Wydarzenia

W gminie podsumowano „weekend cudów”

Fot. Szlachetna Paczka

Ponad 20 tysięcy obdarowanych rodzin, setki tysięcy zaangażowanych w tworzenie paczek o łącznej wartości przekraczającej 53 miliony złotych. To wyniki zeszłotygodniowego „weekendu cudów” w Polsce. Krzeszowice mają w nim swój udział.

Szlachetna Paczka trafiła przed świętami do potrzebujących. Pod koniec zeszłego tygodnia czternastu wolontariuszy z gminy rozwoziło prezenty do czternastu obdarowanych rodzin. Łączna wartość paczek przygotowanych przez mieszkańców gminy wyniosła 50 tysięcy złotych, w akcję ich przygotowywania zaangażowało się aż 900 osób.

Walka z biedą trwa nadal.  By pomóc można zainwestować w indeks Akademii Przyszłości, która pomaga dzieciom uwierzyć w siebie i uczy je radzenia sobie z trudnościami. Do Akademii trafiają dzieci, które mają długotrwałe problemy w szkole, pochodzą z niezamożnych rodzin i nie wierzą w siebie. Akademia nie zmienia ich świata, nie usuwa przeszkód z ich drogi, ale uczy je, jak sobie w tym świecie radzić – wyjaśnia ks. Jacek  Stryczek. – W ten sposób przeprowadzamy je od porażek w szkole do sukcesów w życiu.

Sprawdź jak możesz Pomóc >>

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę