Dobro pączkuje w Krzeszowicach. Zrób zakupy w tłusty czwartek i wyślij pączka do Afryki

Święto wszystkich łasuchów nadchodzi wielkimi krokami. Jak się okazuje nawet będąc na wiecznej diecie można sobie pozwolić na małego pączusia bez konsekwencji i bez wyrzutów sumienie, przy okazji sprawiając radość ludziom żyjącym na drugim końcu kuli ziemskiej. Jak to zrobić? Wystarczy przekroczyć próg cukierni.

Melba po raz kolejny wspiera akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Już przed tłustym czwartkiem, robiąc zakupy w cukierni będzie można wrzucić datek na rzecz misji w Afryce prowadzonej przez braci Kapucynów. W ten sposób, wysyłając symbolicznego pączka opłacasz posiłki, czesne, pomóc w budowie studni, zakupie książek do biblioteki czy naprawie mostu.

Akcje można też wesprzeć przelewem lub ofiarując 1% swojego podatku. Więcej informacji znajdziecie na: paczek.kapucyni.pl

Czytaj również:

19 komentarzy

 1. Gie napisał(a):

  Ochojska buduje studnie w Afryce. Caritas buduje studnie w Afryce. Kapucyni budują studnie w Afryce. Jakieś lokalne akcje budują studnie w Afryce. Aktorzy czy celebryci budują studnie w Afryce. A to tylko Polska. Toć tam będzie studnia na studni. 🙂 A czy wiadomo ile z jednej złotówki przekazanej w tej akcji trafi do Afryki? Z 10 groszy? Reszta pójdzie na obsługę?

  • Anonim napisał(a):

   W przypadku „pączkowej” akcji praktycznie 100% wpłat zostanie przekazane na konkretne cele, o których można się dowiedzieć ze strony „Wyślij Pączka do Afryki” (https://paczek.kapucyni.pl/na-co-zbieramy). Warto również zaznaczyć, że realizującym wiele z przedstawionych projektów jest nasz rodak-krzeszowianin br. Robert Wieczorek. Przypuszczam, że wiele osób go zna a jak przyjedzie na urlop z pewnością będzie można z nim porozmawiać na temat realizacji projektów.
   Uważam, że warunki życia w Republice Środkowej Afryki, gdzie wciąż toczy się wojna, są nieporównywalnie gorsze od naszych i dlatego warto wspierać tę akcję.

 2. Grześ napisał(a):

  Wszędzie tylko oczekują na datki, trudny wybór bo też kogo wybrać Afrykę, czy akcję zakupu nowego samochodu dla pana Arkadiusza z Oświęcimia.

 3. Anonim napisał(a):

  A może po prostu pomoc lokalną ? IZMP i kilka podobnych organizacji pomaga na miejscu, najbardziej potrzebującym.
  Skoro Afryka z tego co widać będzie bogata w wodę, to może najprościej pomóc w swojej okolicy ?

  • lZA napisał(a):

   A gdzie widać że Afryka będzie bogata w wodę?

   • Anonim napisał(a):

    To taki sarkazm w odniesieniu do tego, że ogromna ilość organizacji charytatywnych buduje studnie w Afryce 🙂

    Mimo wszystko jestem za tym, by pomagać przede wszystkim lokalnie.

    • lZA napisał(a):

     Fajnie się żartuje jak się ma wodę w kranie. Są miejsca w Afryce, gdzie mieszkańcy nie mają takiego luksusu. To że ktoś chce im pomóc to bardzo dobrze bo tam potrzeba tysięcy studni.
     Warto pomacać, można też lokalnie – nikt Ci tego nie zabrania.

     • Anonim napisał(a):

      Przecież tu nikt nie kwestionuje pomocy dla Afryki i nikt z problemów tego kontynentu nie żartuje 🙂

     • lZA napisał(a):

      No tak, nie żartuje – tylko drwi, szydzi i kpi. Mój błąd.

      http://sjp.pl/sarkazm

     • Anonim napisał(a):

      Nie wiem czy warto pomacać, zależy co i kogo. Ale tu akurat się mylisz, bo macanie może być odebrane jako napaść seksualna. A to już jest – przynajmniej w naszym kraju – karane. W Afryce, w niektórych rejonach nie jest.

      Owszem, potrzeba tysięcy studni. I dlatego są tysiące organizacji charytatywnych, które pomagają.

      Koszt budowy studni w Afryce to rząd wielkości między 9,5 tysiąca a 80 tysięcy złotych w zależności od regionu.

      Pomagać zawsze warto. Ale lokalnie trzeba, a nie można – jeżeli ma się takie możliwości.
      A skoro ma się możliwość na wydanie złotówki na Afrykę, to koniecznie też należy wydać na lokalną pomoc.

     • Anonim napisał(a):

      Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😉 szczególnie gdy chodzi o kwalifikację czynu: czy żart, czy drwina, czy szyderstwo, czy kpina…

 4. Anonim napisał(a):

  Chyba jednak akcja kupna nowego samochodu dla młodego kierowcy z Oświęcimia 😉 Jak widać z akcji „studnia dla Afryki” – praktycznie Afryka ma już wodę zapewnioną, a na rodzimym podwórku biedny człowiek stracił stare seicento w bezsensownym wypadku drogowym, więc należy mu się od społeczeństwa nowa okazała limuzyna, duża, mocna, która podczas spotkania z limuzyną rządową wyjdzie bez większych strat 😉 A to kosztuje…

 5. Tusiek napisał(a):

  Ludzie w Afryce z głodu umierają a wy piepszycie głupoty. W Krzeszowicach jest tak źle? To dlaczego w zeszłym roku nie było szlachetnej paczki? Większość z beneficjentów dostała 500+.

 6. Grześ napisał(a):

  Najpierw zamawiam pączki w Melbie do swojego mieszkania, są super!!!

 7. m napisał(a):

  „Obżarstwo jest grzechem”

  • Anonim napisał(a):

   nie jedz. nikt nie każe.

   • Anonim napisał(a):

    Ja też nie jem. Zjem sobie jutro, albo po jutrze. Nie będę szalał za pączkami dzisiaj…

    • Anonim napisał(a):

     obżarstwo jest grzechem nie tylko w tłusty czwartek

     • Anonim napisał(a):

      Zgadza się, a tym bardziej w tłusty czwartek, w pogański, nie mającej nic wspólnego z prawdziwym chrystianizmem tradycji na cześć pogańskich rzymskich bogów.

Pozostaw komentarz