Wydarzenia

Niedziela Palmowa na Rynku. Przyjdź i pomóż innym zorganizować Wielkanoc

W Niedzielę Palmową na krzeszowickim Rynku staną stragany z lokalnym rękodziełem, regionalnymi potrawami i przetworami. Przedświąteczny weekend będzie też okazją do wsparcia tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

wielkanocny_koszyk_krzeszowice

W nadchodzącą niedzielę w centrum będzie pachnieć Wielkanocą. O 13:00 rozpocznie się kulinarny konkurs świątecznych potraw, przygotowanych przez panie  z miejscowych kół gospodyń. Smakołyki zostaną też wystawione na sprzedaż w ramach Wielkanocnego Jarmarku Tradycji. W niedzielne popołudnie na Rynku będzie można nauczyć się dekorować pisanki i wielkanocne słodkości. O 12:30 odbędzie się tradycyjny konkurs Palm Wielkanocnych.

Niedzielna impreza to też okazja by przed świętami pomyśleć o innych. Od 10:00 do 15:00 zostanie zorganizowana zbiórka żywności i środków czystości dla rodzin z naszej gminy. Partnerami imprezy są Centrum Kultury i Sportu, Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej, Rejonowa Spółdzielnie Zaopatrzenia i Zbytu, Cukiernia Melba, krzeszowickie parafie oraz koła gospodyń z gminy.

Ten kto pisanki chce nauczyć się dekorować wcześniej, może wpaść już w najbliższą sobotę do krzeszowickiej biblioteki. Między 10:30 do 12:00 dzieci nauczą się wykonywać pisanki z papieru a dorośli będą mogli malować jajka gorącym woskiem.

Krzeszowicki Koszyk Wielkanocny, program niedzielnej imprezy:

10:00 – 15:00 – zbiórka żywności i środków czystości dla rodzin z naszej gminy
10:00 – 12:00 – warsztaty pisanek z Anną Koblak
12:00 – 14:00 – dekoracje wielkanocne z Cukiernią Melba
12:30 – konkurs Palm Wielkanocnych
13:00 – rozpoczęcie konkursu kulinarnego
15:00 – rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego
W programie także Wielkanocny jarmark tradycji (z przetworami, wiosennymi roślinami, potrawami i rękodziełem), wspólny, wielkanocny żurek

Fot: PolandMFA via Foter.com / CC BY-ND

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Anonim

  17/03/2016 o 14:56

  Czy ja źle widzę, bo coraz mniejsza czcionka, czy, co nie daj Boże, jakiś minimalizm zapanował na krzeszowice.one.pl

 2. Ksiądz proboszcz

  20/03/2016 o 12:22

  E tam tez mi imprezy , wy byście widzieli co ja będe miał za imprezy to by wam gul skoczył hehe

  • Anonim

   20/03/2016 o 16:13

   Gul z byle powodów nie skacze heheh!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę