Gospodarka

Kupa problemów w budynku OSP na powitanie podróżnych, ale ma być lepiej

To zdjęcie tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Do toalety na krzeszowickim dworcu autobusowym strach wchodzić. Z budynkiem OSP władze maja kupę problemów, podróżni – zawroty głowy.

Nie wiadomo czy się śmiać czy może raczej płakać. Mijają lata, zmienia się władza, a krzeszowicki dworzec autobusowy wciąż trwa zanurzony w po uszy… sami wiecie w czym. Mur usmarowany nieciekawymi bazgrołami, sypiące się wiaty, pogięte znaki, w środku budynku nie lepiej. Na piętrze dzieciaki trenują tańce, na parterze wchodząc do toalety można puścić pawia. Z utrzymaniem czystości nie radzi sobie nawet ekipa sprzątająca. W akcie desperacji na desce klozetowej pozostawiono liścik do użytkowników, w którym przypomina się, że szczotka nie gryzie i warto po sobie sprzątać.

toaleta_osp_krzeszowice_fot

Dla dworcowego budynku mają jednak nadejść lepsze czasy. W tym roku w budżecie zarezerwowano 80 tysięcy złotych na modernizację pokrycia dachowego i ścian. W planach są też inne zmiany. Na początku września gmina ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku przy Floriana. Wynika z niej, że władze chcą nadać dworcowej poczekalni nieco inny charakter.

W przyszłości w budynku miałby znaleźć się punkt informacji turystycznej oraz miejsce na wypożyczalnie kijów do nordic walking i rowerów. Przy dworcu miałyby zostać zamontowane stojaki, oraz punkt naprawy jednośladów. Poza wymianą wiat, nowymi koszami na śmieci, ławeczkami i zielenią, na dworcu znalazłaby się również mapa miasta i gminy. Z ogłoszenia przetargowego wynika również, że władze myślą o nowym sposobie zagospodarowaniu muru oporowego, dziś pokrytego szpecącym graffiti. W przyszłości miałby stać się nośnikiem na reklamy.

Masz pomysł co zrobić by miasto i gmina stała się przyjazne turystom? Przyjdź na kolejne z cyklu spotkań „Dzisiaj rozmawiamy o”, tym razem poświęcone turystyce. Termin: 24 września 2015 r. godz. 18.00 Sala Herbowa Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. ktoś

  19/09/2015 o 09:10

  w kupie siła i nikt jej nie ruszy.

 2. Anonim

  19/09/2015 o 16:15

  Czy chodzi o dworzec PKP czy budynek OSP? jakieś pomieszanie z poplątaniem:”… Na początku września gmina ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku przy Floriana. Wynika z niej, że władze chcą nadać dworcowej poczekalni nieco inny charakter…”

  • Muminek

   19/09/2015 o 17:52

   nie ma poplątania, budynek OSP pełni też funkcję poczekalni dworcowej – przecież z Floriana odjeżdżają busy do miejscowości gminy i Krakowa

 3. HANKA

  20/09/2015 o 15:45

  Piękna proza klozetowa na desce!!TAKA PRAWDA,NIESTETY!!

 4. pelna nadziei

  20/09/2015 o 18:57

  Należałoby pobierać opłaty za korzystanie z toalety( lepsza nazwa to sroc w tym przypadku)i kogoś kto non stop pilnowalby porządku.

 5. gladiatorek na kartonie

  21/09/2015 o 16:30

  Kupy rozpryskowe swoją drogą, ale wg mnie główną przyczyną zaistniałego stanu rzeczy jest wypróżnienia się na tzw. Małysza. 😀

  Należy na drzwiach toalet przykleić kartki z przekreślonym Adamem. 😛

 6. Anonim

  21/09/2015 o 19:08

  A nie Kamila Stocha??/

 7. pełna nadziei

  21/09/2015 o 20:14

  Kochani a jak tam inaczej sie próbować załatwić? Tam strach dotknąć klamki a co dopiero siadać. To nie wina pozycji na „Małysza”, bo jak wytłumaczyć gów.. Na spłuczce?

  • Anonim

   21/09/2015 o 23:34

   A nie prościej podsunąć zarządcy budynku pomysł zainstalowania monitoringu,
   np. przy samych wyjściach z toalet, by nie naruszać intymności? Zabawny delikwent byłby wówczas dość prosto
   namierzalny i mógłby zostać zobligowany do publicznego wyczyszczenia kaprysów, które „nasmarował” 🙂

   • gig

    23/09/2015 o 11:56

    Ja uważam, że przy tym poziomie kultury jak na dworcu busów należy wrócić do sławojki z serduszkiem. Skoro na takim poziomie w XXI wieku są niektórzy korzystający z toalety. Postawić ją przy tym zapisanym bazgrołami murze. Dziura głęboko w ziemi, wpadające do niej gówno czy to stałe czy rozbryzgowe nie spowoduje wielu zanieczyszczeń. Muchy połaskoczą użytkowników po tyłku. Nie będą musieli przechodzić koło umywalki, która przypominała by im o myciu rąk. Pełen komfort dla brudasów. Jakże swojsko i klimatycznie. Po prostu rustykalnie :-)).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę