Na Tenczynie zabrzmi biłgorajska suka

Zamek Tenczyn w Rudnie przyciąga jak magnes. Tylko w pierwszy weekend otwarcia zwiedziło go 1 600 turystów. W kolejnych tygodniach rekord może zostać pobity. Na początku września pod zamkiem średniowieczne rycerstwo rozbije swój obóz, a w połowie sierpnia w murach warowni odbędzie się pierwszy koncert.

zamek_tenczyn_scena

15 sierpnia w okolicach zamku zrobi się tłoczno. Przed południem, w położonej nieopodal Tenczynu kaplicy świętego Rafała Kalinowskiego, jak co roku Fundacja Kobieta w Regionie organizuje konkurs na tradycyjnych bukietów – „Ziele z Ziół”. Wieczorem, pod Wieżą Nawojową zabrzmią pieśni ludowe, biłgorajska suka, fidel płocki i wiolonczela a na koniec bluesowe rytmy z winylu, czyli kapela Dudek&Lewicki, dziewczyny z InFidelis i Vinyl Rhythm.

Początkowo, jak informuje na swoim facebookowym profilu fundacja Kobieta w Regionie, koncert miał odbyć się w zaprzyjaźnionym sadzie. Ostatecznie zdecydowano o przeniesieniu go na Tenczyn. Każdy kto 15 sierpnia o godzinie 18:00 wpadnie na zamek powinien kupić bilet wstępu, będzie on jednocześnie wejściówką na koncert.

Tymczasem w pierwszy weekend września, tuż przy zamku, bractwa rycerskie rozbiją obóz. Przez dwa dni będą walczyć w turniejach łuczniczych, stoczą bitwę o warownię i powalczą z mieczem w ręku. Więcej informacji o Turnieju o topór Andrzeja Tenczyńskiego, organizowanym przez stowarzyszenie Ratuj Tenczyn oraz Krakowskie Bractwo Grodzkie, niebawem na naszej stronie.

Czytaj również:

22 komentarze

 1. Anonim napisał(a):

  I super.Przydaloby się więcej takich imprez w okolicy a nie tylko kilka festynów w lecie;)

 2. Anonim napisał(a):

  Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn już powoli może odkorkowywać szampany – duża ich zasługa że stan jest taki a nie inny. Na pewno czasowo przyśpieszyli odrestaurowanie zamku.

 3. P napisał(a):

  Doradziłbym, żeby ktoś jednak na stałe zajął się animowaniem atrakcji zamku – koncerty, zebrania, pokazy. To miejsce musi mieć pewien rytm – wtedy będzie ożywione ludźmi. A tak w ogóle to można by dokleić jeszcze ze 2 atrakcje, albo jakąś pierogarnię do zamku – jeśli juz ludzie rekreacyjnie przyjeżdżają to fajnie by było, żeby po 30 minutach nie tracili powodu, by tu pozostać. Pakiet atrakcji, albo serię trzeba zaproponować.

 4. Max napisał(a):

  Trzeba się spieszyć zanim rodzina Potockich upomni się o zamek.

 5. Muminek napisał(a):

  To nie wina stowarzyszenia, że wie na czym polega promocja i autopromocja. Za to nasz urząd jak zwykle pozostaje z palcem w dupie i właśnie dlatego powstają takie artykuły:

  „Dopiero gdy w 2010 r. obsunął się fragment ściany, uruchomiono Stowarzyszenie „Ratuj Tenczyn”, które zajęło się pracą nad odbudową i rekonstrukcją obiektu”.

  Dodam tylko, że to nie cytat z wypowiedzi panów Stępowskich.

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20496312,goruje-nad-okolica-hipnotyzuje-zamek-tenczyn-znowu-zaprasza.html?disableRedirects=true

 6. Anonim napisał(a):

  Chyba miejscowy proboszcz z Tenczynka nie wiedział, że pod kaplicą zagra zespół Same Suki znany z tego, że w tekstach otwarcie porusza temat kobiecej seksualności oraz antyklerykalizm, co wywołują kontrowersje. Zagrały mu pod nosem….

 7. Anonim napisał(a):

  Kapela określająca swoją twórczość jako „pornofolk”.

Pozostaw komentarz