Sport

Mieszkanka gminy bierze udział w rowerowej sztafecie dookoła świata

Pod koniec maja ruszyła rowerowa sztafeta dookoła świata. Bike Jamboree potrwa dwa lata, a jej uczestnicy przejadą łącznie około 34 tysięcy kilometrów. W jednym z etapów udział bierze pochodząca z gminy Krzeszowice Małgorzata Madyda.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i czas letniego odpoczynku. Zapewne większość z nas planuje swoje wakacje w miejscach,  gdzie po całym roku ciężkiej pracy możemy odpocząć i „naładować baterie”. Jednak dla niektórych wakacje to nie czas odpoczynku na plaży, lecz czas realizacji swoich pasji i aktywnego trybu życia. Do takich osób należy Małgorzata Madyda, rodowita mieszkanka gminy Krzeszowice.

Skąd pomysł by wyruszyć w tak wyczerpującą trasę? – Od dawna pomysł wyprawy rowerowej siedział mi w głowie. Nie było niestety na tyle odwagi i samozaparcia, żeby samej to zorganizować. Gdy tylko dowiedziałam się, że Bike Jamboree organizuje taką sztafetę postanowiłam, że muszę jechać. Trasa kilo-metrażowo nie powinna być bardzo wymagająca. Przeciętny użytkownik roweru myślę, że dałby radę. Wyzwaniem będzie tutaj sam czas trwania sztafety bo ponad miesiąc, nowe tereny, nowi ludzie i sama podróż – mówi Gosia.
 
Wyprawa jest częścią sztafety rowerowej organizowanej przez Stowarzyszenie Afryka Nowaka oraz Fundacja Światowe Jamboree. Zapaleni podróżnicy i rowerzyści chcą objechać świat dookoła. Sztafeta zaplanowana jest na dwa lata. Gosia weźmie udział w II etapie sztafety, który będzie trwał miesiąc i będzie biegł przez Ukrainę i Gruzję. Więcej o projekcie Bike Jamboree znajdziecie na stronie: bikejamboree.pl.

Wraz z Gosią zachęcamy Was do wzięcia udziału w kolejnych etapach – być może wśród Was znajdą się osoby, które marzyły, aby wziąć udział w takiej wyprawie. Trzymajcie również za Gosię kciuki i dopingujcie jej wyprawę na mediach społecznościowych już od 13 czerwca pod nazwą „Z widokiem na Wschód!” na Facebooku oraz Instagramie. Na pewno będziemy mieli co oglądać!

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. lza

  13/06/2017 o 08:25

  Trzymam kciuki!

  • mieszkanka

   13/06/2017 o 15:15

   super wyzwanie,podziwiam Gosie !

 2. bartolomeo

  14/06/2017 o 23:36

  Do boju Gosia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę