Inne

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Podziel się z innymi!

Na Wielkanoc kupujemy mnóstwo jedzenia, które po świętach zalega w lodówkach. Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie wszystkiego zjeść? Najlepiej podzielić się z innymi. W Krzeszowicach ruszyła akcja „Podziel się” jedzeniem. W poniedziałek na Rynku, organizatorzy odbiorą od Was żywność.

Akcję dzielenia się jedzeniem z potrzebującymi dwa lata temu rozkręciła na Facebooku mieszkanka Warszawy. Teraz dołączają do niej kolejne miasta. W Krzeszowicach jedzenie można przynieść na Rynek, w poniedziałek, 17 kwietnia między rodziną 9:00 a 12:00. Organizatorzy przekażą je do przytuliska im. Św. Brata Alberta dla Kobiet w Krakowie.

Jeśli chcielibyście podzielić się żywnością, ale nie jesteście w stanie zjawić się w centrum Krzeszowic wystarczy skontaktować się z organizatorami akcji. Podjadą do Was i odbiorą jedzenie.

W zbiórkę włączyli się też kandydaci do Młodzieżowej Rady Miejskiej. 21 kwietnia, w piątek, do godziny 11:30 żywność można przynieść do świetlicy szkolnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. 

Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu wydarzenia „Podzielmy się” w Krzeszowicach.

Fot. Salon NYC via Foter.com / CC BY-SA

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Anonim

  14/04/2017 o 15:37

  A przecież „obżarstwo jest grzechem”. Święta skomercjalizowane, tylko jedzenie (alkohol też kupuje się na potęgę). W tym okresie nam wszystkim trochę potrzeba zadumy na temat Pana Jezusa. Dlaczego przyszedł na ziemię? Co nakazał czynić swoim naśladowcom? Dlaczego zginął i zmartwychwstał?

  • ech, anonimie

   14/04/2017 o 18:30

   jak czytam chociażby na fb, to nagle wszyscy wierzący. Bo świętują Wielkanoc. Jedzeniem i piciem?? 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę