Burmistrz ma nowego doradcę. Wiemy czym będzie się zajmował

Od 1 lutego w krzeszowickim urzędzie pracę rozpoczął nowy doradca burmistrza – taka informacje pojawiła się w odpowiedzi na interpelację radnego Wojciecha Pogana w sprawie zakupu przez gminę pyłomierzy. Czym będzie zajmował się nowy pracownik urzędu? Zapytaliśmy burmistrza.

Jak się okazało, nowy pracownik magistratu ma pełnić funkcję asystenta do spraw społecznych. W Biuletynie Informacji Publicznej nie ma śladu po konkursie na nowe stanowisko, bo ustawa o pracownikach samorządowych nie wymaga w tym przypadku przeprowadzania otwartego i konkurencyjnego naboru. Asystent lub doradca zatrudniany jest na czas określony, najczęściej jest to okres kadencji burmistrza.

Kim jest i czym zajmie się nowy pracownik? Do zadań Karoliny Götz będzie należała m.in współpraca z mieszkańcami przy realizacji działań związanych z poprawą jakości powietrza w gminie. Ma też pomóc przy tworzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Seniorów oraz współpracować z organizacjami pozarządowymi. Wcześniej, razem z Wacławem Gregorczykiem, pracowała w Lokalnej Grupie Działania „Zdrój”, a także LGD „Nad Białą Przemszą”. Na co dzień działa w Stowarzyszeniu Dla Szkoły w Tenczynku, które odpowiada za organizacje takich imprez jak Rajd Toporczyków Tęczyńskich czy Bieg Tenczyński. Miesięczne wynagrodzenie nowego pracownika ma wynieść 2 400 złotych brutto.

Obecnie burmistrz ma jednego doradcę. Dorota Marek, zatrudniona dwa lata temu na stanowisku doradcy burmistrza ds. rozwoju przedsiębiorczości, zrezygnowała z pełnienia tej funkcji w grudniu zeszłego roku.

Czytaj również:

146 komentarzy

 1. Princessa napisał(a):

  Pozostaje man życzyć owocnej pracy i sukcesów Pani Karolinie.

  • D60 napisał(a):

   Wypada zapytać jakie kwalifikacje do pełnienia funkcji doradczych posiada nowy doradca i czy rzeczywiście chodzi tu o doradzanie czy raczej wspieranie w stylu im więcej kolegów w urzędzie tym lepiej.

   • lZA napisał(a):

    Na pewno chodzi o doradzanie, od tego jest doradca. Jak mogłeś pomyśleć inaczej?

    • Anonim napisał(a):

     Znane są przypadki, kiedy tworzy się stanowiska pod znajomych, krewnych znajomych lub innych w taki lub inny sposób ustawionych.

     • lZA napisał(a):

      Dajmy trochę czasu, zobaczymy.

     • Anonim napisał(a):

      Nie ma już tego czasu. Czas na walkę ze smogiem był 6,5,4 lata temu, kiedy to wszyscy od góry do dołu stwierdzali tylko, że „problem jest i będziemy się temu przyglądać jak możemy zaradzić”.

     • D60 napisał(a):

      Oczywiście. Tyle że doradzać może każdy,jeden lepiej drugi gorzej. Ale jak już doradzać szefowi gminy, to lepiej mieć do tego jak najlepsze kwalifikacje, umiejętności i przygotowanie, a przede wszystkim praktykę wykonywania podobnych czynności. Tym bardziej że doradca w praktyce poza utratą stanowiska nie odpowiada w żaden sposób za swe rady.

 2. ktoś napisał(a):

  A bez doradców poza intrygą coś potrafi?

  • Anonim napisał(a):

   potrafi. Nie odpowiadać na idiotyczne wpisy.

   • Anonim napisał(a):

    no tak – można się było spodziewać, że ktoś będzie wspierał jedynie słuszną opcję węgierską. Nawet jeśli o oświetlenie idzie. Choć do światłości mu daleko.

 3. lZA napisał(a):

  I to jest realne działanie przeciw smogowe.
  Doskonale przygotowany pracownik, znający gminę i jej mieszkańców.
  Jestem przekonana, że Pani Karolina dobrze wie gdzie chociażby w Tenczynku znajdują się największe źródła smogu – jako urzędnikowi jej oddziaływanie w tej materii będzie znacznie łatwiejsze (choć wcale nie łatwe). Bo najważniejsze w sprawie walki ze smogiem to lokalizacja jego źródeł i mozolna praca nad wyegzekwowaniem od mieszkańców prospołecznych zachowań.
  Na początek pracy Pani Karolinie życzę sukcesów oraz wytrwałości w walce ze smogiem – bo to naprawdę jest walka trudna – bo dotyczy mieszkańców gminy i będzie trzeba podejmować decyzje niepopularne i dla niektórych bolesne.

  • Anonim napisał(a):

   Powiało wazeliną.

   Jako urzędnik ta pani będzie musiała przestrzegać prawa, które jest tak skonstruowane, że niewiele będzie w stanie zdziałać.

   To nie jest realne działanie przeciwsmogowe, to jest zasłona dymna.

   • lZA napisał(a):

    W ramach obecnie obowiązujących przepisów można bardzo dużo – o czym już ktoś pisał w tym miejscu, należy tylko się wziąć do roboty i zacząć karać osoby palące śmieciami czy paliwem niespełniającym norm.

    Obecnie obowiązujące przepisy nie będą obowiązywały wiecznie i jest bardziej niż pewne, że wkrótce będą coraz bardziej „antysmogowe”.

    • Anonim napisał(a):

     Jeszcze raz Pani powtarzam, bo widzę, że nie dociera.
     Prawo jest tak skonstruowane, że niewiele wskóra. Zwłaszcza, jeżeli trafi na opornych, a to akurat będzie tutaj dosyć częste zjawisko, patrząc na to czym ci oporni w piecach palą.
     Bo cóż z tego że owa Pani nałoży karę ? Pani myśli, Pani Izo, że ktoś się tym przejmie ? Że zapłaci ?
     W tym „kręgu” trujących i palących byle czym nie takie rzeczy robili, że z wielotysięcznych mandatów komornik nie był w stanie odzyskać nic.
     Owa pani zacznie kontrolować – tylko będzie miała problem z wejściem na daną posesję. Będzie trzeba ściągać pomoc, straże miejskie, nie raz pewnie i policję. A to są koszty, to wymaga czasu.
     Oczywiście, że prawo nie będzie wiecznie takie samo… problem w tym, że nie raz już to słyszeliśmy, że „idą zmiany”.
     Zmiany przyszły takie, że o smogu mówi się częściej niż 5 lat temu, ale przez te 5 lat się tylko mówi. I nic konkretnego nie robi.
     Powołanie jednej osoby nie zmieni tego stanu, jeżeli będzie musiała operować narzędziami, których nikt nie „czyścił” przez ostatnią dekadę.

     • krzeszowiceone.pl napisał(a):

      ta pani nie będzie kontrolować i nakładać kar, bo nie ma takich uprawnień. Od kontrolowania i nakładania kar jest SM. Ona ma pomagać w przekonywaniu mieszkańców, do podjęcia działania na rzecz czystego powietrza (np. wymiany kotła, kontakt z osobami, które wypełniły ankiety w ramach tworzenia programu ochrony powietrza).

     • lZA napisał(a):

      A z jakiej okazji ta pani będzie kary nakładać? Przecież ona po domach nie będzie chodziła i kontrolowała – będzie to robiła SM, jednym z jej (pani Karoliny) zadań powinno być pilnowanie by SM w kontrolach się nie ociągała. Co grozi za odmowę kontroli przez SM już było tutaj napisane. Narzędzia są, należy zacząć z nich korzystać.

      KK Art. 225. Udaremnianie lub utrudnianie przeprowadzenia kontroli w zakresie ochrony środowiska

      § 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

     • Anonim napisał(a):

      Ciężko się zgodzić z takim rozumowaniem. Prawo w zakresie ochrony środowiska jest dobrze skonstruowane. Jest nawet wystarczająco rygorystyczne. Problemem są ludzie, a szczególnie urzędnicy i ich kompetencje, a raczej ich brak.
      Potrzebne jest konsekwentne działanie, ale do tego trzeba dobrej znajomości prawa w całym zakresie, o jakim jest mowa. Z samego chodzenia po domach i uświadamiania ludzi nic nie będzie, jeżeli nie pójdą za tym konkretne działania administracyjne i skuteczne ich egzekwowanie. Aż do końca. Wiadomo, że to wymaga większego wysiłku i przestawienia mentalności urzędników na inne tory. Ale innego mechanizmu nie ma. SM to tylko niewielkie narzędzie w rękach samorządu, które samo w działaniu jest zbyt mało skuteczne. Poza tym czas na uświadamianie ludzi już był. Teraz trzeba się zająć największymi trucicielami, więc o jakiej współpracy z mieszkańcami jest mowa? Z trucicielami świadomymi zagrożenia, jakie powodują, nie powinno się negocjować tylko karać. Natomiast współpraca z mieszkańcami, którzy są skłonni zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia jest jak najbardziej słuszna, ale w jaki sposób to się ma odbywać? Czy jest jakiś plan działania i czego się można po tej akcji konkretnie spodziewać?

     • Anonim napisał(a):

      „Problemem są ludzie, a szczególnie urzędnicy i ich kompetencje, a raczej ich brak.” – jeżeli nie da się skutecznie wyegzekwować rzetelnej pracy urzędnika to znaczy że prawo jest źle skonstruowane, skoro zezwala na to, by niekompetentny urzędnik piastował stanowisko dłużej niż do pierwszej weryfikacji jego kompetencji.

      „SM to tylko niewielkie narzędzie w rękach samorządu, które samo w działaniu jest zbyt mało skuteczne.” dlaczego nikt przez tyle lat działalności SM nie zauważył braku jej skuteczności ? Znowu problem źle skonstruowanego prawa.

      „zadań powinno być pilnowanie by SM w kontrolach się nie ociągała.” – straż miejska potrzebuje mieć nad sobą organ kontrolny w postaci doradcy burmistrza. Prawda. TERAZ dopiero się ktoś zorientował ???

     • Anonim napisał(a):

      A jednak będę się upierała przy tym, że w Polsce problemem nie jest samo prawo i jego jakość, ale jego łamanie, a w najlepszym razie nie przestrzeganie.

     • Ragnar Lodbrok napisał(a):

      Anonimie z godziny 16:07 – święte słowa.

      A tak na marginesie – czy tak trudno wymyślić sobie jakiś nick?
      Ciężko się rozmawia ze stadem anonimów.

     • Anonim numer boczny 1313 napisał(a):

      To teraz pomyśl sobie co ma powiedzieć rząd, który musi zadowolić jeszcze większe stado anonimowych krzykaczy 😉

      Problemem w Polsce JEST prawo, ponieważ daje mnóstwo furtek do jego nieprzestrzegania. Jest napisane w taki sposób, że ilość interpretacji jest praktycznie równa ilości prawników. Jest napisane w taki sposób, że ofiara staje się osobą podejrzaną, albo skazaną, jeżeli tylko broni się przed atakiem i przez przypadek, lub też nie, uszkodzi atakującego sprawcę.
      Prawo jest napisane tak, że służby w Polsce takie jak policja, policja skarbowa, straż graniczna, cba, abw i skw nie są w stanie „zgrać” swoich działań na tyle szybko by móc skutecznie przeciwdziałać łamaniu prawa skarbowego, „granicznego”, czy innego gospodarczego.

      Skoro mamy narzędzia, ale te narzędzia słabo działają to albo są zardzewiałe, albo ktoś źle do nich napisał instrukcję obsługi. A jak nie ma instrukcji obsługi to polak próbuje bez. Z różnym skutkiem.

      Nadal będę twierdził, że mamy fatalnie napisane prawo w Polsce. Łatwiej jest go zmienić by móc skutecznie ścigać tych, którzy go łamią, niż najpierw przekonać by go nie łamali, a w nagrodę zmienić im prawo.

     • Anonim napisał(a):

      Do tych mających trudności z czytaniem tekstu ze zrozumieniem powtarzam: prawo w zakresie ochrony środowiska jest dobrze skonstruowane. Nie mówiłam o prawie skarbowym, granicznym lub karnym. Takie uogólnianie i mówienie o prawie dotyczącym wszystkich dziedzin życia obywateli kończy się zazwyczaj mieszanką typu groch z kapustą, vide wpis Anonima nr boczny 1313 😉

     • Anonim numer boczny 1313 napisał(a):

      Ale prawo w zakresie ochrony środowiska jest powiązane z kodeksem wykroczeń, kodeksem karnym i możemy się doszukać jeszcze wielu innych. To nie jest samotny okręt, tylko jeden z trybików w maszynie.
      Co z tego, że akurat ta część prawa jest napisana dobrze, jak w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się, że nie działa tak jak ktoś założył.
      Gdyby tak działało – truciciele byliby karani lawinowo. A nie są. Gdyby działało statystyczny polak miałby większą wiedzę w zakresie ochrony środowiska. A nie ma. Gdyby było wszystko OK to ilość wymienionych kotłów z dotacji byłaby większa.
      Lepiej patrzeć na wszystko szerzej, niż tylko skupiać się na szczegółach, bo niestety wszystkie pojedyncze szczegóły muszą razem współgrać.
      Dlatego powtarzam, bo nadal widzę, że się nie rozumiemy – prawo w Polsce JEST problemem. Może nie jest to o ochronie środowiska, ale ono samo nie znaczy nic.

     • lza napisał(a):

      1313 – krótko, bo czasu mało – przepisy są, trzeba je jeszcze stosować. SM ma intrumenty czas zacząć z nich korzystać.
      Podziwiam za wytrwałość.

     • Anonim napisał(a):

      Stosując doktrynę Anonima 1313 prawo nie działa, więc państwo także nie działa, wobec tego wszystko trzeba zacząć jeszcze raz OD ZERA. No to powodzenia! 😉

     • Anonim numer boczny 1313 napisał(a):

      Jaką znowu wytrwałość ? Przecież to nie ja co chwile odpowiadam na swoje wpisy 🙂 Ciągle ktoś coś dopowiada – to wam / tobie należą się gratulację za wytrwałość.

     • mieszkanka napisał(a):

      Anonim
      08/02/2017 o 13:02………………………………..A ja Ci powiem że weszłeś tu bo nie nawidzisz tej pani i robisz zadyme.Moze chciałeś ty to stanowisko???????

     • do mieszkanki napisał(a):

      Tyle Ci powiem, że prawdziwy globtroter z Ciebie – w d..pie byłaś, g..wno widziałaś, ale wypowiadasz się jakbyś wiedziała wszystko.

 4. Misiek napisał(a):

  Coś mi się wydaje, że dotychczasowe obowiązki tej osoby były bardzo płyciutkie, teraz to została rzucona na głęboką wodę, natrudzi się biedaczka, że aż mi jej żal. Ale co tam, może należy pożałować burmistrza, bo przecież będzie zajmować się priorytetowymi tematami gminy, od których zależy być albo nie być pana burmistrza 🙂

  • lZA napisał(a):

   Są ludzie, którzy nie boją się wyzwań, człowiek powinien się rozwijać.

   Miśku po owocach ją poznamy, na początek trzymajmy kciuki, a przynajmniej nie przeszkadzajmy – dajmy trochę czasu na działania.

 5. Anonim napisał(a):

  Pani Karolina to strasznie kreatywna osoba, dała się poznać jako taka w LGD. Ciekawe czemu pisze się tylko o doradcach burmistrza, a nie o innych przyadkach zatrudnienia w Gminie.

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   odpowiedź jest prosta – doradcy/asystenci wybierani są w trybie pozakonkursowym a ich zatrudnienie zależy tylko od burmistrza, dlatego warto wiedzieć kim są i czym mają się zajmować, zwłaszcza że „extra” etat

  • nikt napisał(a):

   Jak „to strasznie kreatywna osoba” to może być strasznie 😉

 6. Anonim napisał(a):

  a pani Marek ma etat jeszcze w gminie

 7. Anonim napisał(a):

  a sama zrezygnowała czy ktoś jej pomógł z podjęciem decyzji

 8. Radny obecny na komisji napisał(a):

  Pani Marek złożyła rezygnację po walce jaką stoczyła z komisją budżetu sprzeciwiając się podwyżce podatków jakie zostały zatwierdzone na październikowej sesji.

 9. Anonim napisał(a):

  Jak burmistrz zatrudnia doradce to po co mu jest zastępca,

 10. Anonim napisał(a):

  No doradca nie ma prawa podejmować decyzji administracyjnych…

 11. Lojer napisał(a):

  Jak sama nazwa wskazuje „doradca” ma doradzać. Jak wspomniał ktoś słusznie wyżej taka osoba nie ma kompetencji aby cokolwiek nadzorować. Niedopuszczalne jest powierzanie mu jakichkolwiek kompetencji urzędniczych i kierowniczych. Zatem pani Karolina wiele nie zrobi a szkoda skoro zapału jej nie brakuje..

 12. Anonim napisał(a):

  Coś mi się wydaje, że ten burmistrz nie dotrze do drugiej kadencji, coraz częściej dobrze wspominają Bartla.

 13. nikt napisał(a):

  Przy okazji tej akcji antysmogowej podkpiwałem sobie z kolegami, że zapewne, skończy się jak zwykle – na zatrudnieniu kolejnej osoby. Sprawdziło się. Bareja wiecznie żywy 🙂

 14. Adelajda napisał(a):

  Po co kolejny doradca który nic nie doradzi bo niewiele wie??? To jest pytanie!!! Kolejny doradca o blond włosach lekko po 30 🙁 Może to ma być kadra reprezentacyjna 😉

 15. mieszkanka napisał(a):

  Ciekawe czemu pisze się tylko o doradcach burmistrza, a nie o innych przyadkach zatrudnienia w Gminie.Zazdrość i dokopać to każdy umie..Nie lepiej poczekać na wyniki!!!!!Dla mnie trzeba dać szanse młodym.

 16. Sołtys napisał(a):

  Istotą problemu nie jest tylko doradca i jego kompetencje, ale to czy burmistrz będzie słuchał jego rad!

 17. Wójt napisał(a):

  Jest ktoś jeszcze z LGD, kto nie pracuje obecnie w Gminie??

 18. Radny obecny na komisji napisał(a):

  Pan Słota w zamian za głosowanie zgodne z myślą burmistrza dostał posadę w wodociągach dobrze płatną!
  Taki pomysł na budowie większości w radzie

 19. Anonim napisał(a):

  Pojawiła się informacja w przełomie że Pani doradca zmieniła się w asystentke.
  Czyżby historia z Mikołowa zawitała do krzeszowic?
  Najpierw Pani Kaczorowska z szczególnymi względami burmistrza a teraz asystentka dokąd to dojdzie?

 20. Anonim napisał(a):

  Ej jeden wielki grajdoł układy afery nepotyzm, jeden od drugiego niczym się nie różni

  • Anonim napisał(a):

   A bo to tylko u nas ?
   A ludzie dalej ślepo głosują na te same mordy. Tak tu, jak i wyżej.

 21. Anonim napisał(a):

  Zgadzam się, jak się ktoś nowy pokaże to ludzie nie głosują bo od razu jest opinia że pcha się do koryta.
  Tylko nie widzą jak te same mordy są przy korycie od lat tworzą kliki rodzinne afery obyczajowe z burmistrzami na czele.
  Radni zatrudnieni w spółkach gminnych przecież to patologia co to za radny który tak naprawdę pracuje u burmistrza?
  Następna radna Dudek pracuje w ckis to też jakby u burmistrza.
  Radny Stryczek dostaje remont drogi do swojej córki w zamian za głosowanie zgodne z myślą burmistrza.
  Reszty nie ma sensu wymieniać zwykły handel głosami

  • Anonim napisał(a):

   Ale tu się nie ma co oburzać, bo tak jest wszędzie i tak było zawsze.
   Sam, gdybyś mógł, pomagałbyś swoim znajomym i rodzinie priorytetowo, potem dopiero oglądałbyś się na innych. I tak to działa też tutaj.
   Radny Stryczek remontuje drogę. A kto miał remontować ? Jakby wybrano inną firmę, to ktoś inny znalazłby powód, dla którego też byłoby źle.
   Rapak – no i super. Może i dostanie zlecenie, bo kto inny ma dostać, skoro spółka już „znana” ?

   To tak działa, a wy się oburzacie jak dzieci, którym zabawkę zabrano.

 22. Anonim napisał(a):

  A pan radny AB? I jego walona ciągle w rogi żoneczka na kierowniczym etacie w urzędzie?
  Ciekawe kiedy spółka RAPAK dostanie jakieś smakowite zlecenie z gminy albo z balneologi. W końcu po coś wydał te 200 tysięcy złotych na kupienie udziałów 🙂

 23. Anonim napisał(a):

  Proszę spojrzeć w program wyborczy Burmistrza, miał walczyć z tego rodzaju patologią a tym czasem tak się rozpędził że dodania swojego poprzednika.
  Brakuje jeszcze żeby prezesem wodociągów została jego żona i mamy komplet.

  • Anonim napisał(a):

   A od kiedy to ktokolwiek u władzy realizuje wszystko zgodnie z tym co naobiecywał w kampanii ?
   Wy naprawdę wierzycie w cuda i dajecie się omamić jakimiś śmiesznymi obietnicami wyborczymi ??

   • Anonim napisał(a):

    Nie ale należy rozliczać z tych obietnic i w kolejnych wyborach pamiętać, dawać szansę innym

    • Anonim napisał(a):

     To coś słabo to rozliczanie wychodziło przez 2 poprzednie kadencje.
     A o niektórych radnych to chyba zapomniano, że trzeba ich rozliczyć…

 24. Anonim napisał(a):

  Coś mi się wydaje że burmistrz chce się pozbyć Pani Dudek z rady i zastąpić ją Panią Karoliną

 25. Anonim napisał(a):

  A może Pani Stasia jest na celowniku burmistrza

 26. GalAnonim napisał(a):

  co tu klikac ?
  Straz Miejska nie reaguje bo nie odbirea telefonu, a Policja 997 mowi wprost ze maja zarzadzenie komendanta aby nie ingerowac w te zagadnienia !!! to jest wiadomosc z Soboty 13,oo WSTYD !!!
  sami zadzwoncie i sprawdzcie ………… spychologia

 27. Ciekawski napisał(a):

  Może redakcja wyjaśni zatrudnienie radnego w spółce, to może być istotniejsza informacja niż pani asystentka.

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   sprawa jest w toku 🙂 obawiam się tylko, że spółka może zwlekać z odpowiedzią na pytanie.

  • krzeszowiceone.pl napisał(a):

   i info jest już potwierdzone

   • Anonim napisał(a):

    Szanowna redakcjo dokładnie taka sama relacja jeżeli chodzi o zatrudnienie radnego jest w przypadku Pani radnej Dudek.
    W ostatnim czasie w CKiS awansowała i pod jej kontrolą znalazł się Magazyn Krzeszowicki.
    Ciekawa zależność?

    • Ciekawski napisał(a):

     Ona pracowała wcześniej, jak Pan Chochoł jako nauczyciel w szkole gminnej.

     • krzeszowiceone.pl napisał(a):

      generalnie, prawo nie zabrania zatrudniać radny w jednostkach czy spółkach gminnych, nie mogą nimi kierować, ale mogą w nich pracować – tutaj bardziej chodzi o konflikt interesów, który pojawia się razem z łączeniem tych dwóch funkcji.

     • rex napisał(a):

      Mieszanie władzy uchwałodawczej z wykonawczą to jest problem on vice przewodniczącym Rady ona Naczelnikiem Inwestycji i kolesie jego.

     • Anonim napisał(a):

      Prawo nie zabrania ale jest to ciekawsze niż Pani doradca jedna czy druga.

    • anonim napisał(a):

     Porażka, przecież w ten sposób Burmistrz kupuje ludzi…

  • Ragnarr Loðbrók napisał(a):

   Po wyjaśnieniach dla Ciekawostek, proszę o podanie informacji ile kontroli palenisk wykonała w naszej gminie SM w 2017r.
   Prośbę oczywiście kieruję do Szanownej Redakcji Portalu Krzeszowice z lokalnego punktu widzenia – krzeszowiceone.pl.

 28. Anonim napisał(a):

  A ja jestem ciekaw kiedy krzeszowiccy platformesi wbiją własnemu burmistrzowi nóż w plecy, bo chyba już niedługo.
  Pewnie znowu beda wypuszczać „młodzieżowców” hehe Żaden ze starych nie ma tyle jaj żeby uderzyć wprost tylko znowu będzie podgryzanie i plucie na facebooku, jak za Bartla. Wydaje mi sie, że najwiecej do powiedzenia o nepotyzmie bedzie miał pan Małodobry zatrudniony w Kancelari Zarządu u Marszałka dziwnym trafem też z PO 🙂

  • Anonim napisał(a):

   Dobrze że są ludzie którzy patrzą na ręce burmistrzowi i radnym ponieważ my wyborcy nic byśmy nie wiedzieli co się dzieje w gminie.
   Dzięki temu wiemy jak urząd opanowała
   Rodzina Walkowiczów
   Jak kwitnie nepotyzm. Jak kupuje się głosy radnych itp.
   Pamiętam z wyborów że burmistrz współpracował z małodobrym i młodzieżówką, jak pluli wspólnie na byłego burmistrza wtedy było dobrze.

 29. Anonim napisał(a):

  A potem jednego z drugim nie zatrudnił w urzędzie i przestali go kochać 🙂 Swoja droga to dobrze, bo przy nich obie panie z LGD to wyżyny kompetencji 🙂

 30. Anonim napisał(a):

  No tak – gwiazdy sportu już Piechotą chyba nie chciał. A drugiego „miszcza” za wierną służbę prztytulił ostatni bastion PO – UM. To straszne w sumie. Mlodzi ludzie a od poczatku tylko się chcą wkleić do polityki i nic nie robić a zarobić. Dno.

  • Sołtys napisał(a):

   Nic nie robić? Jeżeli prawdą jest co wcześniej napisano, to „dno” prezentuje ten co owych panów nakłonił do szukania haków.Sam w białych rękawiczkach osiągnął swój cel wyborczy i teraz próbuje z innych zrobić winnych bo sam nie dotrzymuje słowa, a przepraszam obietnic wyborczych…

   • Anonim napisał(a):

    Haków? Kto użył tego słowa?

    A kto ich wypuszcza, kim jest ta szara eminencja z PO, która chce mianować i odwoływać burmistrzów, żeby kręcić swoje lody?

   • y napisał(a):

    Tak, nic nie robić. To ideał gówniarza-politykiera.

   • Sanka napisał(a):

    Obietnice wyborcze – czy przypadkiem do 2 lat nie mail być przyjęty plan zagospodarowania przestrzennego?

    • Anonim napisał(a):

     Nie życzę mieszkańcom Krzeszowic tego planu – gniota, który podobno miał iść do kosza… Gdyby od razu po wyborach wzięli się za nowy plan, byłby o połowę tańszy, z pewnością lepszy i już by działał od roku. Ktoś coś przekombinował.

     • kicker napisał(a):

      Planem się nie przejmuj. Ma tyle błędów i niezgodności z prawem, że nie da się go obronić. Albo unieważni go wojewoda, albo sąd administracyjny.

     • Anonim napisał(a):

      W tym cała nadzieja…

     • Drągal napisał(a):

      Dokładnie będzie tak jak pisze kicker. Plan miejscowy będzie uwalony tak samo jak ten nasz dla Siedlca Dębnika i Dubia, o czym władza lokalna nawet nie raczyła poinformować obywateli.

     • Anonim napisał(a):

      Głupota Burmistrza i Radnych!!!
      Wiele osoób chce w końcu wybudować swój rodzinny dom. Dzwonie co miesiac do urzedu i słyszę, że prosze zadzwonić za miesiąc. Porażka!

     • Anonim napisał(a):

      Uchwalenie planu miejscowego byłoby teraz zupełnie „niepolityczne”. Prawdopodobnie plan będzie elementem przyszłej kampanii wyborczej, żeby można było ludziom powiedzieć: dzięki nam teraz możecie się budować.
      Niestety, poprzednik na tej strategii się przejechał.

     • Anonim napisał(a):

      A ten Burmistrz obiecał zrobić to do 2 lat. Ja osobiście będe pamiętała przy wyborach!

     • Anonim napisał(a):

      Nie słyszałam o takiej obietnicy. Owszem, była mowa o 1 roku.

 31. asia napisał(a):

  Proszę mi wyjaśnić jedną sprawę dotyczącą korzystania z lodowiska: dlaczego dzieci z Krzeszowic korzystają z niego w najlepszej porze dnia i bezpłatnie, a dzieci z okolicznych wiosek muszą płacić wstęp i korzystać w porze późno popołudniowej i wieczornej. Czy dzieci ze wsi są gorsze od miejskich? to dyskryminacja!!

 32. Anonim napisał(a):

  Tylko te wyżyny kompetencji jakoś nie wymyśliły co zrobić żeby Wg został burmistrzem.
  Ten jeden z drugim to wymyślili i poprowadzili szkoda że władza ma zawsze krótką pamięci

 33. Anonim napisał(a):

  To całe LGD tak wspaniale z tymi paniami funkcjonowało że już go nie ma.
  Dzisiaj musimy jeździć do Wolbromia ponieważ tam należymy a pani Karolina była tak kompetentna że podziękowali jej za pracę
  WG przez rok albo dłużej obiecywał jej że pokieruje spółdzilnią socjalną ale jak to w naszej gminie pogadane i nic nie zrobione dziewczyna jeździła na kursy szkolenia czas traciła i na darmo kolejne kiwanie.
  Więc w końcu ją zatrudnił od całe wyżyny kompetencji!

 34. Sołtys napisał(a):

  Dla wsi to już za lada moment będę cały kompleks rekreacyjno —badawczy w Miękini. Jest już na ukończeniu: lodowiska, baseny, sale konferencyjne, park doświadczeń już prawie otwarte, szkoda, że sołtysówka P. Bogdana nie załapała si na rewitalizację ale niebawem to się zmieni radny Kurdziel bardzo chwali burmistrza…

 35. Anonim napisał(a):

  W tym roku powstaną parkingi wielopoziomowe przy stacji kolejowej Krzeszowice połączy super szybka kolej w centrum powstaną drapacze chmur w jednym z nich ma być urząd
  Mieszkańcy Tenczynka już niebawem pojadą nowymi wiaduktami do Krakowa i Trzebini nie będą czekać na przejazdach kolejowych acha na terenach inwestycyjnych świeżo zakupionych już budują się fabryki
  I

  • Anonim napisał(a):

   Na ostatnim piętrze urzędowego drapcza będzie gabinet burmistrza aby panie z LGD zdążyły zatrzymać windy zgłosami zawiedzionych wyborców

 36. Anonim napisał(a):

  Przestań zażywać dopalacze… Nie służą Ci 🙂

 37. Anonim napisał(a):

  Burmistrz Gminy pokazał się już z dobrej strony bo za pomoc w Kampanii zatrudnił panią Dorote Marek. Poza tym współpracował już wcześniej z Panią Kaczorowską i Panią Gotz więc ma do nich zaufanie i nic dziwnego, że pociągnął je za sobą wyżej. Pozdrawiam.

 38. Anonim napisał(a):

  Pogadajmy o obietnicach radnych – to jest fajny temat 😕 Niestety niektóre będą spełnione 🙂

 39. Mieszkaniec napisał(a):

  Dramat wypowiedzi bez merytorycznego podejścia tylko hejt w całym obliczu anonimowości. Nie wystarczy siedzieć i pisać jak Troll internetowy tylko pokażcie na co was stać przy następnych wyborach startujcie zbierajcie poparcie i udawadniajcie swoje wartości!!!

  • Myśliwy z domku napisał(a):

   Ale zaraz zaraz. Anonimowy mieszkańcu – mylisz kompletnie pojęcia.
   Co ma subiektywna krytyka rady lub / i burmistrza przez pojedynczego użytkownika forum do kwestii jego startowania w wyborach ? Od kiedy to hejtem nazywa się wyrażanie swoich niepochlebnych opinii o władzy ? Opinia jest opinią, hejt to słowo, które jak wiele zostało zapożyczonych i kompletnie źle zinterpretowanych. No ale masa ludzka przyjęła, to korzysta.
   Wracając do meritum – od kiedy to zwykły anonimowy użytkownik tego portalu ma pokazać na co go stać poprzez start w wyborach ?!
   Przeciętny użytkownik portalu ma przede wszystkim iść głosować! To jest pokazanie, że mu zależy. Przeciętny użytkownik ma ruszyć swoje leniwe d..sko w jedną niedzielę z przed telewizora i pokazać swoją obywatelską, i – podobno – demokratyczną postawę. Dzięki tej postawie będzie frekwencja. Dzięki frekwencji jest szansa na zmiany.
   A nie, że anonimowy użytkownik, którego nie znając nazywasz jak postać z powieści fantasy trollem, ma zgłosić swoją kandydaturę. Bo na tej zasadzie będą tysiące chętnych do rady, ale frekwencja nadal będzie na poziomie połowy.

   Zanim będziesz oceniał ludzi i stwierdzał co jest dramatem a co nie przyjrzyj się waść swoim bliskim i znajomym dookoła i zapytaj sam siebie, ilu z nich – tych niepewnych i stwierdzających, że na wybory nie idą – przekonałeś, że jednak trzeba iść, jeżeli chce się reprezentować partiotyczne, obywatelskie i demokratyczne wartości.

   • Anonim napisał(a):

    Głosowanie to prawo wyborcze a nie obowiązek – w myśl Konstytucji Rzeczypospolitej. Nie głosowanie to konstytucyjne wstrzymanie się od wygłoszenia swojego zdania.

    • Emys Reevesii napisał(a):

     Być może tak by było, gdyby metodą liczenia głosów nie była metoda Dhonta.
     Ta, żeby była rzetelna i prawdziwa, wymaga dużej frekwencji.
     Niestety, nie oddanie głosu na nikogo to tak jakby „oddać” swój głos na partię, która wygrywa w danych wyborach.

     • Anonim napisał(a):

      Do rady miejskiej są jednomandatowe okręgi, żadnego dhonta nie ma.

     • Anonim napisał(a):

      Może kolega/koleżanka miała na myśli wszystkie poprzednie wybory ?

      Bo to, że jest syf w gminie, to nie jest wypadkowa jednej kadencji.

      Zgadzam się, że głosowanie powinno być obowiązkiem. Ludziom się wydaje, że demokracja – czyli wolność – to innymi słowy „róbta co chceta”, zapominają jednak, że obowiązki są.

     • Anonim napisał(a):

      Wybory to nie obowiązek tylko PRAWO. Tak samo jak prawo wstrzymania się od głosu. Gdyby było obowiązkowe, tak jak jest tylko w kilku krajach świata, odsetek wrzucenia pustych kart, przekreślonych lub nie wrzuconych, jest kilkanaście razy większa niż w krajach, gdzie wybory nie są obowiązkowe. Nie ma odpowiednich kandydatów, więc z własnym sumieniem nie oddaje głosu. Proste i logiczne. Trzeba uszanować prawo do wstrzymania się od głosu, co zgodnie z konstytucją jest na równo z prawem głosowania. Jednak osoby nie głosujące nie mogą narzekać na kandydatów wybranych przez większość głosujących (ordynacja a wyborcza różna w zależności od wyborów).

     • Anonim napisał(a):

      Ale to właśnie ci najwięcej narzekają.

     • Robsoon napisał(a):

      Pokaż co zrobiłeś, a ja Ci powiem kim jesteś!

 40. Mieszkaniec napisał(a):

  A ty już pytałeś? Co zrobileś z patriotycznego obowiązku? nazywasz użytkowników przeciętnymi a tutaj każdy anonimowy uważa się za nadzwyczajnego!

  • Myśliwy z domku napisał(a):

   A to już Ty powiedziałeś (vide – użytkownicy)

   Ja nie pytam, ja wszystkich znajomych staram się przekonywać. Zazwyczaj z pozytywnym skutkiem.
   Z patriotycznego obowiązku służę Ojczyźnie.

   Poza tym nie odbijaj w ten sposób piłeczki, tylko, jeżeli faktycznie jesteś dojrzałą osobą, która potrafi rozmawiać na argumenty, to najpierw odpowiedz sobie na pytania, które Ci zadałem w poprzednim wpisie, a potem możemy dalej kontynuować.

 41. Robsoon napisał(a):

  Ludzie którzy chcieli coś zmieniać w naszej gminie nie są już tym zainteresowani i chyba jest to gminie na rękę. Kiedy chcieliśmy coś zmienić pchnąć tą gminę do przodu był opór materii. Teraz po co? Gmina dąży do nie bytu – kolesiostwo i kumoterstwo. W pierwszej kolejności należało by wymienić większość pracowników którzy traktują ten przybytek jako swój folwark.

 42. Wacław Gregorczyk napisał(a):

  Witam. Z uwagi na wiele nieścisłości w wypowiedziach Państwa wyjaśniam:
  1. LGD Zdrój realizująca program LEADER na terenie gminy Krzeszowice była jedną z najlepszych grup w Małopolsce zarówno w zakresie skuteczności wykorzystania środków, ilości i jakości zrealizowanych projektów, ilości i różnorodności podmiotów realizujących swoje pomysły. Pomagaliśmy przy napisaniu i rozliczeniu kilkudziesięciu projektów. Wymagało to dużej wiedzy z różnych dziedzin. Jak trudny to był program przekonali się ci, którzy próbowali sami pisać projekty i niestety nie dali rady. LGD Zdrój realizowała także szereg projektów własnych np. trasy do Nordic Walking, portal internetowy, przewodnik turystyczny, publikacje „Małe jest piękne”, „Krzeszowickie palce lizać”, biuletyny plus liczne wydarzenia promocyjne i szkoleniowe. Zmiana przepisów sprawiła, że LGD musi obejmować minimum 2 gminy, dlatego nasza gmina przystąpiła do LGD „Nad Białą Przemszą” a LGD Zdrój nie realizuje już LEADERA. Szkoda.
  2. Przepisy prawa nie zabraniają radnym pracować w spółkach komunalnych, szkołach, jednostkach gminnych itp. Można dyskutować czy to dobrze czy źle. Ich przełożonym nie jest burmistrz ale dyrektor (prezes) i to on zatrudnia samodzielnie pracowników. W Urzędzie Miejskim przy zatrudnianiu na wolne stanowiska pracy stosujemy procedury konkursowe. Nie są wymagane przy zatrudnianiu zastępcy burmistrza, doradców, asystentów, pracowników obsługi, zastępstwach.
  3. W naborze do RPS aplikacje złożyły 3 osoby, po ocenie formalnej pozostały 2. Na rozmowę kwalifikacyjną zgłosiła się tylko P. J. Kaczorowska. W pracy wykorzystuje swoje umiejętności nabyte w LGD, odpowiada za projekty społeczne (Już pływam, ogródki szkolne), turystyczne, infrastrukturalne (PSZOK), działania promocyjne.
  4.Pani D. Marek zatrudniona była jako doradca ds. przedsiębiorczości. Jesienią 2016 roku złożyła rezygnację po konflikcie z radnymi. Uważała, że można podnieść wszystkie podatki oprócz tych od środków transportowych. Ponieważ sama prowadzi firmę transportową, radni zarzucili jej działanie we własnym interesie. Przypomnę, że w ramach przeglądu stawek podatkowych w 2015 roku, dla tej grupy stawki zostały obniżone o 20 – 30%. Uważam, że wszystkich podatników należy traktować równo. Obecne stawki podatkowe w Gminie Krzeszowice należą do najniższych w porównaniu z gminami ościennymi.
  5. Poprawa jakości powietrza będzie jednym z priorytetowych działań na najbliższe lata. Zatrudnienie osoby do współpracy z mieszkańcami ma im umożliwić pozyskanie środków finansowych na wymianę kotłów. Ponieważ osoba planowana na stanowisko ekodoradcy miała oczekiwania finansowe przekraczające możliwości gminy, zaproponowałem Pani K. Gotz stanowisko o szerszym zakresie działania – asystenta ds. społecznych.
  6. No cóż, rozumiem rozczarowanie niektórych piszących na tym forum. Burmistrz kochający od ponad 30 lat jedną kobietę to prawdziwa nuda. Ale właśnie stabilne życie rodzinne i wsparcie żony przy podejmowaniu trudnych decyzji sprawia, że mogę całą swoją wiedzę i wszystkie umiejętności poświęcić na skuteczną pracę w samorządzie. Moja rada dla zniecierpliwionych: kończcie szkoły i studia, zakładajcie rodziny, pokażcie, że potraficie dobrze pracować i wtedy dopiero żądajcie stanowisk i prawa rządzenia innymi. Zmiany jakie zrobiłem w Urzędzie pokazują, że daję szansę młodym ludziom, wspieram ich rozwój zawodowy. To z kolei przekłada się na coraz lepszą pracę Urzędu Miejskiego.
  7. Zapraszam w marcu na spotkanie podsumowujące rok 2016 oraz połowę kadencji. Uważam, że były to bardzo dobre dwa lata dla naszej Gminy. Wydarzenia z ostatnich miesięcy: zakup terenów inwestycyjnych, wydanie majątku rodzinie Potockich, otwarcie zamku Tenczyn dla turystów, remont ulic Krakowska i Ogrodowa to przykłady realizacji zadań na które mieszkańcy czekali od wielu lat. Wszystkich z pomysłami na rozwój gminy zapraszam do współpracy.
  Pozdrawiam Wacław Gregorczyk

  • Miś z okienka napisał(a):

   jedyny burmistrz, który zdecydował się na komunikacje z mieszkańcami za pośrednictwem tego forum. Brawo za odwagę, tylko nie wiem czy wyjdzie to panu na dobre 😉

  • Anonim napisał(a):

   Panie BURMISTRZU proponuje przeanalizować stare przysłowie
   „uderz w stół a nożyce się odezwą”

   • Anonim napisał(a):

    Czyli lepiej było, jak sobie tutaj każdy wymyślał historie, a sam zainteresowany milczał, tak ?
    Lepiej narzekać cały czas, a jak zainteresowany zaczyna się wypowiadać, to natychmiast należy mu jeszcze bardziej dopiec.

    • Anonim napisał(a):

     Hipokryzja…

     • Anonim napisał(a):

      Rozwiń swoją szalenie długą myśl

     • lza napisał(a):

      Anonimy – czy nie warto może pisać pod jakimś nickiem – stałym choćby w obrębie jednego tematu?
      To naprawdę ułatwia dyskusję.

      Do Redakcji – czy nie warto wprowadzić logowania? Wiem, że ten temat był już wałkowany, ale można by spróbować na jakiś czas – choćby na tydzień.

     • Anonim napisał(a):

      Ja się zawsze podpisuję Anonim, nie zostawiam pola pustego 😉

     • lza napisał(a):

      Doceniam to, przy logowaniu tez być mógł być anonimem o ile ktoś inny by Cię nie uprzedził.

  • :) napisał(a):

   respect,
   fajna wypowiedź

 43. Magda5 napisał(a):

  Najlepiej jak każdy będzie robił to co robi najlepiej jak umie i da innym pracować i pokazać się z najlepszej strony. Jeszcze dziewczyna nie zaczęła dobrze pracować a już ją oceniają i co najgorsze szkalują bez żadnych podstaw 🙁 Dajcie ludziom żyć i pracować w spokoju sami też się wtedy lepiej poczujecie 🙂 A Pani Karolinie, Burmistrzowi i wszystkim innym życzę owocnej pracy na rzecz gminy i na nasze wspólne dobro 🙂 Niedługo wybory to wtedy ludzie ocenicie a teraz pozwólcie się urzędnikom wykazać 🙂

Pozostaw komentarz