Krzeszowiccy policjanci dostali maski antysmogowe

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zakupiła kilka tysięcy masek antysmogowych dla małopolskich funkcjonariuszy. Dostali je także policjanci pracujący w krzeszowickim komisariacie.

Maska ma chronić policjantów przed skutkami działania pyłów PM10, PM 2,5 oraz PM 0,3. Składa się z m.in. wielowarstwowego materiału filtracyjnego i zaworu wydechowego. Przeznaczona jest do wielokrotnego użytku. Jeżeli w trakcie użytkowania środka ochronnego nastąpi wzrost oporów oddychania – użytkownik zobowiązany jest do wymiany zużytej maski na nową – informuje na swoich stronach Małopolska Komenda Policji.

Do krzeszowickiego komisariatu trafiło 28 masek. Ich noszenie nie jest obowiązkowe, ale patrząc na wyniki ostatnich pomiarów opublikowanych na profilu Krzeszowicka Przyroda, zdecydowanie wskazane. W czwartkowy wieczór, w czterech miejscowościach gminy norma dla pyły PM10 była przekroczona 16-krotnie. Na Gwoźdźcu dla określenia pomiaru zabrakło skali, urządzenie zatrzymało się na znamiennej liczbie 999 (numer alarmowy pogotowia ratunkowego).

Fot.: krakow.policja.gov.pl

Czytaj również:

16 komentarzy

 1. Ragnarr Loðbrók napisał(a):

  Czy w związku ze smogiem bezdomne koty nie powinny dostać swoich masek – jako bezdomne koty, niemające domu nie mają się gdzie schronić przed smogiem.

 2. Gie napisał(a):

  Czy wiadomo na jak długo krzeszowickiego powietrza starcza jeden wkład? 🙂

 3. Mati napisał(a):

  To co zamierza teraz zrobić gmina z mieszkańcami tych miejscowości, a zwłaszcza Gwoźdźca?

 4. Gie napisał(a):

  Na FB zobaczyłem informację że gmina kupi 6 pyłomierzy. Co to będą za urządzenia? Wspomniane w komentarzach Airly, z WIOŚ czy jakieś inne?

 5. Mario napisał(a):

  Debilizm!!!

 6. Dyżurny satyryk napisał(a):

  Ograniczono wydatki na wyposażenie zuchów…
  …maski tańsze, niż kominiarki dla druhów…

Pozostaw komentarz