Wydarzenia

Naczelnik z krzeszowickiego magistratu zastępcą wójta Iwanowic

Łukasz Wróblewski, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju żegna się z krzeszowickim urzędem. W poniedziałek zarządzeniem wójta Iwanowic został powołany na stanowisko jego zastępcy.

W iwanowickim urzędzie Wróblewski ma odpowiadać za koordynowanie prac związanych z przygotowaniem i wdrażaniem projektów inwestycyjnych oraz nadzorować pracę Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa. Zajmie się także nadzorem stanowisk do spraw gospodarki nieruchomościami, pozyskiwania finansowych środków zewnętrznych i promocji gminy.

lukasz_wroblewski_krzeszowice

Wróblewski był związany z krzeszowickim urzędem od 2008 roku. Najpierw, przez rok, jako naczelnik Referatu Strategii i Planowania, później Wydziału Strategii i Rozwoju, a od 2009 roku także Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej. Po dwóch latach od objęcie przez niego tej funkcji, ówczesny burmistrz Czesław Bartl, doszedł do wniosku, że Wróblewski nie jest w stanie nadzorować prace dwóch wydziałów.

W wywiadzie dla tygodnika Przełom, wiceburmistrz Andrzej Żbik wskazywał, że nadmiar obowiązków wynikający z kierowania wydziałem inwestycji i strategii mógł odbijać na jakości wykonywanej przez Wróblewskiego pracy. – Reorganizacja ma usprawnić te działania urzędu, na które było najwięcej skarg – argumentował Żbik. Po zmianach Wróblewski pozostał kierownikiem referat strategii i planowania, a Andrzej Żbik objął stanowisko naczelnika wydziału inwestycji.

Wydział, którym w krzeszowickim magistracie kierował Wróblewski, odpowiadał m.in. za pozyskiwanie środków zewnętrznych na rewitalizacje Krzeszowic, centrum Nowej Góry, budowę dwóch przedszkoli (Krzeszowice, Tenczynek), schetynówki, prace konserwatorskie na zamku Tenczyn czy rekultywacje stawów w Żarach i Tenczynku. Wróblewski był też pomysłodawcą projektów mających na celu ograniczenie niskiej emisji. Dzięki programowi „Żyjmy ekoenergetycznie” na dachach 284 budynków zawisły instalacje solarne.  Porażką okazały się organizowane przez wydział fora przedsiębiorczości. Na jednym z ostatnich zamiast przedsiębiorców salę wypełniali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Wacław Gregorczyk, nowy burmistrz Krzeszowic, planuje ponownie wydzielić jednostkę odpowiedzialną za wsparcie przedsiębiorców. Obecnie to zadanie leży w kompetencjach połączonego z  referatów ds. Działalności Gospodarczej i Wspierania Przedsiębiorczości oraz Strategii i Planowania, wydziału Łukasza Wróblewskiego.

Zdjęcie Łukasza Wróblewskiego: iwanowice.malopolska.pl

63 komentarze

63 Komentarzy

  1. Carlos

    23/12/2014 o 20:04

    Jeszcze Pani Kucharczykowa i pan Żbik powinni odejść z urzędu, to może zacznie tam być Normalnie. Może by też nowy burmistrz wspólnie z Radą Miejską wzieli przykład z Czerska i pozbyli się 'Pretorian” sorry Straży Miejskiej. Spore oszczędności w budżecie.

  2. aaa

    23/12/2014 o 20:55

    z całym szacunkiem, ale był to wyjątkowo antypatyczny gość.

  3. Jaro

    23/12/2014 o 21:35

    Myślę, że Bartl oberwał przez Wróblewskiego. Nie wszyscy za nim przepadali, zbyt egocentryczny i wyniosły był! I pomysły dziwne pokazywał! Pewnie nowy burmistrz by i tak się go pozbył! Na szczęście dla niego Iwanowice go przytuliły! Zobaczymy na jak długo!

  4. Wto mi graj

    24/12/2014 o 00:08

    Miał wiedzę i odwagę.
    No, no, kwalifikacji nie powstydziłby się niejeden minister http://www.iwanowice.malopolska.pl/pl/aktualnosci,1380.html

    • Podziw

      25/12/2014 o 10:07

      Papiery i doświadczenie ma facet nieziemskie! Kiedy on maił czas na ukończenie tylu fakultetów?

      • Niko

        26/12/2014 o 08:41

        Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa – kto zna to stowarzyszenie, ten wie co to znaczy 😉

        • Irena

          26/12/2014 o 18:19

          Ja ich znam. Piszą fajne projekty. Nie mają problemów finansowych. Działają bez rozgłosu i są to ich cenię.

          • Czy

            26/12/2014 o 18:58

            Prezesem tego Stowarzyszenia jest Pan Łukasz Wróblewski?

          • Me

            27/12/2014 o 17:40

            A czy iwanowickie trole (przyd…asy) muszą pisać na tym forum? Niech sobie założą swoje!

          • lZA

            28/12/2014 o 00:29

            Witaj Me na naszym forum!

      • NO

        28/12/2014 o 11:14

        Z niego taki inteligencik w gumo-filcach. Z taką wiedzą i doświadczeniem mógł kandydować na burmistrza naszej gminy, bo przecież pracował tutaj w temacie inwestycji, rozwoju gospodarczego, pozyskiwania środków zewnętrznych.
        Wybrał niższe stanowisko, malutką gminę, za to z możliwościami na powiększenie własnej kieszeni. Teraz Iwanowice będą pierwsze w rankingu pozyskiwania środków unijnych.
        Zlecenia w tej kwestii, dla firmy żony stoją otworem.

        • Wiesiek

          28/12/2014 o 18:39

          Najlepiej wyszedł na tym całym bajzlu w Krzeszkach. Mam zamontowane przez pana naczelnika Wróblewskiego solary na dachu. Profesjonalista w detalu. Nic innego z gminy od żadnego innego urzędnika nie dostałem. A gość był u mnie w domu dwa razy po to żeby dopilnować robotę. Pozdrawiam Pana Łukasza!

          • Anonim

            28/12/2014 o 21:35

            Nie wiedziałem, że pan Wróblewski zajmował się również
            montażem solarów na dachach! ;D Mówiąc poważnie, mam jak najbardziej negatywne doświadczenia w związku z udziałem tego pana w organizowaniu instalacji solarnych na terenie naszej gminy.

          • Anonim

            30/12/2014 o 06:16

            Pewnie nie masz kolektorów solarnych i dlatego masz negatywne wrażenie 🙂
            Taki kraj 🙂

          • Anonim

            30/12/2014 o 11:06

            Skąd wiesz, a może mam…? ;-D Negatywne doświadczenia mam zupełnie z innego powodu. Na moje szczęście nie pozwoliłem robić panu Wrówlewskiemu „eksperymentów”
            na moim domu i dobrze na tym wyszedłem.

        • Anonim

          28/12/2014 o 18:53

          Przecież robi to najlepiej, to jak może zleceń nie mieć?

        • Anonim

          28/12/2014 o 18:55

          Po co kandydować jeśli szanse na zwycięstwo są marne. Większość mieszkańców naszej gminy go nie kojarzy, ba, nawet mieszkańcy gminy w której teraz będzie pracował nie zagłosowali na niego – w wyborach do rady powiatu uzyskał 27 głosów.
          Nie wydolił z nadzorowaniem dwóch wydziałów, dlatego Bartl musiał przerzucić swojego zastępcę do wydziału inwestycji.
          Cała gmina Iwanowice ma mniej mieszkańców niż miasto Krzeszowice, za to nowy wójt ma maksymalną pensję zasadniczą i zarabia więcej niż nasz Gregorczyk (to taka informacja dla tych, którzy płakali, że burmistrz Krzeszowic zarabia za dużo, siatka płac wójtów i burmistrzów w powiedzie tutaj: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3690592,wladze-odbieraja-zaplate,id,t.html)
          Wydział strategii i rozwoju dawał rady i kasa do Krzeszowic szła. Wróblewskiego nie ma, ale zespół pozostał. Nie ma ludzi niezastąpionych, ogłoszą konkurs i kogoś znajdą. Nowemu wicewójtowi Iwanowic życzę powodzenia.

          • Ziutek

            28/12/2014 o 20:58

            W wyborach do powiatu oddał 1 miejsce na liście w Zielonkach koledze Robertowi Chochołowi. Chyba była na 5 czy 6 miejscu na liście.
            O ile pamiętam, gdy kierował oprócz funduszy inwestycjami w 2010 roku to burmistrz Bartl wygrał w I turze z prawie 70% poparciem. A gdy Andrzeja Żbika ściągali (niektórzy mówią – strategicznie przesuwali) z zastępcy burmistrza na naczelnika wydziału inwestycji – to Wróblewski grzecznie ustąpił miejsca. Heh…dużo można dośpiewać, ale fakty ciężko zmienić 🙂

          • Anonim

            28/12/2014 o 21:24

            W wyborach samorządowych liczy się nazwisko, a nie miejsce na liście, przegrał z kretesem i to są fakty. Żbik ponownie wskoczył na stanowisko zastępcy burmistrza gdy Baranowska wygrała konkurs, a Wróblewski pozostał naczelnikiem wydziału strategii i rozwoju. Nie wiem, czy można nazwać awansem przejście na stanowisko zastępcy wójta tak małej gminy. Jedno jest pewne, ten facet ma ambicje by robić coś więcej niż pisanie wniosków o unijne środki.

  5. franek

    24/12/2014 o 07:39

    To był optymalny czas dla P.Bartla i P.Wróblewskiego.Pozostała po nich ładna wizytówka.Nie mieli pomysłu na przyszłość .Co do pozostałych swoje zdanie będzie wiał Burmistrz.
    Podzielam opinie „carlos”co do Straży Miejskiej która jest kulą u nogi wydatków Gminy.Myślę że P.Gregorczyk przeprowadzi gruntowną analizę .

  6. Baśka

    25/12/2014 o 08:45

    Kto wypełni teraz zakres pracy i niezagazowanie Wróblewskiego. Jakoś nie widzę w urzędzie ludzi z inicjatywą. Może się mylę

  7. Ja

    25/12/2014 o 10:14

    Do franka :
    Straż miejska Gminę Krzeszowice kosztuje 643 tys. zł. Myślę,że w dalszym ciągu Burmistrz nie zrobi nic,ponieważ Główny Strażnik też jest z Tenczynka.

  8. Oj tam oj tam

    25/12/2014 o 13:33

    Kto wymieni 3 strategiczne rzeczy jaki w ciągu roku, dwóch załatwi dla Krzeszowic Gregorczyk? Tak realnie na poważnie. 3 ważne działania !

    • Elvis

      28/12/2014 o 10:44

      Chyba żadnego zadania nie zrobi bo kim ma pracować?

  9. franek

    28/12/2014 o 10:09

    Myślę że P.Gregorczyk obniżając sobie wynagrodzenie nie będzie miał sentymentu do wydatków na Straż Miejską, ani osoby tam pracujące.Kwota 643tys. to duże pieniądze kiedy liczy się każda złotówka.

  10. a ja

    28/12/2014 o 12:46

    mam wiele uwag do pracy straży miejskiej, jednak uważam, że wystarczy więcej od nich wymagać, rozliczać z podejmowanych działań, a nie od razu likwidować. każdą złotówkę to trzeba sprawdzić chociażby w wodociągach 😉

    • loki

      28/12/2014 o 13:57

      z wodociągami to święta racja, tam dopiero jest trwonienie pieniędzy bo władze spółki muszą godnie żyć a i pracownicy nie są z łapanki tylko bliższa czy dalsza rodzinka kilku osób. Odbiorca wody tak czy inaczej zapłaci za wodę czy ścieki bo musi a i gmina dorzuci grosza sporego

  11. franek

    29/12/2014 o 08:39

    Tak duże miasto jak Chrzanów nie ma Straży Miejskiej od lat i prosperuje.Nie będę wymieniał wszystkich .Przegląd powinien obejmować nie tylko wodociągi ale wiele więcej.

  12. Przeginiak

    30/12/2014 o 17:35

    Poszedł do Iwanowic… Stamtąd przyszedł zastępca wójta Jerzmanowice-Przeginia. Po prostu jedna wielka porażka (zajmuje się pisemkiem propagandowym – Ostaniec).. zapewne wasz pracownik wniesie do tego urzędu dużo merytorycznej wiedzy. Patrząc się na tamtych pracowników to aż strach ogrania kto tam pracował.

    • Mieszkaniec

      30/12/2014 o 18:56

      Nie mamy się czego wstydzić. Poszedł tam najlepszy fachowiec. Tylko go nie wkurzajcie bo wam ucieknie do innej gminy. A takich ludzi nie ma za wielu w województwie 🙂

  13. Carlos

    01/01/2015 o 15:30

    Z dniem 1. 01. 2015 mamy zastępcę Burmistrza w osobie pana mgr inż.Witolda Kulczyckiego. Myślę że to b. dobry wybór.

    • Mojses

      01/01/2015 o 22:43

      A ja myślę że bardzo słaby. Ale cóż, tak się rwali od lat, pozostaje życzyć powodzenia, ale bez wiary.

    • i ja

      01/01/2015 o 23:31

      też tak myślę 🙂 miejmy nadzieję, że nasz urząd w niedługim czasie zacznie funkcjonować normalnie. skończą się wyjazdy „integracyjne”, do historii przejdzie epoka „jagiellonek” i „bartlanek”, a zaczną czasy zapieprzających zdrowo urzędniczek i urzędników. burmistrzu i wice – do pracy 🙂 czekamy na efekty.

      • i ja

        01/01/2015 o 23:32

        też tak myślę – jak Carlos 😀

  14. Anonim

    06/01/2015 o 16:52

    Teraz to już problem Iwanowic, ale kto posprząta u nas po tym jegomościu?

    • Wiola

      06/01/2015 o 17:02

      No własnie poszedł i ma wszystko gdzieś, zresztą i tak nic po nim, lepiej że UM w Krzeszowicach pozbył się takiego Jegomościa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Zenon

      06/01/2015 o 17:28

      Jego Wydział to najlepszy wydział w Gminie Krzeszowice. Co jest do sprzątania?
      Albo, gościa nie ma dwa tygodnie i co już zapiepszyli? bo inaczej tego nie widze

    • Inka

      06/01/2015 o 17:41

      Musiał być dobry, skoro taki jad ktoś wrzuca na ten blog. Szczęściarz że wyrwał się z tego piekiełka 🙂

  15. Realist

    09/01/2015 o 16:31

    Tyle kasy ze środków unijnych co załatwił Lukasz Wróblewski dla gminy chyba nikt już nie załatwi.Żal takiego gościa szkoda że odchodzi i jeszcze ten nowy program który przygotowywał

  16. Anonim

    09/01/2015 o 20:02

    Załatwienie tzw. pieniędzy unijnych – to jedna strona. Oczywiście należą się urzędnikom słowa uznania, że się udało, ale nie przesadzajmy. W końcu po to tam są, u diabła! Są przecież sprawdzone mechanizmy i ustalone procedury, wystarczyło na czas dopilnować w ramach swoich obowiązków. Reszta była w gestii wyższych urzędów! Natomiast sposób, w jaki zostały wydane „na dole” i autentyczne (nie tylko pozorne) korzyści, jakie ma z tego gmina – to druga strona tego samego. Mnie zdecydowanie interesuje ta druga kwestia.

  17. mieszkaniec

    10/01/2015 o 12:13

    Czyli Wróblewski wymyślał, pisał, wykonywał, rozliczał i jeszcze miał generować korzyści. Jeden facet to wszystko robił?
    To co robiła w tym czasie zdziałała reszta ze 100 urzędników naszego magistratu, bo czegoś nie jarze?

  18. :-}

    10/01/2015 o 19:13

    Z całym szacunkiem dla osoby ,ale sadze ze nowy wice to słaba kandydatura.Jego cechy osobowosciowe , przeciętne ,nie błyszczy………….chcialbym uslyszec Jego merytoryczne,przekonujace,blyskotliwe /w takiej pracy -czasem to potrzebne /wystapienie.Brak mu cech dobrego zarządcy,firma która prowadził bez sukcesów,nie widzę żadnych jego osiągnięć – wynikających z jego osobistych predyspozycji,a przeciez mlodziencem juz nie jest.To ze zarządza majątkiem swoich przodków i ma z tego tytułu dochody to świadczy dobrze o przeszlych pokoleniach i chwala ze potrafili do czegoś dojść.Nie życzę Mu zle ,uwazam ze to chyba porzadny gosc,ale mam wątpliwości ,bo uważam ze na takiej funkcji powinien byc sprawny ,dynamiczny organizator ,mający rozeznanie w zakresie administracji /brak Mu chyba kompletnie rozeznania w procedurach/,budżetu,przygotowania i realizacji zadań inwestycyjnych / to Burmistrz może sobie pozwolić na lekkie braki w tych zakresach – jednak pod warunkiem ze ma wizje ,koncepcje,i prowadzi konsekwentna politykę rozwoju/,ale zastępca musi mieć wszystkie te cechy. Rozumiem rownież – trudno znaleść idealnego kandydata,szczególnie ze sie jest związanym koalicja.Swoja droga zastanawiam sie dlaczego obecny burmistrz wszedł w ta koalicję.Pomimo swoich poważnych wątpliwości /obcym sie mylił /życzę powodzenia ,bo to rownież w moim interesie jako mieszkańca .Bede obserwował i chętnie chwalił – jeśli bedzie za co.

    • ola

      10/01/2015 o 20:49

      w pełni podpisuje sie pod twoim postem b dziwi mnie ta kandydatura nietety w krzeszowicach panuja rozne układy i układziki i dlatego jest tak jak jest

  19. Czarno to widzę

    10/01/2015 o 22:15

    Już słychać w Krzeszkach mieszane głosy i pytania.
    Na razie – lekkie zdziwienie
    Za chwilę – wielkie zniecierpliwienie
    Za pół roku będzie jęk – Czesław wróć 🙂

  20. :-}

    10/01/2015 o 23:28

    Obys nie miał racji.Jak na razie to widać zagubienie.Fakt,ze niewiele czasu upłynęło od przejęcia władzy,ale mam nieodparte wrażenie ze pierwsze decyzje fatalne a przecież to te pierwsze decyzje nadają kierunek.Zawsze jest tak ze jak sie nie podejmuje właściwych strategicznych decyzji na początku to potem jest coraz trudniej-bo przyzwyczajenie,dwór,wygodnictwo.Z pierwszych wypowiedzi Pana B wyziera minimalizm,brak zdecydowania,kunktatorstwo /ta koalicja/ a przecież mógł spokojnie zagospodarować osierocona grupę radnych.Poszedl na łatwiznę – oddał pole koalicjantowi i mam takie przekonanie ze ten koalicjant Go zje po kawaleczku.Wolalem chyba jednak poprzednika,który mimo wszystko nie wchodził w objęcia szczekaczy partyjnych, którzy nawiasem mówiąc dzisiaj przy obecnym rozdaniu oprócz szczekania nic nie sa w stanie zrobić.Co by nie powiedzieć za Bartla widać było postęp.Oczywiscie nigdy nie jest tak aby nie mogło byc lepiej.Rzeczywiscie fatalna robotę zrobili Mu niektórzy współpracownicy.To jest tak jak miesza sie interesy prywatne będąc na stanowiskach w samorządzie.Szkoda ze poprzedni burmistrz tego w porę nie dostrzegł .Teraz jednak widzę bezradność to chyba taki brak charakteru,ale moze rzeczywiście na oceny za wcześnie,jednak początek moim zdaniem fatalny.Zobaczymy.

  21. Czarno to widzę

    11/01/2015 o 11:16

    Zgadzam się z Tobą niemal w pełni. Ten brak pełni to powolne przejmowanie pałeczki przez PIS i stery z tylnego siedzenia ludzi pewnego pana Posła. Powiat już jest załatwiony teraz czas na gminę 🙂

  22. :-}

    11/01/2015 o 13:00

    No właśnie – to bardzo zle rokuje dla Krzeszowic bo w województwie – tam gdzie sa pieniądze w nowej perspektywie unijnej rządzi przez następne lata PO-PSL nie chce oceniać tej koalicji,ale jedno jest pewne ze w takim układzie / ostatnie lata unijnych pieniędzy/Krzeszowice z Panem G ” praktycznie jak sie okazało człowiekiem nie do końca PO/ moze byc trudno.Juz sa złe komentarze tego co sie stało./zaznaczam ,ze nie interesuje mnie polityka tylko to jak przyszłe cztery lata zostaną wykorzystane dla Krzeszowic./
    Równocześnie odchodzi człowiek który zajmował sie pozyskiwaniem funduszy- co by nie powiedzieć skuteczny i możemy wybrzydzac ze malo sympatyczny ,ale kogo to obchodzi?.
    Przychodzi porządna ? Gapa.
    Czas szybko biegnie a mieszkańcy oczekują efektów w zakresie nie tylko wyczyszczenia „patologii” ale rownież efektów wymiernych dzialan .Pan G dużo naobiecywal a na samym początku pokazał gdzie ma tych,którzy w malopolsce decydują o kasie. Tu trzeba było byc dalekowzrocznym ,choćby w perspektywie tych nadchodzących czterech lat. Pan G pomimo ze był radnym wojewodzkim tak naprawdę niewiele tam znaczył – teraz znaczy jeszcze mniej i wiem co mówię.Czarno to widzę.

  23. nie przenoście nam

    11/01/2015 o 14:14

    stolicy do Krzeszowic 😉 to piekiełko niech zostanie gdzieś daleko. Wreszcie widać, że mając różne poglądy polityczne, można się dla dobra małej społeczności zjednoczyć. Jak widać są podjudzacze, których to boli. Ale dla przeciętnego jak ja mieszkańca to dobry znak. Może wreszcie przestaną się opluwać a zaczną współpracować. Życzę powodzenia nowej ekipie 🙂 Panie Gregorczyk – gratuluję startu.

    • Poczekamy zobaczymy :)

      11/01/2015 o 15:50

      „Dobry wybór – lepsza przyszłość”

      W celu przełamania zastoju gospodarczego, braku perspektywicznego myślenia oraz poprawy życia mieszkańców należy wprowadzić działania prorozwojowe. Część z nich będzie możliwa do realizacji w krótkim okresie czasu, ich koszt nie musi być wysoki, zasadniczo zamkną się w okresie do 2 lat. Należą do nich zmiany w administracji , plany zagospodarowania przestrzennego , programy oszczędnościowe. Część zadań strategicznych będzie wymagała okresu projektowania, zapewnienia źródła finansowania a na końcu fazy realizacji. To zadania takie jak tworzenie stref aktywności gospodarczych, projekty infrastrukturalne, produkty turystyczne o znaczeniu regionalnym. Dlatego uważam, że okres sprawowania funkcji w samorządzie na tym samym stanowisku powinien być ograniczony do 2 kadencji.

      • Administracja Gminna

      – likwidacja zjawiska nepotyzmu w Urzędzie i podległych jednostkach
      – wprowadzenie e-administracji w kontaktach z mieszkańcami
      – dostosowanie struktury organizacyjnej Urzędu do nowych zadań
      – poprawa efektywności w zarządzaniu inwestycjami

      • Naprawa finansów gminnych – oszczędnie i efektywnie

      – obniżenie wynagrodzenia burmistrza i wysokości diet radnych
      – uzależnienie wysokości wynagrodzeń osób pełniących funkcje kierownicze w Urzędzie od efektów pracy
      – audyt spółki „Wodociągi i kanalizacja”, szybkie i skuteczne podłączanie gospodarstw domowych do sieci, obniżenie ceny ścieków
      – modyfikacja zakresu zadań Straży Miejskiej
      – pozyskanie dodatkowych dochodów z placu targowego
      – likwidacja gazety Kurier Samorządowy

      • Rozwój strategiczny Gminy Krzeszowice

      – opracowanie Strategii Rozwoju Gminy Krzeszowice na lata 2014-2022
      – przyjęcie programu wykorzystania środków unijnych na lata 2014-2020

      • Rozwój gospodarczy – Gmina przyjazna inwestorom

      – uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta i sołectw po przeprowadzonych konsultacjach obywatelskich do 1 roku
      – działania na rzecz utworzenia stref aktywności gospodarczej
      – współpraca z AGH przy zagospodarowaniu strefy „Miękinia”, z uwzględnieniem oczekiwań mieszkańców sołectwa i Gminy w tym budowa krytej pływalni
      – współpraca z Izbą Gospodarczą i przedsiębiorcami, przyjęcie pakietu zachęt dla inwestorów, przygotowanie oferty inwestycyjnej
      – poprawa standardów obsługi, punkt informacyjny dla przedsiębiorców
      – rozwój mikroprzedsiębiorstw w oparciu o innowacyjne technologie np. odnawialne źródła energii, produkcja i przetwarzanie zdrowej żywności, usługi finansowo księgowe

      • Uregulowanie roszczeń rodziny Potockich

      – wypracowanie kompromisu i zawarcie porozumienia w sprawie wysokości odszkodowania
      – wykupienie parków miejskich oraz pałacyku Vauxhall

      • Infrastruktura

      – modernizacja dróg powiatowych, sołeckich i osiedlowych
      – poprawa bezpieczeństwa pieszych, budowa chodników
      – budowa parkingu przy dworcu PKP i wprowadzenie systemu „parkuj i jedź”
      – opracowanie koncepcji ograniczenia ruchu ciężkich samochodów w mieście Krzeszowice oraz etapowe wprowadzanie w życie

      • Edukacja, sport, rekreacja, czas wolny

      – zwiększenie nakładów na remonty w szkołach
      – budowa boisk typu „orlik” przy każdym zespole szkół
      – rozbudowa ZPO w Woli Filipowskiej i wymiana nawierzchni w hali sportowej przy gimnazjum w Krzeszowicach
      – poszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych we współpracy z organizacjami pozarządowymi
      – poszerzenie oferty klubów sportowych o zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców
      – reaktywacja świetlic wiejskich
      – utworzenie „zielonego parku rozrywki”
      – budowa ścieżek spacerowych, rowerowych oraz tras do NordicWalking
      – wykorzystanie dawnych tradycji górniczych do wzbogacenia oferty turystyki weekendowej

      • Organizacje pozarządowe – partnerzy Gminy

      – przekazywanie zadań i środków w szerszym zakresie
      – utworzenie funduszu pożyczkowego dla organizacji pozarządowych

      • Ochrona środowiska, ekologia, zdrowie

      – regulacja cieków wodnych i potoków
      – kontynuacja budowy kanalizacji
      – przyjęcie planu modernizacji sieci wodociągowej
      – promocja odnawialnych źródeł energii
      – promocja zdrowego stylu życia i rozwój rolnictwa ekologicznego

      • Włączenie społeczne

      – budownictwo społeczne szansą na mieszkanie dla ludzi młodych
      – wspieranie rodzin wielodzietnych
      – spółdzielnie socjalne
      – Gmina Krzeszowice przyjazna seniorom, rozwój „Srebrnej Gospodarki”.

      Rozwój miasta Krzeszowice

      Brak wizji spójnego rozwoju miasta u kolejnych włodarzy Gminy Krzeszowice przyczynił się do zastoju gospodarczego i marazmu typowego dla małych miejscowości, w których nic się nie dzieje. Potwierdzeniem braku rozwoju jest chociażby niezmieniająca się od wielu lat liczba mieszkańców, która po przyłączeniu Czatkowic i Żbika oscyluje wokół liczby 10 000. W tym czasie dobrze zarządzane i rozwijane sołectwa zanotowały co najmniej kilkunastoprocentowy wzrost liczby mieszkańców. Aktywna działalność organizacji społecznych i przedsiębiorców to za mało, żeby Krzeszowice uznać za miasto tętniące życiem. Sposobem na zmianę takiego stanu rzeczy jest prowadzenie wielokierunkowych działań przez samorząd wspólnie z mieszkańcami:
      • przyjęcie planu zagospodarowania przestrzennego miasta po rzetelnych konsultacjach obywatelskich
      • promocja Krzeszowic jako miasteczka przyjaznego mieszkańcom, pełnego zieleni, z dobrym dojazdem do aglomeracji krakowskiej oraz śląskiej
      • rozwój budownictwa mieszkaniowego zorganizowanego oferującego lokale znacznie tańsze niż krakowski rynek nieruchomości
      • poszerzenie zakresu działalności rehabilitacyjno-rekreacyjnej o kolejne podmioty wykorzystujące istniejące zasoby przyrodniczo-lecznicze

      W celu poprawy jakości życia mieszkańców miasta należy:

      • opracować i wdrożyć projekt „Krzeszowice inteligentne miasteczko”, który zapewni:
      – równomierny rozwój wszystkich osiedli
      – rozbudowę stref przyjaznych mieszkańcom, uspokojenie ruchu, odpoczynku
      – realizację projektów „miękkich” przywracających miastu cechy dawnego miasteczka galicyjskiego, w którym chce się mieszkać i do którego chce się powracać
      – promowanie miejscowych osobowości i autorytetów oraz miejsc z nimi związanych
      – teatr oraz wakacyjne kino letnie na wolnym powietrzu
      – parkowanie wewnątrz osiedli tylko dla mieszkańców
      – utworzenie punktu informacji turystycznej
      – parkowanie bezpłatne w dni wolne od pracy
      • wprowadzić systemowe ulgi podatkowe dla otwierających działalność gastronomiczną, rekreacyjną, rozrywkową oraz prowadzących działalność usługową i rzemieślniczą
      • dodatkowe środki na projekty wspólnie realizowane przez osiedla
      • zreorganizować działalność Centrum Kultury i Sportu
      • zmodernizować ul. Krakowską oraz Rondo im. Jana Pawła II
      • zmodernizować sieć kanalizacji burzowej
      • zmodernizować kompleks sportowy GKS „Świt”
      • wykupić parki miejskie oraz budynek Vauxhall od rodziny Potockich

    • Beny

      11/01/2015 o 15:50

      A toś pogratulował 🙂

  24. :-}

    11/01/2015 o 17:34

    Do poczekamy zobaczymy.Ten kto pisał ten program i wpisał te terminy był szalony albo nie wiedział o czym mówi.Plany do roku.Reszta do dwóch lat.No to jesteśmy w Szwajcarii.

  25. Anonim

    11/01/2015 o 19:16

    Czyli basen też będzie do dwóch lat?! Hurrrrrrrraa 🙂

  26. :D

    11/01/2015 o 19:56

    widzę, że sierotom po panu Czesławie ( a może i jemu samemu) ciśnienie zamiast spadać, rośnie 😉 ale to se ne vrati. na szczęście 😀

  27. Anonim

    11/01/2015 o 20:20

    Nie byłbym tego taki pewny xD

  28. Ewka

    12/01/2015 o 23:55

    Czytaliście na dolinie informacji wywiady z byłym i obecnym burmistrzem? Co o tym sądzicie?

    • :)

      12/01/2015 o 23:59

      nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni 😀

    • Anonim

      13/01/2015 o 09:30

      a co tu oceniać, pan Bartl wypadł z obiegu, a więc i z pola zainteresowań. pan Gregorczyk natomiast do znudzenia powtarza swój program wyborczy, trochę tak jakby nauczył się go na pamięć. czekam na decyzje i działania, nie na wywiady w samorządowym dwutygodniku. Może już czas zadać panu Gregorczykowi pytanie np. o to co dalej z płatnym parkingiem przy PKP?

      • jak to co?

        13/01/2015 o 15:22

        teraz to dzwoń na PKP :)to ich teren. mleko się rozlało. ktoś rozlał?

  29. Edward

    24/08/2021 o 21:47

    Im dalej od Pana Łukasza Wróblewskiego tym lepiej. Na łopatki rozłożył zespół w ZDPK.
    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=871320553416870&id=202612060287726

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę