Z krzeszowickiego Rynku znika duża, plenerowa impreza

Z gminnego kalendarze tegorocznych imprez właśnie znika jedno z wydarzeń, które na krzeszowicki Rynek ściągało sporo mieszkańców i turystów. Motocykliści na organizację akcji Motoserce 2016 wybrali Zabierzów.

motoserce_2015_krzeszowice

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sąsiednia gmina zaoferowała motocyklistom nie tylko wsparcie w organizacji imprezy, ale też pomoc finansową. Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów stało się współorganizatorem wydarzenia.

Motoserce, czyli ogólnopolska akcja krwiodawstwa – motocykliści dzieciom, po raz pierwszy na krzeszowickim Rynek zagościła w 2013 roku. Imprezie towarzyszyły koncerty, pokazy pierwszej pomocy, sztuk walki. Fani dwóch kółek mogli zobaczyć najciekawsze maszyny, także te stuningowane przez samych właścicieli. Impreza promowała też rejestrację do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Tegoroczne Motoserce odbędzie się 18 czerwca tuż przy nowym ratuszu w Zabierzowie.

Lukę w gminnym kalendarzu imprez ma wypełnić nowe przedsięwzięcie. Imprezę motocyklową zastąpi „Niedziela dla zdrowia”. W tej chwili gmina prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami. Na pewno przyłączą się do niej krzeszowicka balneologia i ośrodek zdrowia. Akcja ma promować zdrowy styl życia. Harmonogram wydarzenia powinniśmy poznać w połowie maja.

Czytaj również:

2 komentarze

  1. gal-anonim napisał(a):

    i tak tez sie dzieje w rajdzie zabytkow Dubaj-Paryz 2016 , brak jasnych kryterii uczestnictwa, brak regulaminu rajdu, odrzucanie i lekcewazenie sponsorow, generalnie dobra zmiana ….. bedzie lepiej ? tylko kiedy ?

  2. Anonim napisał(a):

    bo to chyba taka imprezka pół-żartem-pół-serio, taki bardziej koleżeńsko-kawiarniano-towarzyski sponsoring, komu tam w głowie jakiś regulamin… 😉

Pozostaw komentarz