Kultura

Przy klasztornych murach powstaje kameralna sala kinowa

Jej podstawowym przeznaczeniem będzie projekcja filmów dotyczących duchowości i historii Karmelu, ale bracia nie wykluczają również możliwość wynajęcia jej, by w gronie rodziny czy przyjaciół odpocząć w trakcie oglądania jakiegoś wartościowego filmu – informują na powstałej niedawno stronie Domu Pielgrzyma, Karmelici Bosi z Czernej

kino_karmel_czerna01

Na zdjęciu równia pochyła w przyklasztornej sali kinowej. Fot. profil facebookowy Domu Pielgrzyma

Podczas gdy w Krzeszowicach wciąż trwa dyskusja czy sala kinowa jest potrzebna, ewentualnie gdzie miałaby się ona znaleźć, w oddalonej o kilka kilometrów Czernej Karmelici właśnie zaciemniają i wygłuszają pomieszczenie przeznaczone do wyświetlania filmu o swoim klasztorze. W sali została już zamontowana równia pochyła, na której staną fotele.

– Jest ona przewidziana na około 25 miejsc, czyli mniej więcej na połowę autokaru. Jej głównym „zadaniem” ma być projekcja filmów dla pielgrzymów wprowadzająca w klimat duchowości i historii Karmelu w ogóle oraz konkretniej naszego klasztoru w Czernej – informuje nas brat Przemek Pliszczyński. Sala będzie gotowa prawdopodobnie już za kilka tygodni.

Równocześnie z pracami przy sali kinowej trwa też doposażenia karmelitańskiej restauracji. Jej otwarcie zaplanowano na 1 maja. Cały czas można za to zwiedzać otwarte kilka miesięcy temu, multimedialne muzeum, które mieści się w Domu Pielgrzyma. W przygotowaniu są lekcje muzealno-warsztatowe dla szkół.

Więcej informacji o Domu Pilegrzyma w Czernej znajdziecie na: dompielgrzyma.karmelczerna.pl

Zdjęcie główne: Leo Hidalgo/ Foter / CC BY

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Anonim

  14/04/2015 o 08:59

  Lepsze takie kino niż żadne

 2. :-)

  16/04/2015 o 08:16

  Ciekawe czy dopełnia formalności odbiorowych czy znowu bedą grać „glupa”moze tym razem odpowiednie instytucje potraktuja ich tak jak przeciętnych zjadaczy chleba tzn:kary.:-)

 3. ???

  16/04/2015 o 09:09

  Chyba nie podzielą losów Krzeszowickiego bilardu rozrywki:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę