Edukacja

Zmiany w oświacie. Za nami pierwsza dyskusja o tym co czeka dzieci i rodziców od 1 września

Ośmioletnia podstawówka, czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum, trzyletnia szkoła branżowa pierwszego i drugiego stopnia oraz szkoły policealne – tak w skrócie ma wyglądać system edukacji, który już od 1 września zacznie obowiązywać w całej Polsce. Brzmi znajomo?

Po siedemnastu latach wracamy do systemu edukacji, który obowiązywał jeszcze w czasach PRL-u. Znikną gimnazja, a w ich miejsce powstaną ponownie ośmioklasowe szkoły podstawowe. W Gminie Krzeszowice będzie ich trzynaście, w samym mieście dwie. Jedna z nich zastąpi gimnazjum przy ulicy Długiej. Do powstałej na bazie gimnazjum szkoły mają zostać przeniesione niektóre oddziały dzisiejszych klas szóstych i trzecich. Poza nimi przy Długiej pozostaną druga i trzecia klasa gimnazjalna, oraz odbędzie się rekrutacja do klas pierwszych ośmioklasowej szkoły podstawowej. O tym, które klasy szóste i trzecie trafią do szkoły przy Długiej mają zdecydować rodzice. Ten punkt dyskusji o zmianach edukacji zdominował piątkowe spotkanie.

Rodzice pytali dlaczego na ulicę Długą ze Szkolnej mają trafić tylko niektóre oddziały klas trzecich i szóstych,  a nie można przenieść części klas drugich, czwartych i piątych. Dzięki temu przy Długiej powstałaby pełna ośmioklasowa szkoła. Niektórzy sugerowali też, że na okres przejściowy w Krzeszowicach powinna powstać jedna podstawówka, by dzieci mogły kontynuować naukę pod okiem tych samych nauczycieli. Do tego pomysłu nie jest przekonany ani burmistrz, ani dyrektorka Krzeszowickiej podstawówki, bo nowa szkoła liczyłaby prawie tysiąc dzieci, kilkudziesięciu nauczycieli i tylko jednego dyrektora, który musiałby nad nimi zapanować.

Rodzice pytali też o dofinansowanie na utworzenia sal tematycznych (biologicznej, chemicznej czy fizycznej) w budynku przy Szkolnej. Okazuje się, że na razie z ministerstwa płyną obietnice, ale finansów na pomoce i wyposażenie sal, także w odpowiednie krzesła i stoły, na ten moment brak. W trakcie spotkania padło też pytanie o stołówkę w szkole przy Długiej. W tej chwili obiady dostarczane są w ramach kateringu, ich koszt jest dużo wyższy niż w szkole przy Szkolnej. Rodzice liczą też na uruchomienie w budynku gimnazjum świetlicy.

Jednym z tematów była rozbudowa podstawówki w Krzeszowicach i zespołu w Woli Filipowskiej. Budynek przy Szkolnej, jak zapewnił burmistrz, ma zostać rozbudowany o sale gimnastyczną, dodatkowe oddziały i świetlice. Nie wiadomo natomiast jak będzie wyglądała rozbudowa budynku w Woli Filipowskiej. Pierwotnie zespół placówek miał zostać powiększony o siedem sal lekcyjnych. Tak duża rozbudowa może po reformie nie być już potrzebna, bo szkole odpadną dzieci z pobliskich Filipowic, które przed reformą uczęszczały do tamtejszego gimnazjum.

Ponieważ siatki organizacyjne na rok 2017/2018 jeszcze nie powstały, wciąż nie wiadomo czy gminie uda się zapewnić prace wszystkim nauczycielom, którzy uczą dziś w gimnazjach i podstawówkach. Nie wiadomo również co stanie się z oddziałami przedszkolnymi przy szkołach podstawowych do których uczęszczają cztero i pięciolatki. Mimo zapewnień, w niektórych szkołach, ze względu na małą liczbę sal lekcyjnych, może obowiązywać system zmianowy.

W poniedziałek na zebraniach w krzeszowickiej podstawówce o zmianach i przeniesieniach oddziałów na Długą mają rozmawiać rodzice. W czwartek uchwałę dotyczącą dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowej rzeczywistości mają podjęć radni. Nie będą w niej jednak określać podziału klas krzeszowickiej podstawówki. Rada rodziców tamtejszej szkoły ma sprawdzić czy zgodne z nowymi przepisami byłoby przeniesienie większej ilości klas do budynku przy Długiej.

Fot. Marian Lewicki, zdjeciakrzeszowice.pl

154 komentarze

154 Komentarzy

 1. Rychoo

  23/01/2017 o 00:01

  A był k…. spokój przez kilkanaście lat

  • Ragnar Lodbrok

   23/01/2017 o 08:12

   Nie było spokoju. Rodzice wiecznie czegoś chcieli.

   • Głos Prawdy

    28/01/2017 o 19:20

    Nie miejmy pretensji do Rodziców, że chcą dobra swoich dzieci! To jest naturalne. Miejmy pretensje do tych rodziców, którzy zrobili całe zamieszanie kompletnie nie mając poparcia większości zainteresowanych rodziców!( Kto widział te ankiety, jak sformułowane były pytania, dlaczego nie było protokołu skrótacyjnego itp?)
    A propos wiecie że Ci rodzice, przez których w ostatniej chwili zostały zniweczone kilkumiesięczne prace nad stworzeniem dwóch szkół NIE MAJĄ DZIECI Z NASZEGO KRZESZOWICKIEGO OBWODU !!!???

  • Anonim

   23/01/2017 o 09:34

   Czy to, że był spokój oznacza, że było dobrze ?

 2. ktoś

  23/01/2017 o 10:34

  3 nauczycieli i odlecieli z Gagarinem.

  • Anonim

   23/01/2017 o 10:54

   a ktoś robił za paliwo rakietowe.

 3. GOŚĆ

  23/01/2017 o 21:38

  A ciekawe czy będzie tak jak przed wprowadzeniem gimnazjum. Przecież teraz dzieci jest mniej

 4. :(

  26/01/2017 o 22:34

  I tak głosami 11 radnych zlikwidowano najstarszą szkołę w mieście. Im. Adama Mickiewicza. Wstyd. Ech, rodzice- aktywiści. Zafundowaliście swoim dzieciom molocha, w którym nikt niczego nie ogranie. Swoim – to jeszcze rozumiem. Ale jakim prawem cudzym? 🙁 A radni z miasta to jak za przeproszeniem głosowali? Bo Pan Pogan niestety za likwidacją? Czy to możliwe? Żal.

  • Anonim

   27/01/2017 o 13:39

   Przeciw jest tylko grupa interesu czyli nauczyciele bojący się o utratę swoich posad.

   • Anonim

    27/01/2017 o 15:31

    a rodzice ?

   • Głos Prawdy

    28/01/2017 o 14:49

    Poważnie ?! A rodzice gimnazjum, rodzice z podstawówki, którzy głosowali za dwiema szkołami, rodzice z podstawówki, którzy nie zrozumieli tendencyjnej ankiety, zbulwersowani rodzice dzieci z przedzkola, o których wogole zapomniano. To Ci Wszyscy też boją się i swoje stołki??????

   • głos prawdy

    28/01/2017 o 15:02

    No ciekawe? A rodzice z gimnazjum (98%), rodzice z podstawówki, ktorzy głosowali za dwoma szkołami, rodzice z podstawówki, którzy nie zrozumieli pokrętnej ankiety, zbulwersowani rodzice dzieci z przedzkola, o których wogóle zapomniano? to Ci Wszyscy też walczą o stołki?????

   • Głos Prawdy

    28/01/2017 o 19:09

    Ta ” grupa interesu” nie straci pracy przechodząc do byłej „Dwójki”! Więc może nie chodzi o żaden interes, może trzeba podnieść pułap myślenia trochę wyżej i zobaczyć czasami coś więcej niż pieniądze!

  • Anonim

   27/01/2017 o 17:57

   Ale chodzi o co – o to że będzie jedna szkoła w różnych budynkach zarządzana jedną administracją – to jest złe ? Czy złe jest to, że likwiduje się szkołę z nazwy ?
   Co by zmieniło podzielenie na 2 podstawówki ? Oczywiście oprócz etatów administracyjnych ?

   Bo chyba nie sądzisz, że pod pojęciem „likwidacja szkoły” ukryte jest też zlikwidowanie budynków, do których chodziły dzieci ?

   • Głos Prawdy

    28/01/2017 o 19:53

    A czy złe jest to, że:
    1. dzieci będą chodziły do przeszło tysięcznego „Molocha”?
    2. jedna podstawówka będzie składała się z 3 budynków?
    3. ankieta w podstawówce nie odzwierciedla rzeczywistego zdania wszystkich zainteresowanych rodziców?
    4. nauczyciele oraz cała społeczność Krzeszowic jest od przeszło miesiąca informowana o dwóch podstawówkach ( taka była decyzja Kuratora,Urzędu Miasta, Komisji Edukacji, Burmistrza i Radnych – dwa ostatnie „elementy” układanki zmieniły zdanie w ostatniej chwili)

    – No, czy to jest złe???

  • Anonim

   28/01/2017 o 13:01

   Nie rozumiem..przecież zdecydowana większość radnych pochodzi z wiosek więc co oni mają do powiedzenia w sprawie miejskiej szkoły? Niech sobie likwidują szkoły w swoich wioskach.

 5. mama123

  27/01/2017 o 15:04

  Szok.piszcie o co chodzi w ogole.nic nie wiem…

 6. krzeszowiceone.pl

  27/01/2017 o 16:37

  Niedługo więcej info na naszej stronie a na szybko.
  w Krzeszowicach zostaje jedna szkoła podstawowa:
  1. albo w trzech budynkach, jeśli rodzice nie zgodzą się na system zmianowy – bardzo prawdopodobne, że jest za mało klas (w starszych będzie podział na grupy)
  2. albo w dwóch – Długa/Szkolna – tutaj prawdopodobnie z systemem zmianowym (przejściowo, dopóki budynek przy Szkolnej nie zostanie rozbudowany)

  Tak zdecydowała większość rodziców, którzy wzięli udział w ankiecie przeprowadzonej przez Radę Rodziców SP Krzeszowice

  Na Szkolnej zostałyby klasy 1-3 (do dyskusji czy też nie klasa czwarta), na Długiej 4-8 lub 5-8

 7. lidzia

  27/01/2017 o 18:50

  A co z budynkiem na ul.Krakowskiej? Teraz tam uczą się I i II klasy.

  • a

   27/01/2017 o 19:14

   nic. to samo.

  • Anonim

   27/01/2017 o 20:34

   Na chwilę obecną bedą wykorzystywane trzy budynki, w których ilość sal jest wieksza niż oddziałów szkolnych, więc wszystkie dzieci bedą mogły rozpoczynać lekcję od 8. Natomiast planowane jest opuszczenie szkoły przy ul. Krakowskiej po rozbudowie budynku przy ul. Szkolnej (sala gimnastyczna i kilka sal dydaktycznych), ok. 2019 r. Po zakończeniu tej inwestycji zarówno budynek przy Długiej jak i przy ul. Szkolnej będą wyposażone niezbędne zaplecze dydaktyczne. I to może być dobry moment do ewentualnego powrotu do dwóch podstawówek.
   Ale nie braki w bazie lokalowej były główą przesłanką, aby organizować naukę dzieci w jednej szkole, tylko wyraźne pogorszenie warunków kształcenia i wychowania grupy ponad 200 uczniów szkoły. W przypaku dwóch szkół, planowano że więszość dzieci obecych klas IV-VI (w każdym roczniku po 3 klasy) kończąc szósty rok nauki będą przechodził do nowej szkoły, powstałej z gimnazjum. Niestety wiązałoby się to ze zmianą środowiska nauczania a co najważniesze całej kadry pedagogicznej, co na 1,5 roku przed egzaminami stawiałoby je w zdecydowanie gorszych warunkach w porównaniu do dzieci z innych szkół, które bedą pod opieką tych samych pedagogów od czwartej do ósmej klasy. Oragnizując naukę w jednej szkole ale ciagle w trzech budynkach wszystkie dzieci będą miały możliwość być uczone przez nauczycieli, którzy rozpoczęli z nimi pracę w klasie czwartej. A głównym założeniem reformy jest wydłużenie i ciągłość okresu kształcenia i wychowania w jednej szkole, co mam poprawić efekty nauczania.
   Powyższe problemy dotyczą trzech pierwszych lat, później już wszystko będzie na swoim miejscu. Wtedy, jak wczesniej wspomniałem, można zastanowić się nad dwiema szkołami. Oczywiście myśląc o ewentualnym rozdziale należy od samego początku tak oragnizować pracę szkoły, poporzez odpowiedni przydział klas poszczególnym nauczycielom, by później móc bezboleśnie się rozdzielić.

   • a co

    27/01/2017 o 20:47

    z podziałem klas na grupy? 😀

    • Anonim

     27/01/2017 o 21:07

     Nie mam szczegółowych danych, ale Rada Rodziców analizowała dane i stwierdziła, że pozostaje kilka wolnych klas (3-4), chyba nawet bez podziału hali sportowej. Więc nie będzie z tym by lekcje zaczynały się o 8 ewentualnie o 9.

   • Hektor

    28/01/2017 o 08:47

    Co za bzdury wypisujesz. A zostaw sobie swoje dzieci w przedszkolu do 18 roku życia, zachowasz ciągłość.
    Od moich się łaskawie odwal.

    W ankiecie w klasie moich dzieci (klasa VI) cztery razy więcej rodziców chciało przejścia do budynku na Szkolną do nowych sal i nauczycieli, którzy do tej pory uczyli 13-16 latki, a nie maluchy.

    Jeździsz nadal polonezem? Wychodzisz z domu z telefonem stacjonarnym?
    Nie?
    Toż to jawne pogwałcenie zasady „wydłużenia i ciągłości”.

    • Anonim

     28/01/2017 o 21:17

     W mojej klasie prawie wszyscy chcieli jedną szkołę. I co?

   • Głos Prawdy

    28/01/2017 o 15:43

    Te argumenty do mnie nie przemawiają i mam wrażenie, że do niewielu!
    1. W ustawie jest napisane, że dzieci w obrębie jednej podstawówki mają uczyć sie w jednym budynku lub dwóch blisko siebie (15 min. drogi to na pewno nie jest blisko!) a tu są trzy budynki !To co to za szkoła rozsiana w tylu budynkach?
    2. Planowana rozbudowa ?!! A kiedy? Ile to będzie trwało? no i po co skoro obecne gimnazjum jest dużą, świetnie wyposażoną szkołą?!! I jest to JEDEN BUDYNEK!!!
    3. ” tylko wyraźne pogorszenie warunków kształcenia i wychowania”- świetne zdanie, ale sformułowane na jakiej podstawie?, że egzamin będzie za 1,5 roku? Jaki egzamin? Proszę Państwa, nikt nie ma pojęcia kiedy i jaki egzamin będzie. Jest reforma, wszystko się zmieni!
    4. Uczniowie nie będą mieli ciągłości pracy z jednym nauczycielem ? – kolejny nietrafiony argument! wg takiego rozumowania, uczniowie powinni przez dwanaście lat (zlikwidujmy licea)a może 16 lat chodzić do tej samej szkoły (studia też niepotrzebne, bo stresuje zmiana szkoły!).A jakim stresem dla dziecka jest zmiana przedszkola na podstawówkę? ( Dla każdego możliwość zmiany, otwarcia nowej karty w życiu, nowego środowiska jest szansą na poprawę, nowe znajomości, nowe wyzwania!
    5. Ideą nowej reformy jest skupienie starszych i młodszych dzieci w jednej szkole. A co próbuje robić Gmina? rozdziela starsze od młodszych ( na Szkolnej 1-3, na Długiej 4-8). Czyli to co robią władze gmniny jest kompletnie niezgodne z duchem i ideą reformy?
    6. Po 3 latach będzie szansa na dwie szkoły? A może po trzech latach zróbmy właśnie jedną szkołę. Teraz będzie wielkie zamieszanie z budynkami, przeszło tysiącem dzieci, więc lepiej żeby były dwie szkoły!!! Nie Moi Drodzy! Po trzech latach nic nie będzie można już zrobić, REFORMA JEST TERAZ!

    SZKOŁA PODSTAWOWA NR. 1 IM. ADAMA MICKIEWICZA TO JEST PRAWIE STOPIĘĆDZIESIĘCIOLETNIA HISTORIA NASZEGO MIASTA, KTÓRĄ PRÓBUJE SIĘ JEDNYM, NIESPODZIEWANYM CIOSEM PONIŻEJ PASA ZAKOŃCZYĆ!TA REWOLTA NIE WIEM KOMU SŁUŻY, ALE NA PEWNO NIE SPOŁECZNOŚCI!A JEŻELI KTOŚ MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE JEST INACZEJ TO ZRÓBMY REFERENDUM, CZY JAKIEŚ OGÓLNE FORUM NA ŻYWO I PRZEKONAMY SIĘ, ŻE DWIE SZKOŁY TO ZDROWE WSPÓŁZAWODNICTWO, DWIE MOŻLIWOŚCI A W ŻYCIU ZDECYDOWANIE LEPIEJ MIEĆ WYBÓR NIŻ GO NIE MIEĆ!!!

    • :)

     28/01/2017 o 15:51

     No właśnie tak. Święte słowa.

    • Anonim

     28/01/2017 o 17:55

     Przykre, ale prawdziwe: „Głos prawdy” to demagogia w czystym wydaniu.

     • panie radny?

      28/01/2017 o 18:08

      podpisz się pan 😀 nie ma się co wstydzić. Pani Nowakowska się nie bała. 😉

     • Głos Prawdy

      28/01/2017 o 18:41

      to nie jest dla mnie przykre, jak ktoś używa takiego słowa jak ” demagogia” kompletnie go nie uzasadniając!!! to są Drogi Anonimie tylko słowa, słowa, słowa…i wzbudzają u mnie …politowanie

    • Odpowiedź dla Głosu Prawdy

     29/01/2017 o 22:33

     Ad.1. Prawda, ale dotyczy to zwłaszcza przypadku gdy dzieci muszą przechodzić pomiędzy budynkami. W przypadku naszej szkoły są trzy budynki, ale poszczególne klasy wszystki zajęcia mają w jednym budynku. Jedynie zdarza się, że są przeprowadzane do świetlicy. Ogólnie argument nie trafiony.
     Ad.2. Zgodnie z deklaracją Burmistrza rozbudowa obecnej SP a nie gimnazjum, ma się zakończyć w 2019. W SP brakuje sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, pracowni i kilku sal lekcyjnych. Po jej rozbudowie będzie możliwość zwolnienia budynku przy ul.Krakowskiej.
     Ad. 3. Osoby zainteresowane wiedzą. Egzamin ma obejmować j.polski, matematykę i j.obcy.
     Ad. 4. Niestety argumentacja zaprezentowana w pkt.4 oparta jest na przypisywaniu adwersarzowi pogladów który nie wypowiedział lub ich nadinterpretacji. Idąc tym tropem można by stwierdzić, że Głos Prawdy jako przeciwnik ciągłości edukacji chciałby by nauczyciele jego dziecka zmieniali się co semestr a może co tydzień i oczywiście nie będzie to miało wpływu na efekty nauczania.
     Ad. 5. Ideą nowej reformy nie jest skupienie starszych i młodszych dzieci w jednej szkole. Założenie dla szkoły podstawowej jest takie, że składa się ona z etapów: klasy 1-3 (nauczanie początkowe) i klasy 4-8 i wcale nie dzieci nie muszą się ze sobą spotykać.
     Ad. 6. Niestety zamieszanie będzie większe przy dwóch szkołach, przynajmniej dla dzieci (wymuszona zmiana miejsca i nauczycieli). W wariancie jednej szkoły jest wieksza elastyczność i możliwość uniknięcia niepotrzebnego zmieniania ucznią nauczycieli.
     W obu wariantach ilość oddziałów szkolnych w poszczególnych budynkach będzie taka sama, więc pod względem „zagęszczenia” uczniów nic się nie zmieni.

     • Głos Prawdy

      30/01/2017 o 16:16

      ODPOWIEDŹ GŁOSU PRAWDY DLA ODPOWIEDZI DLA GŁOSU PRAWDY!
      NO TO JEDZIEMY:
      1 oraz 5. NIEPRAWDA!: w ustawie jest napisane że mogą być maksymalnie dwa budynki, blisko siebie. Nie ma mowy, kto będzie i skąd dokąd przechodził – to nadinterpretacja! Są jeszcze nauczyciele, którzy będą biegać między budynkami a uczniowie będą na nich czekać bez opieki (1 przerwa trwa 5, 10 lub 15 min, chyba że wszystkie przerwy będą trwały 20 min lub więcej to uczniowie będą kończyć o 18 lekcje). WG REFORMY UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE JEDNEJ SZKOŁY MAJĄ BYĆ BLISKO SIEBIE, JAKO SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA!!!- więc 3 budynki w znacznej odległości przeczą idei tej reformy!!!
      2. Wiem czego brakuje i gdzie a najbardziej to chyba komuś brakuje zdrowego rozsądku!
      W 2017 ma być rozbudowana stara „dwójka” a co z tymi dwoma latami? co teraz? Ma być rozbudowana, na pewno? Wszyscy dobrze wiemy jak idą wszelkie inwestycje( szczególnie budowlane) w naszym kraju!
      3. Wiem z jakich przedmiotów ma być egzamin!Nic jednak nie jest jeszcze pewne odnośnie treści programowych egzaminu a poza tym teraz nauczyciele gimnazjum mają 3 lata na przygotowanie uczniów do egzaminu a jednak głównie skupiają się na nim ( jest tak w każdym gimnazjum!)w ostanim roku nauki, więc wiem , że dwa lata na przygotowanie do egzaminu to aż nad to!!! Jest to całościowy proces przygotowawczy jesli chodzi o gromadzenie wiedzy na odpowiednich poziomach edukacyjnych i tego procesu nie zakłóci przejście na dwa lata do innej szkoły. Z resztą wszystko w rękach poszczególnych ucznniów i nauczycieli, chyba że masz jakąś tajemną wiedzę, że nauczyciele z obecnego gimnazjum uczą gorzej niż w podstawówce??? To jest, Drogi Adwersarzu, szukanie dziury w całym osoby, która na edukacji zna się tyle, co rolnik na fizyce kwantowej ( przepraszam wszystkich rolników!)
      4. Nadużycie!!!Można oczywiście iść w odrealnioną metaforykę, możesz mi również wmówić, że chcę by nauczyciel zmieniał się co godzinę. Możesz napisać wszystko, bo jest na tyle miejsca, jednak: Jest normalne, że co kilka lat zmieniają się pedagodzy na drodze dziecka, choćby jest to dobre ze względu na to, że dziecko dorasta( nauczyciel już nie bardzo) a każdy uczący ma nieco inne spojrzenie. Naturalna chęć zmiany dotyczy naszego ludzkiego gatunku, no może nie należy zbyt często wymieniać jedynie swoich małżonków, chyba, że Ty, adwersarzu jesteś za tym? A konkretnie, to Dziecko chodzi przez kilka lat do przedszkola (jedni nauczyciele), kilka lat do nauczania wczesnoszkolnego (kolejny nauczyciel), kilka lat do następnych klas, i kilka lat do następnych itd itd. To jest chyba normalne??? Chyba, że tu rónież zaprzeczysz!? Przecież możesz, umiesz pisać!
      6. Kwestia zamieszania! Zobaczymy!Ja uważam, że w przeszło tysięcznym molochu będzie większe zamieszanie!Ale… jest bardzo dużo uczniów, którzy chcą iść do nowej szkoły, dajmy im po prostu wybór. Jeżeli Ty chcesz zostawić swoje dziecko w „dwójce” to nikt ci nie zabroni. Uwierz mi, że każdy dyrektor chętnie przyjmuje dziecko i na pewno się nie sprzeciwi woli rodzica.
      Na zdrowy rozsądek:
      TY ZAMYKASZ SPOŁECZEŃSTWU JEDNĄ Z DRÓG CHCĄC JEDNEJ PODSTAWÓWKI A JA UDRAŻNIAM OBIE. MOŻLIWOŚĆ WYBORU JEST POLEPSZANIEM JAKOŚCI NASZEGO ŻYCIA !!

 8. Anonim

  27/01/2017 o 22:07

  Były ambicję na dodatkową kaske za fuchę dyrektora czy zastępcy i nagle nie ma. Jak wrócą do 2 szkół przepisuje dziecko do Zabierzowa.

  • masz

   27/01/2017 o 22:29

   prawo 😀 będzie luźniej 😉

  • Anonim

   27/01/2017 o 22:45

   Szacun – piękne to co zrobisz. Doskonała obywatelska postawa.

   • Anonim

    27/01/2017 o 22:47

    Obywatelską postawę to prezentują teraz nauczyciele w starej jedynce bo się o swoje stołki martwią nie o mojego syna.

    • Anonim

     28/01/2017 o 11:02

     Bo Twój syn jest jeden a nauczycieli wielu. Na tym polega demokracja, że większość ma rację, nawet jak jej nie ma.

  • Głos Prawdy

   28/01/2017 o 18:56

   a w poprzednich latach przychodziły dzieci do naszego gimnazjum z Zabierzowa!

   Co Pan/Pani na to?

   • Anonim

    28/01/2017 o 19:11

    Głosem której prawdy jesteś ?
    Bo wiesz jak to jest z tą prawdą – jest względna. Jak ją skonfrontujemy, to wtedy wyjdzie ta prawdziwa.

    • Głos Prawdy

     28/01/2017 o 20:02

     Nie wiem w świecie jakich wartości żyjesz?
     Prawda jest tylko jedna (prawdziwsza to jaka?) i nawet Ci co mówią o trzech prawdach po prostu żartują !
     Proponuję troszkę bardziej merytorycznie ! to przybliży Cię do prawdy !

     p.s.
     Nie byliśmy na „Ty”, ale mnie to nie przeszkadza

     • Anonim

      29/01/2017 o 12:10

      Pytanie jest zasadne o tyle, że skoro piszesz, że jesteś głosem prawdy, to ja pytam kto dał Ci ten tytuł, i skąd wiesz, że prawdę piszesz i mówisz ? Może tylko Ci się wydaje, że mówisz prawdę ?
      Takich samozwańców wielu było, mało który dobrze skończył.

      P.S. byliśmy, tylko Ty nie pamiętasz. Taka jest prawda.

   • Anonim

    28/01/2017 o 21:22

    Chyba za długo siedzisz na internecie, bo Ci się kierunki pomyliły. Z klasy mojego dziecka z podstawówki, do Zabierzowa poszły 3 osoby a do Krakowa jedna. O dzieciach z Zabierzowa w kszeszowickim gimnazjum nie słyszałem.

    • Głos Prawdy

     29/01/2017 o 18:17

     Panie Anonimie!
     Głos Prawdy jest taki, że przegłosowanie w ostatniej chwili przez radnych likwidacji szkoły im. Mickiewicza (obecne Gimnazjum) jest aspołecznym nadużyciem wynikającym z zafałszowania rzeczywistości grupki ludzi, uważających się za przedstawicieli większości!Nóż zostaje wbity między żebra za pięć dwunasta, tak by ofiary nie można już było reanimować!
     Oczywiście faktów można nie uznawać, bo to jest teraz modne. Teraz złodziej złapany za rękę na gorącym uczynku twierdzi że to nie jego ręka!
     Ja zbijam każdy Twój argument, który przedstawiłeś. Ty nie masz żadnych argumentów a twoje słowa to gołosłowie tylko po to żeby coś z siebie wyrzucić, cokolwiek. Jeśli dalej będziesz kontynuował swój nic nie znaczący bełkot to darujmy sobie to czcze gadanie, szkoda mi czasu i tyle!

     • Głos Prawdy

      29/01/2017 o 18:20

      .. i jeszcze jedno,jeśli nie wiesz o żadnych uczniach z Zabierzowa w naszym gimnazjum, to Cię informuje o tym. Chyba że nie wierzysz? No cóż, przecież masz swoją prawdziwszą prawdę!

     • Inny anonim

      29/01/2017 o 18:51

      Czasu szkoda, ale sukcesywnie odpisujesz.

      A co do prawdy – zlikwidowali. NO I ? Niepodoba się, to trzeba było się wcześniej zastanowić i wcześniej działać! Trzeba było przewidzieć, że pewna grupka rodziców coś takiego wywinie. Akurat nie było to trudne do przewidzenia, wystarczyło z nimi porozmawiać nie wczoraj, nie miesiąc temu a już we wrześniu. No ale ja rozumiem, że czasem ciężko stwierdzić co ludzie mówią, jak się zachowują i ciężko wyciągnąć wnioski na później.
      Stało się. Teraz nie ma co rozpaczać i ujadać, teraz się trzeba zastanowić jak w tej nowej rzeczywistości żyć. Tyle.

  • Przeciw

   29/01/2017 o 11:50

   Droga wolna, na tym właśnie polega możliwość wyboru. Chcesz zostać w starej szkole- zostań, chcesz przejść do nowej przejdź.

 9. Gerwazy

  27/01/2017 o 22:56

  Ciekawe kto stołki miał obiecane?

 10. stiopa

  28/01/2017 o 00:13

  Witam. A jak wygląda sytuacja w Tenczynku?

  Przeprowadzam się w te okolice i zamierzam dziecko zapisać do 7 klasy (na nowe)….zastanawiam się tylko czy Krzeszowice czy Tenczynek. Może ktoś może merytorycznie polecić ktorąś ze szkół.

  • Michalina

   28/01/2017 o 09:24

   Gdybym miała dokonać wyboru na dzień dzisiejszy,gdzie planuje się jedną szkołę, to wybrałabym Tenczynek.Szkoła z trzykrotnie mniejszą liczbą uczniów (a nie moloch),bardzo dobra baza lokalowa i dydaktyczna (jeden budynek,a nie trzy,szkoła wyposażona w pomoce dydaktyczne dla kl.I-VIII).Oddziały liczące od 15 do 20 uczniów (w Krzeszowicach od 20 do 25). Zapewniona opieka świetlicowa oraz wyżywienie w formie cateringu.Po lekcjach dziecko może również uczęszczać do dobrze zorganizowanej świetlicy środowiskowej.Wyniki z ubiegłego roku: sprawdzian kl.VI stanin 7/9 (SP w Krzeszowicach stanin 6), egzamin gimnazjalny stanin 4-6 w zależności od przedmiotu (Gimnazjum w Krzeszowicach stanin 6-7).Można jeszcze sprawdzić wyniki z lat poprzednich.W Szkole Podstawowej w Tenczynku wdrażanie reformy będzie przebiegało ewolucyjnie,a nie rewolucyjnie jak w Krzeszowicach,gdzie grupa rodziców ma więcej do powiedzenia niż osoby merytoryczne.Samo wprowadzenie reformy edukacji w każdej szkole będzie wymagało dużego nakładu pracy ze strony dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.Wspieranie przez rodziców ,a nie konfliktowanie służy dobrej pracy szkoły,a tym samym dobru dziecka.
   Polecam również małe wiejskie szkoły,w których liczba uczniów w klasie nie przekracza 15 osób.
   M.Nowakowska-Malczyk

   • stiopa

    28/01/2017 o 16:47

    Dziękuję za opinię.

   • Darek

    30/01/2017 o 18:58

    Pani Nowakowska-Malczyk,

    Zapomniała Pani dopisać kilku słów końca więc pomogę : „Komentarz sponsorowany przez Zespół Szkół w Tenczynku”.

    Pozdrawiam ciepło.

    • Michalina

     31/01/2017 o 09:25

     Moja wypowiedź wynika z informacji o stanie oświaty w gminie,którą posiada każdy radny RM w Krzeszowicach,a nie z układów,o których Darku myślisz.Nic nie łączy mnie ze Szkołą w Tenczynku,chyba ,że masz inne informacje na ten temat,o których ja nie wiem.
     Tylko ludzie niedouczeni,małostkowi,zakłamani, ulegający wpływom, szukają „drugiego dna”.
     Zdaję sobie sprawę ,że trudno żyć w prawdzie,ale to od nas zależy wybór.
     Darku pamiętaj,że najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa.
     Pozdrawiam M.Nowakowska-Malczyk

     • zdun

      31/01/2017 o 09:46

      Pani wiceprzewodnicząca Rady zwróciła uwagę na bardzo ważną rzecz. Informację o stanie oświaty w gminie posiadają radni. Natomiast nie informuje się o tym mieszkańców. Zresztą nie dotyczy to tylko oświaty, ale i innych kwestii. Słyszałem, że były przypadki „silnych zaleceń”, by radni nikomu poza nie udostępniali wcześniej projektów uchwał. To co się dziwić, że mieszkańcy dowiadują się o ważnych sprawach jako ostatni?

 11. Ormianin

  28/01/2017 o 09:25

  Czytałem właśnie wpis jednego męża nauczycielki, czy Ci ludzie wstydu nie mają? Bez obciachu zarzuca komuś jakieś interesy, mimo że jedyny interes to jest właśnie jego.

  • Lol

   28/01/2017 o 12:14

   A ja popieram ten wpis, bo to co radni wyprawiają w tym mieście to się w głowie nie mieści. Klepią wszystko co im każe wódz nie zastanawiając się jakie to przyniesie skutki w przyszłości. Działanie na rozkaz z kolei wynika z tego, że w większości to radni-sołtysi, to radni, których członkowie rodzin zatrudnieni są w urzędzie, więc muszą robić co im się nakazuje. Dziwne ze jeszcze w poniedziałek burmistrz mówił iż podjął decyzję o dwóch szkołach a w czwartek radni odrzucają uchwałę przygotowaną przez ich komisję oświaty dotyczącą dwóch szkół i głosują za jedną. Co to jest!. To jest robienie z ludzi wariatów i działanie pod wplywem jakiegoś dziwnego impulsu a nie merytorycznych przesłanek. Zgodnie z obietnicą nauczyciele nie tracą pracy więc to nie jest wg mnie walka o pracę tylko szok na kolejne bezsensowne i podejrzane działanie radnych.

   • lol

    02/02/2017 o 18:58

    Dlaczego używasz mojego nicka?

    • trolololol

     02/02/2017 o 19:25

     Zarejestruj, to będziesz miał problem z głowy 😛 😉

  • Ilia

   28/01/2017 o 12:22

   Czy ktos znajacy temat moglby napisac bezstronnie plusy i minusy wariantow z jedna i dwiema szkolami? Biorac za punkt odniesienia dobro uczniow czyli mlodych ludzi ktorzy maja za pare lat starac sie dostac do krakowskich szkol srednich. Bez taniej propagandy i bez narzucania komukolwiek swoich lekow przed swiatem. Czy konflikt interesow miedzy nauczycielami z podstawowki i gimnazjum w ogole istnieje? Jesli tak to konkretnie na czym polega. Moze pan burmistrz albo ktorys z radnych by sie wypowiedzial jak to wyglada od strony ekonomicznej? Bo moze chodzi o brak kasy a szuka sie argumentow grajac na emocjach. W koncu czy zebrania rady miejskiej moglyby w tak waznych sprawach odbywac sie w innych godzinach niz srodek dnia roboczego 95% rodzicow? Znajac argumenty za i przeciw zrobmy legalne referendum i tyle.

   • Nika

    28/01/2017 o 12:47

    Na fb na profilu Pani Kingi Afonin (publicznie) udostępniono pismo zbulwersowanych rodziców ze szkoły podstawowej o manipulacji dokonanej przez garstkę rodziców tejże szkoły. Wg mnie to nie ma skonfliktowanych nauczycieli szkół, którzy uważają że powinny być dwie szkoły tylko jest konflikt rodziców tychże placówek nie wyłączając wewnętrznego konfliktu w samej szkole podstawowej

    • list cz. 1

     28/01/2017 o 14:52

     Krzeszowice, 27 I 2017

     Do Małopolskiego Kuratora Oświaty
     p. Barbary Nowak

     W imieniu rodziców, którzy czują się zmanipulowani oraz oburzeni zaistniałą sytuacją dotyczącą powstania jednej połączonej szkoły, która będzie funkcjonowała w trzech budynkach w mieście Krzeszowice, pragniemy wyrazić nasz sprzeciw oraz obawę związaną z konsekwencjami jakie przyniesie takie rozwiązanie.
     Powstanie jednej, tak ogromnej szkoły, w której będzie się uczyło ok. tysiąc uczniów wywoła chaos, bałagan, a także brak jakiejkolwiek możliwości wyboru szkoły w mieście.
     Pragniemy podkreślić, że ankiety na które powoływała się garstka rodziców, uzurpująca obie prawo do wypowiadania się w imieniu wszystkich rodziców, sposób ich przeprowadzenia oraz celowość, budzą co najmniej podejrzenia o chęć zmanipulowania oraz matactwa, ankiety przeprowadzone w taki sposób nie mogą być traktowane jako dokument wiążący i stanowiący o tym, jakie mają być losy szkół.
     W klasach, w których uczą się nasze dzieci, większość rodziców zagłosowała za powstaniem dwóch niezależnych od siebie szkół podstawowych. Była to większość przytłaczająca (80-90%).
     Niezrozumiałym dla nas jest fakt, że po blisko półrocznych konsultacjach, wyliczeniach oraz założeniach o konieczności powstania dwóch szkół, nagle na dwa dni przed głosowaniem zmieniono postanowienie w gminie i Radni zagłosowali za utworzeniem jednej szkoły.
     Dodamy, że jesteśmy zaniepokojeni faktem spotkania P. Burmistrza, kilkorga rodziców z Kuratorem w Krakowie. Na spotkaniu pojawiła się tylko jedna strona, przedstawiła swoje argumenty nie bacząc na opinie innych rodziców a także samych Dyrektorów szkół, którzy także uznali, że najlepszym rozwiązaniem dla Krzeszowic będzie utworzenie dwóch równoległych szkół podstawowych.

     • list cz. 2

      28/01/2017 o 15:52

      Spotkanie zostało zaaranżowane na dwie godziny przed sesją Rady Miejskiej, na której miało się odbyć głosowanie. O spotkaniu nie poinformowano ani zainteresowanych Dyrektorów istniejących szkół ani pozostałych rodziców. Gdzieś w tej całej historii zapomniano o dzieciach. To ich dobro jest najważniejsze. P. Minister Zalewska mówiąc o reformie oświatowej zwracała niejednokrotnie uwagę na to, że clou całej reformy jest podniesienie jakości funkcjonowania szkół, ich zmniejszenie oraz mniej liczne klasy. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przy połączeniu szkół w Krzeszowicach powstanie ogromna szkoła, którą trudno będzie zarządzać. Zarządzania tym bardziej będzie utrudnione, że szkoła będzie w trzech budynkach.
      Pragniemy także przypomnieć, że według ustawy o reformie oświaty, dotyczącej wygaszanych gimnazjów, w budynkach po nich mogą się jedynie oddziały klas I, IV oraz VII oraz klasy II i III gimnazjum.

   • Głos Prawdy

    28/01/2017 o 15:55

    Droga Ilia!
    Powyżej zamieściłem wytłumaczenie, może długie ale proszę przeczytaj!
    Głos Prawdy

 12. Anonim

  28/01/2017 o 12:25

  Rząd zrobił jeden wielki burdel,a nasi radni drugi.

  • a ja

   28/01/2017 o 16:56

   myślę, czytając wpisy radnych z opozycji (centralnej) a koalicji (lokalnej), że chcą na siłę wcisnąć nas w konflikt między dwoma partiami. Zauważcie – ściągnęli niedawno posłów PO licząc chyba na wprowadzenie zamętu, bo pisali, że będą dyskutowac o oświacie właśnie. Nie udało się, bo większość ludzi na sali krytykowała ich działania. Teraz próbują nas przekonać, że zadyma ze szkołą w krzeszowicach to wina pisu 😀 a ja myślę. że chcą ukryć własną nieudolność lub drugie dno, czyli oszczędności. Nie na nauczycielach, ale raczej na administracji. Polecą dyrektorzy. czy będą potrzebne dwie księgowości? A co z kadrowymi? A sekretariaty? ojojoj. P.S. Pani Michalino – dzięki za merytoryczny wpis. Szkoda tylko, że reklamuje Pani szkołę w TEnczynku, no ale jak w krzeszowicach będzie taki moloch to faktycznie mądrzy rodzice będą szukać miejsca w małych szkołach. 🙁

   • wyluzuj

    28/01/2017 o 18:10

    Wyluzuj z tym swoim PISem. My tu o naszych dzieciach a Ty o swoich partyjnych bzdetach.

 13. mam pytanie

  28/01/2017 o 17:07

  a nawet kilka:
  1. czy rodzice wnioskujący o jedną szkołę przedstawili panu burmistrzowi protokoły komisji skrutacyjnych z poszczególnych klas w których odbyły się głosowania
  2. czy przedstawili protokół zbiorczy
  3. czy poinformowali jaka była frekwencja podczas zebrań na których przeprowadzono głosowania?
  Oczywiście wszystkie protokoły podpisane przez wybrane do komisji skrutacyjnych osoby. Czy państwo radni o to zapytali? Czy o to zadbali? Jeśli nie, czy po wybuchu afery rodzice zostali poproszeni o uzupełnienie dokumentów? Jeśli to się stało, to mamy naprawdę niezły bajzel.

  • Głos Prawdy

   28/01/2017 o 18:52

   odpowiedź na wszystkie pytania brzmi:
   nie, nie , nie !!!

 14. rodzic

  28/01/2017 o 18:41

  Cała sprawa ewidentne nadaje się do zgłoszenia do prokuratury. Powoływanie się na wyniki ankiety o wątpliwej, tendencyjnej treści i przeprowadzonej bez zachowania jakichkolwiek procedur powinno zainteresować śledczych. Ponadto, rola burmistrza, który lekceważąc opinie oraz dane komisji edukacji zmienia nagle zdanie autoryzuje swoją obecnością jedna strone sporu na spotkaniu z kuratorem, jest oczywiście naganna. O postawie radnych, nie warto tu rozmawiać, przecież są niezależni.

  • Głos Prawdy

   28/01/2017 o 19:28

   Radni są niezależni….od pogody!

  • Głos Prawdy

   28/01/2017 o 19:33

   Drogi Rodzicu !Bardzo trafne zdania! Te ankiety jednak zostały zakopane w krainie niebytu!

 15. MK

  28/01/2017 o 21:19

  Z tą prokuraturą to już naprawdę nie przesadzajcie. O tym jak będzie wyglądała sieć szkół w gminie decydują radni i zadecydowali. Dlaczego nie było Was na sesji? Dlaczego nie było Was na czwartkowym spotkaniu w sprawie edukacji. Ani na sesji ani na spotkaniu – poza dyrektorami, panią naczelnik i radnymi komisji edukacji nikt nie bronił pomysłu dwóch szkół. Nie było żadnego rodzica, który wypowiedziałby się przeciw.
  To przykre, że „debata” dotycząca edukacji wyglądała tak jak wyglądała, ale trochę się spóźniliście.

  • Rafik

   29/01/2017 o 11:44

   Nie było nas na ww spotkaniu bo wszyscy zostaliśmy poinformowani że będą dwie szkoły. Na piątkowym spotkaniu p. Burmistrz jeszcze to potwierdził. Komisja Edukacji przygotowaną miała uchwałę dotyczącą dwóch szkół (nad którą długo pracowała). Uznaliśmy, że jeśli wiemy, że mają być dwie szkoły, uchwała jest przygotowana to głosowanie na sesji jest tylko formalnością. Nikt z nas nie wiedział, że w „podziemiach” spiskowano od poniedziałku i cała praca wykonana przez Komisję legnie w gruzach.

  • Kreol

   29/01/2017 o 11:47

   Może dlatego nikt się nie pojawił, bo nikt o tym nie wiedział. Proszę zauważyć, że na piątkowym spotkaniu w gimnazjum pojawiło się kiludziesięciu rodziców przeciwnych powstaniu jednej szkoły a opowiadających się za dwoma, niezależnymi szkołami podstawowymi. Natomiast zwolennikami powstania jednej szkoły na sali w gimnazjum była tylko, tzw. Rada rodziców szkoły podstawowej w liczbie 5 osób. O tym Pan nie wspomniał. Co jeszcze ważne, na tym spotkaniu przedstawiciele Rady Rodziców z gimnazjum podali wyniki głosowania jakie miało miejsce na wywiadówkach w czwartek wieczorem, przeprowadzonym po tym jak dowiedzieli się, że powstało zamieszanie wokół restrukturyzacji szkół. Otóż zadano jedno-bardzo proste pytanie: czy jest Pan/ Pani za utworzeniem w Krzeszowicach jednej szkoły podstawowej cz za utworzeniem dwóch szkół podstawowych. Na 208 osób uczestniczących w głosowaniu 201 było za utworzeniem dwóch szkół. Gro z tych rodziców ma młodsze dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej. Poza tym, sprawa utworzenia jednej lub dwóch szkół dotyczyć będzie tak naprawdę całej społeczności lokalnej, ponieważ są dzieci, ktore chodzą do przedszkola i za chwilę pójdą do szkoły, starsi mieszkańcy Krzeszowic są z kolei dziadkami i ich też ta sorawa dotyczy. Tak więc proszę nie wypowiadać się w imieniu całej społeczności tłumacząc się tym, że każdy mógł pójść, bo to przekłamanie.

   • a ja

    29/01/2017 o 11:58

    mam pytanie. Czy ktoś pomyślał o tym, że starsze dziecko opiekuje się młodszym w drodze do szkoły? Czy radni dadzą mi kasę na opiekuna zaprowadzającego młodsze do szkoły, bo starszy będzie pędził do innego budynku? Tylko nie pisać mi tu, że mam 500+. Bo nie ma ono służyć na płacenie za brak rozsądnych decyzji. 😛

    • Anonim

     29/01/2017 o 12:08

     zmień pracę, weź kredyt.

     • e no nie

      29/01/2017 o 12:11

      to i bula tu mamy? 😀 no proszę, proszę. witamy. 😛

    • Anonim

     29/01/2017 o 13:55

     Ujawni swoje dane, ponieważ to jest nie dopuszczalne żeby dziecko opiekowało się drugim dzieckiem.
     Należy to zgłosić do opieki społecznej lub sądu rodzinnego.

  • Sprzeciw

   29/01/2017 o 12:35

   Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta, otóż nikt nie spodziewał się, że po półrocznych pracach Komisji edukacji, Dyrektorów, Gron Pedagogicznych, konsultacjach, w których ustalono, że najlepszym rozwiązaniem dla Krzeszowic, a przede wszystkim dzieci, będzie utworzenie dwóch niezależnych szkół podstawowych. Sprawa powstania jednej, zbiorczej szkoły, w której maiało by uczyć się tysiąc uczniów, pojawiła się jak grom z jasnego nieba. Dowiedzieliśmy się o niej dopiero w czwartek rano, czyli stanowczo za późno, żeby móc się pojawić na sesji i zainterweniować. Proszę sobie wyobrazić, że większość ludzi pracuje w tych godzinach i nie jest w stanie się zwolnić z pracy ot tak. To całe zamieszanie spowodowane tym, że grupa dyletantów stwierdziła, że wie lepiej jak funkcjonuje szkoła i jak powinna wyglądać jest przerażające. Może ta sama grupa za chwilę stwierdzi, że wie lepiej jak powinny pracować szpitale, kancelarie prawne, itd..
   Nie może tak być, że wielomiesięczną pracę powołanych do tego ekspertów wyrzuca się do kosza, a wysłuchuje się grupy laików, która twierdzi, że wie lepiej. Tu też mój zarzut do naszych Radnych. Szkoda, że zadziałali Państwo pod wpływem emocji, a nie wysłuchaliście merytorycznych wniosków komisji edukacji, Dyrektorów szkół i P. Naczelnik, którzy doszli do tej samej konkluzji- dwie niezależne szkoły podstawowe to najlepsze rozwiązanie. Tyle

   • do Sprzeciw

    29/01/2017 o 21:26

    A Burmistrz i Pani Naczelnik na spotkaniu w Sali Herbowej, pytani przez przedstawicieli Rady Rodziców SP dlaczego tak późno przekazano informację nt. planowanych zmian, tłumaczyli że czas na przygotowanie był bardzo krótki bo czekano na ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie reformy, czyli podpis Prezydenta. Dopiero od tego momentu rozpoczęto prace.
    Więc ktoś się mija z prawdą.

  • Do odważnego radnego

   29/01/2017 o 14:48

   Szanowni radni, co takiego wydarzyło się między jednym wieczorem a drugim południem, że wynik głosowania w radzie jest inny niż wynik półrocznej pracy Waszej komisji? Naprawdę żadne z Was nie czuje się w obowiązku tutaj tego napisać czarno na białym?
   Wiemy, że parę osób podających się za reprezentantów rodziców wraz z burmistrzem wybrała się rankiem do kuratorium i wróciła z niczym na piśmie, rzekomo z jakąś opinią wypowiedzianym ustnie. Tyle wiemy i nikogo to nie przekonuje, prócz grupki snującej cała tę intrygę. Odwagi Panie, Panowie!

  • Głos Prawdy

   29/01/2017 o 18:30

   Nie było nikogo bo nikt nie miał pojęcia, że wogóle rozważana jest opcja jednej podstawówki. Wszystko zostało ukartowane za pięć dwunasta, tak by nie dało sie tego odwrócić! Zobacz proszę jakie jest teraz poruszenie rodziców z gimnazjum, z przedszkola, z podstawówki (tych którzy nie mieli świadmości, że szykuje się zamach na istnienie drugiej podstawówki)! Jeszcze raz proszę, OTWÓRZ OCZY!

   • Inny anonim

    29/01/2017 o 18:54

    Jak widać opcja była rozważana, skoro zaplanowaną skrzętnie akcję „za pięć dwunasta” przeprowadzono.
    TO się dało przewidzieć, to się dało przechwycić w odpowiednim momencie. Tylko ludzie mają taką tendencję, że zamiast zastanawiać się nad tym co się stać może, nie myślą o najczarniejszych scenariuszach. A wystarczyło popatrzyć i zapoznać się z tą grupką, która zadziałała w sprawie jednej szkoły. Po dwóch – trzech rozmowach, ale nie o pierdołach a o konkretach – byłoby jasne co się szykuje.
    No ale przecież po co człowiek ma myśleć o najgorszych scenariuszach ? Lepiej płakać nad rozlanym mlekiem.

   • Anonim

    29/01/2017 o 21:03

    Nie zapoznali się z opinią rodziców dzieci poczętych w ostatnim miesiącu.
    To jest skandal!

    • Anonim

     29/01/2017 o 21:15

     Nie wiadomo czy ten miesiąc był ostatni. Na necie pisało, że ostatni będzie czerwiec.

 16. Tomek

  29/01/2017 o 14:37

  Ludzie, przestańcie się wzajemnie obrażać, co Wam to da?

  jestem absolwentem byłej już szkoły nr 1 w Krzeszowicach, widzę wiele plusów jednego jak i drugiego rozwiązania.

  1. jak można mówić o likwidacji szkoły podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza, skoro ona została zlikwidowana kilkanaście lat temu decyzją o przekształceniu jej w gimnazjum? nie można likwidować czegoś, czego nie ma.

  2. w szkole na ul. Szkolnej jest 12 sal lekcyjnych, na długiej blisko 30, + klika sal na ul. Krakowskiej. oddziałów szkoły obecnej podstawowej jest około 28. od września, przy funkcjonowaniu dwóch szkół, na ul. długą miałyby się przenieść 4 klasy czwarte i 3 klasy siódme. Dodatkowo zostałoby wówczas ile klas (oddziałów gimnazjalnych? 8? coś około). do tego dochodzą po trzy klasy I, nowoutworzone. czyli na ulicy długiej uczyć się mają 24 oddziały, a na Długiej 18? przy tak nieproporcjonalnej „kubaturze”

  3. stworzenie jednej szkoły miałoby sprawić, że dzieci najmłodsze byłyby bezpieczniejsze podczas funkcjonowania na jej obszarze, ponieważ starsi uczniowie nie zwracają na maluchy szczególnej uwagi. to tylko dzieci, trudno je za to chłostać, ale też trzeba zapewnić bezpieczeństwo najmniejszym (właśnie dzieciom rodziców z „zerówki”)

  4. na ul. Szkolnej nie ma ani pół pracownik fizycznej, chemicznej, komputerowa jest, że pożal się Boże, na ul. długiej to wszystko jest już i dzieci, które miałyby te przedmioty w swojej podstawie programowej, mogłyby korzystać z tej infrastruktury (oraz wiedzy i doświadczenia nauczycieli). na oświatę w naszej gminie co rok przeznaczane są niemałe, ale jednak z każdym rokiem coraz mniejsze środki, to można sprawdzić. na pracownie te może nie być pieniędzy, często to właśnie RR organizuje wyposażenie do szkoły, żeby dzieciaki odbywały lekcje jak na XXI wieku przystało.

  5. już teraz niektórzy rodzice mają dzieci w dwóch, a nawet trzech budynkach szkoły (ul. długa, krakowska,szkolna). ten problem nie zniknie, bo dzieci te są w różnym wieku, jednych to dotyczy, innych nie.

  6. dzieciom (młodzieży) z wygaszanego gimnazjum sytuacja się nie zmienia, zostają w tym samym miejscu, z tą samą kadrą nauczycielską.

  7. w zeszłym roku jaka była chryja z rodzicami, bo żadna klasa nie chciała mienić lokalizacji na ul. Długą? przeszły trzy młodsze klasy, bo miały do wyboru zmianę popołudniową lub budynek gimnazjum, dla większości rodziców to żaden wybór.

  8. padło tu oskarżenie o knucie. każdy obywatel ma prawo do udziały w sesji rady miejskiej. nie odbierajcie praw innym (bo dlaczego tam poszli?, bo mieli prawo przedstawić swój punkt widzenia, jak każdy inny)

  9. w przypadku przymusowego przeniesienia klas (przyszłorocznych) IV i VII, a tak będzie jeśli powstaną dwie szkoły, przechodzą one na ul. Długą bez swoich wychowawców. o ile w przypadku klas IV-tych ten problem nie występuje (mają całe grono pedagogiczne nowe, bo inna forma nauki, już nie wczesnoszkolna), o tyle klasom VII zmieni się wszystko, bo nauczyciele z nimi nie przejdą. i może to już nie małe dzieci, ale czy to ich nie obejdzie? to są ludzie, młodzi ludzie. mają swoje obawy, stresy i też przeżywają zmiany. czy rodzice z klas niezagrożonych przeniesieniem o tym pomyślał. w przypadku jednej szkoły, nauczyciele klas starszych (IV-VIII) przeszliby do nowego budynku ze swoimi wychowankami. to nie ma znaczenia?

  postarajcie się zrozumieć drugą stronę, mniej okładać się „hejtem”, możemy się nie zgadzać, ale nie mamy prawa się obrażać i mieszać z błotem

 17. spytałem eksperta

  29/01/2017 o 15:34

  „to nie ma znaczenia?”

  Spytałem swojego dziecka po przyjściu z wywiadówki. Powiedział, że nie ma. Nawet jest ciekaw.

  Ludzie nie bójcie się tego, że Wam dzieciaki rosną!

 18. Kazek

  29/01/2017 o 18:01

  Czy ktoś wie jak imiennie głosowali radni….bo chciałbym to zapamiętać

 19. Robert Chochół

  29/01/2017 o 19:29

  Szanowni Państwo! Kierowana przeze mnie Komisja Edukacji na bieżąco monitorowała zmiany zachodzące w polskiej oświacie oraz analizowała ich skutki w zakresie realizacji zadań oświatowych w Gminie Krzeszowice. Dlatego członkowie Komisji Edukacji przygotowując się do projektowanych zmian w obszarze edukacji m.in. współpracowali z Wydziałem Edukacji i Spraw Obywatelskich, brali udział w listopadowym wyjazdowym spotkaniu szkoleniowym dotyczącym omawianych zagadnień z Dyrektorami gminnych placówek oświatowych, informowali – w odpowiedzi na pisma zaniepokojonych wizją zmian środowisk lokalnych – o przewidywanych etapach tworzenia zreformowanej sieci szkolnej, a także wnioskowali do Burmistrza Gminy Krzeszowice o zorganizowanie i przeprowadzenie debaty oświatowej na początku 2017r., ze względu na rosnące zainteresowanie społeczne tematem reformy oświaty. Dla nas punktem wyjścia był artykuł 206 ustawy Przepisy wprowadzające nową ustawę – Prawo Oświatowe, który obliguje organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego do tego, aby podejmując stosowną uchwałę zadbał o pełną strukturę organizacyjną ośmioletnich szkół podstawowych oraz funkcjonowanie ich w jednym budynku lub jego bliskiej lokalizacji.
  Naszym zdaniem funkcjonowanie dwóch szkół podstawowych w Krzeszowicach uwzględniałoby dobro uczniów m.in. poprzez zapewnienie właściwej organizacji pracy krzeszowickich szkół, mniejszej liczebności klas, stosownej odległości od miejsca zamieszkania według przyjętej rejonizacji. Uważamy, że byłoby to zgodne z duchem reformy. Dlatego do końca rekomendowaliśmy projekt uchwały zakładający powstanie dwóch szkół podstawowych w Krzeszowicach. Na czwartkowej sesji 11 radnych nie podzieliło naszego zdania, popartego wystąpieniami Dyrektorów krzeszowickich szkół. Szkoda, bo do tego czasu, ustalone z naszymi kolegami i koleżankami podstawowe założenia projektu uchwały nie budziły wątpliwości. Czy Małopolski Kurator Oświaty uzna w omawianym przypadku zasadność umiejscowienia jednej szkoły w trzech budynkach, z blisko 1000 uczniów i setką nauczycieli oraz pracownikami obsługi i administracji? Czas pokaże. Pozdrawiam serdecznie. Robert Chochół.

  • aaa

   29/01/2017 o 19:41

   Dziękuję Panie Robercie.

  • Anonim

   29/01/2017 o 20:22

   Panie Robercie może zdobędzie się Pan na odwagę i obnaży prawdziwy cel.
   Tzn. nie jest ważne dobro dzieci, opinia rodziców, najważniejsze jest interes nauczycieli.
   Przestańcie zastawiać się dziećmi w obronie swoich interesów zawodowych!
   CUW-wy wam (nauczycielom) nie pasowały teraz jedna szkoła też nie pasuje więc chodzi tylko o wasze interesy zawodowe. Przestańcie grać na uczuciach rodziców chroniąc swoje stanowiska pracy!

   • @Anonim

    29/01/2017 o 22:09

    Drogi Anonimie. Jak widać ciebie już nic nie przekona. Czy w takim razie, mógłbyś przestać szkalować tutaj swoimi wypowiedziami Pana Roberta jaki i całe grono innych osób mających odmienne zdanie od twojego ? Pan Chochół przedstawił stanowisko KE czując się, jak rozumiem, przywołany do tablicy. Co jeszcze miał zrobić, ubiczować się publicznie, ponieważ na podstawie wielomiesięcznych analiz komisji której przewodniczy doszli do innych niż twoje wniosków ? Trochę obiektywizmu.

    • Anonim

     29/01/2017 o 22:23

     Ja tylko mówię aby skończyć z urzędniczym bełkotem i powiedzieć ludziom o co naprawdę chodzi.
     Pan Robert to nauczyciel który broni swoich kolesi a całkowicie w głębokim poważaniu jest cała reszta.

     • @Anonim

      29/01/2017 o 22:33

      Z całym szacunkiem, ale stwierdzenie ” broni swoich kolesi” sugeruje pogardę i brak jakiegokolwiek szacunku. Co to za czasy, w których można publicznie nazwać ludzi „kolesiami”, aby zamanifestować tym samym swoje odmienne zdanie. Jak rozumiem, przykład idzie z góry.

   • Głos Prawdy

    29/01/2017 o 22:28

    Mądry Anonimie!
    Miałem nie pisać , ale Twoje słowa miotają się pomiędzy pozorną argumentacją a brakiem wychowania!Czy chodzi ci o dobro Twojego dziecka czy dobro większości dzieci? – Bo to może być całkiem coś innego!!! Zostaw po prostu swoje dziecko w ” dwójce” i pozwól innym wysłać dzieci do nowej”jedynki”! Daj ludziom robić, to co chcą? Chyba, że masz jakiś interes w tej sprawie?- Proszę tylko nie mów o pozornych oszczędnościach!!!
    Poza tym, czy wyobrażasz sobie, że nauczycielom nie zależy na pracy ( a czy tobie zależy na twojej pracy? Czy jesteś przyspawany do „stołka”?). Po co wogóle o tym dyskutować !!!??? Chodzi o to, że „jedna szkoła” to wcale nie jest opinia większości rodziców!Spróbuj się zainteresować tematem! Popytaj, porozmawiaj i wyjdź ze swojego zdeformowanego światka.
    A przede wszystkim podaj choć jeden konstruktywny argument, który podważy te realne!
    Ale za nim odpiszesz, proszę, pomyśl! To nie boli!

    • Anonimus

     29/01/2017 o 22:38

     Szanowny głosie prawdy, uważam ze jedyna alternatywa to zamknąć obie szkoły bo szkoła w tenycznku jest lepsza w każdym aspekcie. Zaoszczędzony budżet przeznaczymy na żonę dla gladiatora a likwidując dwie szkoły starczy jeszcze na kochankę.

     • Głos Prawdy

      29/01/2017 o 22:53

      Zgadzam się !!!! Zlikwidować wogóle szkoły! Po co to komu? Darmozjady nauczyciele przyspawani do stołków urabiają swoje ciemne interesy zarabiając fortuny na swym niecnym edukacyjnym procederze!!Pogonić to towarzystwo! Kiedyś nie było szkół i ludzie byli szczęśliwsi.Wypasali swoje bydło na łąkach i rzucali kamieniem do drzewa. Teraz kamieniem to się rzuca w nauczyciela a on ucieka i trudno go trafić!

    • Bogumila

     29/01/2017 o 22:42

     Myślenie boli, nie widział pan twarzy burmistrza na ostatnim posiedzeniu ?

    • Anonim

     29/01/2017 o 22:55

     Z ankiety przeprowadzonej podczas wywiadówki w SP spośród ponad 450 rodziców bodajże 56% była za „jedną szkołą”, więc skąd ta opinia że większość jest przeciw.
     Głosie Prawdy, storzenie jednej szkoły wcale nie nieumożliwia klasą VI przejścia do gimnazjum wraz ze zmianą nauczycieli. Jeżeli rodzice z konkretnej klasy będą chcieli zmienić kadrę nauczycielską nie bedzie z tym problemu. Natomiast projekt dwóch szkół wymusza w każdym roczniku klas IV-VI przejście do nowej szkoły (gimnazjum) aż trzech oddziałów spośród czterech oczywiście z obowiazkową wymiana nauczycieli. Więc wybór raczej kiepski, zwłaszcza dla dzieci nie będących w klasach sportowych, gdyż obecna SP chciałaby je zachować, bo „bardzo dużo w nie zainwestowała”.

     • Anonimus

      29/01/2017 o 23:08

      Hilary tez miała więcej i przegrała. Ale oczywiście my polaczki będziemy uważali ze nasza demokracja jest lepsza, od Amerykanów się uczyć tępaki!!!

     • Głos Prawdy

      29/01/2017 o 23:30

      No w końcu coś drgnęło!!!
      Co do ankiet, to dobrze, że użyłeś słowa „bodajże”, bo już bym ci uwierzył!
      Powtórzę się, ale cóż.
      Nikt tych ankiet po przeprowadzeniu, poza wykonawcami nie widział. Nie było z nich żadnych protokołów. Były anonimowe, więc nie są formalnie do zaakceptowania. Rodzice z podstawówki sa zbulwersowani, ponieważ nie rozumieli ankiet (pytania w nich sobie przeczyły).Rodzice z przedszkola tych dzieci co maja iść do podstawówki tez są zbulwersowani. Na jakiej podstawie twierdzisz że 56% było za jedną szkołą? Widziałeś chociaż ślad ich opracowania?
      Zmiana kadry nauczycielskiej w brębie jednej szkoły ? – Co to za bzdura? Nigdy się to jeszcze nie zdażyło!!!
      Co do przymusu przejścia do „jedynki”!! To kolejna bzura, bo jeśli będziesz chciał by twoje dziecko chodziło do „dwójki”, to nikt ci tego nie zabroni. Ręczę ci za to! To nie jest Anglia, gdzie rejonizacji nie przeskoczysz!!! Naprawdę Twoje dziecko może chodzić, gdzie sobie życzysz.Np dzieci najbardziej zbuntowanych rodziców od ankiety nie są z Krzeszowic a chodzą do Krzeszowic.
      Proszę żebyś chciał choć przez chwilę zrozumieć co do ciebie mówię.!! Ale chciej naprawdę!!! Bo jak się uprzesz i nie posłuchasz drugiego człowieka to możesz nawet uwierzyć że Szkoły w Krzeszowicach przejmuje UFO!!!!

  • Szanowny Panie Robercie

   30/01/2017 o 11:17

   Dziękujemy za odpowiedź, ale… my to wszystko wiemy.

   Proszę nam uzmysłowić, dlaczego Pańskie koleżanki i koledzy po półrocznej pracy zmienili zdanie w ciągu godziny jednego dnia w jednym momencie.

   Chcemy wiedzieć z pierwszej ręki zamiast się brzydko domyślać.

   Przecież to inteligentni ludzie, musieli wiedzieć, że tzw. ankiety to naciągana farsa, więc co takiego się wydarzyło?

   • Głos Prawdy

    30/01/2017 o 19:39

    Myślę, że na to pytanie mogą i powinni odpowiedzieć ci radni, którzy tak głosowali a nie pan Robert!

    • Pytam pana Roberta

     30/01/2017 o 21:08

     bo ma cojones i odpisał.

 20. Prezydent

  29/01/2017 o 20:40

  Informacje z pierwszej ręki: w budynku szkoły I powstanie klub cocomo!

  • Anonim

   29/01/2017 o 21:16

   A myta ta ręka?

 21. Maciej

  29/01/2017 o 22:31

  Czy już wiadomo na co przeznaczone zostaną pieniądze które burmistrz zaoszczędzi na likwidacji etatów dyrektorskich i administracyjnych podczas zamykania szkoły nr1? Ja osobiście proponuje żonę dla gladiatora bo wyglada samotnie (szczególnie w zimie)

 22. Głos Prawdy

  29/01/2017 o 23:31

  DOBRANOC!!!!

  • Anonim

   30/01/2017 o 17:04

   Ty samozwańczy głosie prawdy NIK chwytliwy ale z prawdą nie ma nic wspólnego prezentujesz tylko własne poglądy i tyle więc nie rób z siebie eksperta od wszystkiego bo takich pełno

   • Głos Prawdy

    30/01/2017 o 19:31

    To ja, samozwańczy Głos Prawdy!
    To co Ty piszesz Anonimie napewno nie jest chwytliwe, ale to pół biedy. To przeżyję! Niestety jednak znowu zbłądziłeś na manowce niedorzeczności. To znaczy brak Ci merytoryki. Napisz mi tylko z jaką prawdą nie mam nic wspólnego czy z tą Twoją Prawdziwszą Prawdą?!
    Jeśli z nią, to się cieszę, bo z nią nie chcę mieć nic wspólnego!
    Proponuję Ci po raz ostatni – pisz z sensem. Sens zawiera się w zdaniach merytorycznie przedstawiających jakiś pogląd!!!! Rozumiesz? Czy narysować może?
    Zarzucając mi mówienie nieprawdy bez uzasadnienia będziesz miał problem z przekonamiem kogokolwiek a nawet siebie. Sorry, tu przesadziłem, bo Ty już jesteś przekonany! Bo po prostu tak z Tobą jest!!! Nikt już twego muru niedorzeczności nie zburzy !!! Możesz jedynie obrosnąć mchem a ja posadzę na Tobie paproć!

    • Wojtech

     31/01/2017 o 10:38

     Niestety, prawdą jest to, że kiedy mówiłem, że pewnej grupie osób zależy na tym, żeby była jedna szkoła, to większość rodziców mnie wyśmiała, twierdząc, że nie ma możliwości, żeby coś takiego się stało.
     A tymczasem się stało, a póki co jedyne co robisz – głosie – to użalanie się nad rozlanym mlekiem i kierowanie pretensji na poziomie 7 klasy (nóż w plecy wbili) w pustkę. Szkoda, że nikt się wcześniej nie zreflektował.
     Taka jest prawda.

 23. Anonimus

  30/01/2017 o 20:02

  Głosie prawdy,

  Przeciwieństwem prawdy płytkiej jest fałsz, przeciwieństwem głębokiej prawdy może być tylko inna głęboka prawda. Zgadza się?

  • Kot Schrödingera

   30/01/2017 o 20:57

   I tak, i nie…

  • Anonim

   30/01/2017 o 21:16

   Łejt e minyt, łejt e minyt – a to nie jest tak, że jest prawda i fałsz? Te wszystkie niecałe prawdy, płytkie prawdy to po prostu fałsz.

   Na koniec słowa wieszcza:

   Żołnierz dziewczynie nie skłamie,
   Chociaż nie wszystko jej powie.

   • Minona

    30/01/2017 o 21:35

    Odwróćmy teraz sytuację:

    Dziewczyna żołnierzowi nie skłamie,
    chociaż nie wszystko mu powie.

    I sytuacja robi się mniej wesoła… 🙂

  • Głos Prawdy

   30/01/2017 o 22:42

   nie zgadza się! nowomowa, bełkot,ale jak wymienię więcej tego typu określeń to się do kogoś upodobnię. Kolega (Koleżanka?)obraca się w kręgach filozoficznych Anonima. Prawda jest jedna a jej przeciwieństwem jest fałsz. Płytka to jest Krzeszówka i proponuję krótki spacer wzdłuż jej nurtu i skok z mostka dla otrzeźwienia. Tylko proszę uważać na głowę bo a nóż po zderzeniu z dnem może komuś się odwrócić myślenie i zapragnie stworzenia dwóch podstawówek. A tego, Kochany Anonimie/Anonimusie to chyba byś nie chciał?

 24. amazing

  30/01/2017 o 22:41

  Zachowanie radnych poniżej krytyki. Ja rozumiem układy układziki w sejmie ale w Krzeszowicach? Panowie… może zaraz zaczniecie strzelać się pistoletami na wodę a cała sprawę zgłosimy do koła gospodyń wiejskich? To jest dla mnie osobiście wstyd. Zastanawiam się kto wybierał tych radnych, grupa wsparcia schizofreników?

  • Anonim

   31/01/2017 o 08:50

   aha, czyli w sejmie można, a niżej nie ?? Co za chora logika ?
   Jak to kto wybierał ? Ty, ja, i ludzie którzy poszli, albo też i nie poszli głosować.

 25. zdun

  01/02/2017 o 09:25

  Chciałbym tylko przypomnieć, że rada gminy nie jest organem o boskim charakterze i można ją odwołać. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne.
  http://www.rp.pl/artykul/1181393-W-referendum-lokalnym-mozna-odwolac-cala-rade-a-nie-pojedynczego-radnego.html#ap-3

  • Kobieta, która przeczytała tu już bardzo wiele ale jeszcze więcej pozostało jej do przeczytania a ma coraz mniej czasu na czytanie bo roboty w polu niedługo się zaczynają

   01/02/2017 o 10:49

   Stary artykuł.

   • Anonim

    01/02/2017 o 13:07

    No i co w związku z tym, że stary ?
    Czy jego przekaz też, według Ciebie, jest już nieaktualny ?

    • Kobieta, która przeczytała tu już bardzo wiele ale jeszcze więcej pozostało jej do przeczytania a ma coraz mniej czasu na czytanie bo roboty w polu niedługo się zaczynają

     01/02/2017 o 13:30

     Nie przesądzam, że jest nieaktualny- stwierdziłam, że jest po prostu stary. Ustawa, na która się powołuje autor została zmieniona od czasu publikacji artykułu dwukrotnie:

     Ustawa z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach.

     Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw.

 26. Robsoon

  01/02/2017 o 19:59

  A może ktoś w końcu zakuma, że to jest gra!
  Może w końcu trzeba by się zastanowić nad spotkaniem Pana Burmistrza, Pani Kurator, Pani Dyrektor Szkoły i Rodziców.
  Przegadujecie się jak dzieci i wszyscy macie rację tylko nikt nic nie wie! Jedna wielka gra! Walczycie o coś co już jest pewnie ustalone! Tylko ja się pytam kto spije śmietankę?

 27. Wojtech

  01/02/2017 o 20:32

  Już to pisałem wcześniej:

  Niestety, prawdą jest to, że kiedy mówiłem, że pewnej grupie osób zależy na tym, żeby była jedna szkoła, to większość rodziców mnie wyśmiała, twierdząc, że nie ma możliwości, żeby coś takiego się stało.
  A tymczasem się stało, a póki co jedyne co robisz – głosie – to użalanie się nad rozlanym mlekiem i kierowanie pretensji na poziomie 7 klasy (nóż w plecy wbili) w pustkę. Szkoda, że nikt się wcześniej nie zreflektował.
  Taka jest prawda.

 28. Robsoon

  01/02/2017 o 21:16

  Prawda jest taka, że gmina nasza gmina gra do swojej bramki i nikogo nie interesuje tam interes społeczny, nasz interes. Mówi się o zmianach które nigdy nie nastąpią bo i jak? Kolesiostwo i brak kompetencji, zasłanianie się ustawami, których się nie zna. Decyzja odnośnie szkół już zapadła a mieszanie Pani kurator w tę grę to jest jedna wielka sciema!

 29. Rysiu Misiu

  02/02/2017 o 15:44

  O ja nie mogę! Radni zabierają głos na forum! Sumienie gryzie? Czy czują na karku zbliżające się wybory w 2018-tym?

  • Anonim

   02/02/2017 o 16:30

   Ale o których radnych mówisz ? Akurat o tych, co głosowali przeciwko likwidacji szkoły ? Konkretniej trochę, bo znowu informacja podana w połowie, niedopowiedziana, a z tego dyskusja wyjść może – jak zwykle – żenująca.

   • Rysiu Misiu

    02/02/2017 o 16:38

    A skąd ty wiesz kto jak głosował? Brałeś udział w głosowaniu i widziałeś?

    • Anonim

     02/02/2017 o 16:43

     Nie brałem udziału w głosowaniu, bo nie jestem radnym. Ale wiem kto jak głosował.
     Może widziałem protokół, może byłem na sali, a może ktoś mi powiedział.
     Ale wiem. To raz.
     Dwa – odpowiedz mi na pytanie, wtedy możemy dalej pójść z tematem, bo jak na razie rzucasz kolejne zaczepne pytanie, bez chęci uzyskania konkretnej informacji, a jedynie po to, żeby jątrzyć i zaognić problem. Powtórzę pytanie – o których radnych… dobrze, poprawka – o której grupie radnych mówisz – o tej głosującej za likwidacją szkoły czy o tej głosującej przeciw ?

    • Wieść miejska

     02/02/2017 o 16:47

     Niesie, ze W. Pogan i W. Styrylski byli za jedną szkołą. Wsparli ich ponoć radni ze wsi. 🙁 żal. Reszta z miasta chyba w porzo. Wsparła pani Michalina. Super kobitka. A jak głosował pan Baranowski? Ktoś wie? Też z miasta przecież.

     • Rodzic jeden z wielu

      02/02/2017 o 17:44

      Ale co ma do tego, że ktoś z miasta albo nie ?
      To, że nie będzie nazwy szkoły im. Mickiewicza, to naprawdę taka tragedia ?
      Sam tam chodziłem, pamiętam jeszcze przenosiny do tych wielkich wtedy nowych budynków 🙂
      Przecież tak na prawdę, to teraz jest jedna szkoła podstawowa, to coś na Długiej to przecież jest gimnazjum.
      I co takiego jeszcze złego będzie w tym, że szkoła będzie jedna ? Dzieci będą bardziej przerażone ? Bo się będą „źle integrować” ?? Moje dzieci zmieniały szkołę 3 krotnie, ze względu na specyfikę pracy moją i mojej żony, i jakoś nie widać żeby miały problem w asymilowaniu się w nowym otoczeniu. A wyniki mają takie same, albo lepsze.
      Co, tak na prawdę, jest powodem, że taki straszny jad teraz się wylewa, bo „gwałtu, rety, szkołę zamykają” ?? Siła przyzwyczajenia ? Strach przed nowym ? Czy może wszyscy już wiedzą doskonale, jak to się potoczy ? To ja mam pytanie – dlaczego ci wszystkowiedzący doprowadzili w takim razie do tego, co mamy teraz w mieście ? Skoro tak wszystko wiedzą, że coś będzie złe, albo dobre, to trzeba było trochę inaczej pokierować swoimi działaniami.
      Poproszę o konkrety – co takiego strasznego wydarzy się, kiedy będzie jedna duża szkoła ? Tylko bez tekstów w stylu, że dzieci będą miały innych nauczycieli…

     • do Wieści miejskiej

      02/02/2017 o 17:52

      Po pierwsze. W sprawie głosowania Radnych podajesz nieprawdziwe informacje.
      Po drugie. Na szczęście znalazła się grupa 11 radnych chcących słuchać argumentów rodziców, a nie ulegających presji nauczycieli, którzy tworząc do tej pory dwa nieznajace się grona pedagogiczne, taraz są przerażeni wizją konieczności współpracy w nowej grupie.

     • Rodzic jeden z wielu

      02/02/2017 o 19:28

      Ale co to za argument, że „dwa grona pedagogiczne się nie znają”. To znaczy, że nie można im dać szansy na poznanie się ?
      Wizja konieczności współpracy w nowej grupie ?! KONIECZNOŚCI ?!
      Przecież nauczyciele mają wykonywać służbę, do której zostali podobno przygotowani – mają uczyć przyszłe pokolenia. To jaka znowu wizja konieczności współpracy ? Współpracować należy, zwłaszcza, jeżeli chodzi o edukację.

     • Rodzicu

      02/02/2017 o 22:34

      Pisząc o gronach pedagogicznych obu placówek szkolnych, chciałem jedynie pokazać jedną z przyczyn (nie najważniejszą) powstałego konfliktu. Uświadomić forumowiczom, że nauczyciele się nie znają i to potęguje ich strach, i co za tym idzie opór, przed pracą w ramach jednej szkoły. Myślę, że większość nauczycieli wolałoby przejść przez reformę w znanym sobie gronie. Jest to normalny odruch.
      Natomiast w przypadku utworzenia jednej szkoły, sprawę tą widzę optymistycznie. Z czasem nauczyciele się poznają, zobaczą że w tym „drugi” gronie jest wielu naprawdę wartościowych ludzi i warto z nimi współpracować.
      Podsumowując, mój wcześniejszy wpis nie był argumentem za lub przeciw, tylko opisem rzeczywistoci.

 30. Wieść miejska

  02/02/2017 o 18:01

  Proszę doprecyzuj która informacja o głosowaniu jest nieprawdą. W przeciwnym razie uznam, że manipulujesz. Pozdrawiam.

  • do Wieści miejskiej

   02/02/2017 o 19:02

   Wojciech Styrylski się wstrzymał.

   • Anonim

    02/02/2017 o 19:11

    To odważna decyzja 😉

   • Wieść miejska

    02/02/2017 o 19:25

    W takim razie ktoś mnie błędnie poinformował. 🙁 przepraszam. Jednak brak zdania w tak ważnej sprawie słabo wygląda. Moim zdaniem.

    • Anonim

     02/02/2017 o 19:31

     No właśnie tak to jest z wieściami zasłyszanymi. Z tego rodzą się plotki, które niekontrolowane potrafią urosnąć do rangi problemu.
     Może lepiej zamiast wypisywać co ktoś powiedział komuś, a ktoś inny usłyszał warto się pofatygować po rzetelne informacje ???

     • Wieść miejska

      02/02/2017 o 19:54

      Skoro jesteś tak dobrze poinformowany, zdradz sekret jak głosował p. Baranowski. Unikniemy przekłamań. 😉

     • Anonim

      03/02/2017 o 10:04

      A Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy to już za duże wymagania ?
      W którym miejscu w moim wpisie jest informacja, że posiadam dane ?? Napisałem tylko, że najlepiej jest zasięgnąć informacji u źródła, a nie powielać plotki miejskie, bo jak widać są one często wyssane z palca.

 31. Wojtech

  02/02/2017 o 19:36

  Nadal czekam na jakąś odpowiedź od Głosu Prawdy w kwestii moich wpisów dotyczących jego prawdy, a rzeczywistości.
  Ale jak widzę cisza. Cóż, zdarza się.
  Nawet prawda czasem milknie jak widać.

  • Kobieta, która przeczytała tu już bardzo wiele ale jeszcze więcej pozostało jej do przeczytania a ma coraz mniej czasu na czytanie bo roboty w polu niedługo się zaczynają

   02/02/2017 o 20:44

   A próbowałeś odświeżyć stronę?

   • Wojtech

    03/02/2017 o 10:05

    A to Głos Prawdy potrzebuje adwokata ?
    Odświeżałem. Wielokrotnie.
    Tobie też sugeruję odświeżenie.

    • Kobieta, która przeczytała tu już bardzo wiele ale jeszcze więcej pozostało jej do przeczytania a ma coraz mniej czasu na czytanie bo roboty w polu niedługo się zaczynają

     03/02/2017 o 10:26

     Właśnie odświeżyłam i oto jesteś.
     Nie jestem adwokatem Głosu Prawdy – chciałam pomóc Tobie, bo uważałam że czekasz już bardzo długo na odpowiedź a nie odświeżając strony mógłbyś się nie doczekać. Jako gest dobrej woli mogę Cię na kilka minut zwolnić i popilnować czy Głos Ci odpowiedział.

     • Wojtech

      03/02/2017 o 10:54

      No chyba każdy wie, że strony trzeba odświeżać…

     • Kobieta, która przeczytała tu już bardzo wiele ale jeszcze więcej pozostało jej do przeczytania a ma coraz mniej czasu na czytanie bo roboty w polu niedługo się zaczynają

      03/02/2017 o 11:06

      OK, nie ciągnijmy już tego tematu.

     • Wojtech

      03/02/2017 o 13:10

      Tego nie, ja proszę tylko o odpowiedź Głos Prawdy, który tak huczał tutaj przez chwilę, a teraz zamilkł…

 32. Ronin

  03/02/2017 o 09:46

  Ja słyszałem że i Styrylski i Baranowski głosowali za jedną szkołą. Widać że ludzie mają sprzeczne wiadomości. Co jest w takim razie prawdą? Czy portal ma możliwość dostania bezpośrednio z rady potwierdzonej informacji który radny jak głosował?

  • krzeszowiceone.pl

   03/02/2017 o 11:15

   gdyby głosowania odbywały się imiennie wtedy można byłoby poprosić o takie dane, ale głosowanie nie jest imienne.
   Jeśli jest więcej takich mieszkańców, który chcieliby wiedzieć jak głosował radny z ich okręgu, może trzeba byłoby uderzyć do biura rady z wnioskiem, by w protokołach pojawiła się nazwiska przy informacjach dotyczących głosów za/przeciw lub wstrzymujących się

 33. Wieść gminna

  03/02/2017 o 10:32

  ech, sami widzicie, jak to działa. Człowiek przeprasza, a tak naprawdę może wcale nie musi 😉 Może admin się dowie? To przecież nie jest tajemnicą. Chyba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę