24 finał WOŚP z absolutnym rekordem w gminie. Do puszek trafiło ponad 48 tysięcy

Pomimo złej prasy orkiestra w tym roku zagrała bezbłędnie. Takiej kwoty do puszek z czerwonym serduszkiem nie wrzucono w ciągu 14-letniej historii akcji w naszej gminie. Wczoraj padł absolutny rekord.

wosp_krzeszowice_2016

W niedzielę na ulice wyruszyło 53 wolontariuszy. Pieniądze z tegorocznej akcji mają zostać przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Po zakończeniu 24 finału wiemy już, że w tym roku z gminy Krzeszowice na konto WOŚP trafi ich znacznie więcej niż przed rokiem. Puszka z rekordową zawartością przyjechała z Filipowic, trafiło do niej 2 311,97 zł.

W WOŚP zaangażowali się harcerze, uczniowie szkół, zwykli mieszkańcy czy druhowie z ochotniczych straży pożarnych, kwestując na rzecz akcji czy dodatkowo jak strażacy – organizując tradycyjne światełko do nieba. Od lat razem z orkiestrą grają też przedsiębiorcy z gminy – studio fryzjersko-kosmetyczne Filipiak, które pieniądze z niedzielnych zabiegów przeznaczyło na WOŚP czy klub Harmonia Fitness.

Fot. PolandMFA via Foter.com / CC BY-ND

Czytaj również:

13 komentarzy

 1. ktoś napisał(a):

  to na koniec daliście odprawe mrowce i melonowi na wodstok wystarczy,a chorzy do NFZ

 2. MM napisał(a):

  Nie chcesz, to nie dajesz cwoku.

 3. tom napisał(a):

  Niejeden moher korzysta z tej pomocy.

 4. Anonim napisał(a):

  Owsiak sprytny, bo nie powiem mądry. W tym roku postawił na moherową część społeczeństwa, bo wie, że w nich jest moc, mimo, że są schorowani, spracowani, bezsilni, ufnie wierzący w to co robi Owsiak.
  A że przy okazji WOŚP utrzymuje siebie i swoją rodzinę…teraz nikt już nie robi nic społecznie, no może jeszcze KoŁa Gospodyń Wiejskich, Pszczelarze i strażacy.

  • Małgorzata napisał(a):

   A ile Ty Anonimie zrobiłeś dla społeczeństwa ? Dla dzieci, starszych ludzi? Moje dzieci miały jako noworodki badany słuch na sprzęcie WOŚP, a następnie wiele razy były diagnozowane na sprzęcie własnie od WOŚP!!! Czy wiesz, jak wygląda wyposażenie polskich szpitali? Wiesz jaka jest świadomość Polaków w zakresie pierwszej pomocy? Dzięki WOŚP młodzi uczą się, jak ratować życie.Szpitale dostają specjalistyczne łóżka dla obłożnie chorych. Pomyśl Anonimie, zanim zaczniesz krytykować.

 5. emma napisał(a):

  Caritas z Gminy na zadania dostał 600 tyś. Wośp ze swoimi 40 to nic.

 6. tom napisał(a):

  Jak komuś nie pasuje to zawsze może dać na budowę kościoła w Krzeszowicach.

 7. Vivi napisał(a):

  Albo na ten nowy dom parafialny co rośnie cicho i szybciutko zaraz przy nowym kościele…

 8. Nu napisał(a):

  Przecież nie ma przymusu dawania na WOŚP, więc?

Pozostaw komentarz