Wydarzenia

Obudź się na wybory

Mijają kolejne godziny ciszy wyborczej, być może ostatniej jakiej doświadczamy, bo cisza zaczyna uwierać nawet PKW, zwłaszcza, że w świecie nowych mediów trudno nad nią zapanować. Nie można lajkować, nie można szerować – bo to też agitacja. Trzeba być cicho do zakończenia głosowania. Za „bycie głośnym” grozi kara od 5 tysięcy, do miliona złotych.

cisza_wyborcza

Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00. Po otrzymaniu kart do głosowania najpierw wart sprawdzić, czy zostały one obite pieczęciami obwodowej komisji wyborczej. Od komisji otrzymamy dwie karty – żółtą z nazwiskami kandydatów do Senatu i białą, w formie książeczki z listami kandydatów do Sejmu. Pierwsza strona książeczki, to strona tytułowa z instrukcją jak głosować. Na drugiej kartce znajdzie się spis treści ze wszystkimi komitetami wyborczymi oraz numerami stron, na których znajdziemy kandydatów na posłów. Kolejne strony to już listy z nazwiskami.

Na żółtej kartce z nazwiskami kandydatów do Senatu stawiamy znać X w kratce z lewej strony przy jednym nazwisku. W przypadku karty z kandydatami do Sejmu – głosujemy tylko na jednego kandydata z jednej listy. To znaczy, że stawiamy znak „x” w kratce z lewej strony nazwiska. Linie muszą przecinać się we wewnątrz kratki.

Listę lokali wyborczych w gminie wraz z informacją, czy są one przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajdziecie na stronach PKW. W poniedziałek po południu dowiemy się które partie przekroczyły próg wyborczy. Pełne wyniki wyborów mają być znane we wtorek.

Fot. CJS*64 / Foter / CC BY-ND

Do zakończenia ciszy wyborczej dodawanie komentarzy na naszej stronie będzie odbywać się po uprzedniej moderacji. Komentarze łamiące cisze będą kasowane.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę