Gospodarka

Krzeszowicki akcent na gali Ekolaury Polskiej Izby Ekologicznej

23 listopada w Katowicach na uroczystej gali Ekolaury, Polska Izba Ekologiczna nagrodziła przedsiębiorców osiągających szczególne wyniki w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Ekolaur za całokształt działalności przyznano również firmie z naszej gminy.

General Motors Manufacturing Poland, Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. Tychy, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza, MetalCo Spółka z o.o. z Katowic, Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. z Katowic i … Kopalnia Wapienia Czatkowice to tylko część laureatów 14 edycji ogólnopolskiego konkursu Ekolaury, organizowanego przez Polską Izbę Ekologii. Firma z Krzeszowic statuetkę odebrała w kategorii Całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska, za przedsięwzięcie 15 lat działalności przemiałowni kamienia wapiennego w Kopalni Wapienia „Czatkowice”.

Czatkowicka instalacja do produkcji sorbentów to ultranowoczesny, w pełni zautomatyzowany zakład przeróbczy, dostarczający wysokowydajny surowiec wykorzystywany w technologiach odsiarczania spalin w energetyce. Odsiarczanie gazów spalinowych przy użyciu sorbentów wapiennych produkowanych w Czatkowicach przynosi korzystne skutki o podstawowym znaczeniu dla ochrony środowiska naturalnego, zarówno lokalnie jak i w skali całego kraju – informuje przedsiębiorstwo. Inwestycja sprawiła, że spółka stała się głównym i największym dostawcą sorbentów wapiennych wykorzystywanych w procesach odsiarczania spalin w całej Polsce, z infrastrukturą o proekologicznym charakterze. Całość inwestycji zrealizowano w ciągu 15 miesięcy.

Fot. Kopalnia Wapienia „Czatkowice” sp. z o.o.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę