Wybory samorządowe

Wybory do krzeszowickiej Rady Miejskiej. Wiemy kto znalazł się na listach dwóch największych partii politycznych

Zegar tyka. Do wyborów samorządowych pozostał niespełna miesiąc. Warto więc przyjrzeć się kolejnym listom kandydatów. Tym razem dwóch największych partii politycznych.

Na początku zacznijmy od nieobecnych. Na listach Koalicji Obywatelskiej do krzeszowickiej Rady Miejskiej nie będzie już Kamila Kłosowskiego. Radny postanowił wziąć rozwód z komitetem KO i stworzył własny, z którym powalczy nie tylko o miejsce w Radzie, ale także o fotel burmistrza. Do Rady Miejskiej nie wystartuje także Wojciech Pogan. Po trzynastu latach chce zamienić salę herbową na miejsce w Radzie Powiatu. Na listach do krzeszowickiej Rady zabraknie także Małgorzata Kuciel z Woli Filipowskiej. Tak jak Wojciech Pogan, powalczy o mandat do Rady Powiatu z komitetu KO.

Spośród obecnych radnych Koalicji Obywatelskiej, na ponowny start z ramienia komitetu zdecydowała się tylko Anna Dudek. Mieszkanka Zalasu jest jedynką na liście w okręgu drugim. W wyborach do rady partyjny komitet postawił na kobiety. Listę w mieście otwiera Monika Mnich, a w okręgu trzecim Angelika Balawajder. Obie panie pełnię funkcję społecznych asystentek posłanki KO Doroty Marek. Dwójka w mieście przypadła Bogusławowi Latawcowi, prezesowi Krzeszowickiego Towarzystwa Pszczelniczego Barć, a na trójce znalazła się Joanna Gadocha, znana z organizacji wielu akcji charytatywnych. 

O ile KO tworząc listy postawiła na osoby nowe, o tyle PiS „zagra” dobrze znanymi nazwiskami. W mieście jedynka przypadła zastępcy burmistrza — Witoldowi Kulczyckiemu, na dwójce znalazł się wieloletni radny Robert Chochół, a trójkę dostała radna Krystyna Galos. W okręgu numer dwa o głosy wyborców powalczą wiceprzewodniczący rady i sołtys wsi Zalas — Henryk Woszczyna, oraz obecny radny z Sanki Grzegorz Sikora. Na start z list PiSu zdecydował się także właściciel Muzeum Agatów w Rudnie — Witold Koprucha.

W okręgu trzecim nie zabraknie obecnych radnych — Leszka Kramarza z Nowej Góry, Władysława Ziomka z Woli Filipowskiej i Wojciecha Pałki z Czernej. O głosy wyborców z ramienia PiS powalczy także Elżbieta Surowiec, była główna księgowa i prokurent krzeszowickiej spółki Wodociągi i Kanalizacja. 

Okręg nr 1 | miasto Krzeszowice

Koalicja Obywatelska: MNICH Monika Maria, LATAWIEC Bogusław Aleksander, GADOCHA Joanna Maria, WOLAK Maciej Łukasz, GĄSIOR Grzegorz Kamil, ZDZIOBEK Janina Irena, URBANIK Krzysztof Bogusław

Prawo i Sprawiedliwość: KULCZYCKI Witold Bogusław, CHOCHÓŁ Robert Andrzej, GALOS Krystyna, SARNEK Elżbieta Małgorzata, IZDEBSKA Agnieszka Katarzyna, CIEŚLAK Irena Janina, MACHOWSKI Wacław Alojzy

Okręg nr 2 | Tenczynek, Sanka, Zalas, Rudno, Frywałd i Nawojowa Góra

Koalicja Obywatelska: DUDEK Anna Katarzyna, KLICH Joanna Maria, DZIEDZIC-MICHALSKA Anna Dorota, WISZNIEWSKA Renata Agnieszka, BARSZCZ Rafał Adam, MUCHA Leszek Piotr, PSZCZOŁA Grzegorz Daniel, PRZYBYŁOWSKI Mariusz Adam

Prawo i Sprawiedliwość: WOSZCZYNA Henryk, SIKORA Grzegorz Ryszard, JAGIEŁŁO Alicja, ADAMCZYK-ŻUROWSKA Anna, PUDEŁEK Katarzyna Anna, KOPRUCHA Witold, PASEK Dominik

Okręg nr 3 | Wola Filipowska, Filipowice, Miękinia, Łany, Nowa Góra, Ostrężnica, Czerna, Paczółtowice, Siedlec, Dubie, Żary

Koalicja Obywatelska: BALAWEJDER Angelika Melania, PRZYBYŁOWSKA Anna Elżbieta, SZCZUKA Sylwia Maria, PIEKARCZYK Elżbieta Joanna, PŁOSZCZYCA Marcin Bogdan, SKUBIS Maciej Adam, GAJ Grażyna Anna, JANOWICZ Rafał

Prawo i Sprawiedliwość: KRAMARZ Leszek Mariusz, ZIOMEK Władysław, PAŁKA Wojciech Franciszek, NOWAK Tomasz Łukasz, LIBURSKA Agnieszka Edyta, WÓJCIK Aneta Dominika, SUROWIEC Elżbieta Zofia, PAŁKA Dominik Krzysztof

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. mieszkancy

  11/03/2024 o 03:07

  Wladyslaw juz wystarczy dla ciebie tych diet. Tu potrzeba fachowcow.

  • POLAK

   11/03/2024 o 10:03

   WŁASNIE TAK !!!

   • głosuje liczna rodzina

    12/03/2024 o 14:40

    Dokladnie, dość juz przedstawicieli licznych rodzin i klientow mechanika.

 2. wyborca

  11/03/2024 o 12:00

  Może należało by zadać pytanie dlaczego była księgowa i zastanowić się nad poparciem? Coś tu było nie tak.

 3. Anonim

  11/03/2024 o 12:03

  PiS stara zgrana płyta.

 4. Mieszkaniec

  11/03/2024 o 12:12

  W niektórych partiach średnia wieku to 60+ i żadnego przewietrzenia. Jeszcze osoby „wątpliwe”. Wpisy i foty na fb, które powinny uniemożliwić im start. Niech się wyborcy dobrze zastanowią czy chcą takich reprezentantów w radzie. Jak dla mnie wiek nie dyskwalifikuje, ale połączenie „wiekowy cham”, który z zasiadania w radzie zrobił sobie sposób na życie już tak.

 5. Tak pytam

  11/03/2024 o 15:42

  Czy pani ADAMCZYK jest spokrewniona z PISowcem Adamczykiem?

 6. Adam

  11/03/2024 o 16:58

  Tylko tych tzw”fachowców” w tej gminie nie ma i patrząc na kandydatów ubiegających się takich nie widzę. Nikt nie ma pomysłu na rozwój Gminy.

 7. Wyborca

  11/03/2024 o 22:09

  Kandydaci są tacy jakich wybrały komitety wyborcze – patrząc na listy myślę że lepszym (a może właściwszym) będzie postawienie na nowe osoby. Te stare obecnie rządzące już znamy – im należy powiedzieć – ’dziękujemy ’

 8. Ly

  11/03/2024 o 22:24

  Zgłosili się funkcjonariusze z doświadczeniem w hodowaniu ignorancji i trwaniu w demencji, czasem chciwości, i analfabeci z pragnieniem szybkiego zarobku. Każdego polecam!
  PS plus nauczyciele, czyli ludzie, którzy nie znają się na niczym, a narzekają na wszystko.
  Do widzenia, szczęść boże nauczycielom, funkcjonariuszom i analfabetom.

 9. Komentarz

  12/03/2024 o 14:40

  Ta, kłóćcie się o wiek kandydatów i tym podobne drobnostki i głosujcie dalej na 3 nogi, czyli te same zgrane partie, nie widząc, że tak naprawdę głosujcie przeciwko swoim interesom. Pan Kłosowski wykonał zdaje się „ucieczkę do przodu”, w ostatniej chwili odcinając się od macierzystej partii. Ja się na to nie nabieram.

  • Popieram

   12/03/2024 o 21:56

   Też się nie nabieram na kandydaturę Pana Kamila. Za plecami nie tylko partia z której się ewakuował, ale co gorsza oddech poprzedniej ekipy, czyli specjalistów jakich mało. Zachowaj Boże przed takimi włodarzami.

 10. proste pytanie

  12/03/2024 o 15:31

  Władek, co zrobiłeś przez cała swoja kadencje radnego?

 11. wyborca

  13/03/2024 o 13:17

  a ja mam pytanie co robił Słota w radzie i wodociągach jednocześnie??

  • Wyborca

   14/03/2024 o 12:14

   Nie tylko on kolejny radny do wymiany.Nie popieracie ludzie tych zasiedziałych nic nie wnoszących, kolejną kadencję siedzących i nic nie robiących za nasze wspólne pieniądze.Wszyscy do wymiany.A w pierwszej kolejności Tenczynek, Zalas, Filipowice, Nawojowa Góra.

  • Monter wod-kan-gaz

   16/03/2024 o 11:22

   Jak to co zrobił? Pomajstrował ino.

 12. Wyborca#

  13/03/2024 o 20:19

  Pytanie zasadne tylko refleks szachisty. Dlaczego dopiero teraz zadane?

  • Wyborca

   17/03/2024 o 19:59

   Zasadną będzie odpowedz na to pytanie Skotnicznego Prezesa wodociagow.
   O ile dobrze pamiętam przyszły burmistrz Kłosowski wystapil z taką interpelacja do Prezesa i nie otrzymal odpowiedzi.
   Może warto ponowić Panie Kamilu ??
   Chyba że zrobi Pan z tym porządek po wyborach…
   Chętnie się dowiemy prawdy przedwyborczej

 13. Mieszkaniec

  14/03/2024 o 13:16

  TYLKO te same oklepane Twarze🤔🤔,Czy Oprócz PoPis,Innych Przedstawicieli nie ma🤔 Krzeszowice Stają się Zaściankowe🤔”PRZYSŁOWIE🫣😪”Z DWOJGA ZŁEGO WYBIERZ TO MNIEJSZE””😪😪🫣🤔

  • Ego-centryk

   15/03/2024 o 21:03

   Czesio zdecydowanie lepiej by wyglądał na tych wszystkich plakatach wyborczych. No i jeszcze Ferdek Kiepski. Może wtedy by ktoś w nich znalazł kandydata, kierując się własnym i nieprzymuszonym wyborem, na podstawie własnej intuicji, który byłby lepszy z waszego punktu widzenia, jako was najlepiej reprezentujący w każdej władzy?

 14. wyborca

  14/03/2024 o 16:42

  W PiS same oklepane twarze zgoda, ale z PO nikogo nie znam. Nie mam pojęcia co to za ludzie. Coś słabo z promocją. Na pewno są nowi nie zasiadali w radzie gminy.

 15. Mieszkaniec

  14/03/2024 o 16:50

  Dzisiaj zaglądam do skrzynki na listy, a tu książka. Myślę kto dał mi taki prezent i z jakiej okazji? Patrzę a to pan burmistrz za moje pieniądze (jakby było mało lansu w Magazynie krzeszowickim) zafundował mi tomisko. Wstydu nie masz człowieku trwonić nasze pieniądze. Jeżeli robiłeś to wszyscy widzą. Nawet gdybym miał głosować na faceta i jego akolitów to ta nachalność powoduje że nie będę.

 16. Wyborca#

  14/03/2024 o 17:02

  Dwa ostre zakręty na powiatówce w Filipowicach i kolizja tira z naczepą i osobówki. Droga objazdowa przez Jatki jest i cóż z tego kiedy dziura na dziurze i wąska, że dwa samochody nie mogą się wyminąć. Powiatówka w tym miejscu (zakręty) zwężona bo z jednej strony utwardzone pobocze, a zdrugiej chodnik szeroki jak w żadnym innym miejscu prowadzący dokąd? Do nikąd. Dlaczego w tym miejscu nie poszerzono tej drogi o szerokość tego dziwacznego chodnika. Jak głosować na takich bezmyślnych ludzi? Starosta, burmistrz, sołtys.

  • Mieszkanka

   15/03/2024 o 07:02

   Na tej drodze jest ograniczenie do 15 ton, tir który spowodował kolizję nie ma prawa jeździć po tej drodze.
   Jatki rozwalono nam także przez ignorowanie przepisów, cały ciężki transport z kruszywem przy budowie wiaduktu kolejowego szedł bezprawnie od strony Olkusza właśnie tamtędy.
   Mieszkańcy nękają urząd gminy i sołtysa o tę drogę cały czas, od lutego podobno ruszyły prace z projektowaniem tej drogi żeby ją poszerzyć i położyć nową nakładkę

   • Wyborca#

    15/03/2024 o 12:08

    Gdzie jest znak? Przy wjeździe do Filipowic nie widać.

   • Wyborca#

    15/03/2024 o 12:33

    Teraz jeszcze jak rozumiem sołtys będzie nękał burmistrza i po to zatrudnił się w urzędzie😀. Poza tym będzie bliżej ucha burmistrza więc drogę gminną przez Jatki i wiele innych bolączek nam rozwiążą. Super!

    • Mieszkanka

     15/03/2024 o 17:15

     Info odnośnie ograniczenia do 15t związane jest chyba z mostem koło szkoły, ale nie zwróciłam uwagi czy jest na początku drogi. Aż z ciekawości zwrócę uwagę.
     Napewno jest i było na wjeździe do Jatek, ale nikt sie tym kilka lat temu nie przejmował, dlatego mamy jak mamy.
     Co do sołtysa, to podobno rezygnuje z funkcji, ale to nie sprawdzone info.

     • Wyborca#

      16/03/2024 o 14:13

      Prędko po kolizji postawli znak przy wjeździe na Filipowicką z krajówki. Czemu Polak zawsze mądry po szkodzie? Chociaż… może lepiej późno niż wcale.

     • Anonim

      17/03/2024 o 08:49

      Tak postawili znak, że dopiero jak się skręci na Filipowicką to się go może wypatrzy. Kompletna bezmyślność.

     • Do Anonima.

      26/03/2024 o 17:09

      Tak postawili, jak umieli. Widocznie tanich fachowców zatrudniła koropo-sygnalizacja.

 17. zwróć gazetkę

  14/03/2024 o 23:19

  Otwieram dzisiaj skrzynkę na listy, a tam gazetka wyborcza z opisem, że to jakiś raport podsumowujący… Przecież na każdej sesji jest mówione od kilku lat co się robi.
  Ile kosztowało wydanie i dystrybucja tego czegoś nas podatników? Mówi się o około 40 tysiącach złotych… Z naszych podatków.
  Proszę Gminę Krzeszowice o odpowiedź jakie są całkowite koszty wydania i dystrybucji tego czegoś. Proszę o odpowiedź.
  Ja to coś zwracam do nadawcy listem poleconym!

 18. Życzliwy

  15/03/2024 o 12:23

  Podobno wczoraj jedna z kandydatek do rady z ugrupowania burmistrza mieszkanka Tenczynka wystawiła swoich krajanów do wiatru.? Miało być z pompą i z mediami a tu klops. Choć wolta zrozumiała. Co powiedzieć mieszkańcom jeżeli zasiada się w radzie tyle lat i nie rozwiązało się problemu? Mając większość i burmistrza z Tenczynka?

  • wyborca

   16/03/2024 o 20:26

   Żaden głos na tę panią! Pracą w szkole niech się zajmie, bo dramat!

   • Ala

    17/03/2024 o 21:00

    Myślałam, że jest na emeryturze i społecznie pracuje dla wyborców😜. Skoro jest jeszcze czynna zawodowo to rzeczywiście po co obciążać ją dodatkowymi obowiązkami😞.

    • Stop dla bezradnych radnych!

     18/03/2024 o 10:36

     Przez całą swoją kadencję obie radne z Tenczynka nie zrobiły nic by poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach! Teraz na parę dni przed wyborami organizuje się spotkania z mieszkańcami 😀i remontuje pobocza w rynku, które i tak zaraz będą rozjeżdżone przez te kolosy, pędzące z Rudna.Zadnych kontroli i patroli, domy pękają, chodnikiem nie da się spokojnie przejść bo podmuch wiatru od tych tirów nawet niebezpieczny.Zatrzymalam się samochodem na skrzyżowaniu w Rudnie po godzinie 6 rano. To jest jakiś dramat! Panie Kamilu proszę w godzinach porannych się pojawić na tym nieszczęsnym szlaku kruszywowym i na własne oczy zobaczyć co się tam dzieje.Liczymy na pana wsparcie i interwencję w tej sprawie i proszę się nie przejmować wpisami radnej bo kobieta myli pojęcie bezpieczeństwa ludzi, od promocji własnej osoby.

 19. wkurzony

  17/03/2024 o 08:55

  40 000 – 50 000 zł – czy tyle kosztowało nas mieszkańców gminy wydanie jakiegoś raportu, który znalazłem w skrzynce na listy? Proszę o odpowiedź włodarzy gminy o kosztach całkowitych związanych z tą publikacją. Mamy prawo wiedzieć- to nasze pieniądze.

  • Dysponowanie publicznymi pieniędzmi

   18/03/2024 o 10:59

   I prosimy burmistrza o informację jakie podwyżki od 1 stycznia,dostali pracownicy urzędu, pracownicy CKIS, pracownicy biblioteki, GOPS, i innyh podmiotow należących do urzędu gminy.Czy jest gdzieś informacja w sprawie podwyżek z naszych publicznych pieniędzy?

   • Olo

    18/03/2024 o 18:29

    Najlepiej zatrudnić Ukraińców na czarno. Będzie tani urząd 🙂

 20. Olo

  18/03/2024 o 18:25

  Głosujesz na Kłosowskiego, dostajesz Bartla. Podziękuję.

 21. pytanie o sprawy

  25/03/2024 o 14:32

  Szanowni włodarze Gminy Krzeszowice
  poprzednio bardzo chętnie odpowiadaliście na tym forum.

  Bardzo proszę o odpowiedź:
  1. ile nas mieszkańców gminy kosztowało wydanie tzw. raportu podsumowującego te kilka lat Państwa pracy i jego dystrybucja – wszystkie koszty w złotych?
  2. co takiego znalazło się w tym raporcie, co nie było wcześniej omawiane na sesji lub w innych np. w rocznych sprawozdaniach?

  Tylko tyle. Tak po ludzku chce wiedzieć.
  Sądzę, że Państwo znacie odpowiedź i odpowiecie, za co dziękuję.

  • Odpowiedź krótka i bezpośrednio szczera

   25/03/2024 o 19:35

   Szkoda nawet ruszać klawiatury, aby komuś kulturalnie tłumaczyć to, że trochę idiotyczne pytania zadaje. A wszystko to, przez współczucie, bardzo bolesne zresztą, dla jego, nieodwracalnego już – stanu psychicznego.

   • pytanie o sprawy

    27/03/2024 o 23:01

    Ty możesz nie pytać- ja pytam. To nasze – też moje pieniądze- i chce wiedzieć ile ten raport kosztował nas mieszkańców gminy.

    • Informacja publiczna

     28/03/2024 o 10:18

     Widzisz jakiś problem? Wystarczy udać się do UMiG, złożyć wniosek o udostępnienie tychże danych, potem podzielić to przez liczbę podatników w gminie, bo też można w UMiG takie dane uzyskać za jednym zamachem, i wtedy będziesz wiedzieć ile konkretnie ciebie to kosztowało. Mam nadzieję, że pomogłem?

 22. mieszkaniec

  27/03/2024 o 23:04

  do: odpowiedź krótka… – każdy mierzy według siebie.

  • Przykre, ale prawdziwe

   28/03/2024 o 20:34

   Właśnie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę