Nawojowa Góra chce walczyć z barbarzyństwem

Apelują: Potrzebujemy każdego rekruta! Nawojowa Góra to kolejna, po Czernej i Tenczynku miejscowość, w której już w najbliższą sobotę mieszkańcy organizują wiosenne sprzątanie.

barbarzynstwo_nawojowa

Polem walki o każdego chętnego do pomocy mieszkańca stają się serwisy społecznościowe. Wystarczy założyć wydarzenie i zaprosić do udziału znajomych. W taki sposób przed tygodniem skrzyknęli się mieszkańcy Tenczynka. Całe rodziny sprzątały okolice Stawu Wroński. Kilka dni wcześniej do walki o czystą miejscowość przystąpiła Czerna, w sobotę z „barbarzyństwem” powalczą mieszkańcy Nawojowej Góry.

Po wiosennych porządkach będzie też czas na integracje. Organizatorzy zapraszają na wspólne grillowanie. Czy tym razem miejscowość pobije rekord uczestnictwa? W poprzednich latach wieś sprzątało 90 osób. Pomagali też harcerze, strażacy z miejscowej OSP oraz zawodnicy i działacze klubu LKS Górzanka.

Start 25 kwietnia o godzinie 9:00 na boisku LKS Górzanki.

Czytaj również:

10 komentarzy

 1. :) napisał(a):

  teraz trzeba skrzyknąć krzeszowiczan, żeby zawalczyli z barbarzyństwem podczas zapowiadanej szumnie majówki Zofii 😉 będą musieli posprzątać rynek z butelek, puszek, rzygowin i innych wydalonych przez gości pana dyrektora atrakcji 🙁 błeeeeeeeeee. hrabina w grobie się przewróci 😉

 2. rychoo napisał(a):

  a ja bym zawalczył z barbarzyństwem jakim jest to co wydobywa się z kominów na ćmanach .Przy tym śmieci to nic.zresztą nazwał bym to inaczej … skur……

  • miśka napisał(a):

   rychoo,to działaj coś w tej sprawie.Straż miejska,dzielnicowy.Podejrzewam,że nie tylko Tobie to życie zatruwa!!!!!!!

 3. Nu napisał(a):

  Walka nie bedzie konieczna jeśli każdy rycerz, giermek i dama nie będą wyrzucać śmieci poza własny kontener i palić dziadostwa w piecach swoich siedzib.

  • aaa napisał(a):

   spalanie śmieci to zwyczajna zbrodnia. Każdy głupi odróżni smród śmieci od drewna czy węgla. Więc nie sądzę, żeby SM czy Policja miała z tym problem.

 4. rychoo napisał(a):

  obawiam się że śmieci już się nie pali . a cały smród wytwarza tzw miał węglowy . z tego co się orientuje wiele domostw jest tym opalane.

 5. Carbon napisał(a):

  Problem ze smogiem z niskiej emisji, pyłem zawieszonym i toksynami nie bierze się z palenia węglem. Bierze się właśnie z palenia wszystkim oprócz węgla! Polecam poczytać i stosować bo naprawdę warto. -> http://czysteogrzewanie.pl/

Pozostaw komentarz