Inne

Kolonia rozrodcza nocka orzęsionego pozdrawia Ucho prezesa

Fot. Karol Tabarelli de Fatis/MUSE Wikipedia

Prezes poczuł krew na zębach i poszukuje kozła ofiarnego. „Muszę od czasu do czasu kogoś zwolnić żeby pokazać kto tu rządzi” – mówi do zapłakanego zastępcy Płaszczaka, któremu właśnie wręczył „wypowiedzenie”. Co popularny serial political fiction ma wspólnego z Krzeszowicami? Ostatni odcinek „Ucha prezesa” przynosi rozwiązanie tej zagadki.

Burmistrz może dwoić się i troić, przekonywać, że miasto to zabytki, trasy nordic walking i zasłużeni mieszkańcy, ale Polki i Polacy od wczoraj i tak wiedzą lepiej. W zaciszu gabinetu prezes obmyśla kogo by tu z rządu usunąć. Na dywanik zostaje wezwany zastępca Płaszczaka. Przed obliczem prezesa zostają mu wypomniane wszystkie grzechy. A to konfetti cięte przez policjantów na jego przyjazd, a to hawajski taniec którym witały go seniorki, obrywa też za słowa wojewody wypowiedziane po nawałnicy na Pomorzu.

Kiedy wydaje się, że zastępcy Płaszczaka przed dymisją nic już nie uchroni, do gabinetu wpada Joachim z pomysłem na wakacje. „Suwałki” – krzyczy. A w Suwałkach są kartacze za którymi przepada prezes i jeszcze węgorza można złowić. Z Suwałk pochodzi zastępca Płaszczaka i to ratuje go przed odwołaniem. Ale prezes musi kogoś wyrzucić, bo jak przyznaje poczuł krew. „To może tego od infrastruktury, cyk” – sugeruje Płaszczak. „A skąd on jest” – pyta prezes? „Z Krzeszowic” – odpowiada Płaszczak. „Krzeszowice? Co tam jest?” – pyta z zainteresowaniem prezes. „Kolonia rozrodcza nocka orzęsionego tam jest” – odpowiada Płaszczak. „Nietoperz taki czarny, orzęsiony” – dodaje minister.

I tak oto Krzeszowice obtarto z zabytków, tras, zasłużonych ludzi i sprowadzono do nocka co to mieszka na strychu krzeszowickiego kościoła, w wypasionej ochronie nie ustępuje prezesowi i wpieprza robale na obiad. Cała para poszła w gwizdek i nawet logo przypominające buta nam już nie pomoże. Krzeszowice orzęsionym nockiem stoją i wie o tym już nawet ucho prezesa. Czy nocek pogrąży „tego od infrastruktury”? Serial trwa, pewnie dowiemy się w listopadowym odcinku. 

Cały odcinek „Ucha prezesa” pod znamiennym tytułem „Nawałnica roboty” można zobaczyć na YouTube >>

48 komentarzy

48 Komentarzy

 1. ktoś

  27/10/2017 o 08:46

  Krzeszowice to kolonia nocków stanu wojennego.

  • xxx

   27/10/2017 o 10:20

   Nocki defakto rządzą w Krzeszowicach bo młodzi nie mają co tu szukać.

 2. SG

  27/10/2017 o 10:48

  Tekst na miarę „Ucha prezesa”. Pozdrawiamy!

 3. wieśniak

  27/10/2017 o 12:20

  Kumpel mi mówił że w uchu prezesa na pytanie co tam jest miała paść odpowiedź najdroższe wuzetki w Polsce. Zmieniono żeby nie obrazić szczurów które się rozpleniły w mieście.

 4. Gie

  27/10/2017 o 17:57

  Teraz ktoś z promocji miasta szybciutko powinien wykorzystać okazję i ogłosić, zorganizować ogólnopolski dzień (czy może raczej noc 🙂 ) Nocka orzęsionego. Ot np. 31 października. Dzieciaki zamiast za zombiaki przebierałyby się za nietoperze. Haloween budzi kontrowersje, byłaby alternatywa. No ale to by trzeba już działać, kuć żelazo póki gorące. 🙂

  • kriss

   28/10/2017 o 17:22

   To wcale nie głupi pomysł

   • Gie

    28/10/2017 o 19:53

    A wszystko pod patronatem min. Adamczyka. Takie combo od razu rozeszło by się viralowo po necie. 🙂 A jak ociepliło wizerunek ministra.

 5. Anonim-nie-Gall

  27/10/2017 o 21:02

  Chyba kartacze, nie karpacze. 🙂 Taki smakołyk w Suwałkach i tamtym regionie. Skoro przy kulinariach jesteśmy to widać, że minister z Krzeszowic nie przebił się jakoś w stolicy z lokalnymi zapiekankami. Może by się uratował, a tymczasem jego los już właściwie przesądzony. 🙂

 6. Vlad Palownik

  28/10/2017 o 13:21

  Może zamiast Święta ŻABY zrobią Święto NOCKA ORZĘSIONEGO

 7. XYZ

  28/10/2017 o 20:04

  Minister Płaszczak ☺ bardziej mi sie podoba niż Błaszczak, adekwatnie do roli☺

 8. Nawrócony komunista z Sanki

  29/10/2017 o 13:23

  Panie minister zbuduj że pan co w Krzeszowicach zanim prezes cię wykopsa jaki wiadukt abo mieszkanie tanie po 12 zł za metr buhahaha…

  • :-)

   29/10/2017 o 16:19

   Minister na wylocie robi co może,aby przypisać sobie trwającą modernizację linii kolejowej i tylko dyletanci uwierzą ,ze to jego zasługa.A prawda jest taka że ta inwestycja została w całości przygotowana przez poprzednią ekipę.Faktem jest ,że realizacja ma duże opóźnienia,ale to już nieudolność spółek kolejowych,które nie umiały rzetelnie przygotować przetargów wykonawczych stad te opóźnienia .Ale lepiej późno niż wcale…koniec zwieńczy dzieło.

   • Gie

    29/10/2017 o 18:58

    Kto wie czy to nie poprzednia ekipa będzie przecinała wstęgi na dworcu. Następne wybory w 2019 roku a inwestycja ma zostać zakończona w 2020 (plus jakieś opóźnienia).

    • sugerujesz

     29/10/2017 o 19:50

     że koalicja PO-PSL powróci po wyborach 2019? 😀

    • Anonim

     29/10/2017 o 20:13

     Myślisz, że poprzednia ekipa dojdzie do władzy ? Serio ?

     • Gie

      30/10/2017 o 07:31

      No wiesz, z 9 lat temu PO w sondażach miało ponad 40% poparcia a PiS poniżej 20. Kaczyński i PiS przegrywały wybory za wyborami. Ziobro odszedł, jakaś tam frakcja odeszła bo wydawało się że Kaczyński już nic nie osiągnie. No i co mamy dzisiaj? Władzę absolutną PiS. Totalna opozycja ma połączyć siły w wyborach samorządowych za rok. Jak wypali to powtórzą to w wyborach parlamentarnych. I wtedy mogą wygrać bo PiS-owi w końcu zabraknie pieniędzy na rozdawnictwo i zacznie tracić poparcie.

    • :-)

     30/10/2017 o 06:00

     No i dobrze..zaczął i skończył….:)))

   • krzysio

    30/10/2017 o 07:47

    TVN24 to chyba całą dobę oglądasz, a Wybiórczą nawet pod poduszkę kładziesz?. Trwałe uszkodzenie mózgu widzę.

    • :-)

     30/10/2017 o 11:13

     Odezwał się asystent jedynie słusznych…

 9. Czarne Słońce Narodu

  30/10/2017 o 12:22

  @krzysio czy ty nie jesteś przypadkiem sygnalistą? Możesz być, bo my potrzebujemy takich co oglądają jedyną słuszną telewizję i słuchają jedynie słusznego radia, czytać nie musisz umieć. 🙂

  • Emys

   30/10/2017 o 13:32

   Krzysio ani razu nie powiedział co ogląda, ani czego słucha, skrytykował jedynie jedną stację i jedną gazetę… a już mu trzeba zarzucić, że ogląda tylko „jedynie słuszną telewizję”.
   A ta jedynie słuszna to która ? Skoro skrytykował jedną, ktoś mu wmawia że ogląda tą słuszną, to wynika z tego, że są jedynie dwie „telewizje” w naszym kraju ?
   Dlaczego od razu trzeba „szufladkować” kogoś, że ogląda coś, co według jednych jest syfem a według drugich całą prawdą (i to działa, żeby nie było, i w „prawo” i w „lewo”) ?
   Wyborcy PiS twierdzą, że TVN24 to samo zło, a przeciwnicy PiS (bo ciężko tutaj stwierdzić, jakimi są wyborcami – głównie są „przeciwko” obecnej władzy, gdy zapytać o to za kim są – tu już się pojawia problem z wyborem) twierdzą że TVP to jeszcze gorszy syf. I na prawdę to się musi obracać tylko w tym kręgu ?

   Gie – PO nie ma ŻADNYCH szans na powtórzenie wyników z poprzednich wyborów. Jest tak fatalnie zarządzane od środka, do tego ma tyle „za uszami” w sensie medialnym (Waltzowa, która pogrąża „swoich” jeszcze bardziej niż to konieczne, nie rozwiązana kwestia „przynależności” szefa Amber Gold do konkretnej „powiązanej grupy biznesowej”, niejasna kwestia wewnętrznych rozgrywek, itp, itd) że więcej niż 15-17% nie ugra. Dodatkowo NIE MA żadnego planu, poza krytyką obecnego rządu – co się już nie sprawdzi, bo lud już nie chce tego słuchać. Lud oczekuje konkretnego planu naprawy, a nie ciągle „to be, to źle, to fatalnie, a tu jest ksiądz”.
   Jaka koalicja ? PO z PSL + Nowoczesna ? Taki twór rozpada się po 1,5 roku rządzenia i wtedy wraca PiS ze zdwojoną siłą.
   To, co wypala w samorządowych nie zawsze ma przełożenie na „centralę”.
   I jeszcze to przeświadczenie i te utarte schematy myślenia jak „władza absolutna”, „totalna opozycja”, „rozdawnictwo” – dopóki ludzie nie pojmą, że głosując co 4 lata na „totalną opozycję” danego rządu kraj nie ma szans na rozwój. Dopóki do ciemnej masy nie dotrze, że frekwencja wyborcza jest ważnym czynnikiem, który może „wyrównać” proporcje na arenie – do niczego nie dojdziemy. Totalną opozycją można było być w czasie II wojny, kiedy walczyło się z okupantem. Teraz należy to rozgrywać rozsądnie, a nie nazywać siebie opozycją totalną i liczyć, że ludzie złapią się jeszcze na wabik w postaci „tylko my naprawimy co psują właśnie tamci”.

   • krzysio

    30/10/2017 o 15:45

    Zupełnie się z Tobą zgadzam. Dodam Tylko, że żadnej telewizji zupełnie oglądam, radia nie słucham, prasy politycznej się nie tykam. Ja tylko obserwuję. Władzę zdobywa się poprzez urnę wyborczą, a nie „ulicę i zagranicę. I śmieszy mnie, jak wymyśloną przez siebie nazwę Totalna Opozycja, ktoś próbuje zmienić na Totalną Propozycję. Tym bardziej , że zapytany jakie to propozycje, odpowiada, dowiecie się na początku przyszłego roku. Komisje programowe jeszcze nie skończyły pracy. Żenada.

    • :-)

     30/10/2017 o 17:22

     Nie ogląda żadnej telewizji,nie słucha radia i nie czyta prasy ……mentor Krzysio….obserwuje,sygnalista.

     • krzysio

      30/10/2017 o 17:57

      Współczuję i pozdrawiam. Miłego wieczoru życzę.

     • Anonim

      30/10/2017 o 22:09

      A jakieś argumenty bardziej konkretne można, czy tak sobie będziecie piłeczkę odbijać jak na ping-pongu w podstawówce ?

    • meteor

     31/01/2018 o 16:37

     żadnej telewizji nie ogląda, a językiem z TVP mówi

     • Anonim

      31/01/2018 o 18:38

      W Polsacie mówią podobnie. W CNN i TVN prawie tak samo.

 10. zniesmaczony

  30/10/2017 o 17:30

  Lud nie oczekuje żadnego planu naprawy, bo lud nie myśli. Interesuje go tylko żywa gotówka. Myślenie włącza tylko wtedy gdy widzi puste półki. Wyższe potrzeby są mu obce. Za Judaszowe srebrniki oddaje trójpodział władzy, za chwilę różnorodność mediów. Słowo wolność rozumiana jako możliwość dokonywania wyborów jest mu w takim momencie obca, podobnie jak duma i godność.Co do Amber Gold, a co ze SKOK-ami? Dla mnie HGW to jedyna w PO osoba „nosząca spodnie”. Dlaczego ma być rozliczana przez politologa nie znającego się na prawie? Przez niekonstytucyjną komisję? Jeżeli jest winna są od tego prokuratorzy, sądy. Gołym okiem widać, o co w tym chodzi. Na tych samych zasadach reprywatyzacja odbywała się w wielu miastach Polski. Również w Warszawie za L.Kaczyńskiego. Nie mówiąc o zwrotach majątków kościelnych wokół których było wiele kontrowersji. Obowiązywała i obowiązuje nadal ta sama stalinowska ustawa reprywatyzacyjna stąd większość problemów. Ani rządzące wcześniej PiS ani PO (Kwaśniewski zawetował przez nich przygotowaną) tego stanu nie zmieniły. To daje pole do nadużyć i przekrętów dla cwaniaków.

  • Anonim

   30/10/2017 o 19:02

   Daleko szukać afer reprywatyzacyjnych?

   • krzysio

    30/10/2017 o 22:28

    To szukaj, a nie zadaj głupich pytań. Konkrety!. A jak ich nie Masz to nie kombinuj. A jak je Masz, to napiszę, że w końcu pojawił się konkretny gość.

  • Emys

   30/10/2017 o 22:08

   Wybrałeś tylko pojedyncze zdania z mojej wypowiedzi, co nie obrazuje całości.
   Możemy się licytować faktycznie w stylu „SKOK za Amber”, „reprywatyzacja warszawska vs kościelne „oddawanie””itp.
   A problemem – jak słusznie zauważyłeś w ostatnim zdaniu nie jest „kto więcej”, problemem jest to, że obecnie nie istnieje żadna realna opozycja, mająca realny plan działania, mająca inny pomysł niż bycie tą „totalną”. Przekazuje się do różnej maści mediów informację o „totalnej opozycji” sprawdzając grunt pod ewentualne możliwości wyborcze w czasie, lub przedwczesne – i jak na razie nic dobrego z tego nie wychodzi.
   Nikt nie ma pomysłu na rządzenie krajem, bo wszyscy chcą go „dla siebie”. A my dyskutujemy o „pierdołach” w stylu „jaka to ta telewizja jest zła, a jaka tamta jest jeszcze ‚źlejsza’, a w ogóle to jedynie dobra jest ta i ta”, zamiast zastanowić się dlaczego ten naród nie jest w stanie chociaż raz zebrać się i pójść do głosowania i uzyskać frekwencję na poziomie 65-70%. A taka frekwencja – daję sobie pół palca uciąć – zmieniłaby diametralnie całą sytuację polityczną.

   No ale lepiej jest narzekać, że nic się z tym nie da zrobić, i nie głosować, nie próbować.

   Jeden raz. Jedna próba. Wysoka frekwencja. Albo zmiana ordynacji z D’hondta na inną.
   Bez gadania „przecież to i tak nic nie da”. Nie wiemy czy nie da. Wiemy, że ta 50-cio procentowa nie daje.

   • krzysio

    30/10/2017 o 22:21

    Podajcie Mi chociaż jeden przykład Totalnej Propozycji!. Proszę.

    • :-)

     31/10/2017 o 23:34

     Zacznij oglądać tv to się dowiesz..TVN i TVP :)))))

  • krzysio

   30/10/2017 o 22:38

   To dlaczego tę panią „HGW to jedyna w PO osoba „nosząca spodnie” Platforma wyrzuci w grudniu z z Zarządu PO?..

   • Anonim

    31/10/2017 o 07:53

    Krzysio, no to jest akurat proste – w obecnej opozycji trwa walka „na noże” o przywództwo, i tutaj nie ma że „działamy razem”.
    Tu jest „najpierw ja będę szefem/szefową, a potem wszystko ustawię tak, że będziemy ‚działać razem’, ale po mojemu”. 🙂 I to mógłby powiedzieć tak Grzesiu, jak Hanka, Donek, Rafałek ewentualnie Borysek.

 11. czytacz

  30/10/2017 o 18:36

  Może należy odświeżyć „Rok 1984” Orwella?

  • Anonim

   30/10/2017 o 21:40

   Nawet nie trzeba w kraju odświeżać Orwella, bo jest obecny na co dzień 😉

 12. radiomaryjny komuch

  31/10/2017 o 07:36

  Krzysiu nie ogląda tv, nie czyta gazet, nie słucha radia, polityki się nie tyka w ogóle nic a nic tylko obserwuje (zza firanki?) ale za to komentuje. A jego motto brzmi „Nie mam pojęcia więc się wypowiem!” i to na wszystkie tematy te polityczne oczywiście też (przykłady powyżej). 🙂 Urodzony sygnalista yghm, przepraszam obserwator. 🙂 Czekamy na ciebie, przyjdź, zobacz, zasygnalizuj!

  • krzysio

   31/10/2017 o 11:55

   Kolego. Ty nie musisz nic pisać. Wystarczy, jak się podpisujesz. Resztę wszyscy sobie dopowiedzą.

   • :-)

    31/10/2017 o 23:35

    Nie wszyscy tacy inteligentni jak ty…

    • krzysio

     01/11/2017 o 10:54

     Nie, no Ty ze swoim podpisem jesteś ewenementem. Jak w życiu… .

     • :-)

      02/11/2017 o 11:00

      Podpis radiomaryjnego – jak podpis ty Krzysio skup się na treści tego co napisał ,może ta treść da ci do myślenia i czegoś nauczy -chociaż wątpię…..

     • Misia

      04/06/2019 o 21:53

      Zwierzaczek śliczny 💖💖💖💖❤❤❤

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę