Gospodarka

Są pieniądze na Ogrodową. Jest nadzieja dla Krakowskiej

Wszystko wskazuje na to, że jedna z najbardziej zniszczonych ulic w centrum miasta nareszcie doczeka się remontu. Radni w powiecie podzielili wolne środki. 200 tysięcy przeznaczyli na ulicę Ogrodową w Krzeszowicach. Pieniądze znalazły się również na naprawę mostu w Woli Filipowskiej i odwodnienie w Nowej Górze.

krzeszowice_ogrodowa02W tym roku na remont dróg, odwodnienia i budowę chodników w gminie Krzeszowice powiat krakowski wyda 1.1 mln złotych. To najwyższa kwota spośród przyznanych w ramach Inicjatyw Samorządowych na 2015 rok. Do wspólnej puli gmina Krzeszowice dorzuci ponad 725 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na modernizacje powiatówki w Zalasie, chodniki w Filipowicach, Woli Filipowskiej, Tenczynku (Chrzanowska), Rudnie i Miękini. Zmodernizowana ma zostać droga powiatowa Krzeszowice-Siedlec, Miękińska (tzw. zakręt Dziećmiorgu), droga we Frywałdzie. Powiat wraz  z gminę wyda też pieniądze na przebudowę przepustu przy drodze na osiedlu Czatkowice.

Remonty w ramach IS-ów >>

Odwodnienia doczeka się droga na tzw. Sikorowskim w Nowej Górze. Na modernizację pójdzie 150 tysięcy złotych. Powiat zamierza też naprawić most na Dulówce w Woli Filipowskiej. Koszt remontu to 400 tysięcy złotych. Z wolnych środków 200 tysięcy zostanie przeznaczone na ulice Ogrodową w Krzeszowicach, drugie 200 ma wydać gmina. Zakres prac poznamy prawdopodobnie w czerwcu.

Pod koniec maja radni przyjęli uchwałę, w której wyrazili wolę przejęcie od powiatu zadania dotyczącego przebudowy ulicy Krakowskiej. Jeśli samorządy podpiszą porozumienia otworzy to drogę do modernizacji jednej z najbardziej zniszczonych ulic Krzeszowic. Jej remont mógłby odbyć się także w ramach inicjatyw samorządowych. Poprzedni burmistrz, próbował przekonać starostę, by ten złożył wniosek remontu Krakowskiej do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Niestety, bezskutecznie.

66 komentarzy

66 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę