Po majówce ruszy przebudowa Krakowskiej. Kierowców czekają utrudnienia

Nadeszła wiekopomna chwila. 4 maja na ulice Krakowską nareszcie wejdzie wykonawca. Od środy kierowców i podróżnych czekają spore utrudnienia. Ulica ma być zamknięta na odcinku od krajówki do skrzyżowania z Anny Studenckiej.

krakowska_krzeszowice2

Kraków powoli i z mozołem cegła po cegle burzy swojego szkieletora, Krzeszowice po latach oczekiwań nareszcie wzięły się za swoje „straszydło”. Ulica Krakowska na odcinku od skrzyżowania z Legionów Polskich i 3 maja aż do krajówki nie została wyremontowana w trakcie rewitalizacji. Po kilku latach pojawiła się szansa na przebudowę w ramach tzw. schetynówek, ale właściciel drogi, powiat krakowski nie zdecydował się na złożenie wniosku.

Po wyborach samorządowych sytuacja uległa zmianie. Radni przyjęli uchwałę, w której wyrazili wole przejęcia przez gminę przebudowy ulicy. W lutym gmina ogłosiła przetarg, w marcu wybrała wykonawcę. Ulicę, za 1.4 mln złotych, przebuduje Eurovia Polska S. A. z Kobierzyc.

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i przyzwyczaić do sporych utrudnień. W trakcie prac od krajówki do skrzyżowania z Anny Studenckiej ulica ma być zamknięta. O zmianie organizacji ruchu zostali już poinformowani właściciele domów mieszczących się przy ulicy. Wykonawca ma umożliwić im dojazd do posesji.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego przystanek „Krzeszowice Krakowska Muzeum” początkowo zmieni lokalizację, a później zostanie  zamknięty. Okresowo będzie zamknięty także wyjazd z ul. Studenckiej (w porze nocnej), a ruch drogowy na skrzyżowaniu ulicy 3 maja, Krakowska i Legionów Polskich będzie kierowany ręcznie.

Linia autobusowa nr 278 zostanie skierowana na trasę objazdową: „Bronowice Małe” – „Krzeszowice Witaminka” bez zmian, a następnie ul. Kościuszki do ul. Floriana i dalej do pętli „Krzeszowice”. Przystanek „Krzeszowice Krakowska Muzeum” zostanie zawieszony. W kierunku do Bronowic Małych trasa linii aglomeracyjnej nr 278 nie ulegnie zmianie. Za utrudnienia przepraszamy – informuje na swojej stronie ZDPK. Prace na Krakowskiej mają zakończyć się w październiku.

Czytaj również:

36 komentarzy

 1. Anonim napisał(a):

  Pozostaje tylko współczuć właścicielom posesji przy Krakowskiej i społeczności uczniowskiej.

  • HAHAHA napisał(a):

   Jasne 😛 Współczucie należy się zwłaszcza społeczności uczniowskiej która nie wyobraża sobie żeby mogła dostać się do szkoły inaczej jak tylko samochodem, zaparkowanym oczywiście pod bramą szkoły i to w taki sposób, że dla przechodniów byłoby najlepiej żeby nauczyli się latać.

   A właściciele tudzież mieszkańcy Krakowskiej zapewne cieszą się na ten remont i uważają go za wydarzenie historyczne. A malkontent się zawsze znajdzie … :))))

   • HAHAHA napisał(a):

    Właściciele posesji oczywiście.

   • HAHAHA napisał(a):

    Właściciele posesji przy Krakowskiej oczywiście 🙂

   • Anonim napisał(a):

    Mając do czynienia z wieloletnimi zaniedbaniami w wielu dziedzinach w naszej mieścinie chyba zaczynam rozumieć tych, którzy cieszą się na każdą wiadomość, że nareszcie coś się będzie robić dla poprawy sytuacji. A że remont Krakowskiej zakrawa na wydarzenie historyczne, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć 😉

 2. Lokalny napisał(a):

  Nic im nie będzie a raczej przybędzie tzn. kawałek zadbanego miejsca, bo jak dotąd to były przy niektórych posesjach tylko chwasty i krzaki.
  Współczucie to należało się tym, którzy korzystali z tej ulicy i chodników, ulica wjazdowa do miasta – masakra.

  • Anonim napisał(a):

   Nie w tym rzecz. Jak można zakładać, że położenie nawierzchni ulicy na odcinku 250 metrów i dwa kawałki chodnika ma potrwać aż na pół roku ??!! Czy poważna firma nie mogłaby sobie poradzić z takim zakresem robót w dwa miesiące? W dodatku samo centrum miasta. Dziwne, że burmistrz się na to zgodził. Ale prawdopodobnie w Polsce inaczej się nie da! Gdy się czasem przyglądam firmom drogowym, jak dwóch układa krawężnik, a czterech się przygląda, to pewnie nie da się już krócej… 😉

   • Wolanin napisał(a):

    Proponuję najpierw zapoznać się z zakresem robót budowlanych, a dopiero wtedy zapraszam do krytyki i malkontenctwa… Nie robią – źle, jak robią – jeszcze gorzej!

    • Anonim napisał(a):

     Zawsze znajdą się tacy, którzy wynajdą jakieś ALE. Wolanin postawił na zakres, no to niech mu będzie, skoro kwestionowanie terminu, to dla niego malkontenctwo. 😉

   • krzeszowiceone.pl napisał(a):

    Remont obejmie nie tylko ulicę, ale też skrzyżowań z 3-Maja i Legionów Polskich oraz Anny Studenckiej. Do wymiary pójdzie nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, zatoka parkingowa i dla autobusów. Wymieniona zostanie też sieć wodociągowa i kanalizacyjna, ulica będzie miała kanalizację deszczową.

    • Anonim napisał(a):

     Mimo wszystko, mając do dyspozycji technologie XXI wieku i dobrą organizację pracy, porównując z podobnymi inwestycjami to wszystko można zmieścić w znacznie krótszym czasie.

     • Nonima napisał(a):

      Ale się nie zmieszczą, i tyle w temacie.
      Ale przynajmniej zrobią. A nie jak przez ostatnie dziesięciolecia – tylko będą mówić, że zrobią.
      Więc trzeba się cieszyć, a nie znowu ujadać i wszystko negować.

 3. K napisał(a):

  Dokładnie – piękna wizytówka krzeszowic!!! Czas to zrobić i nie jęczeć, że będą utrudnienia

 4. wasyl napisał(a):

  Niech ten remont trwa pół roku. Ważne aby za chwilę coś nie poprawiać !

 5. aga napisał(a):

  a czy ktoś może wie co tam budują za Supersamem i garażami? Więcej garaży? 😀 😀

  • Anonim napisał(a):

   Jakie to dziwne, działkę urząd sprzedał za tzw. psie pieniądze, bo rzekomo nie było drogi dojazdowej.
   A teraz? jest droga i to z wjazdem na drogę powiatową, dało się? Jak to się ma do rzeczywistości?

   • Anonim napisał(a):

    A przecież nie tak dawno ten sam urząd chciał kupić dwuarową działkę w rynku bez dojazdu, to jak to jest?

    • Ano tak to jest napisał(a):

     Że dojazd gminie byłby niepotrzebny bo miał to być wyłącznie ciąg pieszy.

     • Anonim napisał(a):

      Ale ja mówię o sprzedanej bez drogi dojazdowej, działce przy pawilonie RSZiZ. Szukam na BIP-ie Urzędu tej oferty lecz nie mogę znaleźć, może ktoś odgrzebie ten przetarg, to będzie sprawa bardziej przejrzysta.

 6. Nikt szczególny napisał(a):

  Tam powstanie myjnia samochodowa….

 7. Anonim napisał(a):

  Nie wierzę, żeby gmina przehandlowała taki teren na myjnię samochodową. Szkoda, że nie w rynku koło fontanny…

 8. mikołaj napisał(a):

  Z tym przehandlowała troszkę przesadziłeś.Oddała za symboliczne 296 000 pln 21 arów w centrum miasta

  • Anonim napisał(a):

   brzmi jak żart prima aprilisowy, a to już przecież maj mamy

  • :D napisał(a):

   co ciekawsze przed samymi wyborami do samorządu. A kto był szczęśliwym nabywcą?

   • Anonim napisał(a):

    takie „niespodzianki” z reguły robi się rzutem na taśmę 😉
    sąsiedni sklep z rowerami (obecnie rewia alkoholi na froncie szkoły) to także efekt przedwyborczego sprzątania stajni…?

 9. Nikt szczególny napisał(a):

  Ja tylko stwierdzam fakty ….

 10. kierowca napisał(a):

  Ciekawe czy KW Czatkowice dorzuci się to tej przydługawej inwestycji? Cieżarówki rozjeżdżają centrum miasta, a terez tworzą się gigantyczne korki sięgające wiaduktu koło intermarche i „składzienki” na wjazd do Tenczynek. Ale to tak jak są tylko dwa wjazdy (dla cieżarówek teraz tylko jeden) i jeszcze sygnalizacja kolidująca z sygnalizacją dla pieszych.

 11. Czas napisał(a):

  najwyższy, aby do KWC uruchomić bocznicę kolejową. Kto to widział aby takie ciężary przewozić samochodami. Ciężar i częstotliwość robią swoje.

  • krótki napisał(a):

   był pomysł żeby ruch ciężarówek z KWC puścić przez peryferia to jacyś krzykacze go zablokowali i teraz całe centrum będzie przez to cierpieć

   • Anonim napisał(a):

    a czy przypadkiem nie utknął w szufladach urzędników?
    przekonamy się już niedługo, co namalowali w planie 😉

    • krótki napisał(a):

     jak byś chodził na wyłożenia to byś wiedział

     • Anonim napisał(a):

      chodzi Ci o tego knota sprzed dwóch lat? cóż tam takiego wypatrzyłeś, że teraz się ekscytujesz? 😉

  • m napisał(a):

   Bocznica jest, ale i tak korzystają z dróg przec centrum miasta. Nie dopomyślenia, dzisiaj korki sięgały przychodni na Legionów, zobaczymy co bedzie w poniedziałek. Remont powinien być wykonywany przynajmniej na 2 zmiany, a nie godz. 16 i cisza… w takim tempie zastanie ich zima, i gdzie to ręczne kierowanie ruchem na skrzyżowaniu? W godzinach szczytu powinien też być kierowany na skrzyżowaniu z ul.Kościuszki. Gdzie policja, straż miejska?

 12. Anonim napisał(a):

  Czego chcecie! Mamy przecież jedyne słuszne kryterium wyboru wykonawcy, czyli cenę. Reszta się nie liczy. Kiedy zrobią, to zrobią… 😉

Pozostaw komentarz