W Krzeszowicach porozmawiają o ostatnich wydarzeniach w Sejmie

W środę, w szesnastu miastach i miasteczkach Małopolski punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczną się spotkania w ramach Polski Obywatelskiej 2.0. W Krzeszowicach zjawi się pięciu posłów na Sejm.

Spotkanie ma być okazją do konsultacji Program Polska Obywatelska 2.0, Platformy Obywatelskiej. Wcześniej podobne spotkania odbyły się m.in. w województwie mazowieckim, lubuskim czy podlaskim. W trakcie będzie można też porozmawiać o bieżących wydarzenia w Sejmie, czy zadać posłom niekoniecznie wygodne pytania. Organizatorzy spotkania w Krzeszowicach informują, że jednym z tematów ma być reforma edukacji.

W gminie pojawi się pięciu posłów Platformy: Marcin Kierwiński, Arkadiusz Myrcha, Joanna Fabisiak, Ryszard Wilczyński i Józef Lassota. Spotkanie odbędzie się w środę, 18 stycznia o godzinie 18:00. Organizatorzy wynajęli Salę Herbową w krzeszowickim urzędzie.

To już kolejne spotkania posłów PO z mieszkańcami gminy. Ostatnie, z Rafałem Trzaskowskim, odbyło się w maju zeszłego roku w ramach Klubu Obywatelskiego Powiatu Krakowskiego. Niestety, do tej pory, na podobne, otwarte spotkania nie zdecydował się PiS, którego minister pochodzi z Krzeszowic.

Czytaj również:

55 komentarzy

 1. :D napisał(a):

  godzina zero 😀

 2. erengo_hermano napisał(a):

  Co to znaczy u autora tekstu słowo ‚niestety’ i w ogóle ostatnie zdanie. Czy ten portal należy do PO? a jeśli ma wśród autorów sympatyków powinni unikać takich wyjazdów w stylu GWna

  • Anonim napisał(a):

   Coś się w gminie dzieje one informuje, co w tym dziwnego?

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   Strona istnieje od 15 lat, od 10 obserwuje razem z Wami to co dzieje się w gminie, od 12 lat mamy posła w Sejmie i niestety… nie kojarzę żeby kiedykolwiek pojawił się na jakimś otwartym spotkaniu z mieszkańcami (i nie chodzi o dożynki, czy zamknięte spotkania z sympatykami), niezależnie od tego czy był w opozycji czy koalicji rządzącej. Przykre.

   • Anonim napisał(a):

    Za to pozostali posłowie spotykają się z mieszkańcami albo przed samymi wyborami sprzedając kiełbasę wyborczą, albo jak im się pali grunt pod nogami. Oba przypadki przykre. Ale oba trzeba piętnować, a nie wskazywać, że poseł co się nie pokazuje jest „be”, a ten co się pokazuje, ale tylko po to by ubić SWÓJ interes polityczny jest fajny.

   • erengo_hermano napisał(a):

    Myślę, że minister nie raz był na spotkaniach, ma chyba w Krzeszkach swoje biuro, jest dostępny. Poza tym… on jest ministrem budownictwa jak pamiętam. Ma zajmować się drogą do jakiejś naszej wsi bo to nasz, czy budować autostrady itd

   • krzysio napisał(a):

    A kojarzysz co zrobili posłowie PO dla Krzeszowic. Tak pytam, skoro wywołaliście ten temat krzeszowice.pl.Czekam.

    • do krzysia napisał(a):

     Trzeba by było sięgnąć pamięcią do czasów kiedy słynni już chłopcy krzeszowiccy PO działali pod patronatem Pawła Ch. który obecnie chyba bardzo lubi się z PiS, skoro jest już wiceprezesem w przemyśle hutniczym.. 🙂

    • PS napisał(a):

     dworzec i kanalizacja za którą poseł Adamczyk podziękował posłowi Rasiowi w jednej z audycji w Radiu Kraków
     jeśli chodzi o posła z Krzeszowic. Ministrem jest od niedawna, też nie rozumiem dlaczego nie miał do tej pory odwagi spotkać się w większym gronie z mieszkańcami.

     • Anonim napisał(a):

      Dorzućmy rynek i dotacje na przedszkole z samorządu województwa

  • gm napisał(a):

   dopiero w GP brednie można przeczytać a najgorsze jak wiele osób w to wierzy…

  • Chopin napisał(a):

   Czujecie? Powiało ode wsi…

 3. Hmm napisał(a):

  Krzeszowicki kod się ujawni? 😉 proszę o rzetelną relację.

  • Anonim napisał(a):

   Może warto się przejść nie tylko propagandę w TVP oglądać.

   • hmm napisał(a):

    Chyba podziękuję 🙂 Swój poziom zaprezentowali w sejmie. Moje poczucie estetyki na żywo tego nie przetrzyma. 😀

   • krzysio 333 napisał(a):

    Przejść to się warto na spacer a nie na spotkanie z oszołomami.

    • gm napisał(a):

     oszołomy to rządzą teraz Polską a na spacer zawsze warto iść, z dala od tvpis

     • Anonim napisał(a):

      za to najlepiej oglądać TVN i Polsat, z programami w stylu „dzień, który zmienił moje życie”, albo „ślub od pierwszego wejrzenia”. Bardzo pouczające, takie na czasie i pokazujące dokąd zmierza zidiociałe społeczeństwo.

  • gm napisał(a):

   najwyższy czas żeby się ujawnił – trzeba dać odpór tej propisowskiej gminie

   • krzysio napisał(a):

    Dlaczego gmina która w wyborach powiedziała NIE złodziejom nazywana jest „propisowską”?.

 4. ktoś napisał(a):

  na spotkanie z Belzebubem nie zapraszają sam przychodzi.

 5. krzysio napisał(a):

  Prawie 30 dni, dzień i noc nagrywali siebie w sejmie. Tłumaczyli swój protest, śpiewali, a potem to wszystko wrzucali w „.media”. A teraz ruszają w Polskę tłumaczyć ludziom dlaczego protestowali. To jest kabaret jakiś.

  • gm napisał(a):

   kabaret to tworzy teraz rząd z naczelnikiem na czele

   • Anonim napisał(a):

    za to poprzednicy nie tworzyli kabaretu, tylko jak na złodziei przystało po cichutku wzięli co swoje, po 8 latach zgasili światło… i teraz wychodzi co pozostawili.

   • anonim napisał(a):

    Jak widać ten ” kabaret” popiera prawie 40 % procent polaków.

  • lZA napisał(a):

   Nie wszyscy mają dostęp do mediów społecznościowych przez co ich filmiki dla dużej części Polaków nie były dostępne.

   • Anonim napisał(a):

    I właśnie dlatego byłoby dobrze puszczać teraz te filmiki Polakom w kinach, w bibliotekach miejskich i wiejskich , w rozmaitych vauxhallach, remizach, kołach gospodyń wiejskich itp. 😉 tak po prostu, bez komentarza…

   • krzysio napisał(a):

    Nie wszyscy mają dostęp do TVNu i Wyborczej??.

 6. lZA napisał(a):

  Witam, czy Szanowna Redakcja mogłaby się zdeklarować czyje sympatie polityczne są jej bliższe:
  1. Tomka Lisa
  2. Jacka Żakowskiego
  3. Sławka Sierakowskiego
  4. Tomka Sakiewicza
  5. Wojtka Reszczyńskiego
  6. Braci Karnowskich

  Uważam, że każdy dziennikarz ma prawo do swoich sympatii politycznych o ile się z tym nie kryje i udaje bezstronnego.
  Pozdrawiam.

  • Anonim napisał(a):

   Myślę, że redakcja jest bezstronna i zadawała zasadne pytania na które powinni odpowiedzieć ci co unikają spotkań. Co do pytań o polityczne sympatie to może zapytać jakie mają sympatie w podobno bezstronnej TVP: Lichocka, Holecka, Adamczyk, Klarenbach czy Rachoń

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   zwariowaliście z tymi deklaracjami, jak tak dalej pójdzie to za chwile na stronie przeczytam prośbę o przedstawienie świadectwa chrztu

 7. Tiurist napisał(a):

  Nie wiecie może czy któreś biuro podróży w Krzeszowicach ma w ofercie wycieczkę do San Escobar bo można by fajnie ferie spędzić w tropikach? Może ktoś był w San Escobar i napisze jakieś informacje o tym kraju.

 8. erengo_hermano napisał(a):

  Myślę, że minister nie raz był na spotkaniach, ma chyba w Krzeszkach swoje biuro, jest dostępny. Poza tym… on jest ministrem budownictwa jak pamiętam. Ma zajmować się drogą do jakiejś naszej wsi bo to nasz, czy budować autostrady itd

 9. erengo_hermano napisał(a):

  Tak poza tym, PO bierze lekcje od PIS sprzed 8 lat jak wtedy przegrali wybory i wykonywali pracę organiczną, jeżdżąc od wsi do wsi z programem. Tylko tutaj sugerują od razu temat, edukacja. No dosyć cwane… bo na tym polu PIS nie ma czym się chwalić i może sobie PO pojeździć. Bo cała reszta… to ta partia to już zgliszcza

  • A co nie tak napisał(a):

   z edukacją? Chyba, że to jedyny temat w którym mogą spróbować jatrzyc. Bo merytorycznie nic nie wymyślą. Skład delegacji fachur od edukacji – porażający. 🙂

 10. rex napisał(a):

  Lossota miał aferę w Krakowie i nas przyjeżdza umoralniać ha, ha, ha.

 11. JERZY napisał(a):

  W/w przedstawiciele PO zarówno z wyborów jak i sali plenarnej sejmu wyszli ze spuszczonymi głowami, jak zbite psy, nie mają żadnego konkretnego, merytorycznego tematu do dyskusji i o czym tu z nimi gadać? Znowu o sejmie, to zwykłe bicie piany.
  Szkoda panowie pieniędzy na jazdę po Polsce, lepiej zaoszczędzić na wycieczkę w ciepłe kraje, to wam jedynie wychodzi, tam przecież nabieracie doświadczeń jak rządzić bogatą Polską.

 12. ktoś napisał(a):

  dostali zaproszenie do skansenu PZPR,ZLS,SD to jadą.

  • Anonim napisał(a):

   a ty w tym skansenie widać bilety sprzedajesz.

   • PiStorius napisał(a):

    Raczej zamiata i zbiera pety z parkingu.

    • krzysio napisał(a):

     No niestety, to spotkanie jakąś tragedią było. Tak,czekałem na opinię zwolennika PO na tym forum po tym spotkaniu. Nie było żadnej opinii i z tym się zgadzam. To spotkanie było mieporozumieniem. delikatnie mówiąc, Teraz już Wiem dlaczego PO nie rządzi.

     • Anonim napisał(a):

      Krzysiu, a może jakieś konkrety ze spotkania ? Bo takimi pustymi frazesami to raczej nic nie osiągniesz. Konkret – co się działo, co było, czego nie było, dlaczego nieporozumienie ?
      Pytam, bo nie byłem a jestem ciekaw.

 13. ;) napisał(a):

  profil fejsbuka młodych demokratów krzeszowice prowadził transmisję na żywo. Można tam ją oglądnąć. Szkoda, że przerwali 😉 raczej rozczarowanie, goście mniej niż przeciętnie prezentowali swoją niechęć do dobrej zmiany ;), pani prowadząca dwoiła się i troiła, żeby tuszować niewygodne pytania i wypowiedzi, nawoływała prezydenta do przestrzegania konstytucji oraz przeobrażenia się w prezydenta wszystkich nas, prawdopodobnie pani w amarantach interesowała się głównie (głos w tle) kim są wypowiadający się niepochlebnie, a radny Jerzy pod koniec trzymał się za głowę. Koniec.

 14. Anonim napisał(a):

  W Tarnowie ich przepędzili 🙂 a dlaczego?

 15. erengo_hermano napisał(a):

  Trochę żal mi tych posłów. Bo to w sumie tacy klepacze do głosowania, których ktoś wysłał na wioskę, a tak w ogóle mają to w dupie. Poza tym aby brać swoje diety. Myślę, że takim spotkaniom na prowincji PiS był bardziej wiarygodny, a taka jazda PO po kraju to trochę nie w ich stylu, no bo gdzie tu interes… ich własny interes.

 16. GOŚĆ napisał(a):

  I do Krzeszowic dotarła propaganda komunistyczno platformska przyjechali się tłumaczyć jak to na rozrabiali. Ten z brodą to tak się wstydzi popatrzeć w lustro , że się nie goli a pieprzy 3 po 3

 17. mieszkaniec napisał(a):

  Źródełko wyschło, to kompromitują Polskę i Polaków.

Pozostaw komentarz