Awinion Północy po godzinach

Kto w mijającym roku zasługuje na miano Kulsona bezpieczeństwa, a kto zostanie Szyszką Ekologii?

Atli Harðarson on Foter.com / CC BY-ND

Zestawienia, podsumowania, komentarze… Postanowiliśmy przyznać nagrody dla osób i instytucji związanych z Krzeszowicami, które w mijającym roku odegrały istotne rolę dla lokalnej społeczności. Niniejszym przyznajemy:

Zbigniewa Praworządności – dla byłej zastępczyni naczelnika Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego za długotrwałą skuteczną prace związaną z wydawaniem postanowień i decyzji administracyjnych w postępowaniach o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu itp. Ehh… gdyby nie to cholerne CBA…

Szyszkę Ekologii – dla właścicieli działki w centrum za szybką i zdecydowaną wycinkę jesionu w samym środku miasta.

Jarosława Demokracji – dla Rady Miejskiej, że po prawie dziesięciu latach procedowania, pięciu wyłożeniach i rozpatrzeniu ponad pięciuset uwag, radnym w końcu udało się przegłosować  Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Mimo braw i gratulacji związanych z uchwaleniem planu burmistrz nie krył obawy, że dokument może zostać zaskarżony. Ot łyżka dziegciu.

Eryka Marketingu – dla Poczty Polskiej (podległej ministerstwu infrastruktury) za skreślenie z emisji znaczka z 25. finału WOŚP i dodaniu znaczka z okazji święta Trzech Króli, z ołtarzem krzeszowickiego kościoła. Na szczęście, według ministra Adamczyka, decyzja o wycofaniu się z uhonorowania przez Pocztę 25-lecia WOŚP nie była polityczna. Wierzymy oczywiście.

Antoniego Bezbronności – dla wszystkich bez wyjątku  zaangażowanych w walkę z krzeszowickim smogiem.

Stanisława Demokratury – dla wojewody, IPN-u i wszystkich dalej i wyżej, za zmianę nazwy ulicy Danka, na razie w Krakowie, ale zapewne już niechybnie także w Krzeszowicach. Gdyby nie ta decyzja, kto wie czy komunizm na nowo nie zacząłby panoszyć się nie tylko w naszym mieście ale i całym kraju. Czuwaj!

Konstantego Zdrowotności – dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego za pomysł rezygnacji z karetki z lekarzem w naszym mieście. Na razie tylko nominacja do nagrody, gdyż w tym roku nie udało się go wdrożyć, ale co się odwlecze to nie uciecze.

Kulsona bezpieczeństwa – dla służb mundurowych, które po wnikliwym, drobiazgowym  śledztwie wpadły na trop sympatyków Nocnej Jazdy Bez Celu i rozgoniły to zdeprawowane towarzystwo. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem: 47 kontroli, 35 mandatów, 5 pouczeń,  zatrzymane  3 dowody rejestracyjne.

Na razie nie przyznaliśmy: Samuela Dziennikarstwa, Jacka Pluralizmu i Krystyny Elokwencji, ale stale obserwujemy. Każdy ma swoją szansę.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. Anonim

  31/12/2017 o 17:54

  A co z Donaldem Kretactwa, Aleksandrem Filipinskim, Leszkiem Kombinatorstwa i podobnymi? Dlaczego mieszamy tylko jednych, z prawej strony, jak jest jeszcze środek i lewa?

  • MK

   31/12/2017 o 17:57

   niech zgadnę, bo oni dziś rządzą i mają pełnię władzy?
   ci co są na piedestale zawsze mają bardziej przekichane tak to już jest

   • Anonim

    01/01/2018 o 10:07

    Ja się pytam dlaczego za czasów tamtych kolesi nie było nic podobnego do takich wpisów ?

    • jarek

     01/01/2018 o 22:04

     Bo tamci tyle nie naobiecywali.

     • Anonim

      02/01/2018 o 15:19

      Faktycznie. Nie obiecali że będzie się żyć lepiej wszystkim. Zapomnieli dodać wszystkim swoim.
      A wszystko co obiecali się nie spełniło. Tutaj przynajmniej obiecali zmiany w sądownictwie – i to robią. Obiecali, że nie będzie gimnazjów – nie ma. Obiecali 500+ – jest.

      Nie ma znaczenia, czy te obiecanki są z kosmosu, i czy są dobre czy złe. Oczywiście, że są złe.
      Ale obiecali i zrobili. A tamci obiecali.. i uciekli.

  • jhjo

   04/01/2018 o 21:37

   pis i po to prawa

 2. Ktoś

  31/12/2017 o 18:15

  Żadnej gromady Nocnej Jazdy nie rozgonili. Ostatnio spali w radiowozie i nic nie umieja zrobić a sie chwalą

 3. ktoś

  31/12/2017 o 19:15

  a na Kutafona prasy krzeszowickiej:magazyn,ziemia,gwarek,głos,one jeden wystarczy za naszą kasę i tak to samo ten sam pisze.

 4. Marta

  01/01/2018 o 07:53

  I po co te politykowanie? Mało śmieszne, raczej żenujące.

  • Anonim

   01/01/2018 o 10:08

   Po raz kolejny krzeszowiceone niestety tracą w oczach… już raz ktoś pytał i pisał że „fuzja” z Avinionem to niestety porażka. Kolejny „pseudo-felieton” pokazuje wyraźnie, że to już nawet nie jest domorosły felietonista…

 5. Gie

  02/01/2018 o 15:59

  Nie można włączyć komentowania tylko dla zalogowanych? Z tego co widzę ostatnio dyskutują głownie anonim z Anonimem i Ktoś z ktosiem. 🙂 I jeszcze przydałoby się żeby obrazki czy filmiki z YT wyświetlały się w komentarzach a nie widniały tylko odnośniki do nich.

 6. lipstik

  02/01/2018 o 16:43

  W tym nowym roku nie wolno nam popełnić błędu sprzed 4 lat, jakim był wybór Wacława Gregorczyka na burmistrza. Niech w wyborach dostanie to na co przez 4 lata sobie zapracował. Czerwoną kartkę bez prawa powrotu do gry w przyszłości.

  • Tomek

   02/01/2018 o 19:43

   Bo? Argumenty rzeczowe? Chętnie posłucham,może się przekonam do tego punktu widzenia

  • 😁

   02/01/2018 o 19:49

   Mów o sobie. Ja na ten przykład mam inne zdanie. 😁

  • Anonim

   02/01/2018 o 20:38

   Brednie. Co 4 lata mówi się „obyśmy nie popełnili więcej tego błędu”. I tak oto niektóre twarze są w Radzie wiele lat, burmistrzowie piastują urzędy dłużej niż 1 kadencję, a w skali kraju mamy to co mamy.
   Może mów za siebie, jakiego błędu masz nie popełniać. A resztę zostaw innym.

   • Anonim

    02/01/2018 o 21:32

    Głównym problemem jest rada miejska, nie burmistrz. Dopóki zasadniczy wpływ na ważne decyzje dla miasta będą podejmowali radni spoza Krzeszowic, dopóty będzie panowała zaściankowa przeciętność. Dopóki przypadkowo wylansowany radny z peryferyjnej wioski gminy, nie mający bladego pojęcia o planowaniu przestrzennym, będzie miał zasadniczy wpływ na ostateczny kształt planu miasta (niestety, tej kuriozalnej pomyłki już się nie da naprawić), dopóty będziemy tkwić w tym zaścianku. Pozornie wszystko gra, a jaki naprawdę jest koń – każdy widzi.

    • jan1212

     11/01/2018 o 11:32

     wnioskuje z twojej wypowiedzi ,że tylko mieszkańcy miasta mogą być radnymi i mają działać tylko w interesie miasta , wszystko poza miastem się nie liczy.Radni z miasta mają uchwalać plan dla wiosek z myślą tylko o rozwoju miasta i nie mając pojęcia jakie potrzeby mają poszczególne wioski.

     • Anonim

      12/01/2018 o 16:25

      Jan 1212, może spróbuj jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytać mój wpis, to może zaczniesz wyciągać poprawne wnioski. W żadnym miejscu nie napisałam, że tylko mieszkańcy miasta mogą być radnymi, ani tym bardziej że tylko radni z miasta mają uchwalać plan dla wiosek wyłącznie z myślą o rozwoju miasta. Moją intencją było zasygnalizować problem, gdy rada miejska złożona w większości z radnych wybranych w swoich wioskach decyduje o ważnych rozwiązaniach w samym mieście. Jak sama nazwa wskazuje – jest to rada miejska, a nie rada gminy. Chodziło mi przede wszystkim o ważne decyzje inwestycyjne, o plan zagospodarowania, o przeznaczenie środków publicznych itp. Jest to z pewnością trudny problem do rozwiązania. Kiedyś rada miejska i rada gminy to były dwa odrębne gremia, wybierane lub mianowane. Może trzeba by przywrócić ten logiczny podział zgodny z terytorialnym zakresem zainteresowania samorządowców. A może radni wywodzący się z miasta powinni mieć podwójny głos gdy decydowane są sprawy dotyczące miasta, i odwrotnie – radni z poszczególnych wiosek mogliby mieć podwójny głos, gdy zapadają decyzje w sprawie ich miejscowości. Może to jest w tym momencie abstrakcyjne rozumowanie ale myślę, że nie pozbawione sensu w kraju, w którym ostatnio tyle się mówi o demokracji.

 7. Rozczarowany

  03/01/2018 o 09:39

  Burmistrz i jego bezradni nic nie zrobili. Obiecali basen, a potem się wycofali, place zabaw w nowych miejscach, a nic nie powstało, zniżki dla rodzin też bez odzewu. Odbiór śmieci raz na miesiąc bo na więcej nie ma kasy.
  W szkołe bajzel i klasy VIP dla koleżków! Klasa dojeżdżająca z 5 naprawdę dojeżdżającymi a dopełniona kolesioskimi układami. Żal i rozczarowanie.

  • Anonim

   11/01/2018 o 07:54

   zniżek masz pełno, wystarczy mieć kartę dużej rodziny.
   A jak rodzina za mała to do roboty 😉 😉

 8. Jasio

  10/01/2018 o 23:06

  Ponoc gregorczyk byl na spotkaniu i twardo chce drogi przez wole. Nikt na to nie plzwoli. Niebawem wybory nikt normalny bie zaglosuje na niego za takie dzialanie. Niech sobie przez tenczynek puszcza droge kolo domu bedzie sobie samochody liczyl jak nie wygra ponownie. Stara wola, poludniowa czesc wsi xhce miec spokoj od sakochodow. Lepiej chodnik niech zrobia przy starowolskiej bo dzieci chodza poboczami do szkoly. Ludzie chca spacerowac chodzic na grzyby jezdzic na rowerach a nie wdychac smrod. Gmina niech sie zajmie smogiem

  • 😁

   11/01/2018 o 00:49

   No patrz pan. Ponoć. 😂

 9. Leszek

  11/01/2018 o 14:59

  Nie sądzicie Państwo, że wspomniana droga nikomu do szczęścia nie jest potrzebna, czy aby nie lepiej inwestować pieniądze w poprawienie bezpieczeństwa poprzez naprawę już istniejących dróg, ewentualnie poprawianie studzienek kanalizacyjnych które są niebezpiecznie osadzone w drogach ? Gdzie basen się pytam ? Młodzież chce rekreacyjnych miejsc do spędzania czasu ! ! ! Patrząc regionalnie w Krzeszowicach nie ma nic. 17 godzina i żywej duszy na ulicach. Jedyne miejsce to enzo i kręgielnia. Zero pomysłu, co w ogóle powstało za kadencji obecnego włodarza ????

  • Tomek

   12/01/2018 o 19:16

   Hello! Ale „rekreacyjne miejsca” (pub, restauracja, dyskoteka itp.itp.).nie jest w gestii władzy,samorządu czy gminy, tylko to są prywatne inicjatywy;mniejsze czy większe firmy które muszą zarabiać na tym. Jeśli uważasz że, jest na to zapotrzebowanie to masz pole do popisu – otwórz coś i działaj w temacie zamiast strzelać żalem nieco na ślepo

 10. 2018

  11/01/2018 o 20:45

  „Młodzież chce rekreacyjnych miejsc do spędzania czasu !!!”
  Kanapy i wi-fi…

  • Anonim

   12/01/2018 o 22:25

   Chyba Twoje dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę