Utrudnienia w czasie ŚDM. Na dworcowym parkingu samochodu nie zostawisz

Ci, którzy w trakcie trwania Światowych Dni Młodzieży będą dojeżdżać do Krakowa, muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami nie tylko w stolicy Małopolski. Na czas ŚDM dworcowy parking przy peronie pierwszym zamieni się w strefę buforową dla pielgrzymów.

parking_pkp_krzeszowice

Informacje o zmianie dotychczasowej funkcji przydworcowego parkingu zostały już umieszczone na tablicach ogłoszeniowych przy ulicy Daszyńskiego i Floriana. Jak zapewnia urząd, parkujący w tym miejscu kierowcy otrzymają też ulotki informacyjne.

Krzeszowicki parking przy peronie pierwszym od 25 lipca do 1 sierpnia stanie się miejscem odpraw pielgrzymów odjeżdżających i powracających z Krakowa. Strefa nie obejmie kilkunastu miejsc postojowych przy samym budynku PKP od strony ulicy Daszyńskiego.

Czytaj również:

12 komentarzy

 1. Zojka napisał(a):

  O ile masowo zjadą, bo na razie nie „walą drzwiami i oknami”. Może będą gościć tylko w domach mieszkańców, a puste pozostaną szkoły. Obciążenie dla gminy czyli dla nas byłyby mniejsze. Oby tak było. Amen.

 2. Ukrzyżowany napisał(a):

  Dzisiaj zauważyłem znak przed Stawem Wrońskim od strony Tenczynka o zakazie ruchu między 26-31 (klasyczny znak występujący obecnie w Krakowie w tysiącach sztuk). Zero informacji w sieci czy to jest typowe odcięcia mieszkańców od drogi z okazji ŚDM. Czy ktoś ma może jakieś informację na ten temat?

 3. Anonim napisał(a):

  To gdzie będzie można zostawić samochód?

  • mateusz napisał(a):

   na parkingach w mieście oczywiście

   • Ten sam anonim napisał(a):

    To niech strefę zwolnia na ten czas słodki :/

    • Jasne napisał(a):

     I znowu najeźdźcy z okolicy zablokują parkingi w mieście. Never. 😛

    • Anonim napisał(a):

     nie parkuj, ale popieram. to wyjątkowa sytuacja, zwłaszcza, że w środę zablokują też ulicę Sportową vel Solidarności przy Świcie, plac Kulczyckiego i Krzywą, gdzie ludzie parkujący na co dzień przy dworcu mieli szanse się zatrzymać. Swoją drogą dlaczego gmina w ogóle na swoich stronach nie informuje o utrudnieniach???

  • A napisał(a):

   Gdzie zostawiales jak był remont dworca? A jak był płatny? 😉

   • Ten sam anonim napisał(a):

    Wowczas n i e posiadałam samochodu temat mnie nie dotyczyl, niestety mąż długo dojrzewał do decyzji kupienia samochodu kochanej zoneczce

Pozostaw komentarz