Historyczna chwila. PKP PLK podpisały umowę na modernizację odcinka Krzeszowice-Mydlniki

Na ten moment czekaliśmy bardzo długo. PKP PLK podpisały umowę z hiszpańskim konsorcjum na modernizację linii kolejowej odcinka Krzeszowice – Mydlniki. Prace mają ruszyć w lutym.

pkp_przejazd_krzeszowice

Hiszpanie przetarg wygrali w marcu 2015 roku, ale do podpisania umowy doszło dopiero teraz. Modernizacja, którą przeprowadzi konsorcjum firm Vias y Construcciones S.A., Dragados S.A., Electren S.A., ma kosztować ponad 352 miliony. Prace ruszą w lutym od wycinki drzew i krzewów, oraz robót rozbiórkowych. Jak informuje Rynek Kolejowy, od sierpnia planowane są prace, które będą wiązały się już z koniecznością wprowadzenia zamknięć torowych. Modernizacja tego odcinka teoretycznie powinna się zakończyć do końca 2017 roku.

Co się zmieni? Przede wszystkim skróci się czas dojazdu do stolicy Małopolski. Przebudowane zostanie torowisko, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem kolejowym i wiadukty. Modernizacja obejmie też przejazdy kolejowe. Po zakończeniu prac maja zniknąć bariery, które utrudniała dostęp do peronów osobom niepełnosprawnym.

Czytaj również:

12 komentarzy

 1. XYZ napisał(a):

  No nareszcie.
  Bo piechotą szybciej człowiek by zaszedł niż tym pociągiem 🙂

 2. SALAMANDRA napisał(a):

  TO BĘDZIE JAK PRZED WOJNĄ =LUX TORPEDA?? K-CE-KRAKÓW 14min.

 3. wasyl napisał(a):

  I dalej ten portal się myli!

 4. wasyl napisał(a):

  Korekta rozkładu jazdy nastąpi we Wrześniu. Tak więc zamknięcia torowe nastąpią miesiąc pózniej, a nie w Sierpniu.A po drugie proszę sobie przeczytać ten artykuł jeszcze raz i porównać go z poprzednimi. W jota w jotę napisane to samo tylko zmienia się cały czas termin rozpoczęcia prac!Lepiej zapytać się naszego ministra jaka w rzeczywistości jest prawda na ten temat.Kto jak kto ale on zna chyba prawdę?A jak nie zna to powinien zastanowić się nad pełnieniem swojej funkcji.Jak potwierdzi to uwierzę. Bo pan rzecznik prasowy z PLKa ciągle zmienia terminy!

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   Po zamknięciu torów wprowadzą komunikację zastępczą, więc teoretycznie nie muszą czekać do września.
   Jednak się coś ruszyło od ostatniego wpisu na ten temat, podpisali nareszcie umowę 🙂

   • wasyl napisał(a):

    Z kąt wiesz że będzie komunikacja zastępcza? Z artykułu można przeczytać że od ŚIERPNIA planują zamknięcia torowe. Co oznacza że ruch odbywał się będzie po jednym torze.Po za tym korekta rozkładu jazdy trwa od Czerwca do Sierpnia. Tak więc całkowicie musiał by się zmienić rozkład jazdy tylko w Sierpniu w co nie wierzę!Nawet wtedy gdy jak piszesz miałaby być komunikacja zastępcza.A tak nawiasem mówiąc to nie mają zamiaru zabrać się za rozbiórkę torów już teraz ,ponieważ w wakacje będą ŚDM w Krakowie. I taka jest niestety prawda!

 5. Anonim napisał(a):

  ŻEBY NIE WYSZŁO Z TYM REMONTEM JAK Z POMIESZCZENIAMI NA DWORCU KTÓRE MIAŁA DOSTAĆ GMINA 🙂 A DOSTAŁ POWIAT 🙂

 6. Anonim napisał(a):

  Wiadomo jaki będzie czas przejazdu po remoncie?

 7. wasyl napisał(a):

  Chodzi Ci o cały odcinek;Katowice- Kraków ?

 8. Lidia napisał(a):

  Obawiam się że wasyl ma rację.Wymieniają podkłady na odcinku Krzeszowice-Zabierzów. To po co mają to robić i tracić kasę jak podobno za pół roku mają to wszystko rozebrać?!

Pozostaw komentarz