Koncertowy koniec tygodnia z Zielonym piknikiem w tle

Jeśli wydawało Wam się, że wraz z nadejściem jesieni propozycji na aktywne spędzenie weekendu w gminie zacznie ubywać, to niewątpliwie byliście w błędzie. Koniec weekendu zapowiada się koncertowo, ale muzyka na żywo to nie wszystko.

piotr_nalepa_krzeszowice

Piątek, 21 października
19:00 – galeria Pałacu Vauxhall, koncert Piotra Nalepy „Pamięci rodziców” oraz zespołu Breakout, bilet 35 złotych

Sobota, 22 października
10:00 – 14:00 – możliwość zwiedzania zbiorów Muzeum Ziemi Krzeszowickiej
10:30 – biblioteka w Krzeszowicach, projekcja filmu „Tajemniczy ogród”
13:00 – 16:00 „Zielony piknik” przy kaplicy św. Rafała Kalinowskiego w Rudnie. W programie warsztaty ekologiczne, promocja zdrowego stylu życia, zajęcia plastyczne, degustacja potraw z wykorzystaniem ziół, promocja „Ziołowego zakątka”

Niedziela, 23 października
Od 12:00 – krzeszowicki Rynek, Festyn z okazji 30-lecia Fundacji im. Brata Alberta
12:00 – Rozpoczęcie uroczystości wraz z powitaniem przybyłych gości
12:00 – Start loterii fantowej
12:15 – Prezentacja Bractwa Kurkowego
12:30 – Koncert Orkiestry Strażackiej
13:00 – Koncert Zespołu Albert Band
13:30 – Teatrzyk „Prawie na serio” w inscenizacji o św. Szymonie
14:00 – Koncert Aleksandry Zagały
15:00 – Koncert Przeciszów Band
15:30 – Pokaz grupy rekonstrukcyjnej
16:15 – Koncert zespołu Prokoncepcja
17:00 – Uroczyste zamknięcie festynu przy asyście Bractwa Kurkowego
17:15 – gościnny występ Pawła Kukiza z zespołem Prokoncepcja

16:00 – Szkoła muzyczna, Koncert Jesienny – Zespół QUE PASSA, bilet 10 złotych

Czytaj również:

26 komentarzy

 1. realny napisał(a):

  Plan bogaty. Byle dopisała aura i zadowoleni obywatele.

 2. rychoo napisał(a):

  Że ja dożyłem czasów kiedy ksiądz w kościele zapowiada koncert kukiza. :)”pobiegnę po kieliszki z radości serce drży”

  • nikt napisał(a):

   Tak, tak, podobnie w „Bolszewikach na mszy”: „Jezus na to patrzy, łez ma pełne oczy, pójdzie ksiądz do piekła, wyżej nie podskoczy”. Ciekawe, czy usłyszymy tego klasyka 😉

  • pako napisał(a):

   Ciekawe ze tez zapraszaja ksieza za PiSem przecie, ale to pewnie tylko przez fundacje brata alberta.

   • Anonim napisał(a):

    Kościół zawsze się mieszał w politykę. Pan Jezus i pierwsi chrześcijanie nigdy! „Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd” (Ewangelia Jana 18).

 3. Anonim napisał(a):

  Promocja pod nazwą „ziołowy zakątek” brzmi wybitnie dwuznacznie 😉

  • realny napisał(a):

   Ma Pan jakieś doświadczenia w związku z dwuznacznością interpretacji, Panie Anonimie? Ja zdecydowanie wolę wypoczywać w ciekawych zakątkach bez opiatów. 🙂

   • Anonim napisał(a):

    Panie nierealny realny – to, że ja wolę o ziołowym zakątku słuchać, jako o zakątku pełnym szałwi, rozmarynu lub mięty nie oznacza, że użycie słów „Promocja ziołowego zakątka” nie może się kojarzyć z opiatami 😉 😉
    Tym bardziej Pan wybaczy, ale na publicznym forum o kwestii używania a tym bardziej – o zgrozo – posiadania owych zinterpretowanych inaczej ziół wypowiadać się nie godzi a tym bardziej nie wypada, jeżeli chcemy mieć spokój w sobotę albo niedzielę o 6 rano pod domem 😉

    • realny napisał(a):

     Cytat w nawiązaniu: „Promocja pod nazwą „ziołowy zakątek” brzmi wybitnie dwuznacznie 😉”. Wycofuje ktoś się ze swojego tekstu, czy to znów jakiś inny Anonim bez honoru to napisał w tym niechlubnym znaczeniu? Zawsze po świńsku można ugotować głodnemu „barszcz Sosnowskiego” pod płaszczykiem uczciwości a potem udać, że się nie miesza w garze. Oj… szkoda nawet słów.

     • Anonim napisał(a):

      Jeszcze raz – to, że ja wolę o ziołowym zakątku słuchać, jako o zakątku pełnym szałwi, rozmarynu lub mięty nie oznacza, że użycie słów „Promocja ziołowego zakątka” nie może się kojarzyć z opiatami. I dlatego napisałem, że brzmi wybitnie dwuznacznie.
      Ani się nie wycofuję, ani Ciebie nie atakuję, a Ty mi tu wyjeżdżasz teraz z dogłębną analizą tekstu, rodem z egzaminu maturalnego. A może masz mi za złe że piszę o tobie nierealny realny ?
      Cóż – piszemy tutaj, w wirtualnej rzeczywistości, która zwie się Internetem. Jak coś jest wirtualne, to nie jest realne 🙂
      Ja tylko napisałem, że kojarzy się dwuznacznie, Ty mi zadajesz pytanie o doświadczenia w w/w temacie, to odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że doświadczeń nie mam i mieć nie chcę.
      A to, że Ty interpretujesz potem słowa tak a nie inaczej, to już Twoja sprawa. O honorze to może się nie wypowiadaj jednak, nie znając do końca znaczenia tego słowa.
      A na do widzenia – poczucie humoru warto zabierać ze sobą, nie chować w lodówce.

     • realny napisał(a):

      Ok. Panie Anonimie. Ręka zatem na zgodę. 🙂 Interpretacja jest zgodna z sumieniem, albo wiedzą. Takich analityków jest tu zapewne więcej, więc w przyjacielskim geście proponuję ważyć słowa, bo czasem można trafić na kogoś, kto nie ma tak doskonałego poczucia humoru i dystansu do siebie, jak Pan, czy ja. Pozdrawiam zatem i mam nadzieję, że dystans do samych siebie i swoich postów dalej będzie nas łączył, a nie dzielił. 🙂

     • Anonim napisał(a):

      😉 😉 Ja również pozdrawiam, rękę na zgodę wyciągam i miłej niedzieli życzę 🙂

  • pysia napisał(a):

   To nie ta fundacja z reportażu!!Fundacja Św. Brata Alberta z Radwanowic to nie Fundacja Braci Brata Alberta.
   A impreza odbywa się w Krzeszowicach, bo do Radwanowic Jeżdżą na zajęcia także potrzebujący z gminy Krzeszowice.Władze gminy nareszcie to dostrzegły!

   • Anonim napisał(a):

    Nie, bo gmina Zabierzów w której mieści się ta katolicka fundacja nie sponsorują katolicko-politycznych imprez z udziałem Kukiza.

  • db napisał(a):

   ” W naszym systemie prawnym nie ma możliwości zamknięcia ośrodka działającego nielegalnie – tłumaczy Grzegorz Baranowski, Wydział Polityki Społecznej, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.”

   Czy to prawda???? …bo wierzyć się nie chce!!!!

   • realny napisał(a):

    Prawo stanowione i prawo moralne to dwie z goła odmienne rzeczy. Niestety Prawo stanowione ma większy priorytet niż wiara. Nic nie zrobisz.

 4. Anonim napisał(a):

  Co to za puszczanie sztucznych ogni w Rudnie? Czyżby organizatorzy zapomnieli o tym, że fajerwerków można tylko używać w Sylwestra i Nowy Rok? W inne dni grozi 500 zł mandat. KW art. 51.

  • Anonim napisał(a):

   No to mamy więc polityczny w krzeszowicach i burmistrz się na to zgadza?

   • Anonim napisał(a):

    Burmistrz się zgodził. Ale już niedługo przyjdzie nam wszystkim za to zapłacić ptaszki już ćwierkają że szykują się podwyżki podatków

    • Anonim napisał(a):

     Polityczno-religijny. Przecież ta fundacja ma siedzibę na terenie gminy Zabierzów, dlaczego ta impreza nie odbywa się w Zabierzowie? A może kuria by coś dorzuciła?

    • Anonim napisał(a):

     Czyli stare demony powracają.
     W G tylko obiecywał

 5. Danka napisał(a):

  no właśnie, co sądzicie o tym co dzisiaj działo się na rynku? Trochę się można było poczuć jak na przedwyborczym wiecu. Na scenie więcej kukizowców niż osób związanych z fundacją. Wyglądało to dziwnie. Jeśli pan Kukiz chce pomagać to super, tylko musi od razu przyklejać swój partyjny szyld na plakacie? Wyglądało to tak jakby partia próbowała coś ugrać na tym wydarzeniu.

 6. eee... napisał(a):

  czepiacie się. Wzruszające występy uczestników warsztatów, uśmiechnięte buzie Tych, którzy mogliby nas uczyć miłości, dobroci. A Wy jak zwykle wyjeżdżacie z polityką. Dajcie spokój. Kukiz jest politykiem ale śpiewa super i tego się trzymajmy.

  • Anonim napisał(a):

   a jak tu nie wyjeżdżać z polityką, skoro polityka sama się pchała na scenę

   • db napisał(a):

    na scenie był Kukiz….słuchałam jego piosenek z przyjemnością.

    Wszystko inne wokół niego to zostaje w mojej niepamięci,

Pozostaw komentarz