Kultura

Weekend w gminie. Rano Motoserce, wieczorem wicie wianków

W sobotę tuż po godzinie 10 do centrum wjechała kolumna złożona z kilkudziesięciu motocyklistów. Fani dwóch kółek mogli zobaczyć najciekawsze maszyny, także te stuningowane przez samych właścicieli. W ramach akcji Motoserce, w Vauxhallu zorganizowane pobór krwi, w ten dzień można było też wypełnić formularz i zostać dawcą szpiku kostnego.

To już trzecia tego typu akcja na krzeszowickim Rynku. Do oddawania krwi kolejka byłaby pewnie dłuższa, gdyby w tak krótkim odstępie czasowym nie zbiegły się dwie imprezy. Po piątkowym otwarciu browaru liczba potencjalnych dawców z gminy nieco się skurczyła. W centrum można było zobaczyć kilkadziesiąt motocykli w tym zabytkowych i tych stworzonych własnoręcznie przez właścicieli.

W namiotach odbywały się warsztaty plastyczne, pokazy robotów, można było zbadać poziom tkanki tłuszczowej i wypełnić formularz by zostać dawcą szpiku kostnego. Po płycie spacerowali bohaterowie sagi Star Wars, z którymi mieszkańcy chętnie robili sobie zdjęcia. Po południu zagrało kilka zespołów, na scenie wystąpiły też małe cheerleaderki. Gdy w Krzeszowicach na Rynku kończyło się Motoserce, w Tenczynku przy remizie panie zaczynały już wić wianki.

Na organizowanej przez fundację Kobieta w Regionie IV Nocy Świętojańskiej można było stworzyć własną lalkę motankę, ulepić gliniane naczynie czy wreszcie nauczyć się wicia wianków i posłuchać ludowej muzyki. Wieczorem korowód z pochodniami ruszył nad staw Wroński, by tam zobaczyć spektakl ognia w wykonaniu krakowskiego teatru ulicznego Scena Kalejdoskop. Tenczyńskie wianki obserwowali goście z Turcji, którzy do gminy Krzeszowice przyjechali w ramach wizyty studyjnej projektu ENWRA – European Network of Women from Rural Areas, w którym udział bierze  fundacja Kobieta w Regionie. W weekend w ramach wymiany doświadczeń gminę zwiedzali też goście z Niemiec, Węgier, Irlandii, Hiszpanii i Cypru.

Weekend w obiektywie. Zobacz galerię >>

motoserce2015_zajawka

2 komentarze

1 Komentarz

 1. Magda

  21/06/2015 o 21:53

  zdjęcie 32, wydaje mi się, czy to pani skarbnik gminy podskakuje na scenie razem z dziewczynami z Harmonii?

  • kik

   22/06/2015 o 13:30

   Tak, wygina śmiało ciało. Dobrze „w zdrowym ciele zdrowy duch” i prężny umysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę