Powiat świętował w Krzeszowicach. Zagrała Cała Góra Barwinków

W niedzielne popołudnie rolnicy z gmin powiatu krakowskiego świętowali dożynki. W tym roku odchody miały miejsce na krzeszowickim Rynku. Podczas uroczystości nagrodzono najładniejszy wieniec i najlepsze stoisko. Nagrody odebrali też rolnicy z powiatu i gminy Krzeszowice.

Rolnik to zawód ginący, zwłaszcza w powiecie, gdzie większość gospodarstw nie przekracza kilku hektarów, a sami właściciele, poza pracą na roli prowadzą np. punkty gastronomiczne, tak jak tegoroczni starostowie dożynek – Zbigniew i Zofia Wójcik z Krzeszowic.

Na niedzielnych dożynkach najlepszym rolnikom z powiatu krakowskiego i gminy Krzeszowice wręczono nagrody. Wybrano też najładniejszy wieniec. Dyplom i bon o wartości 800 złotych powędrowały do gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Najlepsze stoisko na tegorocznym święcie zorganizowały panie z nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich z Krzeszowic. Po oficjalnych uroczystościach na scenie pojawił się znany z X-Factora zespół Cała Góra Barwinków, a po nim rodziny Hands up.

Chcesz wiedzieć co działo się na tegorocznych dożynkach? Zobacz galerie zdjęć>>

zajawka_dozynki_krzeszowice_2015

Czytaj również:

5 komentarzy

 1. ktoś napisał(a):

  strzyże goli stawia pijawki krawaty wiąże usuwa ciąże aż gowin pęk

  • gil napisał(a):

   Niektóre dziołchy całkiem szwarne.

  • łał napisał(a):

   Od tego odnawiania dworca, aż się poseł postarzał, a żoneczka jeszcze soczysta.

   • po napisał(a):

    No proszę, platforma rządzi w kraju, a poseł nam odnawia dworzec, ale chłopisko ma wpływy w PO. Dobrze,że poinformowały nas o tym wczoraj śpiewająco Śpieewocki.

    • uczeń napisał(a):

     W Pcimiu razem z Szydło malował szkołę. Pracowite chłopisko. Przypomniał sobie czego go uczyli w budowlance i do czego ma kwalifikacje.

Pozostaw komentarz