Wydarzenia

Profil zniknął, „mistrzowie parkowania” pozostali

Właściciele profilu piętnującego kierowców za złe parkowania postanowili ukryć swoją facebookową stronę. Jej popularność trochę nas przerosła, przyznaje współtwórca „Mistrzów parkowania” i dodaje, że chętnie odda profil w dobre ręce. Działalność krzeszowiczan, nie spodobała się niektórym kierowcom, pobudziła za to do działania miejskie służby.

krzeszowice_parkowa

Zanim komendant Jacek Rosół pojawił się na czwartkowej sesji by poinformować radnych o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy, jego ludzie wraz ze strażnikami miejskimi już zdążyli „oczyścić” plac przed kościołem z zaparkowanych samochodów. Tuż przed godziną 10:00 dwóch kierowców dowiedziało się gdzie parkować nie należy. Widok policyjnego wozu tuż przed sesją, w miejscu gdzie do tej pory bez większych przeszkód parkowali także sami radni, był dość osobliwy.

Poranna akcja przed urzędem to, jak wyjaśnił komendant straży miejskiej Janusz Mitka, także efekt społecznych nacisków. Swój udział mają w nich właściciele facebookowego profilu „Mistrzowie parkowania”, którzy od kilku tygodni do sieci wrzucają zdjęcia źle zaparkowanych samochodów. Wszystko wskazuje jednak na to, że dotychczasowi bohaterowie wzięli górę nad autorami serwisu. Pomysł, który spodobał się krzeszowickiej policji i o którym w ciepłych słowach wypowiadał się komendant SM właśnie umiera śmiercią naturalną. Jeśli nie znajdzie się osoba chętna do prowadzenia profilu, „mistrzowie parkowania” znów będą mogli spać spokojnie.

14 komentarzy

1 Komentarz

 1. lZA

  05/03/2015 o 20:38

  Co się dzieje? Komentarze znikają, profil zniknął, niecodziennik nie wychodzi – strach się bać!

  • krzeszowiceone.pl

   05/03/2015 o 20:46

   Chodzi Ci o jakiś konkretny komentarz zamieszczony na naszej stronie?

   • lZA

    05/03/2015 o 20:51

    Nie mam na myśli żadnego komentarza mojego bynajmniej, odwołuje się do postu –

    Stach
    03/03/2015 o 23:07

    Mimiki, dlaczego blokujesz wpisy które nie są przychylne nowej władzy w Krzeszowicach ?

    Jeśli to nadinterpretowałam to redakcję i czytelników przepraszam.

    • krzeszowiceone.pl

     05/03/2015 o 20:59

     Stach powinien wyjaśnić o jaki komentarz chodzi. Być może o taki, w którym używa się powszechnie uznanych za obraźliwe słów na określenie naszych władz. Trudno żeby coś takiego wisiało.

     • lZA

      05/03/2015 o 21:02

      Stachu wyjaśniaj! Bo dziwne rzeczy się dzieją.

  • Anonim

   05/03/2015 o 22:35

   A co się ma dziać? 😉 na wszystko przyjdzie czas!

 2. Mistrzowie parkowania

  05/03/2015 o 20:50

  Sprawa z naszej strony jest bardzo prozaiczna – nie nadążaliśmy za mailami i wiadomościami, a sami mamy już swoje lata, pracę i inne obowiązki. Jak pisze autorka artykułu, popularność profilu po prostu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

  Nie ukrywamy oczywiście, że pojawiło się trochę negatywnych opinii na temat naszej działalności, ale to nas w żadnym wypadku nie odstarsza – bardziej po prostu martwi, że nasi kierowcy są jeszcze mocno niedouczeni i nie widzą nic złego w swoim zachowaniu. Na dyskusje z nimi też brakuje nam czasu i sił, a naszym zadaniem nie jest wrzucanie nieuzasadnionych zdjęć, ale właśnie przypominanie podstawowych przepisów i miejsc ich obowiązywania.

  Tak czy inaczej nie ma nas w sieci dopiero kilka dni, więc daleko nam na pewno do śmierci naturalnej – postanowiliśmy po prostu zrobić sobie krótką przerwę do czasu powiększenia/zmiany redakcji, kiedy nasze wpisy i zdjęcia wrócą na swoje miejsce. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy pod adres mistrzowiekrzeszowice@gmail.com 🙂

  • cherry coke

   06/03/2015 o 13:20

   Szanowni Twórcy strony „Mistrzowie Parkowania”.
   Miałem ta niewątpliwa przyjemność oglądać Wasze poczynania na portalu społecznościowym i nie ukrywam, że na samym początku spodobała mi się ta inicjatywa.
   Niestety przeznaczenie strony według mojej oceny zmieniło swój kierunek zaraz po wystartowaniu. Zdecydowana większość zdjęć zamieszczonych była bezsensowna nastawiona jedynie na wzbudzaniu atrakcyjności i chęci podtrzymania wizyt na stronie co za tym idzie ukazywaniu głupoty autorów zdjęć.
   Myslę tu o:
   foto na ul Miękińskiej, gdzie parkuje sobie ktoś pod domem, a chodnik ma tam ze 2,5m szerokości….zdjęcia parkingu pod Domem Towarowym – no i na co to komu, zdjęcia pod Gardenią dostawczaka z kwiatkami.
   Szanowni Twórcy i autorzy strony Mistrzowie Parkowania. Strona jest pewnie potrzebna, ale nie w takiej formie i przede wszystkim BEZ tablic rejestracyjnych. Zachowujcie Szanowni Państwo profesjonalizm,a nie zachowujcie się jak dzieci z gimnazjum, bo niestety takie wrazenie po sobie pozostawiliście. Tak szybko jak wystartowaliście ze strona pełni zapału i determinacji, tak szybko zrobiliście ze strony „Pudelka”. Piszecie teraz, że jesteście zmęczeni i brakuje Wam czasu….Nie wierze.

 3. Gie

  05/03/2015 o 21:15

  A krzeszowiceone.pl, swoją drogą głupia nazwa :), nie mogłyby wziąć pod swoje skrzydła tego profilu?

  • krzeszowiceone.pl

   05/03/2015 o 21:38

   a może użytkownik Gie, wziąłby go pod swoje skrzydła, mnie jedna strona wystarczy, nie potrzebuje kolejnych

   • lidka

    06/03/2015 o 07:53

    a może jednak…Mielibyśmy wszystko w pakiecie, proszę się jeszcze zastanowić.

   • Gie

    06/03/2015 o 08:26

    Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce to bym wziął 🙂
    Kilka projektów prowadzonych przez pojedyncze osoby będzie miało mniejszą siłę przebicia niż jeden projekt robiony przez kilka osób.

 4. tom

  06/03/2015 o 10:09

  Niedługo puszki zakorkują całe Krzeszowice

 5. ktoś

  06/03/2015 o 10:46

  No i zajęli miejsca radnym tuż przed sesją i SM i Policja musiała interweniować a mieli tylko pilnować aut noworządców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę