Kultura

Do podziału 119 tysięcy. Mniej na kulturę. Pszczoły uprzywilejowane

Więcej na turystykę, mniej na kulturę, także tą fizyczną. Po raz pierwszy w ramach konkursu dostrzeżono seniorów. Właśnie wystartował konkurs ofert dla organizacji pozarządowych, na ich projekty magistrat czeka do 21 grudnia.

krzeszowice_pieniadze

W tegorocznej puli konkursowej pieniędzy jest więcej, więcej jest też obszarów w ramach których o środki mogą występować NGO-sy. Do 21 grudnia urząd czeka na projekty w ośmiu kategoriach. Nowością jest możliwość pozyskania funduszy na realizację zadań związanych z działaniami na rzecz seniorów (3 tys.), a także wolontariatu (3 tys.).

W tym roku zdecydowania mniejsze środki są do podziału w ramach upowszechniania kultury fizycznej. W stosunku do zeszłego roku obcięto je aż o 10 tysięcy. O 5 tysięcy skurczyła się też pula środków przeznaczonych na projekty z dziedziny ochrony dóbr kultury, sztuki i tradycji – w tym roku wyniosą one 40 tysięcy złotych.

Więcej pieniędzy przeznaczono natomiast na projekty wspierające turystykę. W tym roku to 12 tysięcy złotych. Urząd dosypał też pieniędzy na projekty związane z ochroną środowiska i tu ciekawostka, w ramach tej kategorii 6 tysięcy przeznaczono na projekty dotyczące ochrony pszczoły miodnej na terenie Gminy Krzeszowice. Na tym samym poziomie co przed rokiem pozostały środki na projekty dotyczący promocji, profilaktyki i ochrony zdrowia i wspierania osób niepełnosprawnych – po 5 tysięcy.

Do 14 grudnia o publiczne pieniądze na sprzyjanie rozwojowi sportu mogą ubiegać się kluby sportowe z terenu gminy Krzeszowice. Do podziału jest 400 tysięcy złotych.

6 komentarzy

1 Komentarz

 1. Kasia

  03/12/2015 o 08:42

  Brawo Burmistrz . Byle tak dalej. Zaraz trzeba będzie szkołom obciąć a potem ??????. Wiadomo .

 2. Burmistrz w podeszłym wieku?

  03/12/2015 o 16:11

  Dla seniorów jeszcze więcej do wzięcia.
  http://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice/Article/get/id,1143023.html
  a w zasadzie dla „osób w podeszłym wieku” (tj.powyżej 50 roku życia !!!) wg załącznika 2. Pomysł bardzo OK :), ale zmienić ten „podeszły wiek”!
  Ciekawe, że burmistrz też się do nich zalicza ;).

 3. Turystyka

  17/12/2015 o 15:49

  Na turystykę 5 tys? A na seniorów 63 tys na rok?
  Ach te strategie 😉

 4. Anonim

  17/12/2015 o 19:44

  Odbyło się spotkanie na temat rozwoju miasta i gminy!!
  COŚ NIESAMOWITEGO SIĘ STAŁO!! BRAWO!!Czytam PRZEŁOM I OCZY PRZECIERAM ZE ZDUMIENIA!!Większość opowiedziała się za wysiedleniem działkowiczów i zrobienie tam strefy gospodarczej!!Ale to już grali chyba z 3 lala temu? deja vu?? jeden nawet zabłysnął,że to tak,jakby marchewkę na rynku w Krakowie sadzić!!to mi się podoba!! a po plantach i parku-to jak po lesie spacerować!!!co za cyrkowcy??

  • Borys

   17/12/2015 o 20:22

   a dlaczego?? ten radny od marchewki to ma rację.
   też uważam,że w Krzeszowicach jest stanowczo za dużo
   tych parków ,plant i jeszcze te ogródki działkowe!!
   to nie PRL!!powinno się na działkach zrobić kamienną pustynię,taką jak na rynku w CHRZANOWIE!!by się świetnie na deskorolce zasuwało!!zazdroscimy chłopakom z CABANOWA tego!

 5. GERWAZY

  17/12/2015 o 19:56

  A przecież nieopodal jest idealne miejsce na strefę gosp.
  nawet już hale stoją do wykorzystania!!!!Miała być montownia skuterów i co ??Mam oczywiście na myśli teren byłego SAXONA – 1km w stronę Woli Filipowskiej!!!
  Skoro tacy inwestorzy przybywają ,to już lepiej niech te ludziska zdrowa żywność sobie na ogródkach uprawiają!!
  Wieść niesie ,że sam hrabia Potocki sprowadzał czarnoziemy
  na ten teren aż z Ukrainy pociągami!!Pamiętam,że chłopi za rozwóz ziemi otrzymywali po 1zł od wozu z jednym koniem,a po 2 zł od pary koni!!NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ WIĘC ,ŻE TAKIE URODZAJNA ZIEMIA PRZY PKP .
  od pary koni!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę