Sport

„Mundurówki” zmierzą się w turnieju. Finał na krzeszowickim Rynku

Przez trzy dni 130 uczniów z całej Polski będzie walczyć o tarczę i tytuł najlepszej klasy mundurowej w kraju. W najbliższą środę startuje ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych. Część konkurencji będzie odbywać się na terenie naszej gminy. Finał imprezy zaplanowano 17 kwietnia około godziny 14:30 na krzeszowickim Rynku.

Leśny tor przeszkód, marszobieg na orientację, odbicie zakładnika, pierwsza pomoc przedmedyczna czy strzelanie. To tylko niektóre z konkurencji jakie uczniowie klas mundurowych będą musieli wykonać, by zdobyć punkty decydujące o zwycięstwie w turnieju. Zabawa jest o tyle ciekawa, że jej uczestnicy walczą w dzień i w nocy, niezależnie od pogody i podłoża. Jednego dnia wspinają się na skałach kamieniołomu, następnego wskakują do lodowatej wody.

Uczestnicząc w tej rywalizacji, krzewimy nie tylko szlachetną ideę współzawodnictwa, ale przede wszystkim ukazujemy wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych – piszą organizatorzy. Idealny uczestnik turnieju musi wykazać się dużą odpornością fizyczną i psychiczną, oraz chęcią walki do końca, mimo trudnych warunków, a te organizatory gwarantują.

Do konkursu staną także dwa zespoły z krzeszowickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy turnieju otrzymają symboliczna tarczę oraz indeksy WSHE na całe bezpłatne studia I-go stopnia w ramach oferty Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Turniej jest objęty patronatem m.in. Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowe ds. społecznych inicjatyw obronnych gen. dyw. prof. Bogusława Packa oraz burmistrza miasta i gminy Krzeszowice

Pełny program turnieju. Fot. obozy-szkoleniowe.pl

3 komentarze

1 Komentarz

 1. Anonim

  14/04/2015 o 08:58

  Ciekawa zabawa:)

  • kruk

   14/04/2015 o 11:40

   To my w naszej gminie mamy takich twardzieli? Myślałem, że tylko lalki Barbie i Kenów. Jestem mile zaskoczony :-)).

 2. ktoś

  14/04/2015 o 22:49

  Ale lalki barbie teraz też robią w przebraniach:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę