Gospodarka

Po ponad 70 latach w Tenczynku znów warzą piwo

Tysiące osób zjawiło się w piątkowe popołudnie by po raz pierwszy skosztować lokalnego piwa z browaru w Tenczynku. Po marcowe i lagera trzeba było stać w długich kolejkach. W piątek po raz pierwszy można było zwiedzić odrestaurowane pomieszczenia browaru. W ten dzień organizatory nie pobierali opłat.

Kolejna po talara na piwo, kolejka po piwo, kolejka do grilla, kolejka by zwiedzić browar. Piątkowe otwarcie upłynęło pod znakiem stania w długich ogonkach. Ci, którzy dotrwali do końca mówili jednak zgodnie – opłacało się i chwalili nowy tenczyński trunek. W piątek, po raz pierwszy można było też zwiedzić wyremontowane wnętrza. Za oprowadzanie organizatorzy nie pobierali opłat.

Około 21:00 na scenie pojawił się spóźniony Paweł Kukiz. Fani mogli usłyszeć stare kawałki nagrane jeszcze z Emigrantami, Janem Borysewiczem, Piersiami i Yugotonem. W przerwach nie obeszło się bez krytyki zagranicznego kapitału, niemieckich korporacji i Gazety Wyborczej. Tłumy, nie przyszły jednak by wysłuchiwać politycznych morałów, ale po to by napić się dobrego piwa i posłuchać dobrej muzyki. Dostały jedno i drugie. Po koncercie plac przed browarem zaczął pustoszeć.

W sobotę, mimo, że zwiedzanie pomieszczeń było już odpłatne, na godzinę przed końcem zabrakło biletów. W ten dzień kolejki były już zdecydowanie mniejsze. Piwo z Tenczynka ma trafić do sklepów za kilka tygodni. Co ciekawe, browar w przyszłości będzie produkować też whiskey. Do Tenczynka ma trafić destylarnia, która działa obecnie w ciechanowskim browarze. Galeria z otwarcia >>

zajawka_browar_tenczynek

17 komentarzy

1 Komentarz

 1. helka

  21/06/2015 o 17:54

  brakło piwa tenczyńskiego. Z Lwówka,ksiązece smaczne.

 2. Krak

  21/06/2015 o 21:55

 3. pimpuś

  22/06/2015 o 10:47

  Jak widać krzeszowiceone.pl wpisują się w nurt „mainstreamowych” mediów pisząc, o „politycznych morałach” Kukiza. Dla mnie to nie były polityczne morały, ale celne komentarze do polskiej rzeczywistości, tej aktualnej i tej sprzed kilkudziesięciu lat.

  • krzeszowiceone.pl

   22/06/2015 o 11:48

   proszę Cię, kto tam tego przyszedł słuchać? mógł sobie darować polityczne wtręty, bo to nie był ani czas ani miejsce. Ludzie przyszli się napić piwa i odpocząć, zapewne też od polityki

  • kot

   22/06/2015 o 13:46

   I co z tych komentarzy wynika? Co ci zaproponował dokąd cię wódz zaprowadzi?

 4. Ferdynand Kiepski

  22/06/2015 o 11:42

  Wreszcie w gminie jest robota dla ludzi z moim wykształceniem ! Złożyłem już CV na stanowisko testera piwa

  • Anonim

   22/06/2015 o 15:08

   :-), :-), 🙂

 5. Anonim

  22/06/2015 o 12:51

  krzeszowiceone.pl – z czego wyciągasz wniosek, że ludzie zapewne chcieli odpocząć na koncercie Kukiza od polityki? Była robiona jakaś sonda albo badanie wśród przybyłych?

  • sos

   22/06/2015 o 13:36

   Wieczny krytykant. Dlaczego nie zaprezentował co zaproponuje po tej swojej rozwałce? Nie ma chłopisko programu nie ma nic do powiedzenia, potrafi tylko krytykować. Nawet ze śpiewaniem już słabiutko. Teksty marniutkie. Jedzie na „zdartych płytach”. Taki sam z niego polityk jak piosenkarz – żaden.

  • sam

   22/06/2015 o 13:45

   Dlaczego zadajesz głupie pytania. Idąc na koncert chcę koncertu. Idąc na wiec nastawiam się na gadające głupio lub mądrze głowy. O ile mi wiadomo to miał być koncert.

  • krzeszowiceone.pl

   22/06/2015 o 14:21

   Byłeś, widziałeś tłum, który w połowie miał już trochę w czubie. Ktoś tam próbował krzyczeć „premier Kukiz”, pozostali jakoś nie podłapali.
   Zgadzam się z przedmówcami, to był koncert z piwem, nie wiec wyborczy, te wtręty nie były potrzebne.

 6. Anonim

  22/06/2015 o 15:06

  Piwo, piwo – dobrze mieć własne 🙂

 7. refleksja

  22/06/2015 o 18:23

  Jestem mieszkanką Tenczynka- z ciekawości poszłam popatrzyć jak otwarcie browaru będzie wyglądało. Piszę w swoim wyłącznie imieniu i nie chcę nikogo urazić- w mojej ocenie organizacyjnie chyba- delikatnie pisząc- nie najlepiej…Jako obserwator zauważyłam: 1.kolejka do zwiedzania pomieszczeń browaru- to stanie w niej co najmniej 1,5-2 godz.(powinno być np.kilku oprowadzających i wejścia grup np. co 10 minut-15 min. bo reklama była, że zwiedzać będzie można- więc były rodziny z dziećmi),2.jak już grupa weszła – naprawdę trzeba było mieć dobry słuch, by usłyszeć o czym oprowadzający mówi…Ja stałam w środku nie słyszałam nic…może jakieś nagłośnienie na przyszłość?,3.Nie zauważyłam informacji, że to kolejka dla zwiedzających pomieszczenia browaru- ludzie się po prostu ustawili przy wejściu do pomieszczenia i zanim znalazłam właściwą kolejkę zabrało mi to trochę czasu…4.zaledwie kilka punktów z podawaniem alkoholu- byli tacy, którzy mówili, iż stali 2-2,5 godz.za pół litra piwa i epitety, jakie przy tym mówili nie należały do nadających się do powtórzenia.Wyszłam. Pomyślałam, że cała ta impreza mogłaby być zrobiona z większym smakiem- przecież Europa nas już dawno powitała. Upokorzenie, rozczarowanie – takie uczucia mną targały w drodze do domu. Ale żeby nie było tak całkiem na nie, to o toi toi zadbano. było ich dużo. I oceniam to jako plus.to taka moja refleksja jako obserwatora…

  • Anonim

   22/06/2015 o 23:53

   Nie byłam, więc trudno mi się wypowiadać na temat szczegółów tej imprezy inauguracyjnej, ale czego można się spodziewać po latach zaniedbań – Europy? Każdy biznes kieruje się tymi samymi prawami – jak najwięcej wyciągnąć ludziom z kieszeni przy minimum wkładu. Chwała właścicielowi, że podźwignął z zapaści podupadły browar, ale nie czarujmy się – nie zrobił tego na pewno po to, aby podnieść rangę Tenczynka na mapie Europy, a tym bardziej – robić bezinteresownie dla ludzi imprezy na wysokim poziomie. Tu będzie się liczył przede wszystkim zysk po najmniejszych kosztach. A poziom każdej imprezy masowej zazwyczaj nie odbiega daleko od poziomu organizatorów. Być może – trochę ich przerosła liczba zainteresowanych zwiedzaniem i chęcią ustawienia się w kolejce do piwa.

 8. wasyl

  22/06/2015 o 20:25

  Jesteście naiwni.Kukiz na swoich koncertach zbija kapitał polityczny i jeszcze bierze za to nie złą kasę!!!

  • pako

   22/06/2015 o 21:06

   zobaczymy jakich ludzi kukiz sobie zwerbuje na listy wyborcze mam nadzieje ze nie da sie oglupic ruchowi narodowemu (faszystom) i nie wciagnie ich na swoje listy oni tylko na to czekaja bo wiedza ze sami nie dadza rady bylbym zatem ostrozny idac na kukiza ktory sympatyzuje z ruchem narodowym .

  • Anonim

   22/06/2015 o 23:30

   to chyba dobra umiejętność – połączyć w jedno kilka atutów, jednocześnie nie biedując 😉 altruiści zawsze byli dla mnie podejrzani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę