Wydarzenia

Mieszkanie Plus. Gmina bada zainteresowanie mieszkańców rządowym programem

Gmina chce zbadać zainteresowanie mieszkańców rządowym programem Mieszkanie Plus. Na stronie urzędu właśnie pojawiła się ankieta. Za jej pośrednictwem urzędnicy chcą zebrać opinie, które w przyszłości mogłyby posłużyć do wdrożenia programu.

Ankieta składa się z dziewięciu pytań. Dotyczą wielkości rodziny, miesięcznego dochodu na jej członka czy kosztów ponoszonego czynszu. Jak informują urzędnicy – opinie i zebrane informacje pozwolą gminie podjąć decyzję dotyczącą przystąpienia do rządowego programu oraz opracować koncepcję jego wdrażania.

W formularzu należy też wskazać którym wariantem programu jest się zainteresowanym – wynajmem mieszkania bez możliwości dojścia do własności lub o 20% droższa opcją, ale z możliwością dojścia do własności. Mieszkaniec wskazuje w ankiecie jaką wielkością lokalu byłby zainteresowany, oraz jak duże koszty najmu jest w stanie ponosić.

Cena za wynajem mieszkania w ramach programu ma wynosić nie więcej niż 20-24 złote za metr kwadratowy. Bloki mieszkalne będą powstawać na terenach przekazanych przez gminy lub spółki kontrolowane przez Skarb Państwa. Gdzie w Krzeszowicach mogłyby stanąć tanie mieszkania? Niewykluczone, że na część działki  kupionej w okolicach Bandurskiego, którą gmina kupiła w zeszłym roku.

Wypełnioną ankietę należy złożyć na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Miejskim przy ulicy Grunwaldzkiej lub przesłać mailowo na adres gosp.mieszkaniowa@um.krzeszowice.pl do 30 września 2017 roku. Pobierz ankietę >>

Fot. foter.com

4 komentarze

1 Komentarz

 1. Ania

  01/08/2017 o 17:51

  Najpierw gmina powinna się zająć sprawą mieszkań socjalnych… 😉

  • Anonim

   02/08/2017 o 08:16

   Jest wiele rzeczy, które gmina powinna zrobić „najpierw”.

 2. yes

  02/08/2017 o 09:55

  Tak Gmina powinna się zająć mieszkaniami socjalnymi a póżniej komunalnymi a na końcu ” Mieszkaniem Plus”.

  • Anonim

   02/08/2017 o 15:19

   Jest wiele rzeczy, które gmina powinna zrobić „najpierw”.
   Kto powiedział, że mają to być mieszkania ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę