Inne

1 kwietnia, w Nawojowej Górze zrób przelew życia

To proste. Wystarczy mieć więcej niż 18 lat, ważyć ponad 50 kilo i być zdrowym. W prima aprilis, w Nawojowej Górze możesz oddać krew… całkiem na poważnie.

Akcja odbywa się w remizie OSP w Nawojowej Górze i potrwa od 9:00 do 13:00. Oddawana jest krew pełna, 450 ml, a w ramach podziękowania każdy uczestnik otrzyma 8 tabliczek czekolady oraz książeczkę honorowego dawcy krwi.
Osoby oddające krew powinny:
-być pełnoletnie
-być zdrowe
-ważyć powyżej 50 kg.

Pozostałe informacje pod adresem: www:rckik.krakow.pl oraz na Facebook’u

Organizatorami wydarzenia są:
– Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Nawojowej Górze,
– organizatorzy „Zlotu Pratchettowego Gildia Błaznów i inne żarty” w Nawojowej Górze.

Oddawanie krwi:
– nie boli,
– jest bezpieczne
– nie grozi zarażeniem
Pamiętaj! Zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Fot.: PEO, Foter.com / CC BY

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. Sandokan

  27/03/2017 o 18:50

  jest gorący temat@@@@ kilka starszych osób zostało okradzionych na jarmarku przez oszustów na tzw. trzy karty lub cukierki@@@Ponoć ponad 2 tys. zł@@@!!!???Straż Miejska
  chodziła z megafonem o 12 w południe i ostrzegała przed oszustami@@@Panowie nie ta pora i nie te metody@@@Tak można reklamować CYRK lub koncert S.Przybylskiej@@@ a nie wzalczyć zorganizowaną szajkę recydywistów!!Zobaczymy czy Policja i Straż Miejska poradzi sobie z tym problemem i kiedy??Wystarczy kilku funkcjonariuszy po cywilu ,aby
  wszystkich zawinąć w parę minut@@@CZEKAMY NA EFEKTY@@

  • Gie

   27/03/2017 o 19:17

   Przypuszczam że to jakaś grupa „zawodowców” i pewnie w inne dni pojawiają się na targach w innych miejscowościach. W Olkuszu chyba we wtorki są odpowiedniki krzeszowickiego jarmarku. W Trzebini też coś takiego jest. Przedzwonić do tamtejszej Policji, podać rysopisy i zapolować. 🙂

 2. Anonim

  27/03/2017 o 19:55

  CO NAS OBCHODZĄ INNE TARGI???Taka aktywność byla naszej społeczności-czy usuwać starego jesiona na rynku ,czy go bronić do krwi ostatniej??w końcu zamknął właściciel głupi temat @@ to samo było z gladiatorem!!!
  czyli mało istotne rzeczy ,a tu kroją mieszkańców na grubą kasę i nie ma mądrych ,by temu zaradzić!! ja rozumiałem to w latach 90tych zmiana ustroju,Policja nie miała kasy nawet na paliwo ,alle do k…y may rok 2017@@@

  • Anonim

   27/03/2017 o 21:00

   Jaki targ? jaki jarmark? Niczego takiego już od dawna w Krzeszowicach nie ma! Teraz panuje dziki „azjatycki” bazar, to i dzikie „azjatyckie” zwyczaje mamy…Jak ktoś chce sobie zagrać w trzy karty z oszustami – jego sprawa. W Krakowie grasowały „trzy kubki” i kto nie mógł się powstrzymać – płacił frycowe naciągaczom. To tak jakby pójść do kasyna, przegrać wszystko i mieć pretensje, że mnie oskubali… Ja nie mam takiego problemu. Już dawno przestałam chodzić na krzeszowicki bazar w poniedziałki 😉 Mam sklepy, mam wybór.

  • Gie

   27/03/2017 o 23:14

   W latach 90-tych jeździłem na Tandetę do Krakowa. Tam takich naciągaczy było od groma. 🙂 Wystarczyło postać z 5 minut z boku by zobaczyć kto jest z ekipy. 🙂 W sumie to fenomen. Wszyscy już chyba wiedzą o co chodzi w grze 3 karty/kubki a mimo to głupi się znajdą i grają.

 3. Anonim

  28/03/2017 o 09:06

  Ciekawe czy będzie badanie dawców? Kilka lat temu zaraziłam się właśnie przez transfuzję. Potem dowiedziałam się, że prof. Religa, Dziatkowiak, Zaremba operują bez transfuzji metodą alternatywną. Powikłania: odczyny alergiczne; pokrzywka; zakażenie bakteryjne; odczyn gorączkowy niehemolityczny; hiperkaliemia; hipokalcemia; przeciążenie krążenia; ostry odczyn hemolityczny; wstrząs septyczny; wstrząs anafilaktyczny; ostra niewydolność oddechowa poprzetoczeniowa, zakrzepy i zatory w naczyniach serca i płuc; przeniesienie zakażenia kiłą; przeniesienie zakażenia HIV; zakażenie wirusem doprowadza do nieuleczalnej choroby atakującej system immunologiczny – AIDS; zakażenie malarią; plamica poprzetoczeniowa; wirusowe zapalenie wątroby typu B i C; zakażenie CMV; choroba Chagasa; opóźniony odczyn hemolityczny; plamica poprzetoczeniowa małopłytkowa
  przeciążenie żelazem; GvHD – choroba „przeszczep przeciwko biorcy”. Zawsze o tym należy wspomnieć….

  • Anonim

   28/03/2017 o 14:01

   Powikłania są napisane nawet na ulotce z aspiryny albo rutinoscorbinu a mimo to ludzie na potęgę jedzą.

 4. ALBIN

  28/03/2017 o 18:26

  To nie hazard jest!!tylko złodziejstwo=wyciągają ludziom z portfeli banknoty na silę!!!Zobaczymy ,czy służby zaradzą temu procederowi już w poniedziałek@@

  • Anonim

   28/03/2017 o 20:56

   Jakby ludzie nie byli ciekawscy i nie zatrzymywali by się przy nich to nie było by zainteresowania.

 5. Anonim

  29/03/2017 o 09:31

  APEL DO MIESZKAŃCÓW==Przypilnujmy tych złodziei oszustów
  od samego rana w poniedziałek!!!!ZOBACZYMY ,JAK U NAS SŁUŻBY ZADZIAŁAJĄ??Jak słabo,to utworzymy STRAŻ OBYWATELSKĄ
  i zrobimy porządek z tym dziadostwem na naszej ziemi.

  • Anonim

   29/03/2017 o 13:17

   Świetna inicjatywa. Skoro już wyszedłeś z nią, to działaj dalej.

   Samym apelem to sobie wiesz co można…

 6. Anonim

  29/03/2017 o 09:37

  Jestem za..mamy tylu wspaniałych fotografików w mieście!
  Trzeba im porobić trochę fotek pamiątkowych!!Przydadzą się ,jako dowód tej ,,działalności gospodarczej”.

 7. Anonim

  29/03/2017 o 13:42

  Chciałam delikatnie przypomnieć, że fotografią zajmuje się FOTOGRAF; fotografik teoretycznie powinien się zajmować fotografiką, ale czegoś takiego chyba nie ma 😉

  • Anonim

   29/03/2017 o 14:55

   skoro jest fototapeta, to czemu nie fotografika ? 😀

 8. Anonim

  30/03/2017 o 13:02

  SZACUN DLA NASZEJ POLICJI=PONOĆ ICH ZAWINĘLI-PISZĄ W PRZELŁOMIE!! Czekają na zgłoszenia poszkodowanych i zwrot
  przegranych pieniędzy@@

  • Krzeszowiceone.pl

   30/03/2017 o 13:31

   Ta osoba została zatrzymana tylko dlatego, że była poszukiwana bo nie zapłaciła grzywny. Na policję nie zgłosiła się żadna poszkodowana osoba.

   • Anonim

    31/03/2017 o 10:21

    Ta grzywna pewnie była właśnie za hazard !!
    Trzeba lepszy dowód???

 9. Anonim

  30/03/2017 o 17:15

  Czyli trzeba zapolować na oszustów w najbliższy poniedziałek!!czyli PRZEŁOM mija się z prawdą????

  • krzeszowiceone.pl

   30/03/2017 o 19:06

   nie, nie mija się z prawdą, osoba została zatrzymana, ale jej zatrzymanie nie wynikało ze zgłoszenia osoby poszkodowanej, bo takiej nie było, tylko z tego, że była poszukiwana

 10. Anonim

  30/03/2017 o 20:20

  jest na pierwszej stronie opisane,że cyt;mężczyźni urządzający grę hazardową na krzeszowickim targowisku wpadli
  w ręce policji. WIĘC?? JAK TO W KOŃCU BYŁO??

  • krzeszowiceone.pl

   30/03/2017 o 20:28

   Po Twoim komentarzu wysłaliśmy maila z pytaniem o opisywane przez Ciebie zdarzenia do krzeszowickiego komisariatu. Poniżej odpowiedź:

   Nie mamy takiego zgłoszenia. Jedna z tych osób które miały organizować tą grę została zatrzymana,… ale jako poszukiwany do wpłacenia grzywny.
   Jeżeli już organizują takie „przedstawienie” to cześć osób z grupy „gra” pokazując ile można wygrać lub przegrać i pewnie o tym ktoś napisał.

   A tutaj jeszcze odpowiedź od Straży Miejskiej:

   Do Straży Miejskiej w poniedziałek nie wpłynęło zgłoszenie o utracie pieniędzy. Administrator placów targowych oraz osoby będące na targu poinformowali nas o takim zjawisku. Osobiście, natychmiast złożyłem zawiadomienie do krzeszowickiej Policji. Policjanci i strażnicy patrolowali teren placów targowych ze zdwojoną uwagą i reagowali na próby naciągania do udziału w grach hazardowych. Policjanci zatrzymali 1 osobę. Za pomocą tuby głośno mówiącej, osobiście z p. Administratorem placów targowych ostrzegliśmy poprzez komunikat, osoby będące na placach targowych.

 11. Anonim

  30/03/2017 o 20:45

  DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ!!Ten proceder jest znany z innych miast, np. ZAKOPANE,KRAKÓW=giełda sam. i RTV.Chodzi o to,aby ten proceder zlikwidować w zarodku!!Jak ludziom zabiorą całe emerytury ,to będzie musztarda po obiedzie!
  Tylko funkcjonariusze po cywilu mogą ich zatrzymać!! Oni mają pilnujących,tzw. stójki i zwijają się ,jak zobaczą patrol umundurowany!Ostrzeganie przez tubę nic nie daje.Kto to usłyszy-5% ludności??Tak ,to się cyrk reklamuje,a nie zwalcza recydywistów!! ZOBACZYMY W PON.

 12. Anonim

  03/04/2017 o 19:48

  BRAWO DLA NASZEJ POLICJI!!Oszuści się już nie pojawili!!
  Tydzień temu jeden odmaszerował w kajdankach@@@ TAK TRZYMAĆ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę