Gospodarka

Przystanek końcowy busów to wciąż wielka niewiadoma

Kierowcy busów relacji Chrzanów – Kraków pytani dziś o końcowy przystanek albo machali ręką i twierdzili, że jeszcze nie wiedzą, albo wskazywali na Ogrodową. W poniedziałek upłynął termin wyznaczony przewoźnikom przez krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Od wtorku busy mają zniknąć z centrum miasta.

Minął miesiąc, a wiedza na temat tego gdzie 1 sierpnia dowiezie nas bus jest dokładnie taka sama jak pod koniec czerwca. Choć ZIKiT dał przewoźnikom dodatkowy miesiąc, ci wciąż nie byli w stanie załatwić wszystkich formalności. Jak informuje Gazeta Wyborcza, tylko niektórzy z nich mają już wyznaczony nowy przystanek końcowy i potwierdzenie zmiany trasy w Urzędzie Marszałkowskim. Większość wciąż czeka na podpisanie umowy z dzierżawcą terenu pod estakadą na Wita Stwosza. To tam po zmianach miałyby dojeżdżać krzeszowickie busy.

Jak twierdzi prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych, Dariusz Tarnawski, przewoźnicy na przeprowadzkę potrzebują jeszcze tygodnia. O takim rozwiązaniu nie chce jednak słyszeć ZIKiT. Mimo zapowiedzi zamknięcia centrum dla busów część przewoźników zamierza na razie dowozić mieszkańców na Ogrodową.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę