorządowej!

      Cytowałem kiedyś fragment z odpowiedzi naczelnika WGMiP, w którym znajduje się zdanie:

      Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nie nakłada na burmistrza obowiązku przedstawiania i prezentowania Radzie Miejskiej projektu planu każdorazowo przed wyłożeniem do publicznego wglądu i po jego wyłożeniu.

      Otóż, gdyby na tą jego wypowiedź spojrzeć bez kontekstu i literalnie (czyli także po Twojemu obecnie), to jest to prawda!!! Bo rzeczywiście, burmistrz nie ma takiego obowiązku ustawowego (prezentowania Radzie projektu planu przed i po każdorazowym wyłożeniu. Tylko, że wiemy, iż nie w tym rzecz, a naczelnik próbował obronić proceder, w którym burmistrz wielokrotnie dokonywał wyłożeń wyłącznie po swoich decyzjach dotyczących uwag mieszkańców. A to już inna inszość!

      Podobnie tutaj, tak na chłopski rozum. Gdy dojdziemy do istoty sprawy, to okaże się, iż organ samorządowy oczywiście może zlecić komuś 'z zewnątrz’ sporządzanie projektu decyzji o warunkach zabudowy – i w tym rzecz. A że nazwał to 'procedurą’, to sprawa niechlujstwa, skrótowości, lecz nie uważam tego za jaskrawy błąd w rozumieniu zadań urzędu (jak to miało miejsce w innych przypadkach).
      Staram się jednak uchwycić, o co chodzi i nie robić z każdego zdania powodu do bezprzedmiotowych przypieprzanek – pomimo mojej dramatycznie negatywnej oceny pracy organu w dziedzinach planowania przestrzeni, sporządzania planów, komunikacji z mieszkańcami, i innych.

     • obserwator z boku

      27/11/2014 o 17:32

      1. Chwila, chwila…. ponieważ nie powoływałeś się na chłopski rozum, lecz na artykuł ustawy sejmowej – zaoponowałem, gdyż pewnych pojęć nie można mieszać, nawet na forum tak zróżnicowanym poglądowo
      2. „Jeden z dziesięciu” słusznie zauważył, że w wypowiedzi burmistrza jest wyraźnie mowa o powierzeniu procedury wydawania warunków zabudowy na zewnątrz (!), a nie zlecaniu podmiotowi zewnętrznemu opracowania projektów decyzji. Między innymi dlatego się włączyłem. Jeśli już poprawiasz kogoś, warto by było samemu zachować poprawność merytoryczną. Z pewnością nikt by się nie przyczepiał do Ciebie, a już na pewno nie ja, sznując Twoje kompetencje i bezkompromisowe zdanie w cwielu kwsestiach, gdyby w Twoim wpisie z godziny 11:21 nie było sporo niekonsekwencji.
      Zrozum, nie chodzi mi o polemikę z Tobą, ani o żadne przypieprzanki. Warto jednak trzymać się konsekwentnie pewnych obowiązujących pojęć i ich znaczeń. Dedukowanie, co akurat miał na myśli przedstawiciel urzędu wypowiadając nieścisłości – kompletnie mnie nie interesuje. Tym bardziej, jeżeli wynikało to z niechlujstwa i skrótowości. Pozwolisz, że będę uważał takie postępowanie za niczym nieusprawiedliwiony błąd organu w rozumieniu jego zadań i obowiązków. Pisałem już wiele razy o tym na tym forum. Powiem najkrócej: jest to kwestia nieprzygotowania i braku kompetencji danej osoby do pełnienia funkcji publicznej! Kropka!

     • Jaber

      27/11/2014 o 17:54

      W wypowiedzi 'jeden z dziesięciu’ stoi:

      Czyżby dwie kadencje urzędowania nie wystarczyły Bartlowi Czesławowi, żeby zrozumiał, że wuzetki wydaje wójt, burmistrz i prezydent miasta?

      Wcześniej zaś pyta, komu burmistrz zamierza powierzyć procedurę Wuzetek?
      To tylko kwestia dobrej woli, by zrozumieć, że całej procedury nie można powierzyć komuś z zewnątrz, a tylko jej etap techniczny. I tego dotyczył cytowany zapis ustawy, a chłopski rozum powinien nam towarzyszyć na co dzień, bez powoływania się na niego.

      Powierzenie przez urząd procedury wydawania Wuzetek komuś z zewnątrz jest dla mnie równoznaczne ze zleceniem opracowania jej etapu technicznego, a nie czynności należących wyłącznie do kompetencji urzędu, co wynika z ostatniego zdania autora tego zarzutu. A tego w wypowiedzi Bartla nie widzę i nie widzę także powodu, by czynić z tego zarzut.

     • Jaber

      27/11/2014 o 17:58

      Przepisuję, bo mi się cytat nie zamknął 😛
      ————————————-

      W wypowiedzi ‚jeden z dziesięciu’ stoi:

      Czyżby dwie kadencje urzędowania nie wystarczyły Bartlowi Czesławowi, żeby zrozumiał, że wuzetki wydaje wójt, burmistrz i prezydent miasta?

      Wcześniej zaś pyta, komu burmistrz zamierza powierzyć procedurę Wuzetek?
      To tylko kwestia dobrej woli, by zrozumieć, że całej procedury nie można powierzyć komuś z zewnątrz, a tylko jej etap techniczny. I tego dotyczył cytowany zapis ustawy, a chłopski rozum powinien nam towarzyszyć na co dzień, bez powoływania się na niego.

      Powierzenie przez urząd procedury wydawania Wuzetek komuś z zewnątrz jest dla mnie równoznaczne ze zleceniem opracowania jej etapu technicznego, a nie czynności należących wyłącznie do kompetencji urzędu, co wynika z ostatniego zdania autora tego zarzutu. A tego w wypowiedzi Bartla nie widzę i nie widzę także powodu, by czynić z tego zarzut.

     • obserwator z boku

      27/11/2014 o 19:05

      W porządku. Widzę, że się nie rozumiemy. Dam Ci taki przykład: ktoś potrzebuje złożyć w terminie ważne pismo urzędowe, np. w odpowiedzi na jakąś sprawę, która się toczy z jego udziałem. Ma jednak problem ze zredagowaniem i napisaniem tekstu w ujęciu fachowym z uwzględnieniem sformułowań prawniczych, więc kieruje się do kancelarii prawnej (podmiot zewnętrzny) i powierza zredagowanie pisma fachowcowi. W umówionym czasie odbiera tekst i wypłaca honorarium. Ponieważ prawnika nie uczynił swoim pełnomocnikiem (np. z oszczędności, co się nierzadko zdarza), całą procedurę ten ktoś prowadzi sobie sam. Prawnika na dobrą sprawę nie interesuje, co i kiedy delikwent z tym pismem zrobi, czy go w ogóle wyśle, czy też się rozmyśli, gdyż w tej procedurze prawnika po prostu nie ma! A tej czynności, którą wykonał prawnik, nie nazywałbym etapem technicznym, bo to jest po prostu zlecenie przygotowania pisma. Natomiast w ramach samej procedury wystąpią różne czynności, w tym także elementy techniczne procedury (podpisanie i zapakowanie pisma do koperty, naklejenie znaczka, zaniesienie listu na pocztę itp).
      W każdym razie czynność prawnika nie będzie miała w tym przypadku żadnych znamion procedury.

     • Jaber

      28/11/2014 o 01:33

      Nawiązywałem już do chłopskiego rozumu, a teraz apeluję o zdrowy rozsądek. Nie odnosząc się do Twojego przykładu (oraz zawartego w nim rozumienia „czynności technicznych”), pozostającego w wątłym związku z tą sprawą. Zwracam tylko uwagę, iż praktyka zlecania 'na zewnątrz’ przez samorządy sporządzania projektów takich decyzji jest dość częsta (niczego nowego Bartl tutaj nie wymyślił, choć błędnie i skrótowo nazwał), a samo zlecanie tych prac odbywa się w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych na drodze ogłoszenia o zamówieniu usługi (tak wiem, jak to może wyglądać!).

      Ta część procedury wydawania decyzji o warunkach zabudowy, która dla najętego urbanisty lub architekta będzie, z racji wykonywanego przez niego zawodu, zadaniem czysto merytorycznym, dla zlecającego będzie etapem technicznym przygotowującym do dokonania odpowiednich uzgodnień i wydania decyzji. 'Techniczność’ tych czynności zależy od miejsca siedzenia.

      Wracając zaś do naszych baranów – czytając wpis 'jednego z dziesięciu’ (a szczególnie jego zakończenie), osoba kompletnie nie obeznana z tematem, może myśleć, iż zlecanie przez samorząd jakichkolwiek czynności w tej sprawie podmiotowi zewnętrznemu nie jest możliwe, gdyż wuzetki wydaje wójt, burmistrz i prezydent miasta. Tak wydaje, niemniej przed tym wydaniem, wybrane czynności to wydanie przygotowujące, może zlecić osobie uprawnionej spoza urzędu, w określonym trybie.
      Dlatego w pierwszym swoim wpisie zwracam uwagę na istnienie tej, być może mało znanej, lecz często wykorzystywanej, możliwości.

      W rozmowie 'na żywo’, takie nieporozumienia terminologiczne (ze słowami procedura, wydawanie, projekt decyzji, czynności techniczne) wyjaśnia się w trzydzieści sekund. A ponieważ rozumiem, jakie oczywiste rozwiązanie w sprawie WuZetek Bartl chce powielić, dlatego uważam czepialstwo w tej sprawie za zbędne.

      Co do większości innych zarzutów skierowanych pod adresem burmistrza (np. wywiedzionych z jego odpowiedzi publikowanych w Przełomie), zapewne się zgodzimy, tak czy inaczej.

 47. Bimber

  27/11/2014 o 11:57

  Planowana procedura WZIZT dla opornych:

  Przygotowanie – osoba z zewnątrz
  Podpisywanie – burmistrz
  Wydawanie (czyli przekazywanie, wysłanie, odbieranie, potwierdzanie) – urząd miejski

  Ot… proste 🙂

  • proste jak konstrukcja cepa

   27/11/2014 o 11:59

   Planowana procedura WZIZT dla opornych:

   Przygotowanie – osoba z zewnątrz – Maria Chodacka-Kucharczyk
   Podpisywanie – burmistrz
   Wydawanie (czyli przekazywanie, wysłanie, odbieranie, potwierdzanie) – urząd miejski

   Ot… proste

   • aska

    27/11/2014 o 14:00

    Ja uważam ,że drugi raz burmistrz nie strzeli sobie w stopę.Ta pani już dość złego zrobiła zarówno dla gminy jak i samego burmistrza.Wnioski powinien sam wyciągnąć.

    • Anonim

     27/11/2014 o 14:13

     dziecko drogie, tu się kasa liczy a nie sentymenty

    • IZA

     27/11/2014 o 16:09

     aska, chyba niedoceniasz tego pana. Za każdym razem, gdy tylko miał jakąś, nawet najmniejszą, szansaę, zawsze strzelił sobie w stopę. Tak już ma!

   • Bimber

    27/11/2014 o 16:38

    Dla Ciebie akurat cep jest skomplikowanym urządzeniem 🙂

    • Anonim

     27/11/2014 o 16:59

     bimber, bańki już puszczasz nosem?
     🙂

     • Anonim

      27/11/2014 o 21:36

      Ja się ma z do czynienia z ludźmi, którzy nie rozumieją słowa pisanego to można nawet puścić bańki tyłem haha

 48. Maba

  27/11/2014 o 18:35

  Nie podoba mi się kampania, ktorą prowadzi p.Gregorczyk. Zrywanie plakatów, niszczenie banerów kontrkandydata to bardzo niskie pobudki i zupełny brak klasy. do tego dochodzi totalna nagonka na urzędującego burmistrza coś na kształt napędzającej spirali nienawiści.

  • Maba

   28/11/2014 o 06:51

   Jesteś członkiem sztabu? jaki wydział ?

   • lZA

    28/11/2014 o 07:24

    Żaden wydział, Lokalna Grupa Dofinansowywania PO.

   • Anonim

    28/11/2014 o 09:42

    Nie należę do żadnego sztabu, wyobraź sobie. Obserwuję z boku to co się dzieje i o ile w I turze głosowałem na p. Gregorczyka, o tyle w II (po tym co wyprawiają ludzie ze sztabu p. Wacka) na sto procent zagosuję na P. Bartla

    • Jeden z dziesięciu

     28/11/2014 o 10:02

     No co takiego wyprawiają?

     • Anonim

      28/11/2014 o 12:05

      Bezczelnie zrywają plakaty, niszczą banery, ośmieszają na fb (wykorzystując wizerunek p. Bartla)głupimi podpisami, opowiadają do ludzi chore wymyślone historie, mało?

    • niezorientowany

     28/11/2014 o 10:03

     Którzy? Bo nie do końca dostrzegam co dzieje się złego.

     • Anonim

      28/11/2014 o 10:09

      typowa akcja socjotechniczna. Udawać poszkodowanego, żeby zebrać współczucie i zdezorientować ludzi. W tym ekipa teraźniejszego burmistrza zawsze była dobra. A dla w miarę obiektywnego „czytacza” tego forum widać wyraźnie jak biegają i wypisują różne uwagi pośrednio czy też bezpośrednio szkalujące Gregorczyka

    • Lekarka

     28/11/2014 o 12:42

     Czytając dzisiejsze wpisy (nieporzypadkowo bo przecież tylko do 23,59)na zdiagnozowaną tutaj ogólną napaść słowną na W. Gregorczyka zalecam wszystkim zajadłym – z pianą na ustach i obłędem w oczach – jego przeciwnikom – zastrzyk na wściekliznę i kwarantannę na okres najbliższych 4 lat.

     • lZA

      28/11/2014 o 12:48

      Gdzie ta czteroletnia kwarantanna miałaby mieć miejsce? Czy są przygotowane już odpowiednie obozy? Kto będzie za nie płacił?

      I jeszcze jedno – dlaczego tylko czteroletnia?

     • Do Izy

      28/11/2014 o 13:06

      …obowiązuje mnie tajemnica lekarska:-)

     • IZA

      28/11/2014 o 18:00

      Ta „farbowana” wybitnie rozwadniające pytania zadaje.
      Widocznie tak stoi w poleceniu.

     • Anonim

      28/11/2014 o 18:07

      IZA gdzie ta Twoja merytoryczna dyskusja? Do rzeczy!

     • IZA

      28/11/2014 o 20:07

      Gdy ja wdawałam się w merytoryczne (w miarę) dyskusje na forum, tacy jak ty chowali się po kątach nie bardzo wiedząc, o czym mowa.

     • lZA

      28/11/2014 o 20:16

      Gregorczyka można leczyć tylko u Kracika 🙂

      Zagadka – jakiego szpitala dyrektorem jest Kracik? 🙂

     • lZA

      28/11/2014 o 20:26

      IZA a kiedy to było? Tego nawet najstarsi mieszkańcy Debnika nie pamiętają

 49. Maba

  27/11/2014 o 18:40

  Jeszcze jedno
  Nie wiem czy zwróciliście państwo uwagę na odpowiedź na 'przełom.pl na ostatnie pytanie. Burmistrz Bartl z klasą wypowiedział się na temat opini o p. Gregorczyku natomiast p. Gregorczyk w sposób absolutnie lekceważący o Panu Bartlu. Ten moment zaważył na mojej decyzji na kogo zagłosuję. Panie Bartl ma Pan mój głos i mam nadzieję, że go Pan nie zmarnuje!

  • Robert

   27/11/2014 o 21:27

   Mój też.

  • Barbara

   28/11/2014 o 18:28

   Też na to zwróciłam uwagę. Zdecydowanie w tych wypowiedziach prowadzi obecny burmistrz.

  • Anonim

   28/11/2014 o 18:30

   pan Bartl nie wypowiada się o panu Gregorczyku, bo nie zadano mu takiego pytania 🙂

   • Barbara

    28/11/2014 o 19:06

    Ależ wypowiadał się. Poszukaj dobrze. Pana Wacław za takie wypowiedzi ma u mnie duży minus.

 50. Anonim

  27/11/2014 o 18:42

  Jeszcze jedno
  Nie wiem czy zwróciliście państwo uwagę na odpowiedź na 'przełom.pl na ostatnie pytanie. Burmistrz Bartl z klasą wypowiedział się na temat opini o p. Gregorczyku natomiast p. Gregorczyk w sposób absolutnie lekceważący o Panu Bartlu. Ten moment zaważył na mojej decyzji na kogo zagłosuję. Panie Bartl ma Pan mój głos i mam nadzieję, że go Pan nie zmarnuje!

  • Anonim

   27/11/2014 o 19:05

   Też to zauważyłem. Ale czego się można spodziewać po Gregorczyku skoro jego otoczenie mówi o nim że jest prostak

   • ech,

    27/11/2014 o 20:19

    za to Czesław…. co za klasa, co za sznyt…. co za osiągnięcia…… 😉 szkoda słów 🙁

  • y

   27/11/2014 o 20:25

   Zwolennicy nowego burmistrza nie dajcie się podpuścić przestraszonym wyznawcom BARTLYZMU

  • II tura

   27/11/2014 o 20:58

   No, tym wiekopomnym i doniosłym twoim wyborem zostanie zakłócona równowaga w makro i mikro kosmosie! Pan Bartl z pewnością nie zmarnuje twojego głosu – przeczołga się jeszcze 4 latka za marne 12 tys/miesiąc wysłuchując tę tłuszczę , co chce coś od niego, a to plan, a to dworzec, a to droga kanalizacja… Teraz jest miły jak młody kotek. Zobaczysz jak wyrosną mu pazurska, gdyby takich „intelektualistów” jak ciebie znalazło się więcej.

   • 12 tys !

    27/11/2014 o 21:05

    Cały urząd się śmieje bo jakiś jegomość zapiernicza po pokojach i prosi o mobilizację bo ma kredyty. Szefie litości!

    • II tura bis

     27/11/2014 o 21:17

     On nie zna litości. Jak naruszysz jego miłość własną (np. nie głosując na niego)- to koniec. załatwia ludzi jak bolszewik. Przypomnij sobie los niegdysiejszego naczelnika albo kierownika WIT-u. Bartlyzm/żbikizm z domieszką kucharczyczyzmu = dlsza stagnacja krzeszowic! Pamiętajcie o tym nie tylko w najbliższą niedzielę!

    • NOWA AKCJA!!!

     27/11/2014 o 21:24

     URATUJ WACŁAWA!!!!
     Radnym wojewódzkim nie będzie, na ogórki Putni embargo wstawił…
     Ostatnia szansa dla Wacka – wybory burmistrza! 🙂

    • aska

     27/11/2014 o 21:32

     Aleś wymyślił .ha ha .Ludzka złosliwość nie zna granic. Pamiętaj tylko jedno, dobro i zło powraca..

     • dobro

      27/11/2014 o 21:56

      12 tys miesięcznie nie wróci.

   • Anonim

    28/11/2014 o 01:45

    Wyobraź sobie że jakoś się nie boję.Za każdym razem jak potrzebowałem pomocy, otrzymywałem ją i zawsze burmistrz był miły, więc nie rozsiewaj idiotycznych opowieści. Szkoda że zwolennicy pana Gregorczyka posuwają się do takich udziwnionych nieprawdziwych opowieści. Mnie taka kampania odstrasza i źle wróży na przyszłość dla jeszcze niedoszłego a już pewnego siebie p.Wacława

    • JAJ

     28/11/2014 o 17:31

     Jaki kandydat taka kampania. Wszyscy Zgłosujemy na Czesława Bartla !!

   • Anonim

    28/11/2014 o 07:25

    12 tyś? To Wacek nie obniży sobie pensji do 1600 brutto?

    • Owoc

     28/11/2014 o 07:44

     Po owocach i ocenimy, jak Gregorczyk zostanie burmistrzem i obniży sobie pensje, szybko zyska szacunek mieszkańców. Politykom z definicji się nie wierzy ale ma to w programie.

     • lZA

      28/11/2014 o 07:54

      Niech sobie zarabia 12 tys. oby tylko to będzie robił było warte tych pieniędzy. Dobrzy menedżerowie muszą być dobrze opłacani.

     • Owoc

      28/11/2014 o 08:03

      Moim zdaniem obecny nie zasłużył na tyle. Chyba, że sprytny manewr Gregorczyk wykona i na prezesa WiK postawi żonę. Bo tam chyba zarobki są tajne ?

     • lZA

      28/11/2014 o 08:06

      Owoc – moim zdaniem też.

  • wojtuś

   28/11/2014 o 04:46

   Taa… słyszałem z jaką pogardą Bartl potrafi mówić o mieszkańcach naszej gminy. Panie Czesławie – pamiętamy! Kwity za to wypłacimy już w niedzielę!

   • Anonim

    28/11/2014 o 09:52

    Bzdury i kłamstwa opowiadasz młody człowieku biegający w ogonie za p. Wacławem. Mama nie nauczyła że nie należy kłamstw rozsiewać….nawet jak pryncypał Wacław karze

    • IZA

     28/11/2014 o 18:22

     Nie przypisuj ludziom kłamstw, jeśli się nie upewnisz. Co do jednego możesz być pewien – udowodnione kłamstwa i obłuda to cechy twojego idola!

 51. ABC

  27/11/2014 o 21:07

  Najbardziej rozbawil mnie tekst, ze Pan Waclaw zakonczy przebudowe lini kolejowej i budowe wiaduktow, tak jak by to od niego z alezalo. Wysmienita kielbasa wyborcza, tyle ze mozna sie zatruc. W 1 turze oddalem na Pana glos, ale szczerze przyznam ze obecny burmistrz jakos bardziej w przypadl mi do gustu z konkretnymi odpowiedziami. Jak to sie zwyklo mawiac. Lepszy znany wrog niz nieznany przyjaciel.

  • :-D

   27/11/2014 o 21:26

   Wacław zbuduje też kosmodrom i wyśle w kosmos Krzeszowice

   • ;)

    27/11/2014 o 21:42

    tak się składa, ze kosmodrom już mamy. stoi na nim alegoria obecnego burmistrza wyposażona w sieć do łapania naiwnych wyborców i w trójząb do dźgania po tyłkach nieposłusznych 😀

    • olo

     28/11/2014 o 06:17

     a w pierwszej kolejności takie pały jak ty

 52. Anonim

  28/11/2014 o 06:22

  pamiętajcie kandydatów jest dwóch ,a wygrany jest tylko jeden CZESŁAW BARTEL,niech se do łeba wezmą ci z FILIPOWIC co głosowali na PISIORA.

 53. ktoś

  28/11/2014 o 08:12

  Cisza wyborcza nad tą trumną.

 54. pies

  28/11/2014 o 09:59

  Nie jasne zeznanie podatkowe Wacława nie zagłosuje na nikogo.

  • Anonim

   28/11/2014 o 10:05

   szkalujemy dalej? to przyjrzyj się oświadczeniu majątkowemu burmistrza i podległych mu pracowników. Jak się wczytasz to się zdziwisz

  • Jeden z dziesięciu

   28/11/2014 o 11:04

   Piesku – zagłosujesz, zagłosujesz. Na Bartla. A swoją wypowiedzią chcesz zniechęcić innych do głosowania. Szczególnie elektorat Gregorczyka. Ot, taki kolejny zabieg socjotechniczny.

   Wyborcy Wacława Gregorczyka i Wojciecha Pałki: w niedzielę pełna mobilizacja! Nie dajcie się podpuszczać! Idźmy wszyscy do głosowania i zmieńmy Krzeszowice. Bo miasto potrzebuje zmian. Gmina potrzebuje zmian. I My – Mieszkańcy też potrzebujemy zmian.

  • Anonim

   28/11/2014 o 12:25

   A co z oświadczeniem majątkowym Bartla, które burmistrz ma obowiązek złożyć na dwa miesiące przed końcem kadencji? Dlaczego go nie ma na bipie? Czyżby oświadczenie zawierało niewygodne lub drażliwe dla wyborców informacje? A ty elektoracie Bartla ciesz się, że głosujesz na kandydata czystego jak łza. Jak wygra Bartl, zimny prysznic przyjdzie zanim się spostrzeżesz. Wtedy niestety będzie już za późno.

 55. Anonim

  28/11/2014 o 11:13

  powariowali już zupełnie Ci od Bartla, ganiają po wsiach i obiecują wszystko, co tylko sobie wymarzysz. Baseny, sale gimnastyczne, place zabaw, drogi, światła, dodatkowe przejścia dla pieszych, chodniki, świetlice….Byle tylko ekipa została przy żłobie 🙂
  wydawałoby się niemożliwe, a jednak 🙂

  • Zalasowi

   28/11/2014 o 11:19

   obiecują obniżenie ceny ścieków o 5 zł.

   • Józek

    28/11/2014 o 11:21

    a niby czemu wam, my też chcemy

   • Anonim

    28/11/2014 o 16:33

    A dali jakiś papierek z obietnicą ? Czy tak sobie tylko powiedział?
    Bo ja mam na piśmie, kto mi będzie do ścieków dopłacał strona 2. http://e-krzeszowice.pl/dokumenty/aktualnosci/osw_scieki.pdf
    Cytat:
    “Wiedząc o planowanym wysokim wzroście cen za ścieki radni podjęli decyzję o tym, że będą dopłacać do wysokich taryf”
    Teraz się zastanawiam do którego radnego mam wystąpić o dopłatę?

    • Jeden z dziesięciu

     28/11/2014 o 16:51

     Z któregoś z Nowych Krzeszowic. Ale trzeba się spieszyć, bo od poniedziałku będą zmieniać „barwy”. Będą udowadniać, że tak naprawdę do Nowych Krzeszowic trafili przypadkiem, a w rzeczywistości nigdy z tym towarzystwem nie chcieli mieć nic do czynienia. 🙂

     • aska

      28/11/2014 o 16:56

      Zmiana barw będzie oznaczała ,że nigdy tak naprawdę do Nowych Krzeszowic nie należeli. Zależało im tylko na zdobyciu łatwej kasy.

     • Anonim

      28/11/2014 o 17:01

      Fakt kilku zostało,hm… i teraz sam nie wiem czy to dobrze czy źle?
      Ale co mi tam, jak burmistrz napisał że radni mają mi dopłacić za ścieki, to wystąpię o takową do każdego z nich:)
      Nowym radnym dam szanse, z nadzieją że wprowadzą nowy lepszy poziom zarządzania w naszej gminie.
      P.S Kto mu pisze takie pisma?

     • IZA

      28/11/2014 o 17:57

      Nie rozumiem, jak można po zmarnowanych dwóch kadencjach jeszcze nadal mówić o sobie NOWE KRZESZOWICE? To dopiero farsa!!!

  • Anonim

   28/11/2014 o 13:43

   Czytając wpisy zwolenników obecnego burmistrza, jak i zwolenników kandydata na burmistrza, z zadowoleniem skłaniam się ku jednej myśli.

   W NASZEJ GMINIE NIGDY JUŻ NIE BĘDZIE TAK SAMO. ZMIANY JUŻ NASTĄPIŁY!

   Skąd taka myśl?
   Wyraźnie widać że pewne wydarzenia spolaryzowały i zintegrowały część mieszkańców. Brawo!
   Niemałą zasługę ma w tym postawa obecnego burmistrz i jego ekipy. Gdyby nie zlekceważył ludzi i w odpowiednim czasie reagował ( a nie markował reakcję ) wszystko potoczyłoby się pewnie dalej w znanym porządku rzeczy.
   Oczywiście, nie można pominąć faktu, że mieszkańcy naszej Gminy są coraz bardziej świadomi swoich praw. Nie tylko zaczynają się ich otwarcie domagać ale i umiejętnie z nich korzystać. Co w widoczny sposób zaczyna drażnić obecnie rządzących.
   W ostatnich tygodniach da się zauważyć że burmistrz jak i jego ekipa, próbują to teraz nadrobić ( również na tym forum ). Jak grzyby po deszczu, pojawiają się wyjaśnienia dot. parkingu, kosztów ścieków, jak i poznajemy program i plany. Nowe szkoły, baseny, drogi, chodniki, remizy, place zabaw, etc. (Tylko jak to zrobić, kiedy kasa pusta a plan zagospodarowania wisi na haku?) Trzeba być tytanem żeby te obietnice zrealizować w 4 lata! ( no chyba że plany są dłuższe ? ).
   Jakoś nie mogłem się doszukać precyzyjnych planów dotyczących uzdrowienia kondycji gminy, strefach ekonomicznych, pomyśle na ściągnięcie inwestorów, obniżkę kosztów, czy zmianę w postępowaniu UM w stosunku do mieszkańców (w tym przypadku potrzebna jest rewolucja a nie ewolucja ).

   Czyli mamy powtórkę z przeszłości.

   Da się również zauważyć, że akcja propagandowa idzie też w kierunku upartyjnienia problemu.
   Głosy zdobywać jakoś trzeba! Dlatego umiejętnie rzucanie hasła typu: Precz z PO!, nie chcemy PO w naszym mieście!, PO kolesi, etc są celowe i przemyślane. Nie jest to tylko odciąganie uwagi od rzeczywistych problemów burmistrza. Granie na populistycznych hasłach jest skierowane wyraźnie do elektoratu PiS.
   Jak wiemy kandydat tej partii przegrał wybory, jednak pozyskał 3500 głosów. Mało tego, zaapelował do swoich wyborców aby swoje głosy oddali na Pana Gregorczyka.
   Tu należy dodać że ludzie którzy wypisują te hasła, zapomnieli o tym że 4 lata temu Czesław Bartl miał wsparcie PO w wyborach. I tego nie da się wymazać ani zapomnieć!

   Oczywiście zwolennicy zmian nie pozostają dłużni. Jednak w ich przypadku, rzadko można dostrzec populizm i demagogię. Argumenty forumowiczów, jak i co chwilę wyciągane przysłowiowe trupy z szafy, wyraźnie wskazują na ich determinację (która mam nadzieję nie skończy się po wyborach).

   To właśnie daje mi powód do tego aby tak myśleć – że zmiany już są.
   Burmistrz następnej kadencji ( bez względu na to który wygra ) musi się liczyć z tym, że mieszkańcy jeszcze bardziej będą mu patrzyć na ręce. Nie będą tolerować kłamstw, demagogi i ślizganie się od wyborów do wyborów. Że będą wymagać rozwiązywania problemów, będąc partnerem który chce pomagać w tych zmianach. Który nie jest traktowany jak przedmiot tylko podmiot.

   Jak będzie czas pokaże. Mamy szansę daną nam co 4 lata. Nie zmarnujmy jej.

   • y

    28/11/2014 o 14:07

    To dobry głos Anonimie. Całkowicie się pod nim podpisuję. Przecież większości mieszkańców nie podobała się buta rządzących i ich bylejakość.
    Uważali jednak , że nie warto się kopać z koniem.
    Wyniki I rundy wyborczej pokazały dobitnie, że mieszkańcy Gminy Krzeszowice uwierzyli, że zmiana jet możliwa. 30 listopada świadomi swoich praw chodżmy gremialnie do wyborów aby odsunąć od wpływu na sprawy gminy dotychczasowego burmistrza.

   • Obiektywny

    28/11/2014 o 17:03

    Bardzo mądre słowa. Szkoda tylko, ze autorem tej wnikliwej analizy jest członek PO, który wietrzy swój interes w zwycięstwie partyjniaka Gregorczyka.

    Spójrzmy na temat obiektywnie – te wybory to wybór pomiędzy szajką Gregorczyka a towarzystwem Bartla. Szkoda, ze tego nie zauważyłeś. Nie wierzę, że ta ślepota jest przypadkiem.

    Ja mam w nosie czy kandydat jest z PO, PiS, SLD czy jakiejkolwiek partii. Patrzę na człowieka. Patrze na Bartla – widze nieudolność, słabą umiejętność dobierania kadr, „chciałby ale się boje”. Za Bartlem stoją ludzie którym ufa, choć powinien połowe dawno wylać. Patrząc na Gregorczyka widzę zdesperowanego człowieka, który za wszelką cenę chce wygrać te wybory, bo ze stołka w sejmiku już wyleciał, a ze stołka w LGD tez pewnie wkrótce wyproszą. Za Gregorczykiem stoją doświadczeni koryciarze (dawne towarzycho Bartla) albo gówniarze z młodzieżówki PO, którzy poza polityką nie widza dla siebie żadnej przyszłości, wiec liczą na ciepłe posadki w urzędzie.

    Czyli co? Kto lepszy? Dla mnie obaj siebie warci. Mały plus dla Bartla za to że rynek odżył, mały plus dla Gregorczyka za dość sprawne działanie w LGD. Dla mnie mecz Bartl-Gregorczyk zakończył się wynikiem 0:0.
    Programu nie ma ani jeden ani drugi. W tych wszystkich ulotkach,

    • Anonim

     28/11/2014 o 17:21

     Muszę cię zmartwić, mam dla ciebie dwie wiadomości, złą i złą.
     Pierwsza jest taka że jestem bezpartyjny i nawet nie śnię o zajmowania jakiekolwiek posadki, druga że głosowałem na Pałkę ponieważ w nim widziałem szansę naprawy złych praktyk w naszym urzędzie.
     Mój wybór jest prosty, poznałem działanie Bartla przez ostatnie 2 lata.. niestety nie dał sobie szans.

     • Swojak

      28/11/2014 o 17:34

      Ale mi dał. Większość wyborców głosować będzie za Czesławem Bartlem. Ja też.

     • Anonim

      28/11/2014 o 17:42

      Ja nie piszę że mnie nie dał – tylko sobie.
      Ale jak jesteś swojak, jemu takich trzeba.
      Każdy ma prawo do swojego głosu, to wolny kraj.

     • Swojak

      28/11/2014 o 17:48

      Jestem swojakiem który popierał Gregorczyka, ale przejrzałem na oczy.
      Żałuję że głosowałem na Wacka w pierwszej turze.
      Teraz tylko Czesław. Czesław na 100% – jak większość !

     • FDA

      28/11/2014 o 17:51

      Swojak, a co tak zdanie zmieniłeś w 2 tygodnie… Czegoś nie zauważyliśmy? Cóż takiego p. Bartl w tym czasie dokonał, zęby zmienić zdanie o 180 stopni?

     • Swojak

      28/11/2014 o 18:43

      Zastanów się…

     • FMA

      28/11/2014 o 18:51

      No myślę i myślę, i nic mi do głowy nie przychodzi. Podkupił cię ktoś?

    • IZA

     28/11/2014 o 18:19

     To co pisze Obiektywny jest zupełnie przekonywujące. No ale co dalej? Jeden musi odpaść. Który, skoro żaden nie zdołał się dotąd wysforować na miejsce punktowane?
     Dla mnie sprawa jest o tyle prosta, że obserwuję od kilku lat poczynania pana B i nie sądzę, ażeby mógł ktoś go przebić w tych cynicznych i mało wiarygodnych gierkach, które rozgrywa z mieszkańcami Krzeszowic traktując ich jak swoje nakręcane na kluczyk zabawki.
     Takich ludzi powinno się skreślać z zawiązanymi oczami.
     I nie ma żadnego znaczenia, czy zrobił dla miasta i gminy takie czy inne inwestycje (wiadomo, że nie zrobił tego dzięki swojej wizji ani swoim talentom organizacyjnym, bo takich mu brak).
     W mojej ocenie liczy się przede wszystkim jego stosunek do ludzi inaczej myślących, czyli okazywanie przejawów wrogości, podejrzliwości i lekceważenia każdemu, kto próbuje przeciwstawić się błędom i ignorancji. A z takimi cechami charakteru na tym stanowisku człowiek zasługuje jedynie na czerwoną kartkę i taki werdykt byłby najbardziej sprawiedliwy w najbliższą niedzielę.

     • Cynamon

      28/11/2014 o 18:31

      Dokładnie tak! CZERWONA KARTKA DLA BARTLA!

 56. aska

  28/11/2014 o 11:41

  Wyborcy Czesława Bartla: w niedzielę pełna mobilizacja! Idźmy wszyscy do głosowania nie chcemy by nami rządziło PO.

  • pimpuś

   28/11/2014 o 11:56

   Jak PO 4 lata temu popierało Bartla, to też nie chciałaś, żeby nami rządziło PO?

  • Anonim

   28/11/2014 o 12:26

   Aśka zabierz się za pracę, petenci w urzędzie czekają

   • aska

    28/11/2014 o 14:29

    Anonim ja nie pracuje w urzędzie miasta.Myślisz,że tylko urząd popiera Bartla to się mylisz.Popieram go chociażby dlatego,żeby mógł ukończyć to co zaczął. Środki unijne się skończą, Gregorczyk nim wdroży się w procedury upłynie rok, dwa a kasa ucieknie . Gregorczyk do chwili obecnej nic nie zrobił dla gminy a mógł( jeżeli się mylę to nich mi to pokaże – czarno na białym) a zresztą najlepiej zapytacie mieszkańców Tenczynka jakim był sołtysem). Nikt nie jest ideałem on tez nie.Więc oddaje głos na Bartla.

    • Fakty

     28/11/2014 o 14:58

     Są takie, że Gregorczyk rozgromił w Tenczynku Bartla. I w tą niedziele zrobi to drugi raz ale w całej Gminie

     • Bimber

      28/11/2014 o 18:46

      Pożyjemy zobaczymy 🙂 ale coś czuję że wygra Bartl. JA SIĘ NIE POMYLIŁEM DO TEJ PORY W PROROCTWIE $

 57. WOJAK

  28/11/2014 o 11:41

  Gonią i obiecują, bo na ciemny naród takie obiecanki zazwyczaj działały….
  Ale nie dzisiaj. Ludzie nie są idiotami i wiedzą jakie obietnice już składał Pan Bartl i których nie dotrzymał.
  Poza tym już dał się poznać bezpośrednio lub pośrednio w tym zakresie.

  A ile zepsuł?
  Ile pieniędzy publicznych zmarnowano za jego kadencji?
  Ile razy olewał ludzi i ile było skarg podczas sesji na jego ignorancję i brak odpowiedzi na pisma mieszkańców.?
  Ile gmina ma długów?
  Dlaczego w innych gminach, gdzie też budowana jest kanalizacja ceny są normalne i niższe niż u nas??

  Dość tego Panie Bartl – mnie wystarczy już 8 lat Pańskich rządów i robienia dobrze urzędnikom.
  Czas aby burmistrz i urząd w końcu był przyjazny dla zwykłych mieszkańców.

  • aska

   28/11/2014 o 11:44

   Wyborcy Czesława Bartla: w niedzielę pełna mobilizacja! Idźmy wszyscy do głosowania nie chcemy by nami rządziło PO.

   • Jeden z dziesięciu

    28/11/2014 o 11:48

    Lepsze PO niż Gowin.

   • Anonim

    28/11/2014 o 14:45

    Aśka. Dzisiaj rozmawiałem ze wszystkimi dwoma wyborcami na Bartla.
    Nie idą na wybory. Jeden jest chory a drugi powiedział, że się nie będzie wygłupiał

    • lZA

     28/11/2014 o 14:52

     Dooooobre!

     • Anonim

      28/11/2014 o 17:08

      Wyborcy Gregorczyka też nie wszyscy się stawią, bo im Kracik z PO popierający Lasote z PiSu wstrzymał wypisy ze Szpitala Babińskiego 🙂

     • Anonim

      28/11/2014 o 18:49

      PO w małopolsce to dopiero hucpa 🙂

 58. Jerzy

  28/11/2014 o 12:14

  Jeżeli większość byłaby zadowolona z rządzenia Pana Bartla, to wygrałby on w cuglach I turę, no niestety po wynikach wyborów widać, że w gminie Krzeszowice potrzebne są zmiany personalne.
  Pan Bartl przegrywa na własne życzenie, gdyż w drugiej kadencji osiadł na laurach, zadłużył jeszcze bardziej gminę, rozbudował administrację nie wystrzegając się nepotyzmu, w dodatku zatrudniając osoby nieprofesjonalne.
  Na sesjach był bierny, nie odpowiadał na pytania, wysługując się pracownikami a plan zagospodarowania przestrzennego, niestety Go pogrążył.
  Nie bez wpływu na przebieg kariery Pana Bartla były i są Jego sprawy rodzinne, bo o tym ciągle się wspomina.

  • pimpuś

   28/11/2014 o 12:34

   konkubina to nie rodzina

 59. FMA

  28/11/2014 o 14:40

  Aska… a co takiego p. Bartl zaczął, co byłoby godne dokończenie? Bo jakoś się rozglądam i nie widzę…

  • :-)

   28/11/2014 o 14:56

   .. co zaczął i skończył… hm to wie chyba tylko Aska!!

  • aska

   28/11/2014 o 14:59

   Kup sobie okulary to zobaczysz.A dam ci mały przykład – wykup ziemi pod ogródki działkowe by utworzyć strefę gospodarcza. FMA – są ludzie ,którzy nic nie widzą dobrego wokół siebie. Ja doceniam każdą drobnostkę.

   • do aśka

    28/11/2014 o 15:01

    Koniec to już jest finał.

    • Anonim

     28/11/2014 o 15:40

     Rozumiem, że z cen i częstotliwości odbioru ścieków też jesteś zadowolona?

     • Anonim

      28/11/2014 o 15:48

      Miało być śmieci, ale to pewnie freudowska pomyłka, bo ceny ścieków też są skandalicznie wysokie.

     • aska

      28/11/2014 o 16:32

      Nie jestem ale gdybym mieszkała w innym mieście tez znalazło by sie wiele rzeczy, które by mi nie odpowiadały.Ale dlaczego nie próbowalismy wpłynąć na pewne decyzje.Kazdy psioczy bo tak mu wygodnie. Wiesz w całej Polsce tak juz jest ,że jak władza chce cos zrobić my od razu mówimy nie. Dotyczy to budowy dróg, mieszkań socjalnych itd.Pan Gregorzyk też musiałby podejmowac decyzje ,które nam się nie będą podobały.

     • Anonim

      28/11/2014 o 16:42

      aska… a kto powiedział że nie wpływaliśmy na pewne decyzje? Może trzeba otwarcie napisać ja nie wpływałam.
      Pisanie coby było gdyby było mija się z celem.
      Jeśli Gregorczyk wygra i zacznie pracować wtedy będziemy mogli sie opierać na faktach a nie na gdybaniu.

     • Ania

      28/11/2014 o 16:52

      Ja z częstotliwości odbioru ścieków jestem zadowolona bo odbierają je cały czas 🙂
      Najwiecej do powiedzenia o cenach sciekow to maja ci co maja kanalizacje od niedawna. Jak się szambo wywozilo raz na rok to wiadomo ze drogo 🙂

     • Anonim

      28/11/2014 o 17:39

      No sorry, ale ta cena nie jest normalna, nawet jeżeli się wywoziło szambo. Porównaj sobie z Zabierzowem. Pomijam, że się z nas Zabierzów śmieje – śmieci mamy 2 x droższe i 2x rzadziej odbierane…

  • Igor

   28/11/2014 o 18:57

   Termomodernizacje. Kolektory słoneczne. Płace zabaw. …wymieniać dalej?

 60. FMA

  28/11/2014 o 14:44

  Chyba, ze chodzi ci o plan zagospodarowania przestrzennego… pewnie można nad nim pracować kolejne lata i wydawać kolejne miliony z Twoim i moich podatków, ale co mu tam, przecież ze swoich nie wydaje… Można naobiecywać 5 basenów, jak się nawet jednego nie wybudowało… No i pewnie gladiatorowi na Rynku przydała by się jakaś gladiatorka do pary…

 61. aska

  28/11/2014 o 15:06

  Jak wygra Twój to postawi na drugim końcu przy fontannie.I będzie super. Rynek ma być „wesoły”. Co do basenów to sama bym mu odradzała by powstały bo to ogromna strata dla gminy.A plan zagospodarowania jest do „bani” i tu wyciągnęłabym konsekwencje wobec osób za to odpowiedzialnych.

  • do aska

   28/11/2014 o 15:12

   No to wyciągniemy w niedziele konsekwencję od głównego odpowiedzialnego.

 62. Anonim

  28/11/2014 o 15:14

  pojawił sie nowy numer niecodziennika
  http://niecodziennikkrzeszowic.blogspot.com/ 🙂

  • lZA

   28/11/2014 o 16:20

   Coś w listopadzie się nakociło tych niecodzienników.

   Wiadomo kiedy wreszcie ten skansen przy dworcu PKP zostanie przeniesiony? Wiem, że czarnoziemy z Ukrainy ale warto by ten teren zagospodarować, może nawet parking utworzyć – darmowy oczywiście.

   • do iza

    28/11/2014 o 16:24

    Jak kurierów w tym miesiącu. Tylko niecodziennik nie z podatków.

  • Miglanc

   28/11/2014 o 18:10

   Poziom tego numeru nr 6 niecodziennika uwłacza godności czytających go. Jad i upust głupocie tryska z każdego słowa jego autorów. Chyba nawet Wacław po przeczytaniu tego badziewia zrozumie, że tym „periodykiem” stracił dzisiaj z 500 głosów.

   Bartl swoim poziomem kampanii bije Wacława o kilka długości.

  • Zonia

   28/11/2014 o 19:02

   Ale czad mam dwa niecodzienniki o numerze 6/6. Jeden napiernicza na bartla a drugi na gregorczyka. jak to wpuścić do sieci i który jest prawdziwy? :):)

   • IZA

    28/11/2014 o 19:58

    Widocznie „piąta kolumna” weszła do akcji! Nerwy im puszczają!

   • Paweł

    28/11/2014 o 20:03

    Niecodziennik… co to za gówno?

    • Anonim

     28/11/2014 o 20:09

     poczytaj, może ci posmakuje!

     • lZA

      28/11/2014 o 20:20

      A mnie się nawet to dobrze czytało, ciekawe to z tymi 500 metrami „rzekomej” szkodliwości masztów

 63. FMA

  28/11/2014 o 15:16

  Dokładnie tak Aska – odpowiedzialnym za pracę urzędników jest burmistrz i to on powinien ponieść konsekwencje. Sam zresztą przyznał, że plan to jego osobista porażka. Moim zdaniem tych porażek jest więcej. Nie stać nas na kolejne 4 lata z Bartlem.

  • aska

   28/11/2014 o 16:20

   Lata pracy nauczyły mnie pokory. Wiele razy poniosłam klęske tam gdzie wszystko było moim zdaniem zapięte na ostatni guzik. Są rzeczy których nie przeskoczysz. Gdy pracujesz w zespole musisz zaufac pozostałym. Bartl zaufał i zawiódł się. To samo może spotkać pana Gregorczyka. Ludzi nie prześwietlisz , zawsze znajdziesie „ktoś”.

   • Anonim

    28/11/2014 o 17:11

    Bartl otrzymywał wielokrotnie ostrzeżenia, że pracownicy robią go w ciula. Widocznie miał z nimi jakis uklad… teraz za późno na krokodyle łzy, do lamusa z nim

    • aska

     28/11/2014 o 17:18

     Choćbyś nie wiem co robił-WYGRA BARTL. Pogódź się z tym.

 64. Anonim

  28/11/2014 o 15:18

  No to ja mam pytanie do Czesława czy jego kierowca też jest na urlopie bo jeździ służbowym samochodem i rozwiesza burmistrza plakaty? Kto płaci za te godziny w pracy, które poświęca na prywatną kampanię pracodawcy. Czy my jako podatnicy opłacamy takie eskapady włącznie z paliwem?
  tylko szybko proszę odpowiadać, bo czas się kończy

 65. FMA

  28/11/2014 o 15:28

  Już nie odpowiedzą, jest 15:27 w urzędach od 30 minut już nikogo nie ma… 😉

 66. Oj kłamczuszki z PO...

  28/11/2014 o 16:33

  A gdzie jest urlop Gregorczyka? Lata po gminie w godzinach pracy kierownika LGD. W poniedziałek biegał po jarmarku z Baranowskim i Osiniakiem. Też mieli wypisane urlopy na ten dzień?

  Apropo filmów i zdjęć to bajki o sąsiadach co ci powiedzili zostaw dla grzecznych dzieci. A co by się stało gdyby jeszcze dziś pojawi się na wrzucie filmik z panem z wiadomego komitetu, na którym niszczy on materiały wyborcze Bartla? FMA, poogladąmy razem? 🙂

 67. aska

  28/11/2014 o 16:52

  Anonim oczywiście,że będziemy wszystko wiedzieli a gdzie tajemnica państwowa. Oj tak pewnych osób to nie obowiązuje.Gregorczyk wszystko Ci powie. Wiesz mi gdyby nie było zamówień publiczych wiele prac przebiegałoby szybciej i miałbys wpływ na wykonanie. A tak masz ustawe i koniec. Nie szukajmy winy wszędzie w Bartlu.

  • FMA

   28/11/2014 o 17:49

   Wszędzie nie szukamy, ale jest więcej niż kilka spraw koncertowo skopanych. A najbardziej wkurza ta buta, to zadufanie w sobie to poczucie „ja tu wami rządzę”. A koniec końców to urzędnicy są dla nas, a nie my dla nich.

 68. anty-czesiek

  28/11/2014 o 17:17

  A właściwie, to skąd Czesiek miał pieniądze na kampanie? Tysiące plakatów, banerów, ulotek, gazetek itp? Przecież jak zamieścić oświadczenie podatkowe, to okazało się, że na koncie po 7 latach brania pensji burmistrza ma 27zł

  • a

   28/11/2014 o 17:33

   Hej anty-czesiek a wiesz z którego ono było roku. Od stycznia tez zarabia.

  • Agnes

   28/11/2014 o 17:37

   Bo resztę rozdał ubogim. Wspiera ludzi w potrzebie i sobie niewiele zostawia. Bartl Czesław wygra. Mój burmistrz na ZAWSZE !

   • y

    28/11/2014 o 17:43

    Masz rację Agnes, do 30 listopada 2014 r. i ani jednego dnia dłużej

   • Anonim

    28/11/2014 o 21:15

    no to żeś palnęła 🙂 Ubogim powiadasz 🙂 to nie żart to suchar

 69. nikt

  28/11/2014 o 17:24

  W obozie Czesława głębokie rezerwy idą w ruch – jak w Rzeszy w 1945. Znajoma mówiła, że powiesili na ogrodzeniu przedszkola baner z napisem: tu mieszkam, tu płacę podatki – Czesław Bartl. Czyżby Czesław został mieszkańcem przedszkola?

 70. Filipówka

  28/11/2014 o 17:46

  Ja już burmistrzowi Bartlowi podziękuję, jak nas zalało po powodzi, to palcem nie kiwnął. Najpierw zadzwonili „jak możemy pomóc”, a potem w d**** nas mieli. A o oczyszczenie koryta rzeki do dziś się doprosić nie można. Tylko pisma potrafi pisać, a jak pomóc, to nie ma komu.

 71. Filipówka

  28/11/2014 o 17:48

  My p. Bartlowi już podziękujemy. Jak nas zalało po powodzi to palcem gmina nie kiwnęła, żeby pomóc. A od 2 lat się doprosić nie możemy, żeby koryto rzeki wyczyścić. Gadać to umie, ale coś konkretnie zrobić, to nic.

  • Anonim

   28/11/2014 o 17:50

   A gdzie była wasza cudowna radna-sołtys? Jak zwykle bąki zbijała?

   • Filipówka

    28/11/2014 o 17:54

    Co mnie radna obchodzi, bylismy po prośbie u burmistrza. Pięknie, ładnie, gładkie słówka, a potem olew totalny.

   • aska

    28/11/2014 o 21:14

    mysli, co jeszcze zrobić by jej „dobry przyjaciel”wygrał. Napewno biega po mieszkańcach Filipowic .

    • aleś

     28/11/2014 o 21:17

     ty mądra … inaczej 😀 Filipówka w Filipowicach 😀 umieram. to jest właśnie elektorat Czesława. 😉

     • aska

      28/11/2014 o 21:27

      obrażasz mnie Aleś wejdź w google napisz Filipówka i idź jeszcze raz do szkoły.

 72. Paweł z Tenczynka

  28/11/2014 o 17:52

  Wyciągnąłem ze skrzynki ulotkę Gregorczyka. Ożesz ty… co ten gość pisze. Stracił kontakt z rzeczywistością i zakiwał się biedak na śmierć. Nie mogę uwierzyć że zdrowy człowiek takie bzdury pisać może. Taka zmiana w ciągu kilku dni. Głosowanie na Wacława straciło sens.

  Pełne poparcie dla Bartla.

  • FDA

   28/11/2014 o 17:56

   No to może zacytuj, co cię tak wzburzyło… chętnie odpowiem ci hasłami z ulotki p. Bartla i obietnica basenu… w Zalasie… to dopiero jest racjonalne!

   • Anonim

    28/11/2014 o 20:12

    Basen w Zalasie? Czś ty się chłopcze szaleju najadł? Gregorczyk obiecał basen? Chyba od Baranowskiego w balneologi haha

 73. Mieszkaniec

  28/11/2014 o 18:07

  Dość zarozumiałych buraków! Głosuję na Gregorczyka!

 74. Cynamon

  28/11/2014 o 18:13

  Czy jak p. Bartl w programie obiecuje „ograniczenie wydatków bieżących” to ma na myśli to, ze już sobie nie podniesie pensji? Czy może – jak mówił w debacie – nie kupi nowego samochodu do gminy?

 75. Krzeszowiczanin

  28/11/2014 o 20:14

  Dość aroganckich politykierów Głosujemy na Bartla!

 76. Anna

  28/11/2014 o 20:15

  Dość aroganckich politykierów Głosujemy na Bartla!

 77. Ewa

  28/11/2014 o 20:16

  STOP PLATFORMA. Głosujemy na Bartla!

 78. Artek

  28/11/2014 o 20:18

  CZESŁAW BARTL BURMISTRZEM !!!

 79. Jaber

  28/11/2014 o 20:23

  Oświadczenie Burmistrza z 21.11.2014r w sprawie „afery ściekowej”

  'Grzyb przed deszczem’ czyli kolejne (po oświadczeniu w sprawie „afery parkingowej”) oświadczenie burmistrza w ramach prowadzonej akcji wyborczych ekskjuzów i obiecanek. Burmistrz ponownie,

  w tak krótkim czasie, oświadcza się mieszkańcom. Widocznie chłop się zakochał. Stał się, nota bene, ofiarą prowadzonej przez siebie polityki antyinformacyjnej (vide strona www miasta, niepełnosprawny w stopniu głębokim BIP, znikające ogłoszenia z tych stron, …no i w ten deseń), teraz zaś uwiąd pomysłów, oczopląsik, rozchełst okołoszyjny, drżenie zamiarowe obydwu rąk o podłożu przedwyborczym, zaburzenia zmysłu równowagi w balansowaniu pomiędzy prawdą a wymysłami, sprzeczności w wypowiedziach ustnych i słowie pisanym.

  A propos tego słowa pisanego i oświadczenia w sprawie taryf ściekowych. Burmistrz twierdzi, iż wysokie ceny za wiadomą usługę, są spowodowane wyłącznie (a nawet „tylko i wyłącznie”) realizacją inwestycji budowy kanalizacji. To gdzie się podziała reszta niegdysiejszych przyczyn, wśród których był wzrost kosztów wynagrodzeń w spółce WiK Krzeszowice? Może
  wszystkie, oprócz wymienionej przez burmistrza, przestały odgrywać już tak znaczącą rolę w podwyżce ceny usługi? To w takim razie, gdzie wniosek burmistrza o zmianę uchwały Rady z 23 kwietnia 2014r., zawierający postulat obniżki cen, nie zaś podwyżki dopłat? Proponowana w ramach wyborczych obietnic podwyżka dopłat, czyli zwiększenie obciążenia gminnego budżetu dodatkową transzą odprowadzaną do WiK, ma być działaniem korzystnym dla Gminy i jej mieszkańców?

  Burmistrz powołuje się na fragment z publikacji UOKiK, ja zaś pociągnę ten burmistrzowy cytat z niej do końca podrozdziału:

  Stąd, nie do przecenienia wydaje się być zapewnienie funkcjonowania sprawnego systemu regulacji rynków i działalności przedsiębiorstw
  wodociągowo-kanalizacyjnych, zapewniającego, że ceny usług zbiorowego dostarczania wody i odprowadzania ścieków kształtować się będą w oparciu o obiektywne kryteria, co z kolei powinno prowadzić do większego zaufania odbiorców do działalności sektora
  i ograniczyć podstawy do kwestionowania zachowań cenowych funkcjonujących w nim przedsiębiorstw.

  Zwiększenie zaufania odbiorców do działalności sektora, czyli na gruncie krzeszowickim, do działań spółki WiK oraz powiązanych z nią działań organu samorządowego. Wiele by pisać :lol:, toteż skoncentruję się na deklaracji burmistrza, który w ramach honorowego ponoszenia odpowiedzialności, proponuje zastosowanie preferencyjnej stawki podatku od nieruchomości od budowli wykorzystywanych dla celów działalności związanej z oczyszczaniem i odprowadzaniem ścieków
  Burmistrz podjął już takie starania, czyli po siedmiu miesiącach obowiązywania nowej taryfy, a na nieco ponad tydzień przed drugą turą wyborów (ośw. z 21.11)!? I czy ja dobrze rozumiem, iż WiK, w wyniku uwieńczenia tych starań sukcesem, będzie zasilał kasę miejską cieńszym strumyczkiem walorów NBP? Czy jest to korzystniejsze rozwiązanie, od poprzednio wymienionego, a alternatywnego, zwiększenia dopłat z budżetu? Wszak obydwa drenują budżet Gminy. Niemniej obietnica jest, a to na kilka dni przed wyborami powinno… No właśnie, co?

  Ale zaraz – przecież uchwalając w kwietniu br. wysokość gminnej dopłaty do 1 m3 odprowadzanych ścieków w kwocie 4,0 zł brutto (czyli najwyższą proponowaną), argumentem komisji Rady było, iż zabezpieczoną w budżecie kwotę na dopłaty do ścieków można powiększyć o środki z tytułu podatku od nieruchomości, płacone przez spółkę „Wodociągi i kanalizacja”. [cyt. za protokołem z sesji Rady z 23.04.2014r.]. Skoro zatem burmistrz zamierza obniżyć WiK kwotę podatku od tych nieruchomości, to co z tym zabezpieczeniem? No tak, że powtórzę, zaiste zwiększenie zaufania odbiorców do działalności sektora.!!!
  Czy jeszcze jakieś pomysły krzeszowickiej 'centrali’ na zarządzanie strategiczne? 😆

  Czy ten makijaż wyborczy może kogokolwiek zmylić i sprawić, że pod warstwą pudru i kremu koloryzującego, rozpoznamy oblicze kogoś innego, niż znanego mieszkańcom z rewelacyjnych pomysłów na zarządzanie Gminą i jej finansami, niezastąpionego 'Chaînés’ Burmistrza?

  • Anonim

   28/11/2014 o 21:23

   a woda rurami kanalizacyjnymi płynie i płynie. Oczyszczalnia nie przerobi, więcej ścieków trzeba będzie zrzucic do Rudawy, więc Starosta naliczy wyższe opłaty. A WiK przeniesie te koszta na użytkowników kanalizacji. Czekajcie mieszkańcy na podwyżki z powodu spartaczonej budowy

   • Jaber

    28/11/2014 o 22:26

    Jak woda idzie – znaczy, że spad jest. To powinno zostać wykorzystane w ostatnich minutach tej kampanii pod zachęcającym tytułem: Wody odchodzą nową kanalizacją w Krzeszowicach. 😛

  • Cynamon

   28/11/2014 o 22:09

   Czy ja dobrze rozumiem? Ścieki są drogie bo… zbudowaliśmy kanalizację? A masło jest maślane… brawo p.Bartel…

 80. aaa

  28/11/2014 o 20:23

  popieram 🙂 Czesław Bartl burmistrzem do 30 listopada Anno Domini 2014 😉

  • lZA

   28/11/2014 o 20:31

   Dlaczego do 30 listopada?

   • aaa

    28/11/2014 o 20:39

    bo, ponieważ, otóż, myślę, iż potem już powinny nastąpić zmiany 😀

    • Tak dla zmian!

     28/11/2014 o 20:54

     Zmiany przecież już nastąpiły – Gregorczyka nie ma w Sejmiku 🙂

     • anty-czesiek

      28/11/2014 o 21:33

      a Bartl już niedługo wróci do sali gimnastycznej 🙂

 81. lZA

  28/11/2014 o 20:44

  Nawet jak przegra to odrazu 30go nie przestanie być burmistrzem

 82. Anonim

  28/11/2014 o 21:05

  Czesław nie przegra

  • Anonim

   28/11/2014 o 21:18

   pogadamy w poniedziałek 🙂

 83. Irek Krosny

  28/11/2014 o 21:07

  STOP PLATFORMA. Głosujemy na Bartla!

  • Anonim

   28/11/2014 o 21:18

   Może Ty, ale bardzo wielu ma dośc bufona. I zagłosuje na Gregorczyka. W tym ja i moja rodzina

  • Anonim

   28/11/2014 o 22:37

   Mówimy nie bufonowi! Głosujemy przeciw Bartlowi!

 84. Artek

  28/11/2014 o 21:27

  To tylko 2-3 głosy. Głosuj na kogo chcesz. Tylko nie pisz tutaj za kilka miesięcy… BARTL BYŁ GOŚĆ, A TERAZ TO MAMY SYF w GMINIE…

  • Anonim

   28/11/2014 o 21:32

   sorry, piszę za siebie. Bartl to nie gość tylko uwiąd.
   Nie dostałes od urzędu po dupie, to możesz na niego glosować. Ja mam dośc nerwów

   • Monika

    28/11/2014 o 21:40

    nas też zwodził, piękne, gładkie słówka a potem… nic, nul, wielkie zero

 85. aska

  28/11/2014 o 21:52

  Monika napisz o co chodziło to będzie wtedy wiarygodne. Bajki to kazdy możę pisac liczą się konkrety:co,gdzie,kiedy?

  • @aska

   28/11/2014 o 21:59

   to przeciętny wyborca, który cały dzień poświęcił na promowanie ewolucji obecnego b. co za szczęście mieć takie obywatelki 🙂

 86. Cynamon

  28/11/2014 o 22:15

  A to może ja napisze, ale Monika też może. W Czatkowicach obiecywał leżącego policjanta i nic, bo drogą powiatowa. Od dzisiaj ponoć cudownym zbiegiem okoliczności już się da… Miał informować w sprawie Dębnika… a cisza jak makiem zasiadł, a my tylko czekamy jak będą nam tury pod oknami jeździć. Kanalizacja 2 lata opóźnione. Domu nie wybudujesz, bo WZ-tki wstrzymane. Przynajmniej dla zwykłego człowieka, choć ja usłyszałam od pani z wydzialu, że termin ustalany jest indywidualnie licząc od daty zlozenia… wymieniać dalej?

 87. cynamon

  28/11/2014 o 22:17

  Zapomniałam dodać, że droge nam puścił przez środek domu… tak tak na planach go nie było, bo stoi bagataela od stu lat…

 88. Cynamon

  28/11/2014 o 22:32

  To może ja napisze: od 8 lat czekamy na leżącego policjanta w Czatkowicach. I cały czas się nie da i nie da. Plan zagospodarowania? Przez środek domu idzie mi drogą… dom stoi od bagatela 100 lat… Kanalizacja opóźnione o ile to lat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę