Wydarzenia

Strażacy usuwają skutki porywistego wiatru

Fot. OSP Paczółtowice

Silny wiatr wiejący z prędkością od 45 do 65 kilometrów na godzinę, w porywach nawet do 100, intensywne opady deszczu. Nad Polską przechodzi orkan „Grzegorz”. Jego skutki już widać w gminie.

W Małopolsce obowiązuje drugi stopień zagrożenia z powodu silnego wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też przed intensywnymi opadami deszczu, w górach spadnie śnieg.

Skutki porywistego wiatru już widać w gminie. Jak informują strażacy z Nawojowej Góry, tylko do 14:00 interweniowali czterokrotnie. Kilka godzin temu druhowie z  Tenczynka usuwali drzewo oparte o ogrodzenie na ulicy Zwierzynieckiej. Podobnie sytuacja wygląda w północnej części gminy. Przed południem jednostka z Paczółtowic cięła powalone drzewo na drodze w kierunku Gorenic. A zaraz potem, w Paczółtowicach, konar opierający się o linię telekomunikacyjną.

Ze względu na panujące warunki pogodowe, w niedzielę turyści nie wejdą na zamek Tenczyn. Centrum Kultury i Sportu po ostrzeżeniach IMGW zdecydowało o zamknięciu w tym dniu trasy dla zwiedzających.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę