Edukacja

Reforma edukacji w gminie. Trwają konsultacje projektów uchwał

Jeszcze tylko do środy można zgłaszać uwagi do dwóch projektów uchwał dotyczących reformy edukacji na terenie gminy. Pierwszy określa sieć szkół jaka zacznie obowiązywać po reformie, drugi wskazuje które oddziały klas trzecich i szóstych z budynku przy ulicy Szkolnej w Krzeszowicach, przejdą od września do nowo utworzonej podstawówki przy Długiej.

Koniec marca zbliża się wielkimi krokami a razem z nim upływa termin w jakim Rady Gminy muszą podjąć decyzję dotyczącą wygaszania gimnazjów i powołania do życia ośmioklasowych szkół podstawowych. Na terenie naszej gminy przejście od pomysłu pana Handkego, do pomysłu pani Zalewskiej przebiegałoby bez większych uszczerbków gdyby nie krzeszowicki pat. Oto bowiem reforma stawia przed rodzicami i radnymi pytanie w iście hamletowskim stylu – być albo nie być dla jednej podstawówki.

Krzeszowicka telenowela ciągnie się niczym Moda na Sukces, wszystko wskazuje jednak na to, że podczas czwartkowej sesji zobaczymy ostatni odcinek. Projekt, zgodnie z zaleceniami pani kurator, zakłada powstanie w Krzeszowicach dwóch podstawówek. Jednej przy Szkolnej, drugiej na trupie dzisiejszego gimnazjum, czyli przy ulicy Długiej. Wiadomo też które trzy roczniki  trzecio- i szóstoklasistów miałyby zostać przeniesione z budynku przy Szkolnej do nowo utworzonej podstawówki przy ulicy Długiej. W projekcie uchwały podane są konkretnej oddziały.

Burmistrz, zgodnie z literą uchwały, zarządził konsultacje projektów. Mogą w nich brać udział organizacje pozarządowe i podmioty, których działalność statutowa owych uchwał dotyczy. Czasu na zgłoszenie uwag jest już niewiele. Może je również słać drogą elektroniczną na adres biura rady. W czwartek klamka zapadnie i nie będzie już odwrotu.

Projektu uchwał znajdziecie na stronie gminy TUTAJ i TU.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. mala

  30/03/2017 o 21:49

  Czemu nikt nie skomentuje?wczoraj podobno bylo spotkanie z Kuratorem i co?co czeka nasze dzieci?

  • Anonim

   31/03/2017 o 10:47

   Ale co chcesz komentować ? Co Ci da wylewanie żali na stronie internetowej ?

 2. Anonim

  10/04/2017 o 15:01

  To wszystko o zemstę do nieba woła, bo ta polityczna szkoła…
  …szkoli każdego człowieka tylko w zakresie życiowego matoła.

  😉

  • Dyżurny satyryk

   10/04/2017 o 15:07

   Przyznaję się do tego powyższego komentarza!
   Mea culpa! I mnie czasem wpisać nick w okienko zapomnieć się zdarza.

   🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę