Los bezdomnych zwierząt nie jest Ci obojętny? Zostaw karmę przy gladiatorze

W samych Krzeszowicach żyje ponad 30 bezdomny kotów. Pewnie trudno byłoby przetrwać im zimę gdyby nie ludzka pomoc. Centrum Kultury i Sportu wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Krzeszowickiej już w najbliższą sobotę organizuje zbiórkę karmy dla wolno żyjących czworonogów. Suchy pokarm można też zostawić w tenczyńskiej bibliotece.

Tym razem zbiórka zostanie zorganizowana w samym centrum Krzeszowic, tuż przy gladiatorze. Karmę dla kotów będzie można przekazać w sobotę, 18 lutego, od 10:00 do 14:00. To nie jedyna kocia akcja. Do pomocy zwierzętom zachęca też Publiczna Biblioteka w Tenczynku. Wraz ze swoją  czytelniczkę działającą w Fundacji „Dar Serca” organizuje zbiórkę karmy dla kotów. Suchu pokarm można zostawiać w budynku biblioteki. Akcja potrwa do końca kwietnia.

Fot. Sandra Mallinson via Foter.com / CC BY-ND

Czytaj również:

16 komentarzy

 1. Dokarmiacz napisał(a):

  Tych bezdomnych kociaków chyba jest jednak więcej niż 30.
  BTW: dokarmiam „dochodzące” na posiłki kocisko, suchą karmę zjada w ostateczności. Woli suchą ze sklepu na B niż I;-)

  • Marek napisał(a):

   niektóre może mają nawet właściciela, ale jak to z kotami, one chodzą własnymi drogami. Do mnie przychodzi kot sąsiada, kiedyś latem siedzę w pokoju przy kompie i widzę kątem oka, że coś przemyka, patrze a ten mały sierściuch jest już w mojej szafie zakopany w ubraniach, tak to jest w tymi kotami
   kiedyś swojego kota przez przypadek zamknąłem na pietrze domu, nie wiem czy to z zemsty, ale narobił mi centralnie na sam środek łóżka :]
   mieliśmy też kocice, która ‚dokarmiała’ nas myszami, przynosiła mysz do kuchni, kładła i miałczała na nas, później jak nie ‚zjedliśmy’ upolowanego przez nią obiadu, przy sprzątaniu znajdywaliśmy zdechłe myszy pod dywanem

   • PaKo napisał(a):

    Czy możesz mi zatem wytłumaczyć miłość do zwierzaka robiącego na środek łóżka i znoszącego truchło pod dywan? Pytam tak z czystej ciekawości, bo jakoś nie do końca rozumiem zachwyt nad kotami.

 2. Gustaw napisał(a):

  Trzeba rozpuścić wici po znajomych, karmę kupić i przynieść.

 3. Anonim napisał(a):

  Trzeba przyznać, że z nowym prezesem SMZK przeżywa drugą młodość. Co nóż nowa inicjatywa.

 4. lZA napisał(a):

  Właśnie wczoraj miały się skończyć konsultacje społeczne „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Krzeszowice w 2017 roku”. – to kto się opiekował bezdomnymi kotami przez 1,5 miesiąca?
  Druga sprawa, że w projekcie przewidziano tylko 3500 zł brutto na zakup leków, karmy i innych materiałów dla bezdomnych zwierząt, w tym dokarmianie wolno żyjących kotów.
  Przy takiej populacji to może starczy na 2-3 miesiące.

  A tak na marginesie z okazji jutro przypadającego Dnia Kota – wszystkim kotom i ich opiekunom życzę dużo zdrowia.

 5. ktoś napisał(a):

  dzien kota i wariota

 6. primary napisał(a):

  koło mojego bloku urzęduje kot który rzuca się na dzieci również i moje, chętnie bym go nakarmił ale …..

 7. Antykociarz napisał(a):

  Po blokach plaga tych kotów, śpią po piwnicach.

 8. Anonim napisał(a):

  Dziś dzień kota, to trzeba kupić karmę.

 9. miłośniczka zwierząt napisał(a):

  Miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt, ludzi starych i chorych,stara sentencja, ale jakże aktualna.

Pozostaw komentarz