Gospodarka

Od 3 września zmiana rozkładu jazdy pociągów i jeszcze więcej komunikacji zastępczej

Już w najbliższą niedzielę PKP zmienia rozkład jazdy pociągów na trasie do i z Krakowa. Podróżni muszą liczyć się z przesiadkami i… jeszcze dłuższym czasem przejazdu.

Zamiast jazdy pociągiem, przesiadka do autobusu lub podróż z Krzeszowic do Krakowa na bilecie kolejowym Zastępczą Komunikacją Autobusową. Od 3 września PKP zmienia rozkład razy, 26 połączeń z i do Krzeszowic będzie realizowana poprzez ZKA. W związku z trwającą modernizację linii kolejowej i wprowadzeniem ruchu jednotorowego, podróżni albo dojadą autobusem do Krakowa, albo będą musieli się przesiąść do pociągu w Zabierzowie lub w Mydlnikach. Podobnie ma wyglądać jazda z Krakowa.

Dla sprawnego przemieszczenia podróżnych w porannym szczycie dowozowym do Krakowa i w popołudniowym szczycie odwozowym z Krakowa zachowano przejazd pociągów na całych trasach – informuje PolRegio. Bez przesiadek pojadą podróżujący z Krzeszowic do Krakowa o m.in.  o godzinie 6:09, 6:42 czy 7:10, o 7:29 do Krakowa zamiast pociągu wyruszy autobus, a o 8:15 podróż autobusem z Krzeszowic zakończy się w Zabierzowie, później pasażerowie będą musieli przesiąść się do pociągu.

Z Krakowa Głównego do Krzeszowic pociągiem dojedziemy w godzinach popołudniowego szczytu. O 18:25 do Krzeszowic odjedzie już jednak autobus. Podróżni powinni dokładnie zapoznać się z nowym rozkładem jazdy, bo w zależności od środka transportu zmienia się także miejsce odjazdu, w Krakowie będzie to albo dworzec PKP albo dworzec autobusowy, w Krzeszowicach autobusy odjadą z parkingu prze stacji. Poza zamieszaniem związanym z przesiadkami należy się także liczyć z dłuższym czasem przejazdu. W ekstremalnych przypadkach podróż może potrwać nawet 70-80 minut. Zmiany na razie mają obowiązywać do 14 października.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. dżoana

    01/09/2017 o 09:09

    Od 10 lat jeżdżę do Krakowa 5x w tyg, kiedyś nie wyobrażałam sobie korzystać z busików, a od ponad roku nie wyobrażam sobie korzystać z pociągów w drodze do i z Krk – Krzeszowice, bilety drogie kompletnie nie adekwatne do świadczonych usług w zakresie komunikacji zbiorowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę